Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:54 07.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Египтология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Как са построени пирамидите?нови [re: Nbtj]  
АвторAбидoc (Нерегистриран)
Публикувано24.08.05 13:10



Тежестта на камъните е около 2 или 2.5 тона. Не 40. Така вече става малко по-лесно

Тука чета превода за строежа на пирамидите и какво да видя ....
От някакви си два тона, до потресаващите 200 тона в храма на третата (на Микерин) пирамида.

Някакви коментари по въпроса.Това са 200 тона все пак представяте ли си го въобще?



Тема Re: Как са построени пирамидите?нови [re: Aбидoc]  
Автор Nbtj ()
Публикувано24.08.05 14:38



До колкото аз го разбирам, става въпрос за единичен камък (най-много да са два такива), при това в храма (което аз разбирам като припирамидалния храм). За съжаление в текста не е отбелязано дали камъка изобщо е бил повдиган или е в основата на храма.
Както сигурно ти е известно припирамидалните храмове са се намирали близо до реката, така че е възможно пренасянето му да е станало само по вода или дори да е оставен на мястото, където е изсечен (което е по-малко вероятно).

Пък и не всичко все още е обяснено. Ако имаше отговори на всички въпроси, сигурно вече нямаше да има хора, които изследват Египет, а и ние с теб нямаше да водим този, надявам се полезен и за двете страни, разговор.



Тема Re: Как са построени пирамидите?нови [re: Nbtj]  
АвторAбидoc (Нерегистриран)
Публикувано24.08.05 14:58



Да прав(а) си ,но то ако бяха само пирамидите ,да кажеш - "добре" ,но има още доста смайващи загадки и мистерии по света ,които нямат логично обяснение ...засега.



Тема Re: Как са построени пирамидите? [re: Aбидoc]  
Автор oros (член)
Публикувано25.08.05 21:45



Мелиса веднъж писа за мен, че съм непоправим. Права е!



Тук съм дал още малко информация по темата. Колежката с руския ще може да я прочете, но не вярвам, че ще приеме нещо ново. Не защото е от мен, а просто ще трябва да разруши всичките си представи за историята въобще.
А това никак не е лесно.

Орос.



Тема Re: Как са построени пирамидите? [re: oros]  
АвторOpoc (Нерегистриран)
Публикувано25.08.05 23:29



Вижте и това по темата:





Тема Re: Как са построени пирамидите? [re: Nbtj]  
Автор ToЧиЦa_ (минаващ)
Публикувано31.08.05 15:58



Това, което го пишеш изобщо не се отнася до ТРИТЕ ГОЛЕМИ ПИРАМИДИ в Гиза, а по-скоро до всички други бледи подобия на тях, които наистина са строени от хора.
Пирамидите в Гиза са колектори на космичска енергия, тяхната цел е да уравновесяват силата на пулсациите на енергийния кристал на Земята, а той действа по предварително зададена програма, като моделира от представения му материал планета с обозначени параметри. Той действа чрез неравномерни пулсации, които не позволяват на частиците да постигат равновесие. Затова в програмата на крисатла влиза съдаването на един или на няколко колектора. Така се създава първоначалния форма на трите големи египетски пирамиди, а гравитиращите окло тях частици материализира образа им. такива пирамидални форми на колектори има не само на Земята, аи на Марс, както и на други места във нашата Вселена.
Гравитацията се дължи на действието на енергийния кристал!
И най-важното , забравих да кажа,че всичко това става под въздействието на висши духовни и енергийни цивилизации.
За справка:Сириус,Орион, Бетелгейзе




Тема Re: Как са построени пирамидите? [re: oros]  
Автори (Нерегистриран)
Публикувано01.09.05 19:15



Гледах филм за Египет,не бе6е специално за пирамидите,но представиха някакво да го наре4ем "устройство" в средата на което бяха мехове с въздух и предположиха,4е така вероятно да са предвижвали блоковете по реката.Но въпреки вси4ко пък отново си остана загадка как от реката са превърнати в пирамиди,т.е. пренесени и подредени.
На мен много не6та не ми са ясни около Египет,просто споделям с вас една 4ужда идея.



Тема Re: Как са построени пирамидите?нови [re: ToЧиЦa_]  
Автор Nbtj ()
Публикувано03.09.05 19:27



Поредната безумна интерпретация, но какво да се очаква от хора, които четат само жълта литература, като тази, която си посочел/а. Някога чувал/а ли си поне името на някой от големите египтолози (не бих се осъмнила дори, че си виждал/а техни книги, пък камо ли да си ги чела). А жълтите ви книжки няма да коментирам.



Тема Re: Как са построени пирамидите?нови [re: Nbtj]  
Автор ToЧиЦa_ (минаващ)
Публикувано08.09.05 11:43



това, което съм посочила изобщо не е литература, най-малко пък жълта и никъде няма да го прочетеш!
и не си въобразявай,че големите египтолози, които четеш разкриват нещо, а точно обратното, древните цивилизации се разкриват пред тях и то толкова, колкото можем на даден етап да разберем ние хората..далече е още времето, когато ще бъдем готови за цялата истина..



Тема Re: Как са построени пирамидите?нови [re: ToЧиЦa_]  
Авторtralaala (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 19:10



Аз имам една идея, защо са построени пирамидите .За да се шашкаме днес. Напаравили са си майтап с бадещето .,бе . Ей така , за да се чудим и маем . Ей големи шегаджи ..................... са били това древните египтяни




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.