Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:08 30.04.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема КАКВО Е "МЪЖКА ЛЕСБИЙКА"нови  
Автор DAEMON (Xi Xi Xi)
Публикувано04.11.02 10:20



Ами - честно да си кажа - нямам идея.
Сещам се за някой песнички: "Обичам да пуша, по малко да пия и с гаджета кат тия да напрайм оргия" - това пък изобщо не!
Май е по-добре да се запитам: Какво съм аз?

Та, да започваме:
Ами - като ме погледнат, не виждат "котенце", "мишле", "пиленце" - по скоро "тигърчо", "лъвчо", "мечо"....
Обичам жена ми, седнала на коленете ми, с глава на гърдите ми и... да заспи така, както съм я прегърнала, сгушена в ръцете ми - може би това е много "мъжко" усещане, но аз се чувствам благословена, че мога да го изпитам.
Някои казват, че "мъжките" са нахални, нагли, безочливи, алкохолици и др. - за някои е и така!
Ние, "мъжките" не сме "дами" - това е 100% сигурно - никоя не очаква от нас да сме дами, нито го иска.
Искат от нас сила, нежност, докосване от което да се завива свят, да могат да се отпуснат в ръцете ни и да се чувстват сигурни в тях.
Ще кажете - търсят мъжа.
И да - и не. Много пъти съм се питала - какво би било ако бях мъж? - щях да създам няколко лесбийки в повече!!!
Имаше една карикатура с ерогенните зони на мъжа - а познайте къде бяха всичките? (въпроса е риторичен ;)
Запитах се - какво са търсели жените в мен - ЖЕНСКОТО В МЪЖА или МЪЖКОТО В ЖЕНАТА.... и двете - и нежност и докосване и чувствителност и сила...
Хетерки, лесбийки, би - всички сме ЖЕНИ и искаме женското - искаме да се чувстваме силни в своята слабост или слаби в своята сила. Ин и Ян - мъжки, женски - всичко се променя - в един момент си "мъжка", в следващия си "женска" - всичко е усещане, ситуация, преживяване...
Ръце, устни, тяло - затваряш очи и се отдаваш на това, което е вътре в теб - тогава разбираш каква си - идва ти от вътре. Не се "лекува", не се "възпитава", не се "коригира" - защото е прекалено истинско.
Може и да е "еволюционно", но рано или късно всеки търси в живота частичката, която се е отчупила от него, от душата му и в чието търсене пропиляваме живота си.
Каква е Моята частичка - тя е малка и нежна, голяма и силна, властна и слаба, жестока и всеотдайна - тя е Жена.
Страдам, когато я боли, когато е наранена - искам да я успокоя, да я прегърна върху гърдите си - да я защитя от всичко, което я наранява и я кара да я боли... събирам нейната болка...
С всички ни е така... но НИЕ сме "мъжки" - горди, силни, властни, нахални, нагли, побойници и любовници... криеме цялата си слабост и цялата събрана болка в себе си - защото сме "мъжки".
И всичко се трупа - и ни кара да се затваряме в себе си - да сме все по-силни, по-горди, по-"мъжки".....
Гледам пред себе си "колежка" - силна, нагла, безочлива, 5 водки ги няма за нищо, за поглед на криво ще ти **** майката.
А виждам пред себе си жена, наранявана от всички - приятелки, любовници, любими... жена, която е нежна и всеотдайна и която знае цената за своята нежност и всеотдайност - болката... болка в нечовешки измерения - знае и предателството и "...връщам се при него/нея, но знай, че те обичам" и "...обичам те, но ме разбери..." и всичко...
Жена, която се е научила да приема себе си каквато е. Да даде опора или да си тръгне, когато вече е излишна - без сцени, без сърцераздирателни монолози и обяснения. Да стисне зъби и да позволи на жената, не - на човека когото обича да направи своя избор.
Има праг на болката - след него се превръщаш в нещо с бодли и зъби и нокти и лош характер и гаден темперамент - за да защитиш от всички това, което пазиш за Другия - за своя Ин...

Та на темата - КАКВО Е "МЪЖКА ЛЕСБИЙКА"..... честно да си кажа - нямам идея

Let It Be...


Тема Re: КАКВО Е "МЪЖКА ЛЕСБИЙКА"нови [re: DAEMON]  
Автор George Sande (napulnonepoznat)
Публикувано04.11.02 11:32



mai dobre si usetila "kakvo iskat jenite",kogato se zahlasvat po nqkoi ot "vashiq tip"Mujut v jenata i jenata v mujut.Za men samo ediniqt nikoga ne e bil dostatuchen.
Po vaprosa za damite-ako se izhojda ot tvoeto mnenie,vsqka jena moje da bude dama,nezavisimo ot izlishnite uslovnosti,s koite glupachkite svurzvat tazi duma......Tq ne e gospojichka na tokcheta s 6apka s pero.Tq predi vsichko nosi glavata si s osobeno dostoinstvo.......

Malkite neshta pravqt golemite neshta!


Тема Re: КАКВО Е "МЪЖКА ЛЕСБИЙКА"нови [re: George Sande]  
Автор DAEMON (Xi Xi Xi)
Публикувано04.11.02 12:57



Da si "dama" ozna4ava predi vsi4ko vytre v sebe si da si "pi4" - 6toto dami4ki - dal gospod, ama 99% sa...

Let It Be...


Тема Re: КАКВО Е "МЪЖКА ЛЕСБИЙКА"нови [re: DAEMON]  
Автор agate (Nice)
Публикувано04.11.02 13:31



Nikoga ne sum razbirala zashto edna jena se izjivjava kato muj.
Ako iskam da e takava mojata prijatelka po dobre bih se hvanala s istinski muj.
Tova si e lichno moe mnenie.



Тема Re: КАКВО Е "МЪЖКА ЛЕСБИЙКА"нови [re: agate]  
Автор dexter_sum (Homo Ludens)
Публикувано04.11.02 13:38



Хм...
Моята приятелка биха я определили като "мъжка" лесбийка, но определено не се изживява като мъж...
А и не съм за това с нея, определено


I'm saying it loud
I'm saying it proud
Everywhere
And I don't care


Тема Re: КАКВО Е "МЪЖКА ЛЕСБИЙКА"нови [re: dexter_sum]  
Автор agate (Nice)
Публикувано04.11.02 14:05



Da ja opredeljat e edno, a da se durji taka e drugo.
Za men jenata trjabva da si e jena, i me drazni kogato me pitat koja e muja v semejstvoto (taka da se kaje) , zashtoto pri men njama takiva neshta.



Тема Re: КАКВО Е "МЪЖКА ЛЕСБИЙКА"нови [re: agate]  
Автор dexter_sum (Homo Ludens)
Публикувано04.11.02 14:14



При нас също няма такова нещо като "мъжа в семейството", може би защото не следваме традиционния модел, но ако някоя двойка се чувства добре по този начин - ок. Всеки сам решава как се чувства най-добре.
И макар че приятелката ми е мъжко момиче, нито за миг не съм имаба чувството че съм с нещо различно от жена.
Походката, жестовете и това как някой си държи цигарата за мен не са определящи пола на човека пред мен.

I'm saying it loud
I'm saying it proud
Everywhere
And I don't care


Тема Re: КАКВО Е "МЪЖКА ЛЕСБИЙКА"нови [re: dexter_sum]  
Автор agate (Nice)
Публикувано04.11.02 14:27



razbira se che vseki e s tozi s kojto mu e dobre i t.n.
Az izkazah lichno moe mnenie, no tova ne oznachava che othvurljam takiva hora i ne gi odobrjavam. Imam si takiva poznati s koito se razbirame idealno, no nishto poveche.



Тема Re: КАКВО Е "МЪЖКА ЛЕСБИЙКА"нови [re: agate]  
Автор dexter_sum (Homo Ludens)
Публикувано04.11.02 14:37



Нека всеки да бъде такъв, какъвто иска, стига да не пречи на другите - на този принцип съм.
Не мога да отхвърля никакъв "вид" хора, освен разните там "фоби" и "цисти"...
Какво значение имат определиенията - мъжки, женски, нам си кви'...
Пък и нали човек през 21-ви век сам си избира партньора в живота?

I'm saying it loud
I'm saying it proud
Everywhere
And I don't care


Тема Re: КАКВО Е "МЪЖКА ЛЕСБИЙКА"нови [re: agate]  
Автор Aby (®)
Публикувано04.11.02 15:58



Никога не си разбирала защо една жена се държи като мъж, а защо се опитваш да го свържеш с теб и твоите потребности? Голяма част от обществото не разбира защо една жена се обръща към друга жена за любов и защо мъж се обръща към мъж. Има различни типове хора и външният вид не винаги е израз на душата. Имам позната която като погледнеш си е мъж, но тя не е лесбийка, не е и би, напротив заклета хетерка и непрекъснато е влюбена, за мое най-голямо учудване и гаджета си намира непрекъснато. Принципно мъжете уж харесват друг тип жени, но явно за всеки влак си има пътник и то ходи с много готини момчета, хората винаги са им се чудили. Та това наистина не е толкова показателно, калкото се показва по някога.
Да се върна на темата. Аз също не си падам по мъжките лесбийки и не съм от тях, но да кажа, че не ги разбирам е смешно, че човек себе си не разбира....така се чувстват, така са добре, така ги обичат и те обичат- това е важното. По външен вид може да се сложат хората в рамки някакви, по душа също мисля, вероятно и по характер, но да търсиш зависимост външен вид-душа, не мисля, че е логично...това не е математика.



Път след път, пътища много...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.