Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:09 30.04.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема za alkoxolizmaнови  
Авторtoxic (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 09:07



molq vi,kajete mi,kakvi sa simptomite kogato ne si pil alkoxol ot nqkolko dena?primerno na 2ri-3ti den ima li povru6tane?
ako da,kakvo moje da oblek4i podobni yse6taniq/bez alkoxola razbira se/?
i izob6to kakvo e,kogato ne si pil?alkoxolnata abstinenciq v kakvo se izrazqva?
opitax se da dam na vuprosniq 4ovek neurotop retard - chlomazepam,no ne znam dali ne sgre6ix...a i toi go povurna tui4e edva li my e navredilo...
kakvo moga da my davam kato xap4eta za da my oblek4a simptomite?
i povru6taneto vliza li v teq simptomi vsu6tnost?

P.S.soro,4e pyskam temata tyk,no poneje se se6tam konkretno pone za dvama dy6i,koito mogat da mi otgovorqt,predpo4itam da pitam tqx.
vajno mi e.
10x



Тема Re: za alkoxolizmaнови [re: toxic]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано17.09.05 20:25



На втория-третия ден няма.

Купиране на алкохолна абстиненция при домашни условия:
- бензодиазепин (диазепам най-добре или ривотрил) в прилични дози, но не наведнъж, а на 3-4-5 часа - примерно по 10 мг диазепам на 3 часа
- трилептал или карбамазепин по 300 мг сутрин и вечер
- за сън - барбитурат в двойна доза в сравнение с тази на нормалните хора, също и да се приеме с него съответната за деня доза бензодиазепин
Това на фона на поемането на чмнвого течности - поне 3 литра за 24 часа, а най-добре е да се докарат до 5 литра. Понеже течностите измиват солите, трябва да не са само вода, а примерно минерална вода, бульони и сокове. Големи дози витамин С. Поемане на сладки храни. Горещите душове (2-3-4) също помагат.
Ако е по-яка абстиненцията, може да се добави невролептик, например серокуел.



Тема Re: za alkoxolizmaнови [re: Джeйн]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано17.09.05 20:36



+ Витамини Бе-комплекс и сладко, както и горещ черен чай с много захар, стига да не го тресне човек нервата от него.



Тема Re: za alkoxolizmaнови [re: dexter_sum]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано17.09.05 20:42



Да, забравих за витамините от групата В - важни са.
За какво му е чаят? Говорим за купиране на абстиненция, не за изтрезняване. Чаят само може да му бъзне нервата, дето и без това не е у ред, щото не й подаваш привичната доза етилалкохол. Всякакви стимуланти са опасни, само трябва да "мачкаш" психиката (с бензодиазепини и невролептици).



Тема Re: za alkoxolizmaнови [re: toxic]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано17.09.05 20:43



Джейн ти е отговорила много изчерпателно.

Иначе, при мен лично абстиненцията се изразяваше в:
потене на длани и стъпала, адски тремор, даже не можех да си отварям ръцете, сърцебиене, аритмия, падаше ми кръвната захар, пристъпи на паника - пълна програма (мисли, че всеки момент ще се случи нещо ужасно, усещане, че се задушавам, заекване и пр.), болки в ставите (това може и да съм си го внушавала), нервни пристъпи и избухвания, депресия.
Може и да е имало и друго, но не си спомням, за добро, или за зло.



Тема Re: za alkoxolizmaнови [re: Джeйн]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано17.09.05 20:45



На мен той не ми действаше на нервата, но не е за всеки.
Пък може и да не помага, някакво внушение е било, знам ли? Заради многото захар?



Тема п.с.нови [re: Джeйн]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано17.09.05 20:48



Мисля, че на половин блистер диазепами десетки никакъв чай не е можел да ми раздруса нервата.



Тема Re: za alkoxolizmaнови [re: toxic]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано17.09.05 21:01



Забравих да кажа, че клоназепамът (който си му дала) е генеричното име на ривотрила, това е бензодиазепинов препарат, който е по-щадящ организма от диазепама. Не може да е повърнал от него. За купиране на абстиненция става, но:
1. Не бива да продължи да приема алкохол, щото може да си направи такава мешана интоксикация, че да се събуди в токсикологията
2. Трябва да го пие през няколко часа
3. За да е по-стабилно купирането на абстиненцията, трябва да приложи и други средства, за които пиша в другия си постинг.



Тема Re: п.с.нови [re: dexter_sum]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано17.09.05 21:06



Абе доколкото разбрах ти си се утепала с тиоридазин тогава - на неговия фон и кока не може да те вдигне

И досега не разбирам тая гадост (сащо и халоперидола) как може да я дават на алкохолно болни и на наркоманно болни за купиране на абстиненция - така само могат да създадат у болния траен страх от лекарска помощ в случаи на необходимост, т.е. ако човек знае, че ще му купират абстиненцията с подобна гадост, няма да се осмели да започне да спира веществото. А целта на лекарите нали уж не е такава...



Тема Re: п.с.нови [re: Джeйн]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано17.09.05 21:15



Аз след тоя тиоридазин нищо не смеех да пия:))). Май за страха си права, защото след това се оправях сама, само с диазепам. Конски дози, по половин блистер на ден, но май последния път беше по-лесно, защото предните месеци бях спирала за по месец, и имах кратки, но мощни ексцесии.

Аз за д-р Аргиров от много други хора съм чувала, че им забърква страшни коктейли от хапове, и повечето не смеят вече да се консултират при него.

Мисля, че си зависи от лекаря, един приятел скоро беше пак в Суходол, и каза, че тоя път освен диазепам и трансметил, нищо друго не са му давали.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.