Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:11 21.05.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: amiнови [re: Leo]  
Автор sofianka (witch)
Публикувано20.07.01 15:49



Nai golemite bokluci sa patriotite deto vuzpiavat Bulgaria, a jiveiat v USA ot patriotizum.



Тема Re: Vupros kum Pitankaнови [re: Leo]  
АвторEleya (Нерегистриран)
Публикувано20.07.01 18:29



Obicham Bulgaria i ako mojeh da jiveia "normalno" tam vuv vsiako edno otnoshenie - ne samo po posoka na sigurnostta - nikoga ne bih zaminala ot neia za poveche ot godina...
Kogato doidoh v USA edno ot neshtata, koito ne ochakvah da mi se sluchat e tova da se chuvstvam sigurna... Vuv vsiako edno onoshenie...
Kogato doidoh tuk otidoh da jiveia v edna kushta i ne mi dadoha kliuch... ne se zakliuchvalo...! Ne bilo opasno!?! Biah shashnata... V Bulgaria takova miasto, kudeto da ne e opasno ne sum vijdala... Dori i v nai-hubavite kvartali...
Tam vseki put kato se pribirah vkushti i vratata izglejdashe dobre vuzdishah dovolno i si kazvah na um "oh, slava bogu! i dnes ne sa me obrali" No ne vseki den beshe tolkova prekarsen. Obiraha me. Ne vednuj... Ne znam dali sa vi obirali niakoga i dali znaete kak se chuvstva chovek sled tova... vse edno sa mu iznasilili kushtata...Hem e tvoia, hem ia chuvstvash niakaksi omursena...
Kato doidohme na duma za iznasilvaniata... I da me iznasilvat sa se opitavli... Ne vednuj...
Zaplashvali sa me s orujie na ulitzata... Ne vednuj...
Zaplashvali sa me verbalno i sa mi razmahvali iumrutzi.... Ne vednuj - milioni puti!
Krali sa mi ot chantata - ne vednuj!
Na kupon sa si trugvali s moito iake...
Rabotila sum v niakolko centera s hora prejiveli vsiakakvi vidove nasilie i sum vijdala vsiakakvi bezumia.
Presledval me e psihichno bolen chovek ot edin ot tezi centrove - i men, i roditelite mi - reshil che e vliuben v men... i nikoi s nishto ne mojehse da mi pomogne.
Sega kato biah tam niamashe change biuro, v koeto da ne me izlujat ( nai-razlichni trikove imat) i kogato si poiskash parite obratno ti kazvat che sa ti izdali bonov chek i da si gledash rabotata, a otvun gorilata durji vratata da ne mojesh da izlezesh...
Napadali sa me glutnitzi s kucheta na put za vkushti... A jiveeh v "hubav kvartal" - edin ot nai-skupite v Sofia...
Katastrofirala sum - niakolko putii! Piani ili nevnimatelni shofiori...Ne v moita kola!
Vednuj me blusna kola v centera na Sofia i dokato sum bila v bezsuznanie na put za Pirogov mi otkradnaha paltoto i chantata...
Ey tova e Bulgaria... Tolkova sme sviknali s tova, che veche si mislim che e normalno i che navsiakude e taka...
E tujnata istina e, che v America ( pone v tazi v koiato az jiveia ) ne e taka...
I tuk se sluchvat takiva raboti, no ne i NASIAKUDE I POSTOIANNO, ne i s horata, koito poznavam i na mestata, kudeto jiveia!
Da chukna na durvo!
No tuk ne zaspivam vsiaka vecher s radostnata misul " e, moje i da ne mi e vsichko mnogo na red i da ne sum mnogo shtastliva, no pone dnes ne ne ubiha, ne me iznasiliha, ne sa me obrali, ne me nabi bakshisha s golata glava , s koito se skarah, che mi e vzel troino i vse pak hvanaha onaia tziganka deto me obra v tramvaia predi tova i si vurnah parite"
Ebasi jivota! Obicham Bulgaria, no ne i tazi Bulgaria! Tova ne e Bulgaria-tova e Vulgaria! Bulgaria, kudeto vsichki se mraziat i gledat da otzeleiat tozi den a puk za posle ne im puka... Kudeto vsichki sa stanali vultzi i gledat s kruvojaden pogled...
Obicham ia, no veche ne ia haresvam...
I ne iskam poveche da jiveia taka!



Тема Thumbs upнови [re: Eleya]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано20.07.01 18:47



Podpisvam se pod vsichko koeto kazvash. Vsichko e tochno tochno taka.
No mi skapa udovolstvieto da se pribiram :( Biah zabravil ot kakvo sam se mahnal.




Тема Re: Thumbs upнови [re: Ariel]  
АвторSeaflower (Нерегистриран)
Публикувано20.07.01 20:35



Ariel, na sever ot Varna ima edno selo Sv. Nikola. Mestnostta se naricha Kamen Briag, zashtoto niama piasak a samo beli goreshti kamani. Gora i more sabrani v edno. Vodata v moreto e chista i prozrachna i se vijdat kamanite po danoto obrasli s edri cherni midi. Mojesh da vidish elen ili sarna zashtoto e reservat ili pone beshe predi godini. Mojesh da zapalish ogan i ako zavali dajd mojesh da se skriesh v niakoia ot pesherite nagore po sklona. Savsem blizko sa, niama da te navali mnogo. Horata dori razpraviat che v tiah jiveel niakakav lud, no ti ne se plashi ot nego, toi niama da ti napravi nishto losho, toi samo e mnogo uplashen i samoten... Taka che kato se varnesh, idi molia te na Kamen Briag i posreshni izgreva na slancheto .... zaradi men ...



Тема Za Seaflowerнови [re: Seaflower]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано20.07.01 23:30



Seaflower...iskash li da ti skaniram 2-3 snimki ottam, deto mi sediat na stenata? Kamen briag mi beshe "vkashti" dopredi vsichki da go nauchat.
dai mi meil, moiat e shtirlitz@toughguy.net



Тема Re: Istinata za emigraciataнови [re: Ariel]  
АвторGneven (Нерегистриран)
Публикувано21.07.01 11:14



Abe prazitche shto ne se opitash ti i mnogoto kato teb da sprete da se pravite na hitri?Shto sme takvaz gadna nacia-vse na hitur Petur se pravim-brat emigrant da ni prashta parichki,da zavurtim turgoviika,niakogo da metnem da svurshi neshto vmesto nas.A i drugo shto si takuv licemer-jiveesh si v US i roptaesh,vmesto da kajesh edno mersi che si tam,che te priemat malko ili mnogo shtoto ne te znam kolko si star/a/ i dali pomnish vietnamcite v BG i kak nie gi priemahme?



Тема Re: Istinata za emigraciataнови [re: Ariel]  
АвторGneven (Нерегистриран)
Публикувано21.07.01 11:24



I kato jiveesh v US pone se nauchi kak da se izraziavash pravilno na suotvetnia ezik; "grand" se pishe,a ne "grands"



Тема Re: Vupros kum Pitankaнови [re: Eleya]  
АвторBeнepa (Нерегистриран)
Публикувано21.07.01 12:00



Била съм няколсо пъти на гости в Америка,В Чикаго при леля ми,която живее там от 15 години.Когато прочетох постинга се замислих че Америка също има своите черни и бели страни.Посред бял ден пред очита на много хора ме нападна една негърска банда,обраха ме и избягаха,стресът беше много голям.След седмица братовчед ми беше пребит в училището, което учеше от наркомани.Направи ми впечатление ,че след 19 часа улиците някак си обезлюдяват.Също се крадат и коли и в болниците тарикатските номера не са малко.Може би след всичко това не приех предложението да остана,а може би и поради факта че имам професия, която ме кара да се чувствам независима и в България.Прави ми впечатление и факта че в този клуб емигрантите пишат само за добрите страни на Америка а за фрапиращите и дразнещи голими недостатъци никой не пише.Само че сигурно има и много хора като мен които са били и тук и там и подобни мнения звучат доста леко,като това на Елия например.Страната ни има много недостатъци но и емигрантската позиция е доста недостойна,като се има впредвид че точно емигрантите правят най-малко нещата да се оправят.Или е най-лесно така-да изчакате нещата да се пооправят и да се върнете.Така, че поне не обиждайте малкото хора, които работят за страната с професиите си.



Тема Re: Istinata za emigraciataнови [re: Gneven]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано21.07.01 18:16



Sori, Gneven, znam che se pishe grand, no kato pisha neshto mnogo ne vnimavam. Davai go po-veselo, ne se gnevi - mnogo sa vi nalegnali jegite:))). Tuk e edno chudno 24 slanchice, samo deto okeana e malko hladen za kapane
I love Massachusetts:)))



Тема Re: Istinata za emigraciataнови [re: Ariel]  
АвторSeaflower (Нерегистриран)
Публикувано21.07.01 20:54



Животът ме повлича във лавина
от смях, веселие и свобода
преметнала през рамо морска лира
и яхнала неверния си кон,
аз яздя полудяла от сълзите
на своите приятели и знам,
че искам цял живот да галопирам
на юг, на юг, към слънчевия бряг,
морето, чайките и бунгалата,
звездите, пясъка и свободата,
все плътно до брега да дишам топъл вятър,
да пия до полуда и жадна да оставам,
да гледам тихо синьо във водораслени води
да скитам нощем - денем да умирам,
и най-накрая рано призори
аз своя морски пристан да открия,
да легна в хладния му скут
и тъй, изпита чак до дъно
завинаги на него да заспя.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.