Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:51 10.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: забравена плацента след ражданенови [re: nora]  
Автор femina (Mис Kаприз)
Публикувано11.01.08 13:26



Ей, айде идете осъдете някой лекар и стига само сте си чесали езиците тук.
Аз пък отивам да осъдя общината, че не е изчистила снега по улиците и вчера паднах и се ударих много лошо. За какво си плащам данъците иначе.
И ще ида да осъдя оная на пазара дето ми е набутала развалени мандарини. А също и инструктора ми по кормуване, на който платих даже отгоре, а не ме научи да карам както трябва.
И скапаната туристическа агенция дето ме излъга за условията и ми провали почивката.
И да не забравя таксиметровите шофьори, но това е друга тема.
Не разбирате ли, че нещата просто в тази държава са такива, заради самите хора, които живеят в нея.
Вървете осъдете някой и после елате се похвалете. Стига само приказки и оплаквания.

Държавата България - невъзможни неща няма!

Редактирано от femina на 11.01.08 15:50.



Тема Re: забравена плацента след ражданенови [re: eдин чoвek]  
Автор TE_DDA (Семейство Адамс)
Публикувано11.01.08 13:50



(като излезе плацентата не я ли проверяват за цялост!?

плацентата е "видимо" цяла. доколкото ти позволява окото да я видиш,че е цяла. ти виждал ли си плацента???? ако я видиш,ще разбереш този израз "видимо".

Случаи като на момичето има много. Правиш после кюретаж, но пак на сляпо . не може да си 100 % сигурен,че няма да се върне. Възпалението( ендометритът) е често усложнение на задържаните плацентарни части . тук въпросът е колко бързо някой ще се чатне,че на тая жена не всичко и е наред, аджеба, за да се направи кюретажа,щото колкото повече се забави кюретажа,толкова повече ендометритът е в кърпа вързан. Оправя се с антибиотици.

Извинете за правописа - немам нерви за тирета и запетайки



Тема Re: забравена плацента след ражданенови [re: TE_DDA]  
Автор femina (Mис Kаприз)
Публикувано11.01.08 14:02





Държавата България - невъзможни неща няма!

Тема Re: забравена плацента след ражданенови [re: TE_DDA]  
Авторeдин чoвek (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 22:54



А нормална практика ли е да бъркаш с ръка да вадиш част от плацентата и то току след зашиването, все едно ровиш в чантата си (с тази разлика, че отвора на чантата е къде-къде по-широк от една ръка)? Все си мислех, че има инструменти за тази цел. А защо масово се спестяват упойки? Може би от противопоказания, но можи би и от икономия!? Не може ли когато е възможно да се спетятват мъките на жените?



Тема Re: забравена плацента след ражданенови [re: eдин чoвek]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано11.01.08 23:04



Инструментите могат да разкъсат матката.
Ако мислиш че на лекаря му е приятно да бърка - лъжеш се.
За съжаление, по някога нищо не може да замени тактилното усещане.

Bеer? Mоre?




Тема Re: забравена плацента след ражданенови [re: eдин чoвek]  
Автор TE_DDA (I love youShrek)
Публикувано11.01.08 23:43



мога да ти обясня почти всеки един факт споменат на акушеро-гинеколкогична тема. не мога обаче да го направя с две думи. не съм и сигурна,че ще разбереш,ако нямаш медицинско образование.

Упойки не се пестят!!! Има случаи, в които не е необходимо да се правят. Кой е казал,че раждането е като да ходиш на сладкарница и не боли???

Специално за това,което питаш - ако е правено( т. е бъркано е в матката, а не само във влагалището) се нарича мануална ревизия и се прави задължително с венозна упойка. А какво точно е правено на жента никой не може да каже, жените трудно биха определили точно къде се бърка и за какво, знаят,че им бъркат "отдолу", грубо казано, и това ги боли.Къде чули,къде рабрали,къде недоразбрали.

Не исках да бъда груба,просто съм пряма. Защото не работя в цветарки магазин, а на място,на което хората ги боли.

,

Извинете за правописа - немам нерви за тирета и запетайки



Тема Re: забравена плацента след ражданенови [re: nickkaka]  
Авторjacika (Нерегистриран)
Публикувано12.01.08 08:44



здравей!
И на мен ми се случи нещо подобно , но преди 17 години при раждане на първото ми дете.Уж плацентата бе цяла /гледаха я / но след това все имах температура и на 14-тия ден установиха , че имам забравена част от плацента. Последва спешен кюретаж. Бях направила и сепсис , та няколко дни бях между небето и земята.След това месец-два все бях в страх и нащрек , но постепенно се успокоих. Даже след преживяното и второ детенце си родих.
Гадно е , ама след време остава само спомен , че нещо е било..
Ще се оправиш





Тема Re: забравена плацента след ражданенови [re: nickkaka]  
Автор nickkaka (непознат )
Публикувано12.01.08 19:13



МНОГО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ КОЙТО МИ ПИСАХА И МЕ ПОДКРЕПИХА. МАЛКАТА Е БОЛНА И НЯМАХ ВРЕМЕ ДА ПИША. ИНТЕРЕСНО ЧЕ САМО ЕДНА ЖЕНА ПИСА ЗА ПОДОБЕН СЛУЧАЙ ЯВНО МАЛКО СА ТЕЗИ КОЙТО ОЖИВЯВАТ.



Тема Re: забравена плацента след ражданенови [re: jacika]  
Автор nickkaka (непознат )
Публикувано12.01.08 19:20



JASIKA КАК СЕ СПРАВИ ПСИХИЧЕСКИ СЛЕД ТОВА . НА МЕН МИ Е МНОГО ТРУДНО . ПОСТОЯНО СИ ВЬОБРАЗЯВАМ ЧЕ КЬРВЯ САМО СВАЛЯМ ГАЩИТЕ ДА ПРОВЕРЯВАМ ДАЛИ ИМА КРЬВ . СЕГА ХОДЯ ПРИ ДОБЬР ЛЕКАР ТОЙ КАЗВА ЧЕ ВЕЧЕ НЯМА НИЩО В МАТКАТА. НАПРАВИ МИ ЦИТОНАМАЗКА 2РА ГРУПА . В ПОНЕДЕЛНИК ПАК СЬМ НА ПРЕГЛЕД. НАДЯВАМ СЕ ЧЕ ВСИЧКО Е НАРЕД И Е ОСТАНАЛО СОМО МОЙТО ПРИТЕСНЕНИЕ .ИЗВИНЯВАИТЕ ЗА ПРАВОПИСА.



Тема Re: забравена плацента след ражданенови [re: nickkaka]  
АвторДopинa (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 00:28



на мен ми се слу4и подобна лекарска немарливост само 4е след аборт.Не са ме из4истили напьлно и на 2-3ден по4вам да изхвьрлям при уриниране пар4ета като дроб подобни,вдигнах температура...и отново пьлна упоика,кюртаж,антибиотици...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.