Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:17 25.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: elektromer]  
Авторcвинapя (Нерегистриран)
Публикувано27.08.03 03:14



Благодаря.
Тези дни започвам.



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: elektromer]  
АвторNlAKOl (Нерегистриран)
Публикувано27.08.03 22:05



IMAM PREDVID 4E JIWEIA W KUSHTA I IMAM DOSTUP SLED ELEKTROMERITE NA DWETE FAZI,DALI NE E WUZMOJNO NIAKKAWO USTROISTVO KOETO SE WKLU4WA MEJDU FAZITE SAMO I PO TOZI NA4IN DA NAMALIAVA POKAZANIETO NA ELEKTROMERITE



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: elektromer]  
Авторblagodaren NlKl (Нерегистриран)
Публикувано29.08.03 23:26



Еи, ЕЛЕКТРОМЕР ,
абе схема 1 (Аоновата) и схема 4 работят без грешка!
Не вярвах че ще се родят ефективни идеи!
Аиде схема 4 - както и да е!
Ама схема 1 е без никаква намеса преди електромерите и ефекта е поразителен!!!
Не искам да кажа , че схема 4 не е ефективна.
В бушона си слагам диод и това не е противозаконно, имам право да консумирам какъвто ток си искам. в случая искам да си консумирам изправен (еднополупериодно) ток и никои не може да ми забрани да си слагам диод в бушона. ама и никои няма да обърне внимание за диода в бушона.
освен това, консуматорите ми не ми страдат, защтото аз имам два електромера и си консумирам от него. а този с диода го използвам само за да спирам основния от който консумирам - точно както ти обясни!

Нямам търпение за обещаното от теб продължение за схема 5!



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: blagodaren NlKl]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано30.08.03 00:57



ei, ei,
mnogo si se entusiaziral?
ne bydi maksimalist!
ne iskai ot vsi4ko po mnogo i to byrzo!
imai tyrpenie!!!



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: blagodaren NlKl]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано30.08.03 08:12



Goliama hvalba.
Imam chuvstvoto,che e porachana!



Тема хм, един въпроснови [re: elektromer]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано30.08.03 16:19



няма ли проблеми със тоя траф единия край на който е вързан на +300 волта, а другия му край се лашка от променливо напрежение? все пак доколкото схващам по идея трафа трябва да е нискоомен - нали ще пържи токовата намотка...



Тема Re: хм, един въпроснови [re: zaphod]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано30.08.03 16:29



Nemoga da razbera neshto-izpisaha se kup teorii,lichi che ste nauchili tova - onova.
Dobre de,az ne sam teoretik i zatova pitam-sh.4 na >elektromer> shte raboti ili ..ne/kato samostoiatelna/.Kazhete go tochno i iasno ,ta i nie prakticite da napravim neshto i pak si pishete teorii.




Тема Re: хм, един въпроснови [re: zaphod]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано30.08.03 17:34



mnogo syobrazitelno, zabhod!
ve4e bqh izgubil nadejda, 4e nqkoi 6te spomene tozi fakt!!!
za6to 4ek sega se seti?
qvno ne si se zamislql po shemata, ina4e do kolkoto te opoznah , bi se setil vednaga.
6te kaja kak moje da stane!
ama neka pyrvo iz4akame, za da vidim tozi blagodarniq dali 6te napi6e ne6to za svoq opit. ako go e pravil , i raboti, to trqbva da go e re6il tozi problem!
a osven tova, ne vi li pravi vpe4atlenie, 4e ne sym svyrzal principna shema 2+3, a samo sym analiziral dvete shemi i sym dal receptata!
e aide, prakticite , kakto se izrazi edin - tova zatrudnqva li vi?
ako ne ste teoretici, a tova vi zatrudnqva - zna4i ne ste i praktici!
a kolkoto do zaphoda, sym siguren, 4e moge lesno da nameri na4in.
aide, dal sym vi dve shemi, ot koito proizliza rabote6ta ideq - ami pomislete kak moge da gi svyrjete i obedinite taka , 4e da rabotqt i da nqma problemi?



Тема Re: моята борба с електромера!нови [re: blagodaren NlKl]  
АвторAZ (Нерегистриран)
Публикувано30.08.03 17:56



S KAKUV KONDENZATOR SE POLU4AWA NAI GOLIAM EFEKT ? /KATO STOINIOST NA KONDENZATORA/



Тема за сега не пробвайнови [re: koko]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано30.08.03 21:44



защото както в постинга към него казах, ще има проблем. иначе принципно е на вярна основа. значи дори не ти трябват два електромера, просто си сложи диод в бушона и ще понижиш консумацията близо наполовина (груба оценка). но такава една инсталация ще е неприятна за ползване. целта на електромера е да ползва такъв един прецакан с диод електромер за да върне обратен ток към друг и да ползва от него нормално напрежение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.