Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:00 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Египтология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Как са построени пирамидите?нови [re: tralaala]  
Автор ToЧиЦa_ (минаващ)
Публикувано09.09.05 17:27




голям купон викаш...



Тема Re: Как са построени пирамидите?нови [re: ToЧиЦa_]  
Автор Nbtj ()
Публикувано09.09.05 19:44



точно обратното, древните цивилизации се разкриват пред тях и то толкова, колкото можем на даден етап да разберем ние хората.
Тука няма как да не се съглася с теб. Но и ти се съгласи, че повечето литература, която ни се предлага в последно време си е чиста спекулация. Мнението ми относно посочените от теб книги е категорично, макар и да трябва да призная, че имат и някои попадения. Това обаче далеч не значи, че не са и плод на доста развинтено въображение. Говоря за "Сириус" и "Орион". другата не съм я чела така че не бих могла да имам мнение за нея.

Не се обиждай, просто изразявам мнение!
Поздрави!



Тема Заради кого са построени пирамидите?нови [re: Nbtj]  
Автор kelka (синце)
Публикувано09.09.05 19:54



Небти, ти нарочно ли го пусна твоя пост на 9 сетрамври в 19:44?



Тема Re: Заради кого са построени пирамидите?нови [re: kelka]  
Автор Nbtj ()
Публикувано09.09.05 20:06



Съвсем не. Нищо умишлено няма. Честна дума!




Тема Re: Заради кого са построени пирамидите?нови [re: Nbtj]  
Автор kelka (синце)
Публикувано09.09.05 20:09



И така, не е ли по-добрият въпрос; не как и защо, а заради кого и поради какво да строени пирамидите? Какво казва египтологията, в лицето на когото си избереш?



Тема Re: Как са построени пирамидите?нови [re: Nbtj]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано10.09.05 11:27



".....В него човекът "доказа", че човешката история не е толкова древна, че Шумер, Рим и Средновековието са били раздалечени във времето от... няколко поколения.
Христос бил папа Григорий и го разпнали в Рим.
Целият смисъл на занятието беше да се изтъкне, че руските градове като Новгород, а най-вече Москва (а значи и руската "цивилизация") са също толкова древни, колкото Троя ....."
Така така - правилно, че не си я превел тая буламач /мисля че се казваше - "Правильно ли мы понимаем историю"/
От такива псевдоисторици /по-точно математици/ като Фоменко и компания историята наистина затъва във все по-голяма кал...

Captat non muscas aquila!



Тема Re: Как са построени пирамидите?нови [re: Nbtj]  
Автор ToЧиЦa_ (минаващ)
Публикувано10.09.05 14:20



боже, за какво да се обиждам!!няма такова нещо..
повтарям,това, което съм ти посочила не го идентифицирай с книгите за които ми говриш,...ако имаш преддвид "Загадката Орион" и другата за Сириус, която сега не се сещам точното заглавие...
и да-има такива книги, които са чиста спекулация, но цитираните две, не попадат в тази графа или поне не до такава степен,че да не се позамислиш върху това, което е написано...
и пак ти повтарям,това, което посочих аз НЕ СА КНИГИ!!



Тема Re: Заради кого са построени пирамидите?нови [re: kelka]  
АвторVarna (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 17:34



Какво очакваш от "официалните" учени-египтолози?
Каква истина търсиш?



Тема Re: Заради кого са построени пирамидите?нови [re: Varna]  
Автор kelka (синце)
Публикувано10.09.05 17:37



Очаквам да ми кажат нещо официално. Сиреч, задължително и приличащо на истинно по своето предназначение. Истината която търся е скрита в официалната наука.



Тема Re: Как са построени пирамидите?нови [re: Aбидoc]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано11.09.05 09:08



С много труд (довел до деформациите, които ясно личат по скелетите на строителите) и с много бира (както ясно личи по инвентарните списъци с хранителните доставки)

Въобще за строежите на пирамидите всичко е документирано - кой е строил, колко хора, колко хляб са изяли, колко бира са изпили, какво им е пращано, от какво са боледували и какво е платено на лекарите, даже какви отпуски са си вземали и по какви причини... за някои от причините можеш да паднеш по гръб.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.