Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:38 11.05.24 
Природни науки
   >> Екология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема eko organizacii  
Авторmnp (Нерегистриран)
Публикувано27.08.03 14:15



Zdraveite,
Imate li predstava kakvo triabva da napravi chovek ako iska prosto dobrovolno da uchastva v iniciativi i proekti po opazvane na okolnata sreda v Bylgaria. Ima li organizacii v koito moje da chlenuva.
Moite prouchvania do sega davat kato rezultat samo fondacii (peralni) na koito ne im triabvat vanshni hora da im razvaliat rabotata; partiite presledvat predimno politi4eski interesi. Kajete ako znaete adresi na organizacii koito naistina da rabotiat za ekologiata a ne za drugi interesi?



Тема Re: eko organizaciiнови [re: mnp]  
АвторNlAKOl (Нерегистриран)
Публикувано29.08.03 15:53



NE ZNAM ZA TAKIWA ORGANIZACII,NO S INTERES BIH S EWKLU4IL W PODOBNA IDEIA,ZASHTOTO IMA SMISUL W TOVA NESHTO



Тема Re: eko organizaciiнови [re: NlAKOl]  
Автор Troika (практикуващ)
Публикувано01.09.03 20:03



http://www.rodovo-imenie.net

все още не е сериозна организация, макар че започнахме да се събираме, но по принцип насочеността е строго екологична



Тема Re: eko organizaciiнови [re: NlAKOl]  
АвторToma (Нерегистриран)
Публикувано05.09.03 17:05



Vijte v bluelink.net - tova e portal na ekologi4nite NPO - ima podhodjashti za vsjakakav interes.



Тема Re Ясно... !Няма такива организациинови [re: mnp]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано10.09.03 21:24



Най-добре си се организирай сам/а. Мисли и добре и не прави нищо, което замърсява околната среда (това значи нищо да не правиш). От друга страна помисли кое би помогнало на околната среда да се възстановява - например засаждай дръвчета, поливай, което е вече засадено и се нуждае от грижите ти и излъчвай Любов към всичко живо. Получава се нещо като житие на светец. Първо- самият ти живот ще е от огромна полза за Вселената и второ - животът ти ще е пример за околните и ще имаш последователи. За справка прочети

или сайта за родовото имение.
И аз се старая да живея екологично, но не винаги се получава.



Тема Re: eko organizaciiнови [re: mnp]  
АвторGilgame6 (Нерегистриран)
Публикувано17.09.03 19:30



Zasega niama seriozni takiva organizasii spored men, no vse pak, koito tyrsi namira.



Тема Re: eko organizaciiнови [re: mnp]  
Автор nousha (неспокоен дух)
Публикувано18.09.03 12:19



БДЗП.
Само дето като им писах майл за да си предложа услугите да доброволна помощ, при това съм биолог, дори не си направиха труда да ми отговорят. На втория мейл отговориха, защото беше на кирилица и не могли да го разчетата, та питаха какво съм писала. Като им го пратих пак на латиница - мълчание. Страшно се изнервих и тия дни ще им ида в офиса да ги насмета малко. Не стига, че доброволно исках да помагам, нали пискат колко имат нужда, а се държат като пълни идоти. Май си прав за това за прането на пари и че не им трябват всъщност кадри...

On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.


Тема Re: eko organizaciiнови [re: mnp]  
Автор Meчo (пухкава)
Публикувано21.09.03 14:12



разбира се че има.....
БДЗП, Еко 2000 и още не знам си колко много големички и не дотам големички
Но не си го и помисляй.....там има доста пари,а това автоматично значи, че външни хора не им трябват....
Просто не допускат и това си е....А са младички....едва ли скоро ще си освободят местата

Life is only a transient transfection


Тема Re: eko organizaciiнови [re: Gilgame6]  
Автор Meчo (пухкава)
Публикувано21.09.03 14:14



явно информационният блок е доста сериозен при Вас...
Има и то са много сериозни и влизат много пари.....
И не са перални....
Ох....мислете бе хораааааааааааааааа

Life is only a transient transfection


Тема Re: eko organizaciiнови [re: nousha]  
Автор Meчo (пухкава)
Публикувано21.09.03 14:15



Нуше.....сподели моля те какво стана след визитата ти там?

Life is only a transient transfection


Тема Re: eko organizaciiнови [re: mnp]  
Автор dorset (вироглав)
Публикувано22.09.03 10:50



що не пробваш на www.bioselena.com
от време на време има нужда от доброволци.
само дето трябва и да се поработва на полето, а не да се гледат прелитащи перушини.



Тема Re: eko organizaciiнови [re: mnp]  
Авторuntitled (Нерегистриран)
Публикувано26.09.03 17:18



www.zazemiata.org
ela na film festa "drygoto lice na globalizaciqta"



Тема ZaZemiataнови [re: mnp]  
Авторuntitled (Нерегистриран)
Публикувано26.09.03 17:34



Osven tova vseki 4etvurtuk ima sbirka-ako iska6 6e te zaveda.



Тема Re: eko organizaciiнови [re: Meчo]  
Автор nousha (неспокоен дух)
Публикувано26.09.03 18:20



Душата още боли от грубото подминаване на писмата ми, чакам да се съвзема :)
Още не съм отишла, но ще споделя после! А-маха!

On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.


Тема Re: eko organizaciiнови [re: nousha]  
Автор Firebird (***)
Публикувано08.10.03 11:00



Аз съм бивш член на БДЗП
Едно време, когато се основа дружеството, идеята беше да членуват главно хора, които с дейността си да подпомагат птиците и природата. Демек да има действеаща организация. Почна с изкуствени гнездилки, острови, хранилки, бригади на Атансовско езеро и всичко беше много хубаво.
После БДЗП стана член на BIRDLIFE International дойдоха много пари. Почна се с проекти, офиси и тн. Стратегията се промени - важное да има повече членска маса, ако ще и да не разбират от птици и да правят нищо, освен да си платят членския внос. Важно било да имаме обществена подкрепа.
Оказа се, че ентусиастите, които в началото доброволно даваха труда и времето си за дружеството, са отживелица. Назначиха с уж конкурс поредния директор, (Павлин) пълна скръб и некадърност... не трябвало да е биолог, а да разбира от реклама... Е, той от нищо не разбираше...
Ентусиастите от началото сега не членуват вече там и като се видим, не си говорим за БДЗП. Избягваме тази тема. Всички си отидоха огорчени и обидени.
Тарторът там продължава да е Петър Янков, който гледа да го презиберат в ръководството на БърдЛайф. Изживява се като едноличен собственик на БДЗП.
ДОкато той е там, място за личности няма. Само за членска маса.
Как ще ти отговорят на мейла... Едно време се отговаряше на всички писма, от доброволци... Хем ги пишехме на ръка, че нямаше компютьр за тази работа.
Сега има пари, а няма хора, и англичаните от БърдЛайф не разбират - защо в другите държави, като дадат пари, и работата потръгне, а тук, като дадоха пари, работата умря...
Защото май срам, не срам, стана българска работа - едно дружество, 2 ръководства, легитимно, нелегитимно... Финансови далавери и прочее...



Тема Re: eko organizaciiнови [re: Firebird]  
Автор Meчo (пухкава)
Публикувано08.10.03 21:40



тъжно!!!
съжалявам!!!

Life is only a transient transfection


Тема Re: eko organizaciiнови [re: Firebird]  
Автор nousha (неспокоен дух)
Публикувано09.10.03 12:30



Ах, отвратително! Просто ужасно...и сега какво? Аз много исках да участвам /доброволно, разбира се/ в някакво мероприятие в таква насока, пък било то и не само орнитологична, но....сега ходя на петъчните лекции в Института по зоология, доста са интересни, ще се присламча там към колегите да видим . Чудя седали съществуват подобни организации примерно за гръбначни някакви....аз съм много голяма "фенка" на морските бозайници, доколкото още ги има у наш'то море....

On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.


Тема Re: eko organizaciiнови [re: nousha]  
Автор Firebird (***)
Публикувано09.10.03 16:13



Ами какво... Всъщност, БДЗП е една от малкото организации, които правят нещо.
Само дето аз не съм от най-послушните и си позволявах да критикувам Петър Янков.
Другата организация, за която знам, че развива бурна дейност, са Зелени Балкани. Но като се опитах да се запиша, не успях...



Тема Re: eko organizaciiнови [re: Firebird]  
Автор nousha (неспокоен дух)
Публикувано10.10.03 09:55



Защо не успя?
А за БДЗП най-много ме ядоса не това, че не отговарят на писмата, а че на писмото, което не могли да разкодират, ми пратиха два отговора да им пиша на латиница и то на следващия ден. Кой знае какво са си мислили, че пише там....

On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.


Тема Re: eko organizaciiнови [re: mnp]  
Авторбaй_ryй (Нерегистриран)
Публикувано14.10.03 22:05



Стига бе пичове, тия изсякоха гората посевместно и изпоунищожиха сума ти неща, а вие се занимавате само с птичките и насекомите... и собствените си, ама съвсем тривиални проблеми ТЪРСЯ ОРГАНИЗАЦИЯ, КОЯТО ДА Е СКЛОННА КЪМ ЕФЕКТИВНО ПРОТИВОДЕЙСТВИЕ на това безумие. Аз не съм биолог нито еколог, но бих дал това, което мога за подобна кауза. Много разчитам, че между вас има повече хора, които имат желание да опитат да спасят единственото нещо което си струва да пазим в тая скапана държава.



Тема Re: eko organizaciiнови [re: nousha]  
Авторstudent (Нерегистриран)
Публикувано16.10.03 21:12



За първа година ли ходиш при Нанкинов?Ако си ходила миналата сигурно сме се виждали
Аз съм член на БДЗП и мога да кажа, все пак се развива природозащитна дейност, в която всеки член може да участва -тази година примерно имаше бригада на Атанасовското езеро. Лекциите, които провеждат, също са доста интересни и на разнообразна тематика.
А относно други организации - Група за изследване и защита на прилепите, провеждат сбирки в БФ.



Тема Re: eko organizaciiнови [re: nousha]  
Авторuntitled (Нерегистриран)
Публикувано17.10.03 19:22



Zna4i i az hoda na tiq lekcii i tam pove4eto hora "4lenyvat" v balkani.Taq srqda i az 6e otida na tehna sbirka.



Тема Re: eko organizaciiнови [re: student]  
Автор Meчo (пухкава)
Публикувано19.10.03 13:46



тия прилепарите, не са ли част от Еко 2000?

Life is only a transient transfection


Тема Re: eko organizaciiнови [re: Meчo]  
Авторuntitled (Нерегистриран)
Публикувано19.10.03 14:07



Ne.I te sa ot zoologi4eskiq instityd kakto i ornitologi4eskata centrala.Az hoda i na dvete mesta i gore6to vi gi preporu4vam.



Тема Re: eko organizaciiнови [re: бaй_ryй]  
Авторuntitled (Нерегистриран)
Публикувано19.10.03 14:19



Ima, i y4astvame v razni inicqtivi.Ne moga da razbera na tebe kakuv ti e problema?
Ako iska6 da da y4astva6 vednaga 6te ti kaja kak da se vkliy4i6.Ako iska6 da deistva6 sam-ami deistvai.
Edno poqsnenie iskam da ti naprava-prirodata se opazva kato cqlostna eko sistema i pti4kite i nasekomite sa mnogo su6testvena 4ast ot neq.
Ne iskam da ostava6 s vpe4etlenieto 4e tursa nqva konfrontacia s tebe .Naprotiv mnogo se radvam i yvajavam vseki koito jelae da se bori za gorata i jivotnite.



Тема Re: untitledнови [re: untitled]  
Авторбaя (Нерегистриран)
Публикувано20.10.03 13:50



Не смятам, че просто се заяждаш. Не съм толкова неграмотен все пак.
Ще бъда радостем, ако мога да бъда от полза.
neznajko@mail.bg



Тема Орнитологична централанови [re: student]  
Автор nousha (неспокоен дух)
Публикувано20.10.03 16:30



Ами не, ходих миналата година, но не особено редовно, затова ми се иска да ходя пак. Аз когато ходих бяхме 4-5 човека, така че може и да не сме се засичали, на лекциите от 10 или от 14 часа?
Сега, като си знам късмета, пак ще отида и ще попадна на лекции за Anseriformes, примерно, а ще съм пропуснала любимите си...
А за БДЗП - вярно, развиват дейност, но да ходя на бригади по Атанасовското или да слушам лекции не е точно моята представа, лекциите ги изслушах от Боби Фидето в БФ, а бригадите са по-скоро образователни. Аз съм що-годе образована, смея да твърдя, и ми се върши реална работа.
Прилепите е много добра инициатива, но не са точно моят тип гръбначни... Малко истинска работа по птици или морски бозайници ми се ще да си изпиша, да видим...

On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.


Тема Зелени Балканинови [re: untitled]  
Автор nousha (неспокоен дух)
Публикувано20.10.03 16:33



Ходи ли на сбирката? Я разкажи как беше?

On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.


Тема Re: eko organizaciiнови [re: untitled]  
Автор Meчo (пухкава)
Публикувано21.10.03 14:38



тя групата навремето беше само двама човека.....
да се е раzраснала?...и поне единият не е ли член на Еко 2000?

Life is only a transient transfection


Тема Re: Зелени Балканинови [re: nousha]  
Авторuntitled (Нерегистриран)
Публикувано23.10.03 14:36



Balkani i Zeleni balkani sa dve razli4ni organizacii.Spored mene i dvete sa edni it nai aktivnite v bulgaria.Zeleni balkani imat le4ebnica za divi jivotni(ptici nai ve4e)i gorska kampaniq v plovdivsko.A balkani v momenta imat proekti za vulka i za kresna.Tova e koeto znam.Tozi yikend 6e ima prebroqvane na pticite v sofiisko.Ako doide6 toq petuk na lekciq v ornitocentralata 6te kajat koga i ot kude 6e se trugva.Az obiknovenno hoda ot dva 4asa.No ytre moje da otida i ot deset 6toto iznikna ne6to.No vuv vsi4ki sly4ai 6e otida za da razbera za prebroqvaneto.Ako ne moje6 da otide6 ytre na lekciqta a iska6 da doide6 na prebroqvaneto moje6 da si ostavi6 gsm ili tel i da ti napi6a suob6tenie.



Тема Re: eko organizaciiнови [re: nousha]  
Автор @MORlL (ТВЪРДЕ ЯКОТО)
Публикувано24.10.03 11:36



столично обединение *приятели на кучето* - ела при нас ако ти се занимава с проблемите на бездомните кучета в града.

DUM SPIRO OTPORIL


Тема Re: Зелени Балканинови [re: untitled]  
Автор nousha (неспокоен дух)
Публикувано24.10.03 16:27



Ами да, интересно ще ми е : nousha@netbg.com ми е мейла, иначе за sms -0887460664.

On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.


Тема Re: Зелени Балканинови [re: nousha]  
Авторuntitled (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 15:42



Ne mojah da otida v petuk-lo6o ste4enie na obstoqtelstvata.Izvinqvai 4e te podvedh.



Тема Re: Зелени Балканинови [re: untitled]  
Автор nousha (неспокоен дух)
Публикувано28.10.03 09:41



Нищо, следващия път. Аз този петък ще опитам да ида на орнитологията, а ти? Вземи се регистрирай да си пишем бележки, да не занимаваме целия форум :)

On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.


Тема Re: eko organizaciiнови [re: mnp]  
Авторaaa (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 14:26



Hi!
posledna i aktualna in,formaciq za BDZP mojesh da namerish tuk:



razni raboti za Balkani mojemsh da vidish tuk:


ako tozi adres gore ne raboti, probvaj eto tozi:


Uspeh!



Тема Re: eko organizaciiнови [re: Firebird]  
Автор4len na BDZP (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 14:48



Abe ne moga da razbera nyakoi koito vzeme da filosofstva az edno vrme byah chlen i po4ne da se pravi na vseznaiko az byah chlen i produljavam da bida Pavlin si be6e edno razocharovanie - proval no nikoga ne moje6 da si siguren kakuv 6te doide ot konkurs _ mojdu drugoto malko sa organizaciite koito naistin kato BDZP pravyat konkursi za takiva mesta...
Tova za Petar Iankov yavno dragi jivee6 sus spomeni ot minaloto i nikoga ne si razbiral ot prirodoza6tita za6toto tya ne se izrazyava v tova da izsipe6 bokluci pred McDonald's a da planira6 i da pravi6 nai vajnoto a izkustveni ostrovi gnezdilki BDZP pravi i sega samo che yavno si dale4 ot prirodoza6titata za da go znae6.
Na nusha bih i kazal che ako naistina ima jelanie lipsata na otgovor na pismo koeto ne moje da se prochete pri polojenie che v ofisa na BDZP idav6 desetki i stotici pisma ejednevno normalno e da ne ti otgovoryat vednaga...
A na speca po prirodo za6tita bih mu preporu4al da razgleda site na BDZP tam ima 10% ot vsi4kata rabota na BDZP i ako e meraklia i moje da ya svur6i toi s opita si da zapovyada..... Moje da se opita naprimer da spre mutragenite da stroyat vyaturni centrali na migaciponnite puti6ta ili da se opita da nakara v Ministerski suvet da razmislyat za magistralata prez Kresnenskoto Defile
Taka che vseki moje da filosofstva otstrani (osobeno kato velik biv6 4len)
A za BirdLife - taya organizacia e dala pove4e pari za opazvaneto na Bulgarskata priroda otkolkoto vsyaka druga podobna na neya ..



Тема Re: eko organizaciiнови [re: nousha]  
Автор:-/ (Нерегистриран)
Публикувано10.12.03 22:08



Хахаха, и аз се боря с това нещо от 5 години насам! Аз пък сам ботаник. Историятя е същата! Едно ядро се е вкопчило в НЕЩО и не допуска никой друг. Токувиж ги изядем или станем по-умни от тях!



Тема Re: eko organizaciiнови [re: nousha]  
Автор:-/ (Нерегистриран)
Публикувано10.12.03 22:13



Аз правя така: работя, лятото, кам една фирма която провежда екологично обучение на малки деца. Там си сигурен, че след 5-6път на децата им остава нещо в главата и така си положил основите на любовта им към природата. Помисли си по този въпрос, но не всички могат да се занимават с деца.



Тема Re: eko organizaciiнови [re: student]  
Автор:-/ (Нерегистриран)
Публикувано10.12.03 22:16



Ама то всякя година е на Атанасовското езеро! Имам чувството, че е от както се помня! А вече сам дарта!



Тема Re: eko organizaciiнови [re: :-/]  
Автор nousha (неспокоен дух)
Публикувано11.12.03 14:49



Аз съм учителка, работата с деца не ме плаши, даже напротив. Я дай някакви координати на тая фирма, това ми звучи като сбъдната мечта, да се преподават такива неща на децата

On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.


Тема decaнови [re: nousha]  
Автор:-/ (Нерегистриран)
Публикувано11.12.03 21:24



deca2003@abv.bg



Тема Re: decaнови [re: :-/]  
Автор nousha (неспокоен дух)
Публикувано12.12.03 16:56



Това е мейлът на фирмата, така ли?

On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.


Тема Re: decaнови [re: nousha]  
Автор:-/ (Нерегистриран)
Публикувано13.12.03 02:00



Ne, moi e. Ne mi se iska niakoi da dosagad na schefa ei taka prosto. Firmata se kazva "Machirski sport OOD"



Тема Re: eko organizaciiнови [re: Toma]  
АвторTikvata (Нерегистриран)
Публикувано20.12.03 23:42



Ima edna mnogo seriozna prirodoza6titna organizacia - nari4a se BDZP /БДЗП/ Офиса им се намира някъде в ж.к. Яворов в София. Дълго време бях членка там, свестни хора са, занимават се предимно с птици, то това означава и името им Българско Дружесктво за защита на птиците. Водеше ги Петър Янков сега не знам кой е. Сериозни са, имат много чуждестранни контакти, чат-пат и по телевизията излизат. Но се занимават и с опазване като цяло. Иначе и Балканите в София май се прекръстиха нещо като "Сдружиние за дивата природа - Балкани", Те също са готини, но са още млади и нямат традиции /връзки/ толкова колкото БДЗП. Хубавото на тях им е че са млади и ентусиазирани. Ако ти трябват контакти с някоя от тези организации драсни една бележка



Тема Re: eko organizaciiнови [re: aaa]  
Авторnariq (Нерегистриран)
Публикувано05.01.04 14:02



Az sum 4len na edna ot vuprosnite organizacii ot 3 godini i tova vreme mi be6e predostatu4no za da razbera 4e e bezsmisleno da bude6 samoten boec pri polojenie 4e v durjavata ima organizacii kudeto moje6 da sre6tne6 hora koito deistvat organizirano i entusiazirano v tazi nasoka.

Osven tova nali v kraina smeytka osnovniqt problem na vsi4ki eko-entusiasti e lipsata na sumi6lenici i hora ,koito da razbirat vajnostta na ne6tata?
Ami ima mestata kudeto moje6 da sre6tne6 takiva hora sa imenno utvurdilite se v oraganizacii,koito v Bulgariq sa nqkolko i sa dostatu4no izvestni.

Hei vie koito 4etete tova- Ne se 4udete ami pi6ete ili o6te po dobre posetete nqkoi ot ofisite na BDZP, zeleni balkani i...t.n. i zapo4nete svoq iniciativa 6tom ima jelanie za tova.
Tam ima privetlivi horica koito se zanimavat s prirodoza6tita otdavna,imat opit i vinagi mogat da vi naso4at i vuvedat v zanaqta:))



Тема Re: eko organizaciiнови [re: nariq]  
АвторzOx (Нерегистриран)
Публикувано06.01.04 01:26



ami hodih 1 pyt na sybirane na edna organizaciq naistina dobre se dyrjaha i t.n no tq se zanimavshe samo s opazvane na zastrasheni ptici oprystenqvane i t.n ne 4e ne e ot zna4enie ..i vse pak nqma otgovor s kakvo da pomogna naistna s kakvo da pomogna sled kato samo v moq kraq dosta dyrveta bqha unishojeni pokrai praznicite ei taka cqlo dyrvo syboreno samo zaradi koronata sqkash da si otkysnesh nqkolko klonki ne e dostaty4no



Тема Re: decaнови [re: :-/]  
Автор nousha (неспокоен дух)
Публикувано06.01.04 10:29



Писах ти на мейла преди доста време, да не би да не е пристигнал?

On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.


Тема Re: eko organizaciiнови [re: 4len na BDZP]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано06.02.04 20:51



Дай да не се караме, че може да се окаже, че се познаваме...
Дойдох в БДЗП именно заради конкретните природозащитни дейности...
Знаеш ли какво се оказа?
Платформите за лешоядите са безполезни. Лешоядите не кацат там. Подхранват ги на хълмисти места. В Испания са слагани такива платформи и резултатът е бил същия, но Петър Янков решил да пробва дали у нас ще кацат на платформите....
За гнезденето по островите - участвала съм в бригадите, дето се правеха.
Навъдиха се огромни количества гривести рибарки, които са агресивни и с поведението си смущават саблеклюните...
Не може просто така да се бъркаме в природата... и да се бием в гърдите...

Само че предмет на разправиите ми с Петър Янков беше това, че подобни факти не бива да се изнасят пред "обикновените членове на дружеството".

Ако искаш ми се обади... на мейл или бележка... Може наистина да се познаваме, познавам много хора ако не по лице, то по име, защото дълго време точно аз отговарях на писмата. Не са стотици на ден и се справях добре. И поддържах циркулярната кореспонденция с личния си компютър...
Пет години съм работила абсолютно доброволно за Дружеството - кнацеларска, полева работа, образователни лекции, работа по един проект...

Една овца никога не е черна или бяла. Зависи от стадото


Тема Re: eko organizaciiнови [re: mnp]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано28.02.04 15:27



На първо място признавам БДЗП
Макар че не съм им член
Другите нема смисъл въобще да се развиват ;)



Тема Re: eko organizaciiнови [re: zoomaniak]  
АвторMARK69 (Нерегистриран)
Публикувано05.04.04 12:37



Здрасти, чета ви тука значи и си мисля, лошо е когато гражданските формации изостават съществено от дейностите по опазване на околната среда и водите.
Аз не членувам в никаква организация, просто съм обикновен служител в голяма частна фирма, който се занимава с екология (и то активно). Единствените, с които съм имал контакти, това са контролните органи. Що се отнася до всичтие тия неформални организация, си мисля че в българия това е екзотика. Жалко все пак, но е факт. Та в този ред на мисли, докато се организирате, докато се намъдрувате и то нема да има кво да се опазва.



Тема Re: decaнови [re: nousha]  
Автор:-/ (Нерегистриран)
Публикувано13.04.04 08:36



Zdrasti,
sagaliavam, obache ot kakto pisah za posleden pat, mi se nalogi da zamina. Niamasche niakolko meseca. Pribrah se sega-po Velikden. Javno i maila mi se e zatril. Ste probvam da go aktivirm pak.



Тема Re: decaнови [re: :-/]  
Автор:-/ (Нерегистриран)
Публикувано13.04.04 08:41



da besche se zatrila. Aktivirah ja na NOVO. Bai za sega.



Тема www.bspb.orgнови [re: mnp]  
АвторBDZP (Нерегистриран)
Публикувано05.05.04 23:16



Ako niakoi iska da dobrovolstva v prirodozashtitata ili da se razvie kato profesionalist, moje da poseti tozi web site - www.bspb.org! BDZP e organizaciata, koiato vi dava vazmojnost i za dvete. Razgledaite web saita i se svurjete s niakoi ot centralnia ili regionalnite ofisi na BDZP. Welcome on board :)



Тема Re: eko organizaciiнови [re: @MORlL]  
Авторadi (Нерегистриран)
Публикувано12.05.04 19:29



Имате ли сайт и какъв е адресът му?



Тема Re: www.bspb.orgнови [re: BDZP]  
Автор@ (Нерегистриран)
Публикувано16.05.04 13:40



hm...interesno zvu4i,no moi poznati mi razkazaha kak nikoi ne im e obru6tal vnimanie v ofisa v Sofiq



Тема Re: www.bspb.orgнови [re: @]  
Авторcarnivore (Нерегистриран)
Публикувано16.05.04 19:34



Ima takyv moment, no trqbva da si uporit ob6to vzeto v na4aloto. I s men be6e taka, no sega vsi4ki v BDZP me poznavat - vsi4ko za po-malko ot edna godina. Za cqloto tova vreme sym hodil po proekti na Durankulak (za 4ervenogu6ata gyska), Haskovo (seminari), Srednozimno prebroqvane, posledno hodih na Studen kladenec na 1-sedmi4en lager i be6e ubiistveno qko - tova e po proekta za egipetskiq le6oqd. Ima6e za vsekigo po ne6to - le6oqdi, orli, eleni lopatari, vylci, lisici, syrni, kostenurki i kvo li o6te ne. Sega predstoqt proekti po Cammon bird monitoring i za beliq 6tyrkel, a prodyljavat i tezi za egipetskiq le6oqd, carskiq orel, belookata potapnica i t.n.

Tyi 4e koito iska da u4astva trqbva da e malko po naporist i vinagi 6te si nameri mqstoto v BDZP, a mejduli4nostni konflikti vinagi 6te ima - tova e normalno za vsqka organizaciq s pove4e ot edin 4len v neq.

P.S. Po-seriozno vnimanie moje da ti se obyrne na sbirkite v 4etvyrtyk v Biologi4eskiq ot 18:00 4asa. Zapovqdai. Obiknoveno stavat interesni diskusii tam.



Тема Re: www.bspb.orgнови [re: carnivore]  
АвторBDZP (Нерегистриран)
Публикувано29.05.04 22:44



Priateli,

bih iskal da napravia suvsem kratko poiasnenie po poslednite dve izkazvania. Ako v ofisa na BDZP w Sofia (tova e centralniat ofis na organizaciata) na niakoi ne sa uspeli da obarnat vnimanie, to nai-veroiatno prosto chovekyt e podhodil "nepravilno".

Zabelejete, che tova e centralniat ofis na BDZP i horata v nego izvyrshvat koordinaciata na cialata orgazniacia na nacionalno i mejdunarodno nivo. Kakto moje bi znaete, BDZP ima 5 regionalni ofisa v stranata, 2 prirodozashtitni centura i niakolko klona bez ofisi. Sushtevremenno BDZP e chlen na BirdLife International i raboti aktivno i na mejdunarodno nivo.

Kakto i vyv vsiaka druga profesionalno raboteshta organzacia, v centralnia ofis na BDZP slujitelite sa izvynredno zaeti i vremeto im obiknoveno e zapulneno s angajimenti dni i sedmici napred. V tozi smisyl, ako posetitelite na ofisa idvat nenadeino i ochkavat da poluchat jelanoto vnimanie, to tova ne vinagi moje da stane po tozi nachin. Ako niakoi naistina iska da pogovori s niakoi ot slujitelite za konkreten angajiment i uchastie v dejnsotite na BDZP, to e razumno da si ugovori predvaritelno den i chas s konkreten slujitel za da ne ostane razocharovan ot poseshtenieto si poradi zaetostta na horata v ofisa. I tova niama nishto obshto s mejdulichnostnite konflikti, molia vi!

Druga vazmojnost e da poseti lekciite vyv fakulteta po biologia na SU vseki chetvartak ot 18.00 chasa. Tam moje da sreshtne mnogo aktivni prirodozashtitnici i da nameri svoiata sreda, nadiavam se :)

I naistina vseki e dobre doshyl v BDZP, no samo ot negovata lichna aktivnost i uporitost zavisi do kyde shte se razvie. No tova e validno ne samo za rabotata v BDZP, nali?!

Opitaite ;)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.