Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:04 07.05.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: п.с.нови [re: dexter_sum]  
Авторtoxic (Нерегистриран)
Публикувано18.09.05 12:14



10x mnogo na vsi4ki vi.
oburkax imenata,dadox i carbomazepin,a ne chlomazepam kakto sum pisala,oburkax gi,ama nqma zna4enie de.
prosto mnogo povru6ta6e i i be6e lo6o i re6ix,4e i tova e 4ast ot abstinenciqta.qvno ne e.
ina4e rivotril pie ot dosta vreme min po 2mg na den,ama moje i pove4e.
pie ve4e max vednuj v sedmicata,no sled tova estestveno i e lo6o.
gotinoto e,4e si nameri ba4kane i i xaresva.mislq,4e taka 6te spre suvsem da pie.nadqvam se.tq ne e s mnogo silna zavisimost.makar 4e az ne moga da precenq.
i vse pak pri polojenie,4e tq se opravq za 3-4 dena,a az za sedmica min ot moqta zavisimost,si mislq,4e tq e po-dobre.
a i po-rano nqma6e minyta,v koqto da ne pie.sega tvurdo iska prosto da raboti,da e dobra v rabotata si i mislq i 4e iska da ne pie.prosto se izpyska ot vreme na vreme i posle i e tupo,4e go e napravila...
radvam se,4e imam to4no xap4etata,koito i na neq bixa i pomognali da xodi na rabota,dori ako i e lo6o,ako pravilno vi razbiram kak deistvat na alkoxolnata abstinenciq - rivotril i carbamazepin,nali?



Тема Re: п.с.нови [re: toxic]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано18.09.05 22:09



Не познавам момичето, ама от собствен опит знам, че дори и кратка, абстиненцията може да е много силна.

По различна е от твоята, но не знам как да ти го обясня. В някои неща е много по-гадна, а в други не е. От хора с двойна зависимост съм чувала, че алкохолната тресе повече физически, а хероиновата психически. Не знам доколко е вярно, аз имам двуседмичен опит с хероин, но след това май нямаше нищо, т.е. минах отново на алкохол.

Както и да е де, отплеснах се: само внимавайте да не намеша алкохол с кабрамазепин!!! Трябва да изкара алкохола от кръвта, за взема карбамазепин.
Аз такава беля си направих, че щях да пукна като куче, в Пирогов ми биха някакви инжекции.

П.С. Може да повръща от последици от алкохолно отравяне, аз така съм си раздразвала стомаха, че съм повръщала с дни след това.



Тема Re: п.с.нови [re: dexter_sum]  
Авторtoxic (Нерегистриран)
Публикувано19.09.05 09:00



mi tq xi4 ne e momi4e;]54 nabor e,zna4i - 51 godini.tova e lelq mi,koqto do predi 2 godini pie6e adski mnogo.togava q vijdax kak idva do vku6ti trepere6ta,izmukva pari i izxvur4a na sekyndata i mi se stori mnogo poznato.opitax se da kaja na maika mi,4e lelq mi ima problem i 4e dosta mi prili4a na absolutna zavisimost,vupreki 4e izob6to ne znam kakvi sa simtomite pri vas...
prosto prekaleno mnogo mi napomnq6e na men...nakraq maika mi si prizna,4e tq znae,4e lelq mi e alkoxoli4ka i 4ak sega mi kaza,4e znae i za karbamazepina i za rivotrila,i za simptomite i t.n. i 4e se opitva i na neq da pomogne ot dosta vreme....
abe ebati filma sme tova semeistvo + priqtelqt mi;]
ne me6a.tova e sus sigyrnost.stava i lo6o ot vsqkakvi xap4eta,dori i ot tezi,6toto i e zle stomaxa.
a i naistina ne iska da pie,taka 4e predpolagam,4e kato vzima xap4etata durji tq samata da ne pie.
kaji mi samo,opravq li se 4ovek ot takova ne6to kato pie carbamazepin i rivotril?
v smi dali pomaga da si vur6i normalnite ne6ta,bez da my e mnogo mnogo zle?

/vidqx q kak se gur4i o6te 3-4 dena sled tova,vupreki,4e i davaxme rivotril.moje bi kato i davame i carbamazepin ve4e 6te e po-dobre v dnite sled kato e pila...ne znam./
a ina4e za povru6taneto,mai si prava,za6toto tq se natravq ot nai-muni4koto koli4estvo koncentrat i se napiva zverski.vsu6tnost izob6to ne nosi na alkoxol,kakto bi trqbvalo,a vupreki tova na sledva6tiq den voni kato bu4va.4ovek moje da si pomisli,4e e izpila pone 3 bytilki vodka suvsem sama.
ne znam...taq cqlata materiq mi e adski neqsna.radvam se,4e pone ima vid sqka6 vsi4ko i minava za 3-4 max 5 dena.dano da e taka./za6toto,ako q pita6 6te ti kaje,4e i e lo6o ot nqkva xrana ili koi znae kakvo,samo i samo da izluje,vse edno nqma problem s alkoxola i nikoga ne e imala..../
syper mugla mi e kakvo e izjivqvaneto,no ina4e deistviqta sa absoliutno su6tite kato na edin narkoman...garanciq.



Тема Re: п.с.нови [re: toxic]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано19.09.05 12:13



Действията са същите, да.

За 4-5 дена ще мине голямата криза, наистина, а с ривотрила даже ще може да е адекватна и да си върши работата.

Колкото до веднъж седмично пиене - за какво и е? За да кара всяка седмица 5 дни абстиненция... и в един да пие. Странна работа как и се занимава.

Дано спре изцяло, след това ще е направо нов човек.



Тема Re: п.с.нови [re: toxic]  
Автор malkiat_dim (хайде да свиеме)
Публикувано19.09.05 16:46



a ina4e za povru6taneto,mai si prava,za6toto tq se natravq ot nai-muni4koto koli4estvo koncentrat i se napiva zverski.vsu6tnost izob6to ne nosi na alkoxol,kakto bi trqbvalo,a vupreki tova na sledva6tiq den voni kato bu4va.4ovek moje da si pomisli,4e e izpila pone 3 bytilki vodka suvsem sama.

Точно това е единият от симптомите на напреднал алкохолизъм
Увеличаването на погълнаото количество алкохол е до време после просто организмът и черният дроб ти се скапват и не могат да преработват алкохола (някакъв ензим се прецакваше) и почваш да се напиваш кат кирка и от съвсем малко количество.



Тема Re: п.с.нови [re: dexter_sum]  
Авторtoxic (Нерегистриран)
Публикувано20.09.05 06:10



dano.
vijdala sum q v edin period,ne pie6e po4ti godina i otkrix,4e e nqkuv mnogo velik 4ovek.adski mnogo me izkefi togava.posle pak po4na s nqkvi suicidni izkazvaniq,tupi deistviq i t.n.
nai-tupoto e,4e ne kazva na nikoi.dori sobstvenata i sestra se pravi,4e ne znae i samo i dava sega ot moite xap4eta s nadejdata da i pomogne.
i na neq sa i izpisali predi 15 godini onova s t - тиоридазин.
stanala o6te po-zle i izbqgala ot 4ti kilometur li,ne znam...

kazvala mi e,4e na alkoxolik dori bira ne trqbva da my pokazva6....
ne znam,no ako sudq po sebe si,sigyrno e taka,a 4oveka s koito jivee su6to pie.

tova e adski gadno,dexter,ako ot 1 piene posle pak i se vru6ta gadnoto.
to4no kakto e s xertza mamka my...s vremeto nqma li 6ans da otminat krizite?
az mislq,4e pri neq ve4e sa dosta po-leki ot predi,no pak e gadno.
dano spre kakto ti si naprvila.radvam se za teb.
ti pie6 li antidepresant?
izob6to trqbva li ti ne6to ximi4no,s koeto da zamesti6 alkoxola ili prosto yspq s le4enie?
mojem da potursim lekar,da se opitame sega kato e v po-leko sustoqnie da q lekyva,da i izpi6e anti,ako 6te i pomogne...de da znam...kato sme po4nali,da karame nared;]]aide priqten den....mnogo e rano za takiva razsujdeniq;]



Тема Re: п.с.нови [re: toxic]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано20.09.05 17:29



Пичът, дето каза за изчерпването на възможностите на черния дроб да преработва алкохола, е абсолютно прав. Това е симптом на твърде напреднала алкохолна болест - напиването от съвсем малки количества, след като преди си пил много повече. Леля ти се нуждае от лечение или от АА, особено след като живее с човек, който пие, защото ще й е изключително трудно да спре сама. А е хубаво да спре, понеже най-вероятно ще се издъни някой ден и ще я изхвърлят от работа, пък и без издънка може да разберат, че пие; също така и черният й дроб е явно твърде скапан и ще продължи да се скапва, да не говорим за другите последствия - промяна на личността и мозъчни увреждания, които на този стадии на болестта са почти сигурни.

Вариант за подобни хора (които са мотивирани да спрат, но не могат да се удържат) е еспералът - антагонист на алкохола, който ти прави отвратна интоксикация, ако пийнеш и мъничко. Има два начина на приложение - имплантация на депо препарат, който се отделя в организма за около година, и приемане на хапчета всеки ден. Имам две приятелки, които спряха алкохола (при едната са 15 години, при другата 12) с есперал, едната с имплантация, при другата с хапчета. Препоръчвам ти да се свържете с Герджикова - за справянето й наркоманиите чувам различни отзиви, но за женския алкохолизъм е царица (и двете ми приятелки ги лекуваше тя). Тя вероятно ще предпише и антидепресант, защото споделя възгледа, според който в основата на женския алкохолизъм най-често стои неразпозната и нелекувана депресия. А освен това е суперготин пич

А за сравнението между алкохолната и другата абстиненция:
Не знам как е с хероиновата, но мога да сравнявам с морфиновата. Първата е по-гадна физически, имаш чувството, че се разпадаш, не си човек физически и психически и паниката, за която пише Декс, е убийствена. Втората е също гадна физически, но някак по я разбираш, не ставаш чак на животно, обаче е много по-продължителна. Когато пиех, абстиненцията ми се оправяше без медикаменти за ден-два, а спомените ми за морфиновата абстиненция са за седмица и повече.

Обаче за спирането е важна не само и единствено тежестта на абстиненцията, а и други фактори, свързани със социалната приемливост. За алкохолно болния, който е сух, е много по-трудно да не среща провокации, защото алкохолът културата ни приема и в известен смисъл толерира употребата му. За наркомана е общо взето по-лесно - ако се откаже да среща наркоманните си приятели, няма риск, че на служебно парти или на среща със съученичка ще му предложат помпа, нали



Тема Re: za alkoxolizmaнови [re: Джeйн]  
Авторst_star (Нерегистриран)
Публикувано14.10.09 14:40



Kak da izbegna abstinencia pri doma6ni uslovia i hodene na rabota



Тема Re: za alkoxolizmaнови [re: st_star]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано14.10.09 17:11




"...Kak da izbegna abstinencia pri doma6ni uslovia i hodene na rabota..?"

______________

абстиненция от какво?

::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Тема Re: za alkoxolizmaнови [re: psyromantic]  
Автор koceto22 (пилотнахвърчило)
Публикувано15.10.09 00:36



http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=anonalc tova e foruma na alkoholno zavisimite




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.