Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:00 01.05.24 
Градове
   >> Елхово
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Не Ви ли дразни......................нови [re: 265]  
Автор71 (Нерегистриран)
Публикувано19.08.08 22:50



Някои наясно ли е за това рещение на общинския съвет?
112/10/4/ Общински съвет-Елхово:

1.Изменя решение 93/9/1/ по т.2 за отдаване под наем на общински имоти ², ²² и ²²² зона, с изключение на общинско празно място за монтиране на гаражи , като в частта “плюс 10% от минималната работна заплата” става “плюс 5% от минималната работна заплата”.

Базисните цени за отдаване под наем на общинско празно място за монтиране на гаражи се изменят при годишна база:

· за ² зона – 50 % от минималната работна заплата;

· за ²² зона – 40 % от минималната работна заплата;

· за ²²² зона – 30 % от минималната работна заплата;

2.На основание чл. 37, ал. 3 и чл. 39, ал. 1, т. 4 и ал. 2 от Закона за нормативните актове задължава председателя на Общински съвет да изпрати приетите изменения за обнародване във вестник “Елховска дума”.

Аз се опитах да получа инфо. от Методиева,а тя ка то ми се развика мале...
И накрая разбрах,че наема ще да ми е 120/150 лв. годишно.А как ще ме накарат да платя като зная,че в центъра наема за гаражите не са плащани от години.



Тема Re: Не Ви ли дразни......................нови [re: 71]  
АвторXX (Нерегистриран)
Публикувано20.08.08 08:30



А, не Ви ли дразни, че в 21,15ч. уличното осветление още не е пуснато и по улиците на града е тъмно като в рог? Ало, Кмете, слез на земята - и от крушките ли ще икономисваш?



Тема Re: Не Ви ли дразни......................нови [re: XX]  
Автор71 (Нерегистриран)
Публикувано20.08.08 12:25



Ама той нарочно не пуска осветлението за да не се виждат боклуците натрупани по тротоарите и около контейнерите. Ама така е.Леонид му строи вилата и не му остава време да нарлави организация да се изнесат боклуците от Елхово.



Тема Re: Не Ви ли дразни......................нови [re: 71]  
АвторXX (Нерегистриран)
Публикувано20.08.08 12:53



О горкия той да му имам проблемите! Къд е тази "виличка"



Тема Re: Не Ви ли дразни......................нови [re: 71]  
Авторapolo (Нерегистриран)
Публикувано20.08.08 22:47



Сериозно ли е това, че Леонид му строи вилата на кмета?И къде е тази вила, я ме светнете и мен?Много бързо изкара парите Киров, кога ги направи, че и вила да строи?До скоро от цънцърлък кафе не пиеше, сега го гледам че се заседява по кафенетата...за да е "сред хората"или кьорсофра-кой знае...А града ни наистина е в окаяно състояние.Осветлението се включва много след като е станало тъмно, в 12 часа вече никакво го няма, в 5 часа сутринта е същото, а хората тогава отиват на работа.Няма ли някой от тия, от които зависи да стане в пет часа и да види какво е, та да се сети да направи нещо по въпроса.Едните му голи обещания на Киров, нищо друго!!!И като се вижда че ниощо не става намя ли малко доблест в този човек да се махне, та трябва ние да му сърбаме попарата от некадърността му, която е очеизвадна!!!



Тема Re: Не Ви ли дразни......................нови [re: 71]  
Автор guld (иноватор)
Публикувано22.08.08 15:31



Прочетох мнението преди време и първосигнално се вбесих.Но след кратък размисъл и бегли прости сметки констатирах ,че става въпрос за някакви 10лв. месечно.Та това е смешно съграждани.Живота е скъп!
Среднастатистически гараж мисля е 3 на 6 метра,общо 18кв.м.
Чия е собствеността върху която сте разположили собствената си гаражна клетка?......На общината.
Ако бяхте вие собственик ,интересно ми е каква сума бихте пожелали за наем,и нямаше ли да поставите клауза за актуализиране според инфлацията и т.н. и т.н..
Да управляващите в този град са постъпили по-скоро социално-прагматично като поставят цена за наем 0,55лв./кв.м. месечно за гаражна клетка,която някой е поставил без да ги пита и където му е удобно.А не помислихте ли за нарушаването на инфраструктурата и евентуално за санкцията на която подлежите.Та после гаражите били парлива тема.Да такава ще да е ,докато има кой да се съобразява с нашите капризи и не до там правилна позиция за общо ползваните пространства .
Би трябвало не да узаконяват по тази начин неправомерно настаняване ,а да държат тарифата за кв.м. в града да е една, а именно мисля някакви 3лв./кв.м.,т.е.54лв.за гараж/месечно.И още повече в някой големи градове в страната постъпиха по-радикално-уведомление за собствен демонтаж на тези съоръжения,в посочен срок,след който общината ги демонтира за сметка на собственика.Така бетонна гаражна клетка от 800 лв. на времето се продаваше за 40,но да изчезна от място.Така хорато почистиха терените си , и в същото време въпреки руптаенето гласуваха за същите които им разчистиха градовете по този на пръв поглед радикален ,но законосъобразен начин.

Редактирано от guld на 22.08.08 15:33.



Тема Re: Не Ви ли дразни......................нови [re: guld]  
Автор71 (Нерегистриран)
Публикувано24.08.08 23:09



Шегувате ли се това е Елхово.Повечето гаражи са на възрастни хора,които ги ползват вместо мазета.Ами блоковете на които се пълнят мазетата не по вина на собствениците,а на старата канализация.При всеки дъжд има по половин метър вода и мазетата седят неиползваеми. Ами да ми платите моя а.С какво аз да го платя.Или да си искарам бурканите и дървата на улицата.Говорите за големите градове, а тук какво с какви пари да го платя и не само аз.И друго,аз надежният платец нарушавам инфраструктурата.Вчера минах покраи махалата и видях ,че игрището се ползва за паркинг.Ами тези които и до ден днешен не си плащат и тези суми.Да минат и да ги опишат.Аз лично ще платя когато и тези около мен сключат договор за ползване.



Тема Re: Не Ви ли дразни......................нови [re: Mepи]  
Авторpoни (Нерегистриран)
Публикувано04.09.08 17:56



вече цял месец ако ли не и повече е разкопано в центъра до бирарията,всяка сутрин общинарите минават покрай този насип и куп павета ,но на никой не му прави впечатление,деца се спъват пък и възрастни
господа общинари наканете се най-после да оправите стореното от вас
МНОГО Е ГРОЗНО И КАТО МИНАВАМ ВИНАГИ СЕ ИЗНЕРВЯМ НИМА ВИЕ НЕ ГО ВИЖДАТЕ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.