Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:26 28.05.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: хубаво е, че имаш самочувствие :)нови [re: Hell]  
Автор gabina (непознат )
Публикувано29.04.04 21:42



Ей,хора не се бъзикайте със сериозните неща от Мариа Хуана не се умира,но за много е началото на .....Не съм казала,че хлапе ,което пафка трябва да отиде в комуна,исках да кажа до къде може да се стигне,вярно не важи за всички,но кой знае,на мене родителите ме вярваха и аз ги работех отвякъде,не трябва родителите да са толкова довеверчиви.



Тема не бе, сериозно си говоримнови [re: gabina]  
Автор HellМодератор (слънце с носле)
Публикувано29.04.04 23:00



никой не се бъзика, спора кой е по-приемливия подход съвсем не е бъзик.

Наистина познавам 2-3 човека, вървели точно по твоя сценарий (поне доколкото съм схванала от постингите ти), но при никой прехода трева - твърдо не е била в тази възраст... твърдото нормално се пробва някъде към 16-17 за пръв път.
Все пак много повече са познатите ми, които са пробвали трева в определен период от живота си и след време им е станало безинтересно... от самосебе си. Все хора с добро образование, работа... че вече и със семейства и деца :)

Виж това с родителите е интересно.
Аз се чувствах в един екип с моите... враговете ми бяха извън семейството :)




Тема Аз бях дотук...нови [re: Hell]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано30.04.04 02:38



Искам само едно да кажа - тия дето са минали от трева на хероин за мене са глупаци и съжалявам ако обиждам някого, но не мисля че това, че не могат да си признаят колко са глупави, трябва да рефлектира върху мнението на хората за марихуаната. Много е лесно да обвиниш подлата ганджа вместо ограничения ти мозък за това че си станал скапан хероинов наркоман. Съчувствие, хубаво, но ми писна от такива вече. Това че си бил тъп и си направил грешния избор не означава че всички са като тебе. Имам един много любим цитат:

"Наркотиците са елемент на естествения подбор,
който знае как да друса, нека си прави кефа
останалите да мрат"

Грубо, лицемерно, некултурно, дреме ми на оная работа. Писна ми да убеждавам разни хора в неща които не само че няма никакъв шанс да приемат, но дори ме изкарват комплексар и незнам си кво. Наркотиците винаги ги е имало и ще продължава да ги има. Както и разни идиоти които страдат от този факт. Майната им. Писна ми да убеждавам, да обяснявам, да давам примери и т.н. И като отговор да ме плюят някви хора дето грам идея си нямат какво представляват наркотиците и говорят като зациклил грамофон. Майната ви. Не ви мразя. Просто ми е писнало от вас. И не ми се занимава с вас. Вярвайте си в глупостите, това си е ваше право. Само не се опитвайте да си налагате мнението на всеки, че честно казано тъжно ми става като ви чета постовете.

Съжалявам, но много агресия нещо ми се е натрупала...и ДА ДА ДА мисля да си реша проблема със здравословен секс и здравословно друсане. И здравословна ambient музика. И моля ви се не ми се месете в това, защото никой не ви е дал това право. Както аз не ви се меся в мизерния ви живот и не ви казвам кво да правите и кво не. Аман от тесногръдие и лицемерие.

Повече на постове на анти-дрога-активисти няма да отговарям, така че не се притеснявайте за духа на форума. След като имате нерви да им отговаряте, правете го. Мене лично ми писна. И те имат правото да живеят в илюзии,както и всички останали. Избора всеки сам си го прави, аз лично съм си направил моя и нито съжалявам, нито мисля да критикувам останалите.Айде peace. Ohm Namah Shivayah ;)

Spice extends life,spice expands consciousness.Spice is vital to space travel.Travel without moving.

Редактирано от gat3way на 30.04.04 02:37.



Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: maika]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано02.05.04 21:47



Трева много хора са пробвали или пушат сравнително редовно,но това не ги прави наркозависими.Могат да пушат,но могат и да не пушат.Двама от най-редовните се занимват активно със спорт,като единия е дори младежки национал.Така,че това не е критерии.
За пласирането не знам...струва ми се малко вероятно някой да се довери на дете на 14 за подобна работа.Освен това пласирането изисква комуникации-при това постоянни..пласьора му се обаждат в един през нощта и той отива да си носи стоката.Или пък някой идва да си я вземе.Деца не стават за тая работа,да не говорим,че трябва да могат да пазят и тайна в известна степен.Може да са я уговорили да носи по нещо,когато се събират с приятелите,но и да не го носи тя,със сигурност има поне 2-3 които си носят и без някой да ги кара-повечето тинейджъри взимат хапчета,вярвайки,че към тях не се свиква.
Лошо ще е ,ако в компанията има хора на твърди наркотици...там вече е страшно.Това обаче е лесно да се разбере-наркоманите в квартала всички ги познават,да не говорим,че и да не ги знаеш,пак си личат от далече.Просто трябва се загледаш по-внимателно.



Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: :)]  
Автор ChaosFire (deadly)
Публикувано03.05.04 10:16



...a syshto taka imam poznati koito pushta po mnogo tochno za otmora ot rabota i sutrin i vecher i prez denia vseki den...

абе тези твои познати кога намират време и за работата, от която отморяват при този режим?!

El rito constituye el Secreto


Тема Re: може да звучи малко расистки...нови [re: Gabina]  
Автор ChaosFire (deadly)
Публикувано03.05.04 10:21



Ако нещо наистина ви интересува питайте.

е да ама като питаме, ти казваш че не искаш да се връщаш към това. не е ли малко безсмислено поначало да се изказваш при това положение? или разкажи подробно за това как се е случило всичко при теб и какво е станало в комуната или си мълчи.
защо досега нито един бил в комуна не разказа какво се случва там? забранено ли е? какво криете толкова?
сигурен съм, че на всеки ще му е интересно да научи тези неща, а също и че за доста хора ще бъдат полезни.

El rito constituye el Secreto


Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: maika]  
Авторgrayhound (Нерегистриран)
Публикувано06.08.06 07:41



аз и баща ми четохме твоета ситуация и стигнахме до заключението че не е била биена! Като родител трябва да знаеш дьщеря си от до. Това е истината ще ме извбините.



Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: maika]  
Автор dido_1983 ()
Публикувано06.08.06 12:25



maika, (между другото не се пише обикновенНо, а обикновено)

дъщеря ако ще пуши трева, то поне да го прави интелигентно. Да не пуши преди тренировка и през вечерта.

Пушенето на "мара" увеличава значително кръвното налягане и ускорява пулса. Допълнителното натоварване от тренировката води до още по-високи пулс и кръвно, затова ако ще пуши - по-добре след тренировка. Още по-зле става ако комбинира цигари с трева (както казват - "за затапка") защото цигарите в допълнение свиват кръвоносните съдове и кръвното става убийствено!

Все пак, не се отчайвай! Човек може да пуши трева и цигари и в същото време да постигне добри спортни успехи. Един мой съученик пушеше редовно цигари и трева, но беше станал младежки национал по водна топка. Друга моя съученичка също злоупотребяваше и с двете, но тренираше редовно баскетбол и в момента не пуши и е отговорна майка.

Много е важно да се научиш да разбираш кога е "напушена" и кога не е. Признаците са: зачервени очи (но не и ако ползва капки за очи Vizine), увеличен апетит (понякога "зверски", но внимавай - тя може да се е наяла преди да се върне вкъщи), по-нервни и по-непохватни реакции спрямо когато е трезвена (това не може да се избегне), загуба на краткосрочната памет ("какво бях тръгнала да правя?", също не може да се избегне), неестествено "усилено" настроение ("мега-депресия" или еуфория), сухота в устата (понякога са толкова "пресъхнали", че фъфлят докато говорят)... и може би други за които не се сещам в момента. Ако е пушила току-що, всички тези признаци ще са по-ясно изразени. Ефекта трае най-много до 2-3 часа. После може да е изморена или нервна (организма се изтощава от ефектите). Добре е да се научиш да разпознаваш миризмата - подобна е на изгоряла слама, но е по-остра.

Няма смисъл, докато е "напушена" да и разясняваш колко е вредно това за спорта - остави тези разговори за времето когато е трезвена. Докато е под ефектите на марихуаната, на човек не му пука от нищо.



Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: dido_1983]  
Автор dido_1983 ()
Публикувано06.08.06 12:31



А! То тая тема била отпреди 2 години!

Лелее, колко съм зле!





Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: gat3way]  
Автор Amme (Ланфеар)
Публикувано06.08.06 12:35



"О, да, самодоволното изкуствено самочувствие че не употребяваш наркотици...все едно че видиш ли си много специален, устоял си на течението, разбрал си великата истина, че наркотиците убиват, но ей на - не си се оставил да те покварят и затова нека да обясним на всички които друсат какви са отрепки и колко са сбъркали! Всички които употребяват наркотици са изключително тъпи, хората постоянно им говорят че това е лошо, но те все пак го правят. Следователно те са тъпи а ти си умен. Бил си на няколко пиянски "купона" където умните хора си кълчат задника на новите поп-фолк хитове,веселят се, докато групичка сърдити пичове пушат трева в ъгъла и не се включват в мероприятието. Следователно са чекиджии. Да, само това ще е....."

Ей направо ме уби от смях...

Как съм го пропуснала това мнение преди? Страхотно е...и си много, много прав...
Само не ми е ясно къде се изгуби?


Daughter of the Night

Редактирано от Amme на 06.08.06 12:38.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.