Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:12 29.05.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Istinata za emigraciata  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано14.07.01 04:31



Dnes, Petak 13-ti otkrih istinata za emigraciata, i barzam da vi ia kaja. A tia e: da imash brat top-programist, emigrant v USA.
Neka vzema 10, neka vzema 15 grands, da si pie vecher koktelia na verandata, krasavicata na vipuska ot Matemtaicheskata v Shumen da go gushka vecher, da kara Porsheta i djipove, izobshto da mu e ama mnogo rahat! Neka!
Az tova ne go shta.
Iskam na men da mi prashta v BG samo po 10% na mesec, OK. Haide dobre, ne 10% a tvardo $1000, deal. I shte si sedia v neshtastnata BG, i shte si karam edna ochukana brichka, i shte si pia bira kogato (I KADETO) si poiskam, i madamite shte me otbiagvat:))), i shte mi e mnogo ama mnogo zle. Neka!
Aide sega amerikanci kanadci 'sekvi - kajete che ne sam prav, da mu $%#$%#^




Тема Re: Istinata za emigraciataнови [re: Ariel]  
Авторaccess (Нерегистриран)
Публикувано14.07.01 05:20



ha ha ha abe kolega mai pak si prekalil s donesenata nelegalno holandska bira ha?;)))
pone taka izglezda napisanoto v toia biradjiiski duh":)))))))))))



Тема Re: Istinata za emigraciataнови [re: Ariel]  
Автор Kanadets (Optimist)
Публикувано14.07.01 06:23



I zashto triabva da e tochno brat? Ne moje li da e sestra ?!?

Prav si razbira se..... Samo ne zabraviai, dokato si piesh birata kadeto si poiskash v BG, da si nosish edna chantichka s malko lekarstva, bintove i drugi meditsinski materiali. Che, ako sled desetata bira, se spanesh i si schupish rakata, bez sobstveni medikamenti mai niama da te priemat v BG bolnitsa ?

Ili, kakto veche mnogo hora tuka go kazaha, rabotata ne e samo v parite ... Ima i neshta koito v normalnite strani sa poveche ili po-malko normalni, a tochno v momenta BG mai ne moje da bade kategorizirana kato normalna darjava.



Тема Re: Istinata za emigraciataнови [re: Ariel]  
Авторpesimist (Нерегистриран)
Публикувано14.07.01 07:44



neshto mnogo zapivate studentite v Boston be-e-e-e-e-e!!!
ti kato si vav vakancia shto ne se pribra v BG :-?



Тема Re: Istinata za emigraciataнови [re: pesimist]  
Авторkiro (Нерегистриран)
Публикувано15.07.01 05:36



a i mogat da te gramnat v glavata,niakoi piyan ohranitel.taka kakto si piesh birata kadeto si iskash i kogato si iskash,bez ideya da imash zashto...................



Тема Нищо не си разбрал!нови [re: Ariel]  
АвторVal (Нерегистриран)
Публикувано15.07.01 13:58



Имам ги 1000$/месец в BG и какво? С както те правят по-щастлив тука? С разбиването на апартаманта ти, с кражбата на колата ти, с дрогата по училищата, с алкохолизма и пушенето, с гаджета по сметка, с риска някой пиян шофьор да те сгази или някой полицай/охранител да те застреля "случайно"? Има още поне хиляда неща, които мога да изброя. Остави ги тези работи, предпочитам да си пия бирата някъде на друго място, ще го разбереш когато проимаш семейство и други проблеми на главата. Сега ти е по-лесно, а за сам човек емиграцията е дори по-трудна от психологическа гледна точка. Нищо не си разбрал май!
Като се върнеш ще говорим на тази тема, като шега мога да го приема, но не и като истина.



Тема Re: Нищо не си разбрал!нови [re: Val]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано15.07.01 18:53



...wish it was a joke:)



Тема Basi raia...нови [re: Ariel]  
Автор Balam (непознат )
Публикувано15.07.01 21:57



...ako predstavata mi za idealen zivot beshe v brichka zaliat s bira.



Тема Re: Basi raia...нови [re: Balam]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано16.07.01 04:10



Ako predstavata ti za idealen jivot e Amerika - malko si vstarni...gledash v televizora:)))



Тема Re: Basi raia...нови [re: Ariel]  
Автор Balam (непознат )
Публикувано16.07.01 11:40



Na bazata na kakvo pravish tova obobshtenie za horata smiatashti che idealen zivot e Amerika?



Тема Re: Нищо не си разбрал!нови [re: Ariel]  
АвторVal (Нерегистриран)
Публикувано16.07.01 11:44



Усетих, но след няколко седмици се връщаш и ще видиш, че говоря реални работи, без шега. Освен това май се разчита на мен да съм programmer, така че нямам място за шеги на тази тема. За друго може!



Тема Re: Нищо не си разбрал!нови [re: Val]  
Автор jamie (подминаващ)
Публикувано16.07.01 11:46



Ау, сякаш си ме прокълнал :-))))
Тази сутрин ми откраднаха касетофона на колата !

don't waste my time - waste yours !


Тема Re: Нищо не си разбрал!нови [re: jamie]  
АвторVal (Нерегистриран)
Публикувано16.07.01 12:10



Не свикна ли вече? Точно затова съм писал по-горе! Предпочитам да си пия бирата в дърт Крайслер с перспективата за нов такъв, отколкото да си пия същата в дърт Москвич без никаква перспектива и с надеждата, че някое гадже ще ми се върже.



Тема Re: Basi raia...нови [re: Balam]  
АвторVal (Нерегистриран)
Публикувано16.07.01 12:16



За живот ли говорим или за съществувание? Дайте първо да уточним тези неща! Идеалният живот за пигмея е да успее да оцелее през деня и да се наспи в палатката от листа през нощта. Такъв човек със сигурност няма да хареса живот в Ню Йорк. От това не следва, че американеца живее зле.



Тема Re: Нищо не си разбрал!нови [re: Val]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано16.07.01 18:18



Xaxa, iziadohte me...:))) Daite po-veselo de, ama i ste seriozni!
Val, ako si piesh birata v dart Kraisler
1)Shte aresuvat Kraislera, zashtoto e na poveche ot 10 godini i da se kara e opasno. Tova shte ti izlezed kam $500.
2)Da piesh v kola e prestaplenie, za koeto shte arestuvat teb i shte ti vzemat knijkata pone za 1 godina. Globata shte e m/u 1000 i 5000$. Ne iskam da ti ovbiasniavam kakvo e da niamash pravo da karash kola - interesno kak shte hodish na rabota, moje bi na stop:)))Spored federalen zakon e dostatachno samo da ima razpechatana butilka alkohol v kupeto na kolata, za da te arestuvat. Niama nujda da naduvash nishto:)
3)Za gadjetata - niamash dumata:))) Shte doidesh shte vidish, xaxa:)))
Haide po-veselo, v tia jegi carstvoto savsem se e vkisnalo:)
Pozdravi, tuka e priatno toplo i oshte po-priatno slanchevo




Тема Viva Ariel!нови [re: Ariel]  
АвторEleya (Нерегистриран)
Публикувано16.07.01 19:18



Ariel,
vmesto da se oplakvash ot jivota v USA i da mechtaesh za bireni sledobedi na rodna zemia vzemi se dovlechi tuk i da hodim da piem bira ot termusi v parka :)



Тема To Eleyaнови [re: Eleya]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано16.07.01 19:52



Ako vsichko e "nominalno", taia vecher 8 PM sam v Boston Pavilion da slusham Satriani v Vai. Hodia s pola ot ogromno balgarsko zname, poznavam se lesno:)))
Inache weekenda traibva da karpia edin pokriv v Waban...ta ako vali:)))...
termosa e ot tebe:)))

Ice age coming
Ice age coming
Let me hear both sides...




Тема Re: Basi raia...нови [re: Val]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано16.07.01 22:30



Moge li edin vupros kum Bulgarite v USA-birata v termos li ia piete?

Az sum si v BG i v momenta mi e mnogo got - biah navun s priateli na po bira i kartovki i sega pak si piivam studena birichka (tuk sa strahotni gegi).
Sled niakolko sedmici shte izleza v otpuska i otivam na moreto.
Izobshto v momenta mnogo se kefia no zimata kato doide smetkata za parno i mi se stugva taka che vsichko si ima i hubavata i loshata strana.
Pozdravi



Тема и още нещо...нови [re: gogo]  
Автор Pitanka_ (непознат)
Публикувано17.07.01 17:50



тези приятели, с които си пия бирата и със сигурност не се притесняваме дали ще ни застрелят(?!) там някъде зад океана май не мога да ги намеря, нали?



Тема V termus e gadna :*(нови [re: Pitanka_]  
АвторEleya (Нерегистриран)
Публикувано18.07.01 18:32



Da, za sujalenie birata ia piem v termusi ili tzvetni chashi... Malko e kofti, no....
Taka e v MA....

I niama Kamenitza :*(



Тема Re: Vupros kum Pitankaнови [re: Eleya]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано18.07.01 18:46



Zashto si mislish che zad okeana ne se strelia tam pochti vseki moge da ima orugie i ako v daden moment izperka vliza v niakoia detska gradina ili uchilishte i pochva da strelia(ne gledash li novini?).Ako tursish spokoina strana sus sigurnost Bg e po dobre ot USA.



Тема Re: Vupros kum Pitankaнови [re: gogo]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано19.07.01 02:57



Ne e taka. Prestapnostta v USA varira mnogo silno v razlichnite mesta. No kato cialo BG izobshto ne e po-bezopasna strana ot USA, ni nai-malko. Tova ne e viarno.



Тема Re: Vupros kum Pitankaнови [re: gogo]  
Автор Pitanka_ (непознат)
Публикувано19.07.01 11:32



Ne si me razbral... kazvam, che si pia birata v Bulgaria s moite prijateli, kakvito ne moga da namerja ili spechelja izvun stranata, bez da se pritesnjavam ot strelba... Prosto izrazih uchudvane poradi tezi dumi napisani po-gore:





Тема Re: Vupros kum Pitankaнови [re: gogo]  
АвторEleya (Нерегистриран)
Публикувано19.07.01 19:52



Boje moi...
Koito smiata che v America e opasno i se strelia po ulitzite e gledal mnogo amerikanski filmi i ne e stupval na amerikanska zemia.
A kolkoto do Bulgaria...
99% ot neia moga da ia sravnia s mnogo, mnogo, mnogo losh amerikanski kvartal....- vuv vsiako edno otnoshenie!



Тема Re: Basi raia...нови [re: Val]  
Автор Balam (непознат )
Публикувано19.07.01 21:49



Govorih za zivot vuv vsichki smisuli na dumata... Prosto otvrushtah na zapitvaneto na Ariel - vseki si ima razlichna predstava za zivot, sushtestvuvane, kef, i t.n.



Тема Re: Basi raia...нови [re: gogo]  
Автор Balam (непознат )
Публикувано19.07.01 21:52



Tova zavisi ot shtata. Niakoi shtati ti pozvoliavat da si piesh birata otvun, na publichno miasto, drugi shtati pozvoliavat da si ia piesh samo v zavedenia, treti shtati niamat kruchmi izobshto, i triabva da si kupuvash pieneto ot specialni magazini.



Тема Re: Basi raia...нови [re: Balam]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано19.07.01 23:16



Ne sum suglasen s mnenieto na Ele..
Za men Bg ne e nai spokoinoto miasto za giveene no da ia sravniavate s dolnoproben US kvartal tova e zalitane.
V momenta ne znam dali nashite sunarodnici zad okeana znaiat za kakvo stava duma no za poslednite meseci v Sofia biaha zastreliani dvama mladegi ot nevnimatelno boravene s orugie ot bezotgovorni hora na koeto to e povereno.
Ta sega se obsugda na koi triabva da se dava orugie.
Ot tazi gledna tochka kazvam che v US e po nesigurno zashtoto tam pochti vseki moge da ima orugie .



Тема Re: Basi raia...нови [re: gogo]  
Авторpesimist (Нерегистриран)
Публикувано20.07.01 00:11



??? che to i v BG prakticheski vseki moje da ima orajie!!!
dori po moia informacia v US praviat mnogo po-seriozen check predi da ti go pradadat (v povecheto shtati ti go pradavat s 30 dni delay), a i pri korupciata v BG ne e niakakav problem da si izvadish razreshitelno na skromna suma...



Тема Оръжие...нови [re: pesimist]  
Автор jamie (подминаващ)
Публикувано20.07.01 09:52



За каква сума говориш бе , нали само да почна работа като ченге и после нямам проблем ! Купувам си лично оръжие, после напускам и никой не може да ми го отнеме законно ! ПФУ ! Скапана държава - куцо, кьораво и сакато като не намери друга работа става охранител, полицай и военен !

don't waste my time - waste yours !


Тема Re: Vupros kum Pitankaнови [re: Eleya]  
АвторLeo (Нерегистриран)
Публикувано20.07.01 15:08



OOOOOOOOOOOOOh,moito momiche,zachto ne vzemech da si go nachukach vav samodovolnia zadnik,I ZA NEGARSKITE KVArTTALI li govorich.Ti si ochte edin bokluk koito govori zle za stranata si,i ti si tochno kopie na mnogo bulgarski patki koito sam srechtal v emigratzia..



Тема Re: amiнови [re: Leo]  
Автор sofianka (witch)
Публикувано20.07.01 15:49



Nai golemite bokluci sa patriotite deto vuzpiavat Bulgaria, a jiveiat v USA ot patriotizum.



Тема Re: Vupros kum Pitankaнови [re: Leo]  
АвторEleya (Нерегистриран)
Публикувано20.07.01 18:29



Obicham Bulgaria i ako mojeh da jiveia "normalno" tam vuv vsiako edno otnoshenie - ne samo po posoka na sigurnostta - nikoga ne bih zaminala ot neia za poveche ot godina...
Kogato doidoh v USA edno ot neshtata, koito ne ochakvah da mi se sluchat e tova da se chuvstvam sigurna... Vuv vsiako edno onoshenie...
Kogato doidoh tuk otidoh da jiveia v edna kushta i ne mi dadoha kliuch... ne se zakliuchvalo...! Ne bilo opasno!?! Biah shashnata... V Bulgaria takova miasto, kudeto da ne e opasno ne sum vijdala... Dori i v nai-hubavite kvartali...
Tam vseki put kato se pribirah vkushti i vratata izglejdashe dobre vuzdishah dovolno i si kazvah na um "oh, slava bogu! i dnes ne sa me obrali" No ne vseki den beshe tolkova prekarsen. Obiraha me. Ne vednuj... Ne znam dali sa vi obirali niakoga i dali znaete kak se chuvstva chovek sled tova... vse edno sa mu iznasilili kushtata...Hem e tvoia, hem ia chuvstvash niakaksi omursena...
Kato doidohme na duma za iznasilvaniata... I da me iznasilvat sa se opitavli... Ne vednuj...
Zaplashvali sa me s orujie na ulitzata... Ne vednuj...
Zaplashvali sa me verbalno i sa mi razmahvali iumrutzi.... Ne vednuj - milioni puti!
Krali sa mi ot chantata - ne vednuj!
Na kupon sa si trugvali s moito iake...
Rabotila sum v niakolko centera s hora prejiveli vsiakakvi vidove nasilie i sum vijdala vsiakakvi bezumia.
Presledval me e psihichno bolen chovek ot edin ot tezi centrove - i men, i roditelite mi - reshil che e vliuben v men... i nikoi s nishto ne mojehse da mi pomogne.
Sega kato biah tam niamashe change biuro, v koeto da ne me izlujat ( nai-razlichni trikove imat) i kogato si poiskash parite obratno ti kazvat che sa ti izdali bonov chek i da si gledash rabotata, a otvun gorilata durji vratata da ne mojesh da izlezesh...
Napadali sa me glutnitzi s kucheta na put za vkushti... A jiveeh v "hubav kvartal" - edin ot nai-skupite v Sofia...
Katastrofirala sum - niakolko putii! Piani ili nevnimatelni shofiori...Ne v moita kola!
Vednuj me blusna kola v centera na Sofia i dokato sum bila v bezsuznanie na put za Pirogov mi otkradnaha paltoto i chantata...
Ey tova e Bulgaria... Tolkova sme sviknali s tova, che veche si mislim che e normalno i che navsiakude e taka...
E tujnata istina e, che v America ( pone v tazi v koiato az jiveia ) ne e taka...
I tuk se sluchvat takiva raboti, no ne i NASIAKUDE I POSTOIANNO, ne i s horata, koito poznavam i na mestata, kudeto jiveia!
Da chukna na durvo!
No tuk ne zaspivam vsiaka vecher s radostnata misul " e, moje i da ne mi e vsichko mnogo na red i da ne sum mnogo shtastliva, no pone dnes ne ne ubiha, ne me iznasiliha, ne sa me obrali, ne me nabi bakshisha s golata glava , s koito se skarah, che mi e vzel troino i vse pak hvanaha onaia tziganka deto me obra v tramvaia predi tova i si vurnah parite"
Ebasi jivota! Obicham Bulgaria, no ne i tazi Bulgaria! Tova ne e Bulgaria-tova e Vulgaria! Bulgaria, kudeto vsichki se mraziat i gledat da otzeleiat tozi den a puk za posle ne im puka... Kudeto vsichki sa stanali vultzi i gledat s kruvojaden pogled...
Obicham ia, no veche ne ia haresvam...
I ne iskam poveche da jiveia taka!



Тема Thumbs upнови [re: Eleya]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано20.07.01 18:47



Podpisvam se pod vsichko koeto kazvash. Vsichko e tochno tochno taka.
No mi skapa udovolstvieto da se pribiram :( Biah zabravil ot kakvo sam se mahnal.




Тема Re: Thumbs upнови [re: Ariel]  
АвторSeaflower (Нерегистриран)
Публикувано20.07.01 20:35



Ariel, na sever ot Varna ima edno selo Sv. Nikola. Mestnostta se naricha Kamen Briag, zashtoto niama piasak a samo beli goreshti kamani. Gora i more sabrani v edno. Vodata v moreto e chista i prozrachna i se vijdat kamanite po danoto obrasli s edri cherni midi. Mojesh da vidish elen ili sarna zashtoto e reservat ili pone beshe predi godini. Mojesh da zapalish ogan i ako zavali dajd mojesh da se skriesh v niakoia ot pesherite nagore po sklona. Savsem blizko sa, niama da te navali mnogo. Horata dori razpraviat che v tiah jiveel niakakav lud, no ti ne se plashi ot nego, toi niama da ti napravi nishto losho, toi samo e mnogo uplashen i samoten... Taka che kato se varnesh, idi molia te na Kamen Briag i posreshni izgreva na slancheto .... zaradi men ...



Тема Za Seaflowerнови [re: Seaflower]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано20.07.01 23:30



Seaflower...iskash li da ti skaniram 2-3 snimki ottam, deto mi sediat na stenata? Kamen briag mi beshe "vkashti" dopredi vsichki da go nauchat.
dai mi meil, moiat e shtirlitz@toughguy.net



Тема Re: Istinata za emigraciataнови [re: Ariel]  
АвторGneven (Нерегистриран)
Публикувано21.07.01 11:14



Abe prazitche shto ne se opitash ti i mnogoto kato teb da sprete da se pravite na hitri?Shto sme takvaz gadna nacia-vse na hitur Petur se pravim-brat emigrant da ni prashta parichki,da zavurtim turgoviika,niakogo da metnem da svurshi neshto vmesto nas.A i drugo shto si takuv licemer-jiveesh si v US i roptaesh,vmesto da kajesh edno mersi che si tam,che te priemat malko ili mnogo shtoto ne te znam kolko si star/a/ i dali pomnish vietnamcite v BG i kak nie gi priemahme?



Тема Re: Istinata za emigraciataнови [re: Ariel]  
АвторGneven (Нерегистриран)
Публикувано21.07.01 11:24



I kato jiveesh v US pone se nauchi kak da se izraziavash pravilno na suotvetnia ezik; "grand" se pishe,a ne "grands"



Тема Re: Vupros kum Pitankaнови [re: Eleya]  
АвторBeнepa (Нерегистриран)
Публикувано21.07.01 12:00



Била съм няколсо пъти на гости в Америка,В Чикаго при леля ми,която живее там от 15 години.Когато прочетох постинга се замислих че Америка също има своите черни и бели страни.Посред бял ден пред очита на много хора ме нападна една негърска банда,обраха ме и избягаха,стресът беше много голям.След седмица братовчед ми беше пребит в училището, което учеше от наркомани.Направи ми впечатление ,че след 19 часа улиците някак си обезлюдяват.Също се крадат и коли и в болниците тарикатските номера не са малко.Може би след всичко това не приех предложението да остана,а може би и поради факта че имам професия, която ме кара да се чувствам независима и в България.Прави ми впечатление и факта че в този клуб емигрантите пишат само за добрите страни на Америка а за фрапиращите и дразнещи голими недостатъци никой не пише.Само че сигурно има и много хора като мен които са били и тук и там и подобни мнения звучат доста леко,като това на Елия например.Страната ни има много недостатъци но и емигрантската позиция е доста недостойна,като се има впредвид че точно емигрантите правят най-малко нещата да се оправят.Или е най-лесно така-да изчакате нещата да се пооправят и да се върнете.Така, че поне не обиждайте малкото хора, които работят за страната с професиите си.



Тема Re: Istinata za emigraciataнови [re: Gneven]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано21.07.01 18:16



Sori, Gneven, znam che se pishe grand, no kato pisha neshto mnogo ne vnimavam. Davai go po-veselo, ne se gnevi - mnogo sa vi nalegnali jegite:))). Tuk e edno chudno 24 slanchice, samo deto okeana e malko hladen za kapane
I love Massachusetts:)))



Тема Re: Istinata za emigraciataнови [re: Ariel]  
АвторSeaflower (Нерегистриран)
Публикувано21.07.01 20:54



Животът ме повлича във лавина
от смях, веселие и свобода
преметнала през рамо морска лира
и яхнала неверния си кон,
аз яздя полудяла от сълзите
на своите приятели и знам,
че искам цял живот да галопирам
на юг, на юг, към слънчевия бряг,
морето, чайките и бунгалата,
звездите, пясъка и свободата,
все плътно до брега да дишам топъл вятър,
да пия до полуда и жадна да оставам,
да гледам тихо синьо във водораслени води
да скитам нощем - денем да умирам,
и най-накрая рано призори
аз своя морски пристан да открия,
да легна в хладния му скут
и тъй, изпита чак до дъно
завинаги на него да заспя.



Тема Re: Istinata za emigraciataнови [re: Seaflower]  
Авторvse edno (Нерегистриран)
Публикувано22.07.01 01:41



tova pyk kakvo trqbva da byde



Тема Re: Istinata za emigraciataнови [re: Ariel]  
АвторGneven (Нерегистриран)
Публикувано22.07.01 03:31



Ei mi ti si bil gotin bre,a puk az se zaiajdamsorry niama veche obeshtavam.E haide togaz po edin Bud ot men za ohlajdane na strastite.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.