Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:58 28.05.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: и aз]  
Автор the_bomb (brainjuice)
Публикувано23.04.04 11:38



<Тревата не е повод са сериозна тревога, но си е повод за известно безпокойство>

че кой твърди друго? на 14 години всичко е повод за "известно безпокойство". но когато се преминат границите на "известното безпокойство" и се премине в истерия, тогава и децата започват да гледат на себе си като на отрепки и наркомани и им се създава чувство за вина.

впрочем мисля, че масовото наливане с алкохол в тази възраст е повод за доста по-сериозна тревога от страна на обществото, отколкото това дали децата пробват трева или не. като биохимик би трябвало да Ви е ясно, че механизмът на действие на тетрахидроканабинола е доста по-непредвидим и неясен от този на етиловия алкохол, и в поне от половината "пробвали" тийнейджъри води до нетипични и дискомфортни усещания. когато се напушваш за пръв път, не знаеш какво да очакваш и може да бъдеш изненадан, включително и неприятно. виж, когато си пийнеш, това винаги е свързано с (тъпа) еуфория и повишаване на самомнението, така че повечето от подрастващите със сигурност биха искали да го повторят.

nos nisi damnose bibimus moriemur inulti


Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: и aз]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано23.04.04 12:01



Много се отклонихме от темата, юрнали сме се да правим тъпи спорове. Като се замисля дори тревата е нещо доста лошо при положение че се употребява в тийнейджърската възраст...не точно заради биохимичното й въздействие, а поради различни социални фактори и както поради факта, че човека още не е оформен като разумен индивид със завършена идентичност. Споря за тревата, че не е толкова разрушителна колкото алкохола и никотина, но всъщност споря за тревата по начина по който аз я приемам. Едно 16-годишно пубертетче има доста по-различна идея : пуши, защото е модерно, за някакъв криворазбран кеф, защото разбира че реалността е кофти работа и иска да и тегли един среден пръст и да зае*е усилията да си намери мястото в нея.

В този смисъл, да, марихуаната спомага тийнейджъра да заформи някакво асоциално поведение, а и самия факт че тези неща се разчуват, особено в по-малките градове, където и нравите са по-консервативни внася доста кофти щрихи в цялата картинка. Когато родителите разберат за това, те не могат да реагират адекватно, понеже повечето от тях си мислят че марихуаната е смъртоносен порок. Това натоварва допълнително крехката детска психика и нещата в крайна сметка излизат извън контрол. Детето си мисли че родителите го лъжат : защото му се обяснява, че тревата е много тежък порок, докато то вижда че това не е истина. И си решава че с хероина или амфетамините нещата стоят по същия начин. Което вече е фатална грешка.

Обаче, има и друг момент. Човек, достигнал някаква възраст, в която е осъзнал мястото си в обществото, има някакви ясни цели, живее нормален живот, без някакви сътресения, с хора около него които го обичат и той съответно обича е съвсем друго нещо. В този случай марихуаната много по-трудно може да ти стане някаква самоцел. Аз лично както казах я употребявам защото не виждам друг по-добър начин да неутрализирам стреса от натоварената работа и от образованието. Една много голяма част от хората правят това с алкохол, това си е тяхна работа. Аз съм убеден за себе сим че като токсичност ТНС е доста по-безвреден от етиловия алкохол. Естествено, идеалния вариант е да не се прибягва до никакви такива неща. Обаче в днешни дни това е трудно. Но пък и самоконтролът ми е на доста по-високо ниво от това което беше преди години. Пък и не мога да си позволявам да се оливам, понеже за мене много по-важни са други неща. За разлика от повечето тийнейджъри, не се събирам в мазета и тавани, където с още двама-трима freaks унищожаваме 50 грама за една вечер...предпочитам да изпуша един джойнт и да се разхождам из парковете или да си лафя с познати на някое спокойно заведение. Предполагам, цялото преживяване е от различен характер.

И все пак вярвам че марихуаната трябва да бъде декриминализирана. За хора над 18 години. Това ще реши много повече проблеми отколкото някакви рестриктивни мерки. Освен това не вярвам че факта че детето ви употребява трева е по-лош от факта че сте загубили взаимното си доверие. Мисля че в 90% от тези случаи вината носят родителите - понеже или се опитват да моделират съзнанието на децата си по техен модел, който е остарял с десетилетия, или ги оставят на произвола на уличните случайности и докато се усетят нещата вече са извън контрол. Наистина е трудно, и в такъв момент не мисля че знам перфектния подход за решаване на проблема. Но едно е сигурно - проблема с марихуаната няма да се разреши, докато доверието между двете страни не се възстанови. Забрани и викове няма да решат нещата, поне това е сигурно.
Може би ще ги решат временно, след което ще възникнат много повече проблеми. За които надали има възможно решение...

Spice extends life,spice expands consciousness.Spice is vital to space travel.Travel without moving.


Тема хмммнови [re: gat3way]  
Автор HellМодератор (слънце с носле)
Публикувано23.04.04 12:40



дали ще имаш нещо против да те цитирам понякога?
копи-пейст на целия текст с посочване на автора...




Тема Re: хмммнови [re: Hell]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано23.04.04 14:00



Като пример за какво?

Spice extends life,spice expands consciousness.Spice is vital to space travel.Travel without moving.


Тема Re: ами то на 14 години...нови [re: и aз]  
Автор ChaosFire (deadly)
Публикувано23.04.04 14:54



добре де, но ти ни обвиняваш, че само се оправдаваме без да я съветваме (което не мисля, че е вярно), а пък ти до този момент като доктор не я посъветва нищо. казваш, че сме некомпетентни, а ти самата си мълчиш. дори на мен ще ми е интересно да чуя какво имаш да кажеш. запознай ни с професионалното си мнение по въпроса моля те.

El rito constituye el Secreto


Тема Re: ами то на 14 години...нови [re: ChaosFire]  
Автор NobleDeath (TheLord)
Публикувано23.04.04 17:49



Колко е скромна само

Fight until we die


Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: maika]  
Автор gabina (непознат )
Публикувано23.04.04 19:59



Първо и направи тест за наркотици.Купува се от аптеката.Така ще знаеш какво имаш насреща си.Ако недай Боже използва твърд наркотик трябва да разбереш от нея от кога.След това трябва да се провеждат безкрайни разговори,тя трябва да ти се довери,което е най-трудно.След това има специализирани комуни,които помагат за съжеление в България няма за момичета.Изпращат ги в Испания.Там е много хубаво и добре се грижат за нашите момичета.Знам го от личен опит.Тел. на представителството в България е в София 9964148 с код 02 за страната.Организацията се казва РЕТО.Успех.



Тема Re: Дъщера ми е на 14 и...нови [re: gabina]  
АвторGligi (Нерегистриран)
Публикувано24.04.04 02:07



Какъв ти тест за наркотици, бе, това е за лигльовци!
Я вземи и удари един кьотек, после я завържи за радиатора за 3 дни и през това време я разпитвай обстойно докато признае всичко; може и да я запишеш и в някоя секта, ако и това не помогне - направо се хвърлете от балкона...

Безкрайни разговори, на баба ми фърчилото!!!

gabina, ти като беше на 14 как реагираше на безкрайните разгорвори? Защото аз много добре си спомням как реагирах: - Да, да... (вие пък каво разбирате); - Да, бе, нали ти казах, че няма вече... (Ти пък ще ми кажеш); - Да, обещавам (да не ме хващаш пак); - Добре, няма да се виждам с тях (да, бе, да - а с кой да се виждам - с твоите приятелки ли?); - Да, разбрах (че изобщо не те интересува моето мнение) и т.н.

изобщо идеята беше точно това да се избегне, но все пак всеки сам решава (а ако е умен - след като се информира)



Тема Re: ами то на 14 години...нови [re: ChaosFire]  
Автори aз (Нерегистриран)
Публикувано24.04.04 12:22



Аз не нападам никого. Мислех си само, че темата се измести. Тя не е за това предвидим или непридвидим е ефекта на канабиноидите, въздействието им върху нервната система, сравнителен анализ на действието на никотина, канабиноидите и алкохола, сравнителен анализ между меките и твърдите наркотици и т.н., а по-скоро за нуждата и влечението на едно 14 годишно момиче към тях, за притеснението на една майка, за проблемите на тинедйърите и общия език с тях.



Тема Re: ами то на 14 години...нови [re: и aз]  
Автор the_bomb (brainjuice)
Публикувано24.04.04 12:56



не мислиш ли, че всичко това (въздействието на канабиноидите върху психиката, сравнителен анализ на никотин, алкохол, канабис и др.) трябва поне малко от малко да се познава от една майка, за да знае с какво си има работа и колко сериозен е проблемът?

освен всичко друго, незнанието и говоренето наизуст също може да бъде източник на недоверие между родител и дете.

nos nisi damnose bibimus moriemur inulti



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.