Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:01 18.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема забравена плацента след раждане  
Автор nickkaka (непознат )
Публикувано10.01.08 13:55



ако има жена с подобна сьдба нека ми пише . преди 5 месеца родих 2 си дете нормално но след раждането много кьрвях.казах на лекарите че нещо не е наред но те ме убедиха че сьм добре.на 40 ден отидох на преглед защото постоянно не се чуствах добре и продьлжавах да кьрвя. приеха ме по спешност за кюртаж. хистологичното изследване показа плацентарна тькан. така още 1месец продьлжих да кьрвя и се наложи втори кюртаж имоло още плацента . от там ми направиха вьзпаление и ме приеха в болница за лечение.искам да попитам в кой век жи веем за да се случват такива неща. а не уточних че за раждането платих 800лв. извинете ме за правописа трудномие.



Тема Re: забравена плацента след ражданенови [re: nickkaka]  
Авторфeя (Нерегистриран)
Публикувано10.01.08 17:07



ми напиши и имената на "кадърните " лекари за да се видят .......



Тема Re: забравена плацента след ражданенови [re: nickkaka]  
Автор nickkaka (непознат )
Публикувано10.01.08 18:37



вьв втора градска болница др. угрински и др. калева



Тема Re: забравена плацента след ражданенови [re: nickkaka]  
Авторprincessa (Нерегистриран)
Публикувано10.01.08 20:10



Сега трябва да ги усъдиш да ти върнат парите и да ти платят обещетение.Със сигурност има къде да се оплачеш.





Тема Re: забравена плацента след ражданенови [re: nickkaka]  
Автор nickkaka (непознат )
Публикувано10.01.08 21:19



след това много трудно се вьзтановявам психически и не ми се занимава с дело защото това е много дьлаг процес.а и не вярвам че ще мога да ги осьдя в тая коромпирана дьржава.щом останах жива значи има господ надявам се да дойте и тяхното време.



Тема Re: забравена плацента след ражданенови [re: nickkaka]  
Авторeдин чoвek (Нерегистриран)
Публикувано10.01.08 21:53



Една позната ми е разказвала, че и при нея е останала част от плацентата (като излезе плацентата не я ли проверяват за цялост!?) и някаква докторка е бъркала с ръка да я вади

(без упойка), като на всичкото отгоре била току що зашита (10 шева без упойка, разкъсано, не рязано). Освен всичко ами и при постъпване за раждане са й слагали инжекции за задържане (били объркали сметките за термина), а тя раждала. Викам й, заради тези мъки, които са ти причинили защо не ги съди, а тя ми казва не искам и да чувам повече за тях, камо ли да ги гледам в съда. Така че всичко е възможно в милата ни родина.



Тема Re: забравена плацента след ражданенови [re: eдин чoвek]  
Автор nickkaka (непознат )
Публикувано10.01.08 22:27



провериха плацентата и казаха че всичко е наред. а аз след раждането обилно кьрвях иказвам на лекарите че нещо не е наред а те погледнат отдоло спогледат се иси трьгнат. накрая звьнах на този лекар който ме изражда до дойде да ме види че нещо не е наред той каза че крьвоносен сьд се е разкьсал. нещо бьркаха отдоло уж го зашили а отгоре на всичко без упойка ме правиха защото сьм алергична.мразя гииииииииииииииииииии доктори те са нагли и меркантилни.не ми се пише поваче че се разтройвам и после цяла нощ ги сьнувам ходя да ги бия .



Тема Re: забравена плацента след ражданенови [re: nickkaka]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 02:55



Докога, ще продължавате да плащате и то крупни суми на лекарите в тая идиотска, никоганямяща да се оправи страна?!Плащате предварително, а после се оплаквате.....сами си го правите....спрете да спонсорирате тия идиоти в бели престилки, наречени от немай -къде лекари!Гони ме носталгия по България, често, но СЛАВА БОГУ, че живея далеееееееееееееееч от РОДИНАТА!!!!!!!!!!!



Тема Re: забравена плацента след ражданенови [re: yraaa]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано11.01.08 11:14



Аз не виждам някъде да се споменава, че парите са платени "под маса", но дори и така да е вече почти всяка болница си има ценова листа, като сумите наистина се измерват в стотици левове (първото което ми хрумва е Вита - секцио = 1700 лв -> официална информация в сайта им). Горе долу такива са цените почти навсякъде. Тук не става дума за парите, а за "качеството" на работа. Аз затова иванги препоръчвам второ, че дори и трето мнение/преглед.



Тема Re: забравена плацента след ражданенови [re: nickkaka]  
Авторnora (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 13:03



Разбирам, че си изтощена и не ти се занимава, но моят съвет също е да потърсиш съдебна отговорност. Когато родих ме изписаха с конци, които е трябвало да се махнат, но никой не ми каза. След 20-ия ден неистови болки потърсих лекарска помощ. Бяха срастнали и припаднах само докато ме преглеждаха. Моя приятелка бе зашита след секцио, вътрешно отново с конци, които се махат. Наложи се повторно отваряне. Тя обаче ги съди и спечели. Като пренебрегнем финансовата част- удоволствието да смачкаш "лекаря" причинил ти толкова мъки си заслужава.



Тема Re: забравена плацента след ражданенови [re: nora]  
Автор femina (Mис Kаприз)
Публикувано11.01.08 13:26



Ей, айде идете осъдете някой лекар и стига само сте си чесали езиците тук.
Аз пък отивам да осъдя общината, че не е изчистила снега по улиците и вчера паднах и се ударих много лошо. За какво си плащам данъците иначе.
И ще ида да осъдя оная на пазара дето ми е набутала развалени мандарини. А също и инструктора ми по кормуване, на който платих даже отгоре, а не ме научи да карам както трябва.
И скапаната туристическа агенция дето ме излъга за условията и ми провали почивката.
И да не забравя таксиметровите шофьори, но това е друга тема.
Не разбирате ли, че нещата просто в тази държава са такива, заради самите хора, които живеят в нея.
Вървете осъдете някой и после елате се похвалете. Стига само приказки и оплаквания.

Държавата България - невъзможни неща няма!

Редактирано от femina на 11.01.08 15:50.



Тема Re: забравена плацента след ражданенови [re: eдин чoвek]  
Автор TE_DDA (Семейство Адамс)
Публикувано11.01.08 13:50



(като излезе плацентата не я ли проверяват за цялост!?

плацентата е "видимо" цяла. доколкото ти позволява окото да я видиш,че е цяла. ти виждал ли си плацента???? ако я видиш,ще разбереш този израз "видимо".

Случаи като на момичето има много. Правиш после кюретаж, но пак на сляпо . не може да си 100 % сигурен,че няма да се върне. Възпалението( ендометритът) е често усложнение на задържаните плацентарни части . тук въпросът е колко бързо някой ще се чатне,че на тая жена не всичко и е наред, аджеба, за да се направи кюретажа,щото колкото повече се забави кюретажа,толкова повече ендометритът е в кърпа вързан. Оправя се с антибиотици.

Извинете за правописа - немам нерви за тирета и запетайки



Тема Re: забравена плацента след ражданенови [re: TE_DDA]  
Автор femina (Mис Kаприз)
Публикувано11.01.08 14:02





Държавата България - невъзможни неща няма!

Тема Re: забравена плацента след ражданенови [re: TE_DDA]  
Авторeдин чoвek (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 22:54



А нормална практика ли е да бъркаш с ръка да вадиш част от плацентата и то току след зашиването, все едно ровиш в чантата си (с тази разлика, че отвора на чантата е къде-къде по-широк от една ръка)? Все си мислех, че има инструменти за тази цел. А защо масово се спестяват упойки? Може би от противопоказания, но можи би и от икономия!? Не може ли когато е възможно да се спетятват мъките на жените?



Тема Re: забравена плацента след ражданенови [re: eдин чoвek]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано11.01.08 23:04



Инструментите могат да разкъсат матката.
Ако мислиш че на лекаря му е приятно да бърка - лъжеш се.
За съжаление, по някога нищо не може да замени тактилното усещане.

Bеer? Mоre?




Тема Re: забравена плацента след ражданенови [re: eдин чoвek]  
Автор TE_DDA (I love youShrek)
Публикувано11.01.08 23:43



мога да ти обясня почти всеки един факт споменат на акушеро-гинеколкогична тема. не мога обаче да го направя с две думи. не съм и сигурна,че ще разбереш,ако нямаш медицинско образование.

Упойки не се пестят!!! Има случаи, в които не е необходимо да се правят. Кой е казал,че раждането е като да ходиш на сладкарница и не боли???

Специално за това,което питаш - ако е правено( т. е бъркано е в матката, а не само във влагалището) се нарича мануална ревизия и се прави задължително с венозна упойка. А какво точно е правено на жента никой не може да каже, жените трудно биха определили точно къде се бърка и за какво, знаят,че им бъркат "отдолу", грубо казано, и това ги боли.Къде чули,къде рабрали,къде недоразбрали.

Не исках да бъда груба,просто съм пряма. Защото не работя в цветарки магазин, а на място,на което хората ги боли.

,

Извинете за правописа - немам нерви за тирета и запетайки



Тема Re: забравена плацента след ражданенови [re: nickkaka]  
Авторjacika (Нерегистриран)
Публикувано12.01.08 08:44



здравей!
И на мен ми се случи нещо подобно , но преди 17 години при раждане на първото ми дете.Уж плацентата бе цяла /гледаха я / но след това все имах температура и на 14-тия ден установиха , че имам забравена част от плацента. Последва спешен кюретаж. Бях направила и сепсис , та няколко дни бях между небето и земята.След това месец-два все бях в страх и нащрек , но постепенно се успокоих. Даже след преживяното и второ детенце си родих.
Гадно е , ама след време остава само спомен , че нещо е било..
Ще се оправиш





Тема Re: забравена плацента след ражданенови [re: nickkaka]  
Автор nickkaka (непознат )
Публикувано12.01.08 19:13



МНОГО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ КОЙТО МИ ПИСАХА И МЕ ПОДКРЕПИХА. МАЛКАТА Е БОЛНА И НЯМАХ ВРЕМЕ ДА ПИША. ИНТЕРЕСНО ЧЕ САМО ЕДНА ЖЕНА ПИСА ЗА ПОДОБЕН СЛУЧАЙ ЯВНО МАЛКО СА ТЕЗИ КОЙТО ОЖИВЯВАТ.



Тема Re: забравена плацента след ражданенови [re: jacika]  
Автор nickkaka (непознат )
Публикувано12.01.08 19:20



JASIKA КАК СЕ СПРАВИ ПСИХИЧЕСКИ СЛЕД ТОВА . НА МЕН МИ Е МНОГО ТРУДНО . ПОСТОЯНО СИ ВЬОБРАЗЯВАМ ЧЕ КЬРВЯ САМО СВАЛЯМ ГАЩИТЕ ДА ПРОВЕРЯВАМ ДАЛИ ИМА КРЬВ . СЕГА ХОДЯ ПРИ ДОБЬР ЛЕКАР ТОЙ КАЗВА ЧЕ ВЕЧЕ НЯМА НИЩО В МАТКАТА. НАПРАВИ МИ ЦИТОНАМАЗКА 2РА ГРУПА . В ПОНЕДЕЛНИК ПАК СЬМ НА ПРЕГЛЕД. НАДЯВАМ СЕ ЧЕ ВСИЧКО Е НАРЕД И Е ОСТАНАЛО СОМО МОЙТО ПРИТЕСНЕНИЕ .ИЗВИНЯВАИТЕ ЗА ПРАВОПИСА.



Тема Re: забравена плацента след ражданенови [re: nickkaka]  
АвторДopинa (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 00:28



на мен ми се слу4и подобна лекарска немарливост само 4е след аборт.Не са ме из4истили напьлно и на 2-3ден по4вам да изхвьрлям при уриниране пар4ета като дроб подобни,вдигнах температура...и отново пьлна упоика,кюртаж,антибиотици...





Тема Re: забравена плацента след ражданенови [re: nickkaka]  
Автор TE_DDA (I love youShrek)
Публикувано13.01.08 12:25



ИНТЕРЕСНО ЧЕ САМО ЕДНА ЖЕНА ПИСА ЗА ПОДОБЕН СЛУЧАЙ ЯВНО МАЛКО СА ТЕЗИ КОЙТО ОЖИВЯВАТ.

Недей да драматизираш. От това ОБИКНОВЕННО не се умира.
Ще се оправиш. Важното, че е си потърсила помощ и се наблюдаваш. Успех.

Извинете за правописа - немам нерви за тирета и запетайки



Тема Re: забравена плацента след ражданенови [re: TE_DDA]  
Автор nickkaka (непознат )
Публикувано13.01.08 15:16



не сьм сьгласна че от това не се умира. точно от това умират много жени. родилна треска се казвало едно време. и аз я имах 4 дена висока температура и ме тресе ама явно сьм издражливо животно та издаржах 40 дена с плацентата.а през това време кьрмех и малката и си мислех че нямам сили заради кьрмата.



Тема Re: забравена плацента след ражданенови [re: nickkaka]  
Автор femina (Mис Kаприз)
Публикувано13.01.08 16:25



Защо си стояла 40 дни в това състояние? И после някой друг виновен.
Всяка една оперативна намеса, дори и най-безобидната може да има постоперативни усложнения. Никой не е застрахован. Пациентите по принцип се предупреждават, че ако има някакви усложнения, да се обадят на лекаря или в отделението. Това си е в реда на нещата.

Държавата България - невъзможни неща няма!


Тема Re: забравена плацента след ражданенови [re: nickkaka]  
Автор nickkaka (непознат )
Публикувано13.01.08 18:10



АЗ КАЗАХ НА ЛЕКАРКАТА ДА МЕ ПРЕГЛЕДА НО ТЯ ОТКАЗА ЗАЩОТО НЯМАЛО ПРИЧИНА . ПРАТИ МЕ ДА ХОДЯ НА ПСИХИЯТЬР ИМАЛА СЬМ СЛЕД РОДИЛНА ДЕПРЕСИЯ. И АЗ ПРОСТАЧКАТА ОТИДОХ А ПСИХИЯТЬРКАТА МИ КАЗА ЧЕ СЬМ ЗА ГЕНЕКОЛОГ. ВСИЧКИ МИ ВИКАТ СТЕГНИ СЕ НИЩО ТИ НЯМА. А АЗ ИМАХ ВЬТРЕШНО ПРЕЧУСТВИЕ ЧЕ НЕЩО НЕ Е КАКТО ТРЯБВА . НАКРАЯ ВДИГНАХ СКАНДАЛ НА ГИНЕКОЛОЖКАТА И ТЯ МЕ ПРИЕ ЗА ПРЕГЛЕД И СПОКОЙНО МИ ОБЯСНИ ЧЕ ВИЖДА НЕЩО И ЩЕ МИ ДАДЕ МЕТАРГИН ЗА ДА ГО ИЗХВЬРЛЯ. И ТАКА НАПРАВИХ КРАВОИЗЛИВ И ИЗПАДНА ЕДНО ПАРЧЕ .ВЕДНАГА ОТИДОХ В БОЛНИЦАТА И МЕ ПРИЕХА ПО СПЕШНОСТ ЗА КЮРТОЖ. НО МОЙТА ГЕНЕКОЛОЖКА НЕ ПОЖЕЛА ДА ДОЙДЕ И ТОЗИ КОЙТО БЕШЕ ДЕЖУРЕН МИ ГО НАПРАВИ. ИМАМ ЧУСТВОТО ЧЕ ТЯ НАРОЧНО СЕ ИЗМЬКНА. ТЯ СИГОРНО ИСКАШЕ ДА МИНЕ ПОВЕЧЕ ВРЕМЕ ТА АКО УМРА ДА КАЖЕ ЧЕ ТОВА НЕ Е ОТ РАЖДАНЕТО. МНОГО МЕРКАНТИЛНИ СА СТАНАЛИ ТИЯ ДОКТОРИ. КОГАТО РАЖДАХ ПЬРВОТО СИ ДЕТЕ ПРЕДИ 7 ГОДИНИ НЕ БЕШЕ ТАКА.



Тема Re: забравена плацента след ражданенови [re: nickkaka]  
Автор nickkaka (непознат )
Публикувано13.01.08 18:33



ТОВА Е РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ ЦИТОНАМАЗКАТА ОТ МИНАЛИЯ МЕСЕЦ . 2 А ГРУПА,ЛЕВКОЦИТИ ЕДИНИЧНИ ,СЛУЗ, МЕТАПЛАСТИЧНИ КЛЕТКИ, КЛЕТКИ В НОРМА. ВСИЧО В НОРМО ЛИ Е?И КОЙ ПОКАЗАТЕЛИ СА ВАЖНИ А КО НЕЩО НЕ Е ВРЕД?



Тема Re: забравена плацента след ражданенови [re: nickkaka]  
Автор TE_DDA (I love youShrek)
Публикувано14.01.08 14:12



ЕДНО ВРЕМЕ си е било за едно време, мойто мимиче. тогава смъртносста на жените, свързана с раждането е била ОГРОМНА.

Сега обаче живееем в 21 век и тази смъртност е намалена хилядократно.
написах и думата ОБИКНОВЕННо с големи букви, за да й обърнеш внимание.

ФЕМИНА Е ПРАВА - ЗАщО НЯКОЙ ТРЯБВА 40 ДЕНА ДА СТОИ С ТРЕСКА В КЪщИ И ПОСЛЕ ДРУГ ДА Е ВИНОВЕН??????

мисля,че по-нататъчен коментар е излишен.



Извинете за правописа - немам нерви за тирета и запетайки

Тема Re: забравена плацента след ражданенови [re: nickkaka]  
Авторjecika (Нерегистриран)
Публикувано15.01.08 14:52



Извинявай , че чак сега ти отговарям. Не влизам редовно в този клуб.
Аз не се притеснявах от кървенето. След кюретажа то намаля драстично. Аз се притеснявах от всяко повишаване на температурата. А знаеш , че в периода на кърменето се случва. Поне при мен бе така. При задръжка на кърма се вдига температура.Та всяко повишаване на температурата ме караше да тичам при лекар.Няколко месеца ходех редовно , защото все не бях сигурна , че всичко при мен е наред. Но постепенно се успокоих.Щом се реших да имам и второ дете...Само тогава предупредих лекарката и акушерката какво ми се е случило. И всички бяха много внимателни. А аз пак си бях нащрек...
Сега си мисля , че и аз и детето ми сме имали късмет да сме заедно. Истината е , че това ми дете , покрай чието раждане преживях този ужас ,/сега е вече на 17/ ми е най-голямата приятелка...
И на теб желая същото




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.