Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:35 26.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема моята борба с електромера!  
Автор elektromer (няма значение)
Публикувано24.08.03 19:03



Преди да започнем по същество, да разгледаме следното: Енергото често използва схема "Арон" за отчитане на енергия на напрежение 20кV - това са големи промишлени консуматори. Тази схема мери вярно в трифазна, трипроводна система. Системата 20кV обаче, никога не е с изцяло изолиран от земя звезден център - той е най често компенсиран или вързан към земя през активно съпротивление. Затова през С на сх.1 ще протича ток.


1.като гледате векторната диаграма- това не създажа ли обратен въртящ момент на електромера, към който е свързан С ?
2. ако консумирате от фаза 2 през земя кой ще отчита - никой !?
Сега да се върнем към нашите домашни електромери.
Всички идеи до тук бяха да се "излъже" формулата за върт. момент- само че това е обречено на провал. Аз предлагам да използваме тази формула в наша полза, като знаем че тя е точна и не подлежи на коментар.
Трябва да прекараме ток който да създаде обратен върт. момент, но ако го правим противопоставяики се на мрежовото напрежение то ние ше "похарчим" точно толкова енергия- колкото е обратния жърт. момент.
следователно ще го прекарваме през други вериги, ето вижте:
1.Сх.2 - това е само идеята, не удобно за прилойение, зашото трябва да пипате във веригата преди електромера - а това са дърводелските методи.
Но забележете резултата: с мощност 10 вата, създаваме обратен въртящ момент еквивалентен на 1100 вата през електромера.
значи остава да си осигурим електрически достъп до точката преди електромера, ето я идеята- през друг електромер вързан на същата фаза - сх.2

по правилната (схематично) посока на товарния ток - 2 , на Сх.3 е обратна на начертаната, тъй като е начертан в нулата.
2.Сх.3- тук Ел.2 има обратен, но Ел.1- прав върт. момент, но неке все пак направим анализ:
-ако тока Iв е постоянен, Електромерите няма да се въртят
-ако тока Iв е изправен (двуполупериодно), Ел-рите няма да се въртят, ако тока е изправенен еднополупериодно единия електромер- права, другия- обратна посока.
сега следва най грубия от интелигентните методи - Сх.3
3. Сх.4 - заместете Ел.1 от Сх.3 с конфигурацията от Сх.4, получава се следното Електромера от Сх.4 няма да се върти(напреж. намотка е под постоянно напрежение), а другия електромер ще има обратен върт. момент. Диода може да го сложите вместо жичка в бушона, но на много места гл.бушон е автоматичен и е заклучен от енергото, наи добре при този вариант е да не консумирате от електромера с диода за да може и малък кондензатор да филтрира достатъчно и напреж. да бъде постоянно.

Да се върнем на Сх.3- като имаме предвид 4е тока на нашето въздеиствие ще се сумира с токовете на товарите и през електромерите ще текът резултантните - какъв ток по големина и форма трябва да е консумирания и какъв съответно по големина и форма да е нашия ток с които въздействаме- Iв,
че цялата тази схема да прорабити срещу електромера?
аз оште не съм успял, но мисля че решението е под носа ни.
Успял съм да победя и то не по точки, а със туш - Електромера, но в схема с три електромера вързани на една фаза - Сх.5.
Устройствата А и Б от Сх.5 не са нещо сложно а просто генерират токове с опеделени форми и фазови разлики.
Ако някой успее да "победи" в Сх.3, му предлагам следното: да ми разкрие начина с който е победил, а в замяна на това ще му разкрия начина, идеята,точната принципна схема за "надхитряне" на три електромера вързани на три различни фази- това е еквивалентно на един трифазен електромер! и разбира се пълна информация за Сх.5

Prosti mi ako byrkam!
Vseki ima pravo da ne e prav!


Тема хм, аз сега малко съм подпийналнови [re: elektromer]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано24.08.03 20:55



и ми е трудно да осмисля всичко, но все пак виждам че не предлагаш нито една схема която не изисква намеса преди електромера. схема 3 е такава, но схема 3 няма да проработи. виж, тая с диода ще проаботи, но ще имаш проблем с устройствата захранвани от трансформатор, като касетофоните например. но тая с диода ще си проработи дори ако не сложиш кондензатор и не правиш сложни еквилибристики със комшиите. просто сложиш ли диод пред електромера, преебал си го. но доколкото схващам, ти искаш от другия електромер да си черпиш нормално и за двете домакинства.

така, доколкото разбирам гвоздея на програмата е схема 5 - не изисква намеса преди електромера, изисква само комбиниране с комшиите. е, не мога да коментирам, понеже не знам какви са устройствата. но все пак бих заложил че няма да работи



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: elektromer]  
Авторcвинapя (Нерегистриран)
Публикувано24.08.03 22:29



ЕЛЕКТРОМЕР,с тези схеми децата ли залъгваш?
Вземи разясни поне една като хората.Примерно 3,та да те направя на пух и прах.Но остави тези твои теории.

Човешко е да се греши,но при теб стана навик.
Просто замириса.



Тема Re: хм, аз сега малко съм подпийналнови [re: zaphod]  
Автор elektromer (няма значение)
Публикувано25.08.03 00:05



eto kyde gre6i6:
1.shemata s dioda nqma izob6to da raboti, ako nqma kondenzator.
kakvo ima6 predvid, kato kazva6 - samo dioda e dostaty4en?
samo s diod, elektromera 6te se vyrti, kakto si mu e reda.
za6to kazva6 - Sx.3 nqma da proraboti - ta nali az ti kazah, 4e ne sym q nakawal da proraboti, a samo ilustriram dostypa do to4ka predi elektromere 4rez vtori e-r.
no ne sym siguren 4e ne e vyzmojno da proraboti- ima neveroqtno mnogo kombinacici na tovarni tokove i vyzdeistva6ti , na tehnite formi ... . ne znam, no si mislq, 4e e vyzmojno da ima i pe4eliv6a kombinaciq.

a sega za shema 5:
ne razbrah kakvo si gotov da zaloji6?

Prosti mi ako byrkam!
Vseki ima pravo da ne e prav!


Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: cвинapя]  
Автор elektromer (няма значение)
Публикувано25.08.03 00:09



za6to imam 4uvstvo, 4e ti si nqkoi ot tezi s razbitite teorii, koito do skoro bqha mnogo aktivni v foruma. ako e taka ot kakvo se sramuva6, ta si snovo ime.
ako ne e taka - izvini me.
ta kakvo ne ti e qsno v shema 3 ?

Prosti mi ako byrkam!
Vseki ima pravo da ne e prav!


Тема Re: хм, аз сега малко съм подпийналнови [re: zaphod]  
Автор elektromer (няма значение)
Публикувано25.08.03 00:12



megdu drugoto, kakvo ti e mnenieto za shema 1 . tova e edinstvenata shema, koqto ne moga da eksperimentiram. zatova 6te mi e polezno tvoeto mnenie.

Prosti mi ako byrkam!
Vseki ima pravo da ne e prav!


Тема Re: хм, аз сега малко съм подпийналнови [re: elektromer]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано25.08.03 08:21



а, схема 1 ще проработи. но разбира се иска достъп ди преди електромера, което я обезсмисля. искаш просто да пуснеш ток с противофаза нали?
а какво имах предвид за диода. ами мисля че като сложиш диода преди електромера, скапваш правилото че магнитния поток от напрежителната намотка е интеграл от напрежението. ясно е че бобината ще се насити, тъй като интеграла не може да отиде в безкрайност заради вътрешното съпротивление. тоест тока ще стане смес от постоянна и пулсираша съставка, може да се сметне с модел от индуктивност и резистор. но този ток вече не отговаря на правилото интеграл от U. от там нататъка, ясно ти е че няма начин електромера да отчита вярно. но това трябва да ти е ясно, нали за това го слагаш диода - да изкара от сторя електромера с положително отчитане? а за кондензатора си прав - добре е да го има - той ще доубие и малкото останало отчитане, от променливата съставка. а ти пробвал ли си схема 3+4? значи според мене би трябвало да работи, защото изправения ток, съдържа съставка 50Hz. ти правилно отбеляза че двуполупериодно изправен ток няма да даде ефект, защото той не съдържа съставка 50Гц ако си я пробвал и не е станало, съм озадачен. а ако искаш да не публикуваш схема 5, може да я обсъдим с бележки - аз съм регистриран под същото име, така че можеш да ми пратиш. но ти явно искаш да я победиш със различни форми на сигналите, което е загуба на време. цялото устройство се намира зад електромерите, а по този начин им спестяваш единственото слабо място - напрежителната намотка. така влязлата мощност е колкото те са отчели. да не се подлъгваш по схема 3 - ето казваш си "сумата е равна на изконсумираното, но все пак и двата електромера показват грешка в консумацията". няма такова нещо - не показват грешка. просто устройството трансферира енергия от единия абонат към другия, което и отчитат електромерите.



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: elektromer]  
Авторcвинapя (Нерегистриран)
Публикувано25.08.03 09:31



Не съм участвал и затова искам да се включа.
Просто искам да оживиш схемата да видя как ще заработи.



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: cвинapя]  
Автор elektromer (няма значение)
Публикувано25.08.03 14:26



Sh.3 v tozi vid, samo ilustrira ideqta prez kakvi verigi nie mojem da vyzdeistvame s tokove, koito ot svoq strana se prekarvat s mnogo nisko naprejenie.
Sh.3 kakto e na4ertana- ediniq elektromer 6te se vyrti v prava posoka, a drugiq-El.2 6te ima obraten vyrtq6t moment.
ako oba4e me pita6 kak rabiti sh.3 kato zamestim El.1 s elekttromera ot sh.4:
eto kak stava:
elektromera koito e s dioda i kondenzatora(ot nego ne konsumira6) nqma da se vyrti za6toto naprejenovata nu namotka e pod postoqnno naprejenie.
a na drugiq elektromer 6te mu e syzdaden obraten vyrtq6t moment i to tolkova golqm kolkoto si pojelae6- zavisi toka v vtori4nata na,motka na transformatora.
taka 4e moje6 da konsumira6 ot tozi elektromer, a i dvata da stoqt nepodvijno.

Prosti mi ako byrkam!
Vseki ima pravo da ne e prav!


Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: elektromer]  
Авторcвинapя (Нерегистриран)
Публикувано25.08.03 14:45



Благодаря.
Удовлетворен съм от отговора.
Ще направя тестове и ще се обадя.



Тема Re: хм, аз сега малко съм подпийналнови [re: zaphod]  
Автор elektromer (няма значение)
Публикувано25.08.03 14:46



ne be zaphod, shema 1 e Aronovata.
shema 3+4 raboti idealno i sym q probval, oba4e bez kondenzatora ne 6te da byrka izob6to.
mislq, 4e o6te v shema 3 spomenah za tozi transver na pokazaniq m/du abonatite, taka 4e go imam predvid.
nai mnogo me my4i 4e si mislq 4e sh.3 , s nqkakyv po specialen tok Iв moje da ima uspeh.
sega za shema 5 zna4i imame 3 tovarni toka, o6te tolkkova tokove na na6eto vyzdeistvie, a prez elektromerite tekat rezultantnite.
pri dopylvane s tokove, pri izbirane na podhodq6ti formi i fazi se polu4ava:
na ediniq elektromer syzdava6 protivodeistva6t moment, a na drufite dva hulev.
v tova oba4e u4avstvat i tovarnite tokove.
t.e. tovarnite i drugite tokove sa taka podbrani 4e na ediniq elektromer se syzdava obraten vyrt. moment, bez tova da se otrazqva na drugite dva(ima tokove koito proti4aiki ne se byrkat vyv vyrt. moment, nali?), a takiva rezultantni tokove se polu4avat po goreopisaniq mehanizym.

Prosti mi ako byrkam!
Vseki ima pravo da ne e prav!


Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: cвинapя]  
Автор elektromer (няма значение)
Публикувано25.08.03 14:49



raz4itam, da se obadi6!
nali znae6, mnogo rabota imame!
trqbva seriozno da se zamislim vsi4ki za shema 3, no mez diod i kondenzator!
moge zaedno i da uspeem!

Prosti mi ako byrkam!
Vseki ima pravo da ne e prav!


Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: elektromer]  
Авторcвинapя (Нерегистриран)
Публикувано25.08.03 14:57



Ще поработя по сх.3
Идеята е добра.Ще видя какво ще излезе.
Ще се обадя след експериментите,но ми трябва малко време.В момента много съм зает.
Успехи!



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: elektromer]  
АвторNlAKOl (Нерегистриран)
Публикувано25.08.03 16:41



KAKWO SHTE KAJESH ZA DWA ELEKTROMERA I DWE FAZI ,NIAMA LI DA E PO LESNO DA SE NADHITRIAT TOGAVA



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: NlAKOl]  
Автор elektromer (няма значение)
Публикувано25.08.03 21:28



trudno mi e da predpoloja kakvo ima6 predvid.
vse pak dai malko po konkretna forma na ideqta ti.

Prosti mi ako byrkam!
Vseki ima pravo da ne e prav!


Тема Re: хм, аз сега малко съм подпийналнови [re: zaphod]  
Автор elektromer (няма значение)
Публикувано25.08.03 21:33



zabhod, v registriranite ima zabhod i zabhod s R(zapazena marka) , koi ot dvamata si ti?
mejdu drugoto kak taka integrala 6te otide v bezkrainost - tova bi stanalo samo ako e neopredelen.a toi ne e takyv, ina4e edna postoqnna systavka (nesimetriq megdu poloj. i otric. poluvylni) na mrejovoto naprejenie bi go otkaral v bezkrainostta.

Prosti mi ako byrkam!
Vseki ima pravo da ne e prav!

Редактирано от elektromer на 25.08.03 22:17.



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: elektromer]  
Авторcвинapя (Нерегистриран)
Публикувано25.08.03 22:25



Можеш ли да кажеш параметрите на С от сх.4 за пълен <ефект> при товар от 2 kW.
Благодаря предварително.



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: cвинapя]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано25.08.03 23:10



nali razbra, 4e elektromera ot shema 4 trqbva da go zameni6 s El.1 ot shema 3?
i da konsumira6 ot drugiq elektromer, a ne toq s dioda i kondenzatora?
ako e taka to za C 6te svyr6at rabota i nqkolko mikrofarada, a kolkoto e po-golqm, po dobre.
ne zabravqi, 4e dioda 6te e pod obratno naprejenie = 2Um, t.e. dioda trqbva da e pone 600 - voltov i na gore.
a za transformator moje6 da izpolzva6 indukcionen poqlnik.

ako pyk iska6 da prilogi6 direktno i samo Shema 4 , 6te e dosta po slojno, za6toto togava za 2 KW trqbva kondenzator pone 2500 mikro farada i to uspeha nqma da e pylen, a 6te e 4asti4en.



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: elektromer]  
Авторcвинapя (Нерегистриран)
Публикувано26.08.03 16:19



Искам да пробвам само сх.4 в работен вариант с товар от 2 kW. Струва ли си и какъв според теб ще е частичния ефект?/колко долу горе %/.
Все пак да направя експеримент за трупане на опит.



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: cвинapя]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано26.08.03 22:08



ami, zapo4ni togava po-prosto:
sloji diod pone 600-voltov.
sloji maksimalniq kapacitet koito ti e pod ryka - slagai elektroliten , taka po lesno 6te postigne6 po golqm kapacitet.
i zapo4ni da eksperimentira6 s malyk tovar - vklu4i samo edna kru6ka, sled tova vkly4i vtora, sled tova - ne6to drugo.
no za po golemi tovari da ima dobyr efekt trqbva i golqmo C
imai predvid kato vklu4va6 tovar, 4e dioda trqbva da e orazmeren po amperaj s tovara.
haide po4ni i 6te komentirame v dvijenie!



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: elektromer]  
Авторcвинapя (Нерегистриран)
Публикувано27.08.03 03:14



Благодаря.
Тези дни започвам.



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: elektromer]  
АвторNlAKOl (Нерегистриран)
Публикувано27.08.03 22:05



IMAM PREDVID 4E JIWEIA W KUSHTA I IMAM DOSTUP SLED ELEKTROMERITE NA DWETE FAZI,DALI NE E WUZMOJNO NIAKKAWO USTROISTVO KOETO SE WKLU4WA MEJDU FAZITE SAMO I PO TOZI NA4IN DA NAMALIAVA POKAZANIETO NA ELEKTROMERITE



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: elektromer]  
Авторblagodaren NlKl (Нерегистриран)
Публикувано29.08.03 23:26



Еи, ЕЛЕКТРОМЕР ,
абе схема 1 (Аоновата) и схема 4 работят без грешка!
Не вярвах че ще се родят ефективни идеи!
Аиде схема 4 - както и да е!
Ама схема 1 е без никаква намеса преди електромерите и ефекта е поразителен!!!
Не искам да кажа , че схема 4 не е ефективна.
В бушона си слагам диод и това не е противозаконно, имам право да консумирам какъвто ток си искам. в случая искам да си консумирам изправен (еднополупериодно) ток и никои не може да ми забрани да си слагам диод в бушона. ама и никои няма да обърне внимание за диода в бушона.
освен това, консуматорите ми не ми страдат, защтото аз имам два електромера и си консумирам от него. а този с диода го използвам само за да спирам основния от който консумирам - точно както ти обясни!

Нямам търпение за обещаното от теб продължение за схема 5!



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: blagodaren NlKl]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано30.08.03 00:57



ei, ei,
mnogo si se entusiaziral?
ne bydi maksimalist!
ne iskai ot vsi4ko po mnogo i to byrzo!
imai tyrpenie!!!



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: blagodaren NlKl]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано30.08.03 08:12



Goliama hvalba.
Imam chuvstvoto,che e porachana!



Тема хм, един въпроснови [re: elektromer]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано30.08.03 16:19



няма ли проблеми със тоя траф единия край на който е вързан на +300 волта, а другия му край се лашка от променливо напрежение? все пак доколкото схващам по идея трафа трябва да е нискоомен - нали ще пържи токовата намотка...



Тема Re: хм, един въпроснови [re: zaphod]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано30.08.03 16:29



Nemoga da razbera neshto-izpisaha se kup teorii,lichi che ste nauchili tova - onova.
Dobre de,az ne sam teoretik i zatova pitam-sh.4 na >elektromer> shte raboti ili ..ne/kato samostoiatelna/.Kazhete go tochno i iasno ,ta i nie prakticite da napravim neshto i pak si pishete teorii.




Тема Re: хм, един въпроснови [re: zaphod]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано30.08.03 17:34



mnogo syobrazitelno, zabhod!
ve4e bqh izgubil nadejda, 4e nqkoi 6te spomene tozi fakt!!!
za6to 4ek sega se seti?
qvno ne si se zamislql po shemata, ina4e do kolkoto te opoznah , bi se setil vednaga.
6te kaja kak moje da stane!
ama neka pyrvo iz4akame, za da vidim tozi blagodarniq dali 6te napi6e ne6to za svoq opit. ako go e pravil , i raboti, to trqbva da go e re6il tozi problem!
a osven tova, ne vi li pravi vpe4atlenie, 4e ne sym svyrzal principna shema 2+3, a samo sym analiziral dvete shemi i sym dal receptata!
e aide, prakticite , kakto se izrazi edin - tova zatrudnqva li vi?
ako ne ste teoretici, a tova vi zatrudnqva - zna4i ne ste i praktici!
a kolkoto do zaphoda, sym siguren, 4e moge lesno da nameri na4in.
aide, dal sym vi dve shemi, ot koito proizliza rabote6ta ideq - ami pomislete kak moge da gi svyrjete i obedinite taka , 4e da rabotqt i da nqma problemi?



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: blagodaren NlKl]  
АвторAZ (Нерегистриран)
Публикувано30.08.03 17:56



S KAKUV KONDENZATOR SE POLU4AWA NAI GOLIAM EFEKT ? /KATO STOINIOST NA KONDENZATORA/



Тема за сега не пробвайнови [re: koko]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано30.08.03 21:44



защото както в постинга към него казах, ще има проблем. иначе принципно е на вярна основа. значи дори не ти трябват два електромера, просто си сложи диод в бушона и ще понижиш консумацията близо наполовина (груба оценка). но такава една инсталация ще е неприятна за ползване. целта на електромера е да ползва такъв един прецакан с диод електромер за да върне обратен ток към друг и да ползва от него нормално напрежение.



Тема Re: хм, един въпроснови [re: zaphod]  
АвторБOPИC (Нерегистриран)
Публикувано31.08.03 03:21



Аз мисля, че решението е очевидно!
Слагаме кондензатор , последователно във веригата на вторичната намотка на нашия трансформатор.
Какво ще кажете?



Тема Re: хм, един въпроснови [re: БOPИC]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано31.08.03 03:33



Ne znam!



Тема Re: хм, един въпроснови [re: elektromer]  
Авторmarsianeca (Нерегистриран)
Публикувано31.08.03 10:51



Bravo,be,<elektromer>,i ti da ne znaesh neshto.



Тема само с кондензатор няма да станенови [re: БOPИC]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано31.08.03 12:56



диода ще направи проблем. значи при всички случаи обратния ток през кондензатора трябва да минава през нещо друго.
абе по-добре ми се вижда просто един последователен диод на вторичната на трафа - така и така може да се ползва само полупериода през който диода-бушон е отпушен...



Тема уф, няма да станенови [re: zaphod]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано31.08.03 14:04



той другия диод пак ще се отпуши когато напрежението е под нулата и ще източи кондензатора. абе за какво ни е въобще проклетия заглаждащ кондензатор? верно че без него втория електромер ще върти малко, ама ще се компенсира от обратния ток.



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: blagodaren NlKl]  
АвторNlKl (Нерегистриран)
Публикувано02.09.03 00:08



Е, аиде последния етап всеки да извърви сам.



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: elektromer]  
Авторzaq (Нерегистриран)
Публикувано02.09.03 03:48



abe kade izcheznaha znaeshtia i @@.... da ne sa na more ;))))))




Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: elektromer]  
АвторПитaнko (Нерегистриран)
Публикувано03.09.03 16:04



Виж "elektromer" много хубаво че си си направил труда но нещо схемите не се виждат.Да отдадем заслуженото и на "zaphod".Аз не съм толкоз навътре в нещата но бих искал да разгледам схемите моля прати ми ги на mail ili po ICQ e-mail:ivozl@abv.bg, ICQ: 144253128 .Предварително благодаря.



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: elektromer]  
АвторJunak (Нерегистриран)
Публикувано03.09.03 18:14



Ne se vizhdat shemite.Ako ne te zatrudnjavam,pusni gi na macha@abv.bg



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: elektromer]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано03.09.03 19:22



Ej, 4ovek da ne vi ostavi za 10-tina dena... Goljam interes, tctctctc...pri tova ne samo teoreti4en...

1. Ne moga da komentiram shemite... prosto ne gi vijdamAko gi sloji6 na drug server, moje da probvam pak...

2. Ne moga da proverja i eksperimentite ti, sistemata na elektromera kojto imam e savsem druga.

3. Predlagam nova tema, kojato da predloji efikasni metodi za izlovjavane na igra4ite...Izmervatelna aparatura i t.n.t. Koj znae, energoto moje da se zainteresuva. BTW, zakonat govori za 'vazdejstvie varhu pokazanijata' taka 4e tova 4e go pravite sled elektromera ne vi opravdava...



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: @@]  
АвторVyzmuten (Нерегистриран)
Публикувано03.09.03 23:05



Pitch sled elektromera ako e v kyshtata ti kakvoto i da si vkluchish njama takyv zakon po kojto da ti napravjat kakvoto i da bilo
Vkluchil si si njakakva tehnika i tolkoz
Kakvoto ti otchete tova shte si platish.
Za sega samo slovesna mygla ima che syshtestvuva "neshtoto" deto ti namaljavalo otchitaneto.
Che ima "POWERFACTOR CORRECTION" Shemi za impulsni zahranvanija IMA
Zashtoto Pomisli si samo kolko i kak konsumira el-energija typoto ti PC deto stoish zad nego i kolko tok ti gylta realno i AKO SI VKLUCHISH "POWERFACTOR CORRECTION" Shte ti padne s 30% konsumacijata ami i Televizora i vsichko shto ima shema GREC .Smetni za edin mesec kolko shte ti gori
Pak da ne ti kazvam ako imash 100 PC ta v kluba si ili firmata si, znaesh li kolko tok shte si spestish taka.
Loshoto e che sega tepyrva gi vyvejdat tezi tehnologii davash 35$ za novo zahranvane za PC to si, ama pogledni pyrvo vytre da vidish na lepenkata mu dali ima POWERFACTOR CORRECTION da pishe i si reshavash neshtata chastichno.
I kakvo ako az si vnedrja tazi nova tehnologija za da mi konsumira po malko shte doide energoto da mi ja vzeme .Njakoj dryg pyt




Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: Vyzmuten]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано03.09.03 23:40



Abe PITCH 6to ne se gramne6 s "novata" si tehnologija ? Tova za koeto prikazva6 otdavna e svetoven standart, i ako ne go pravi6, ti derat kojata na sitni ivici...po vsi4ki pravila. Drug e vaprosa 4e BG standarti sa dosta nazad i Energoto se razpravja samo s golemite konsumatori....no i tova 6te si dojde na mjasto, VERVAJ mi...

BTW, naistina li misli6, 4e POWERFACTOR CORRECTION 6te ti smakne konsumacijata ? Hahahahahahaha



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: elektromer]  
Авторpraktik (Нерегистриран)
Публикувано15.09.03 11:43



Hi elektromer !
Ne moga da vidq shcemite,dori i na :http://free.data.bg/tco/shema1.jpg
http://free.data.bg/tco/shema2.jpg
ako mozesh gi "kachi" nqkude kudeto mogat da se vidqt...
Predvaritelno blagodarq!



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: @@]  
АвторVyzmuten (Нерегистриран)
Публикувано15.09.03 20:23



Zashto si mislish che njama da ti pomogne ako si firma s 30 PC ta i konsumirash 500 lv mesechno samo ot PC tata ili razni elektronni ustroujstva s shema grec na vhoda si
Njama li da ti dojde dobre - 30% konsumacija kato nachalo.
T.e 150 lv i tova da rechem e polovinata zaplata na edin rabotnik



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: elektromer]  
АвторOптимиcт (Нерегистриран)
Публикувано16.09.03 18:47



Elektromer, Zaphod,
НАМЕРИХ СХЕМАТА НА ПРОЧУТОТО РУСКО ЕЛЕКТРОННО УСТРОЙСТВО, КОЕТО СЕ ВКЛЮЧВА В КОНТАКТА НА ЕЛ.ИНСТАЛАЦИЯТА И СПИРА ОТЧИТАНЕТО НА ЕЛ.ЕНЕРГИЯ. ОСТАВА САМО ДА СЕ ИЗРАБОТИ КОНКРЕТНОТО УСТРОЙСТВО. ПО РАЗБИРАЕМИ ПРИЧИНИ НЯМА ДА Я ПУБЛИКУВАМ ТУК. ПИШЕТЕ МИ НА: shema@mail.bg



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: elektromer]  
Авторeltod (Нерегистриран)
Публикувано20.09.03 11:36



ne vijdam shemite



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: eltod]  
Авторputiovci (Нерегистриран)
Публикувано20.09.03 16:38



Ne razbrahte li che toia e ot data.bg da im pravim trafic.Ha-HA-HA!



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: putiovci]  
АвторHeпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано20.09.03 18:27



Ти знаеш ли какво е трафик???



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: Oптимиcт]  
АвторHeпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано20.09.03 20:15



Някои подкара ли го това устройство или всички все още само събирате схеми?



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: Junak]  
Авторteo (Нерегистриран)
Публикувано08.10.03 12:56



Ne se vizhdat shemite.Ako ne te zatrudnjavam,pusni gi na tdudo@abv.bg



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: elektromer]  
АвторGrezdei (Нерегистриран)
Публикувано11.10.03 02:42



Brato gde sa zavreni tiq sxemi? Dai da gi skivam da vidim za kvo stava duma. Otnosno problemut ti ima reshenie no raboti na 30% samo !!! Pishi na bukmopuq@yahoo.com



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: Grezdei]  
Авторnik (Нерегистриран)
Публикувано12.03.05 02:09



Прати схемите и на nikel@mail.bg



Тема Ади денови [re: elektromer]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано07.03.06 20:40



Е ама маи само лаете и не хапете бля бля бля ..........

НЕКА ЗАЕДНО ДА УХАПЕМ ЕНЕРГОТО



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: elektromer]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано08.03.06 08:50



Приятелю качи моля те картинките пак нещо не ги виждам



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: eл]  
Авторerror4O4 (Нерегистриран)
Публикувано15.03.06 11:03



Мога да кажа, че вече ги няма на DataBG изтрити са (хмммм) и другото което забелязах от няколко места се пробвам да пиша на посоченият електронен адрес и ми връща, че пощата е закрита и/или недостъпна!
Айде моля те качи или схемата на друго място ако трябва ще ти дам достъп до мой сървър или кажете синтезирано без теория, като списък за пазаруване какво точно да се направи!
Пр.
-=Електромер с шайба=-
Нужни компоненти за работа
Схема и приблизително време за направа
Описание и наблюдения
Финални тестове
Заключение

-=Електронен електромер=-
Нужни компоненти за работа
Схема и приблизително време за направа
Описание и наблюдения
Финални тестове
Заключение

Така са ме учили на лабораторните занятия по лазерна техника!Всичко да е синтезирано подредено, а не раззхвърляно и 10000 мнения по въпроса и нито едно смислено!За теорията дебели книжки колкото искате, хората тука ги интересува, как ако е възможно да си намалят консумацията на електроенергия поне с 40-50%!Вярвам, че всеки тук ще си плаща останалите проценти на НЕК!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.