Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:42 07.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Врастнал нокът  
АвторЛeйди Би (Нерегистриран)
Публикувано18.09.02 00:11



На палците на краката, особено лошо е положението на десния крак, ноктите ми се забиват в месото отстрани. Както и да ги режа винаги се възпалява, събира гной, непрекъснато секретира и даже понякога кърви. Забелязала съм, че не се забива краят на нокътя в месото, а се възпалява някъде около средата на разстоянието от основата до върха на нокътя. Въпреки, че цяло лято съм ходила с отворени отпред, удобни обувки, спазвала съм много добра хигиена, правила съм компреси, налагах с какво ли не, състоянието на краката ми не се подобри. Много моля, ако някой се е отървал от подобен проблем да сподели как, защото сега вече времето налага да се носят затворени обувки, а това ми е почти невъзможно и се чувствам като осакатяла след това!!!



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: Лeйди Би]  
Авторaлфa (Нерегистриран)
Публикувано18.09.02 01:48



Правило номер едно: ноктите се режат по права линия, не ги режи много дълбоко. Опитай да ги пуснеш малко по*дълги, за да не се открива месото под нокътя, явно там ти е по-чувствителното място и от мръсотията набира.
Въпреки това се консултирай с лекар.



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: aлфa]  
АвторЛeйди Би (Нерегистриран)
Публикувано18.09.02 16:00



Разбира се знам това правило и точно така ги режа, но както казах не се възпалява към върха на нокътя, а по-надолу. А и винаги ги режа така, че да имат поне 1мм дължина, т.е. никога до месо.

Благодаря ти за съвета, но към какъв специалист да се обърна - ортопед, хирург? Изтръпвам като се сетя, че съм чувала за вадене на нокти, цепене и т.н. ...



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: Лeйди Би]  
Авторfemina (Нерегистриран)
Публикувано18.09.02 23:11



Отиди на хирург.



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: femina]  
Автор Bezhy (новак)
Публикувано18.09.02 23:36



I az imam takyv problem, zatova si ostavih manikiuri i na dvata mi golemi prysti, pyrviq pat mnogo me boleshe, ama sega sym dobre. Rezha gi samo kogato porasnat prekaleno mnogo navyn i zapochva da mi ubiva obuvkata, no pak gledam da e manikurche.

Drugiqt variant e hirurg ti izriazva mesoto oklo krajchetata, ama mene me e strah, a poniakoga mesoto si izrastva pak.

Mnogo e gadno znam...ot opit



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: Лeйди Би]  
Авторmarko (Нерегистриран)
Публикувано20.09.02 12:33



Az v kazarmata imah tozi problem i otidoh na hirurg kojto mi mahna nokata, no kogato porasna pak stana tozi problem sega pak trqbwa da mi go mahat.Moje da se naloji i tvoqt da go mahnat ili celiq ili da se ozreje 4astta ot mesoto kadeto se vrasva znam gadno e no tova za sajelenie e redhenieto po drug na4in nqma da ti se opravi. stiskam ti palci da ti mine.



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: marko]  
АвторHeли (Нерегистриран)
Публикувано20.09.02 20:04



Съпругът ми имаше този проблем. Голяма мъка беше за него. Постоянно на педикюр, а проблема си оставаше. Всичко това вече е забравено и от 2 месеца няма този проблем. За него спасението беше една реклама във вестник, но трябваше и това да се опита. Невероятно, но ФАКТ. В момента пред мен е флакона и ви изписвам всичко което пише на него. НЕЙЛ ФИКС - ПРОТИВ ВРАСНАЛИ НОКТИ. Предназначение - намалява възпалението на кожата при враснали нокти и успокоява тъканите около нокътя. НАЧИН НА УПОТРЕБА - два пъти дневно се намазва с четчица мястото на допир на кожата и нокътя.ПРОИЗВОДИТЕЛ - МЕДОСАН ШВЕЙЦАРИЯ. ВНОСИТЕЛ - БИОКЛИНИКА ЕООД София, ж.к. Мотописта, ул. Георги Измирлиев, бл. 235, вх. Б, ап. 28. Не е посочен телефон за връзка, но аз си спомням, че той си го поръча от рекламата и го донесоха в къщи. Ако не се лъжа - 30 лв. Има ефект. Пожелавам Ви успех



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: Heли]  
АвторLady B (Нерегистриран)
Публикувано23.09.02 14:02



Mnogo blagodaria za informaziata. Ne pazite li sluchaino reklamata ili telefon, zastoto ne sum ot Sofia? Predlaga li se po aptekite?



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: Лeйди Би]  
Авторoпитaл (Нерегистриран)
Публикувано23.09.02 22:23



Мога да ти кажа, че това със сигурност може да се лекува с хомеопатия!



Тема Re: Ще ти предложа нещонови [re: Лeйди Би]  
АвторПOЛИ (Нерегистриран)
Публикувано24.09.02 22:28



Преди години и аз имах такъв проблем. Ходих на хирург и той с отсече, че трябва да се махне нокътя. Аз естествено отказах, полудях само като си представих какво ме чака след това, а беше и такъв сезон, че трябваше да ходя със затворени обувки. На излизане се заговорих с една от сестрите и тя ми каза какво да направя. Първо ми се визя смешно, но реших да опитам. Сега ще ти напиша как се излекувах и то съвсем.
Ето я и процедурата.
Необходини са ти само пинсетка, памуче и йод.
Накисваш си хубаво крака в гореща вода, киснеш го докато водата започне да изтива. След това правиш много малко тампонче от памук, напоено с йод и лекичко го подпъхваш под болния нокът и то там, където трябва да се изправи. Това е всичко за първия ден. После правиш същото поне още няколко пъти, като при всяко следващо накисване на крака не махаш предишното тампонче.
Пак ти казвам, тампончето е съвсем малко.
Идеята е следната: с всеки изминал ден ти даваш посоката на растеж на нокътя и постепенно го изправяш.
Това го правих два пъти в месеца за по няколко дена и резултатът беше потресаващ. В момента ноктите ми си растат съвсем нормално.
Опитай, съвсем елементарно е и не боли. Забравих да ти кажа, че ако тампончето от предишния ден и паднало, то при следващото накисване трябва да го възтановиш. Сега не си спомням, но мисля, че 3 или 4 дена си слагах тампони, после нокътя си растеше по тях.
Желая ти успех!



Тема Re: Ще ти предложа нещонови [re: ПOЛИ]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано24.09.02 22:39



То има логика в това, което казваш, но този йод... Не е ли малко силничък за такова нежно място. Ще вземе да й изгори или да й се възпали тъканта около и под нокътя. Не е ли по-добре с Йодасепт или Риванол? Те също са дезинфектанти, но не са толкова драстични. Пък и не е ли доста болезнена тази процедура?



Тема Re: Ще ти предложа нещонови [re: няkoй]  
АвторПOЛИ (Нерегистриран)
Публикувано24.09.02 23:34



Не е болезнено. Може би накисването се прави по тази причина, да се отпусне всичко около нокътя.
Слага се много малко йод, направо си е една капка. Няма причина да бъде и риванол или йодасепт, въпросът е да не е чисто памуче, а да има дезинфектант. Аз тогава го правих с йод, така си беше в рецептата.



Тема Re: Ще ти предложа нещонови [re: ПOЛИ]  
АвторЛeйди Би (Нерегистриран)
Публикувано25.09.02 22:03



Благодаря за предложението, но ми се струва, че ще е доста болезнено а и трудно да пъхам каквото и да е толкова дълбоко под нокътя (както казах възпалението не е към върха на нокътя, а по-надолу отстрани). За сега ще потърся препарата от рекламата или ще потърся съвет от лекар хомеопат.



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: Лeйди Би]  
Авторaнoнимeн (Нерегистриран)
Публикувано10.10.02 14:25



Това е доста неприятно, в смисъл такъв че нищо няма да ти помогне - билки, мехлеми и т.н., освен намесата на ортопед. На мен ми се случи два пъти да потърся услугата на ортопед - имах враснал нокът и от двете страни на пръста. Първо разбира се от едната страна и после от другата страна на палеца. Процедурата трае около 15 мин. Най-неприатната част от операцията е слагането на упойката, а след това не усещаш нищо, т.е. усещащш че се прави нещо но болка няма. След 12 дни се махат конците и това е . Но нокътя не се маха, а се изрязва т.нар. плочка, което не позволява повторно врастване. Казаха ми, че ортопедите лекуват по тази начин, а хирурзите вадят нокътя и при израстването на новия нокът е възможно пак да се получи. Ако нещо друго те интересува питай. Успех!



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: Лeйди Би]  
Авторviva (Нерегистриран)
Публикувано14.10.02 00:10



kakvo stana s noktite.Imam sastia problem ot 8 meseca Vadiha gi i sega otnovo se zabiha.



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: Лeйди Би]  
Авторmira (Нерегистриран)
Публикувано27.10.02 19:52



Zdraveite,
razbiram che malko kasno se vkluchvam v tazi tema, no i az imam goliam problem v momenta s edinia si nokat. Vsledstvie na vrastvane taka se e infektiral che ne moga da si obuia veche obuvkata. Izpolzvah smradlika, iodasept, givovliak...i v kraina smetka zapochna otstrani da se mokri i izticha vseki den po malko gnoi, no ne se podobriava veche mnogo vreme. Iskat da mi go izriazvat zaedno s chast ot nokata, no az sum bremenna v 6-ia mesec i mnogo me e strah ot tazi kasapnica.Ot druga strana se strahuvam i ot infekciata koiato moge da se razprostrani, vaobshte ne znam kakvo da pravia : (
Pri vas imashe li takava infekcia i mislite li che tova lekarstvo ( kapkite ot 30 lv. ) shte mi pomognat sled kato veche ima infekcia?
Blagodaria vi za otgovora.
namerih i stranicata na vnositelia: www.bioklinika-bg.com



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: mira]  
Авторviva (Нерегистриран)
Публикувано13.11.02 21:23



Az si kupih kapkite.Struvat 36lv., no dosega oshte niama efekt.Izpolzvam gi 7 dni.Shishenceto e s chetka za lak.Maje se nokatia i kontakta na nokatia s mekata chast, tam deto vrastva.Technosta e gasta i prozrachna,bezcvetna.Kogato kupih kapkite mi kazaha che se maje dva pati na den.Sled upotreba ot niakolko dni nokata shtial da omekne, vazpalenieto da izchezne i vrasnalia nokat da izleze ot legloto deto se e zabil i da se izpravi.Zasega nishto ot tova ne mi se e sluchilo.Edinstveno se nadiavam da imam polojitelen rezultat sled po dalga upotreba, dokato svarshat kapkite.
Az imam problem na dvata paleca na krakata.Poluchi se sled rajdane.Rodih na 27.01.2002g sas sekcio. Imah vazpalenie na operaciata.I dokato mi postaviaha dreneji na operaciata i pieh antibiotici se poiavi vazpalenieto na palcite na krakata i na dva prasta na racete.10 dni pih antibioci za operaciata i sled tova 40 dni za vazpalenieto po prastite.Na racete zatihna no na dvata paleca ostana i v rezultat se zabiha noktite.Izobshto nemojeh da obuia obuvki.Izvadiha mi gi na 15.04.2002g.Boleznena e upoikata.Misleh che s vadeneto na noktite shte se reshi problema mi, no tochno sled 21 dena zapochna vazpalenie na mesoto okolo noktite na dvata prasta deto gi izvadiha i na sasednite im.( t.e i na dvata kraka osven na palcite i na prastite do tiah).Mazah gi s anti-miko acid i pasta mikozolon.Imashe goliam efekt, no vremenno.Kojata ot spirta se prebeli mnogo pati dokato gnoita otdolu se raznese.Sled tova majeh s pastichkata.Nito shtipe nito boli.Spirta e samo 0.80lv. Taka che mojesh da opitash Mira.S vremeto spirta zapochna da ne deistva.zapochnah da se praskam s oksikort sprei.Efekt ima , no pak se okaza vremenen.Izpraskah za dva meseca 3 flakona.V rezultat na koeto noktite mi stanaha gabichni i spriaha da rastat.Taka i sled vadeneto ne uspiaha da izrastnat dokrai.Ot 6 septemvri obikaliam lekari i profesori.Vchera svarshih tretia kurs Orungal(protiv gabichki).No efekt niama.Hodia s chehli bez prasti!!!Sega razchitam na kapkite.Pri men problema e vazpalenie na mekata chast okolo nokata v rezultat na koeto jiveca izgniva i nokata se zabiva i ot dvete strani v mesoto.
Ako niakoi moje s neshto da pomogne chakam savet.
Mira pri men infekciata e mnogo goliama osobeno na desnia krak na paleca.Bolezneno e dori da hodia s chorap bez obuvki.Gnoita si stoi dalboko i nemoje da probie.Samo kogato nkata se zbiva dalboko ot samosebe si iz liza po edna tochka gnoi no tova ne e nishto.I az neznam kakvo shte pravia ako kapkite ne pomognat , no nemoga da se resha da gi izvadia pak.Sigurna sam che e bezmisleno.Osven che dobre shte izchistiat gnoita pod kojata.



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: viva]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано15.11.02 22:12



моля те да споделиш работят ли вече тия капки при теб? защото и аз искам да ги пробвам, моят проблем не е чак толкова сериозен, но все пак искам да го оправя навреме.



Тема Re: Opravih se!!!!нови [re: viva]  
Авторmira (Нерегистриран)
Публикувано17.11.02 15:54



Zdraveite, moiat nokat sashto beshe mnogo vrasnal i prasta mi beshe mnogo podut i infektiran ( kakto veche vi kazah)! Biah 10 dni v bolnichni i probvah tozi nachin s manichko tamponche s jod! Malko promenih metoda...ta zanachi 1. vseki den v dosta topla otvara ot smradlika si nakisvam kraka ( prasta ) dokato otvarata izstine 2. vzemam pamuche kolkoto orizovo zarno i s pinsetka go potapiam v Jodasept ( moje s jod no tova e po dobre ) 3. postaviam s pinsetata pamucheto v agala na vrastvane leko pod nokata 4. s klechka za zabi nabutvam lekichko pamucheto navatre i nastrani kolkoto e vazmogno po-v agala i po otdolu..( ne boli )
Na drugia den ako pamucheto se vigda go maham , ako ne se vigda napravo slagam drugo po sashtia nachin ...sled smradlikata i silno v agala
Sled 1 sedmica nokata se povdigna, izrastna napred, bolkata postepenno izchezna i infekciata spria da se razviva
V momenta samo imam leka korichka otstrani i mesoto mi ne se e pribralo savsem, no si hodia spokoino s obuvki i vigdam che se podobriava vseki den!
Molia vi probvajte tozi metod. Elementaren , no strashno efikasen, spasi me ot operacia!

Uspeh i mnogo blagodaria na momicheto koeto po-gore beshe spodelilo za tozi metod. Hiliadi blagodarnosti!



Тема Re: Opravih se!!!!нови [re: mira]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано17.11.02 21:30



а какво става с тампончетата, които остават под нокъта? разлагат ли се или.....? и това не е ли опасно? иначе много се радвам, че методът е успешен, ще взема и аз да пробвам.



Тема Re: Opravih se!!!!нови [re: ellion]  
Авторviva (Нерегистриран)
Публикувано19.11.02 21:23



Izminaha dve sedmici otkakto izpolzvam kapkite za vrasnal nokat i niama nikakav efekt.Nai loshoto e che vazpalenieto za tozi period se uvelichi, zashtoto az nikakvi drugi dezinfektanti ne polzvam osven kapkite koito zakupih.Kogato gi vzeh mi obiasniha samo tiah da izpolzvam, za da imat efekt.Triabvashe vazpalenieto da zatihne, noktite da omeknat i da se izpraviat.Nishto ot tova vse oshte ne se e sluchilo.
I az shte opitam s pamucheto napoeno s iodasept.Neznam Mira kake uspiala az nemoga da si dokosna noktite ot stranata deto e vazpaleno mesoto , a tochno tam sa se zabili mnogo dalboko stranite ot nokata.
Mira pri teb sashtoto li beshe?Samo agalcheto li ti se beshe zabilo ili cialata strana na nokata?



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: Лeйди Би]  
Автор karmen (optimist)
Публикувано20.11.02 22:03



Имам този проблем от 26г!!!
Години наред мястото се инфектираше. Вече не. Не ги режа равно защото е невъзможно.Стигнала съм до положение, че двете страни на нокъта се срещат и прищипват месото. Представи си буквата"С" на която краищата са още приближени. Сега си изрязвам ноктите до средата на нормалната дължина. Всъщност така май няма да ме разбереш. Ако нормалния ми нокът е около1,5см то аз го изрязвам до като стане на половина т.е. по-малко от 1см. Това го постигам с клещи и то постепенно. Структурата на ноктите ми вече се променила. Много са дебели, но са ронливи. Явно има нещо гъбично.
Номера с тампончетата изглежда доста логичен и лесен. Ще взема и аз да пробвам и ще обменяме опита си.
При мен вече и другите нокти започват да се видоизменят по същия начин. До колкото разбирам това все пак е някакво гъбично заболяване, а забиването е само следствие. По телевизията даваха, че най-сетне е открито лечение за тези гъбички, но е много скъпо. Около 150лв един курс, и се провеждат мин. 2 курса. Лечението се състои в пиене на хапчета, а не мазане. Ако не предприемеш навреме мерки ще стигнеш до моето положение. Действай!

Когато водата стигне до шията, всеки се научава да плува


Тема Re: Врастнал нокътнови [re: karmen]  
Авторmira (Нерегистриран)
Публикувано27.11.02 12:00



Zdraveite,
moia nokat beshe vrastnal ne samo v qgala no i stranichno ( ne znam tova stranichnoto vazpalenie li e ili vrastvane ) taka che beshe mnogo boleznen i mnogo deformiran celia mi prqst stranichno. Razbira se deformaciata otchasti ostana, no niamam bolka i nokata se osvobodi napalno, izrasna napred i si go izriazah savsem normalno i bezbolezneno, napravo shtastie.
tamponcheto e kolkoto orizovo zarno ili po-malko ( pone v nachaloto) s pinsetkata go postaviash pred qgala na nokata i posle leko pobutvash s klechka za zabi navatre bez da natiskash to si vliza bezbolezneno zashtoto tam si ima estestveno svobodno miasto a pamucheto e malko! taka niakolko dni...moje posle s malko po-goliamo pamuche i ako prednoto se vijda go izvajdash , az taka praveh.
USPEH!



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: mira]  
АвторAmy (Нерегистриран)
Публикувано12.12.02 11:47



vuprosut mi e kakvo stava s pamuchetata sled kato izrasne nokutia, kak gi izvajdash? zashtoto predpolagam che ne gi ostavash tam, nali?



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: Amy]  
Авторviva (Нерегистриран)
Публикувано05.01.03 19:39



Pamuchetata gi smeniash vseki den.



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: viva]  
Автор Paola (непознат)
Публикувано11.02.03 01:33



AZ ot veche 6 meseca imam podoben problem na palcite. Na momenti se oprawqt ot samo sebe si i vsichko izchezwa, oswen che mqstoto okolo nokata e mnogo chustvitelno i pri nai-lek udar- naprimer dokoswane na tvurd predmet proticha kruv. Poqwi se i na nokato do paleca. Tam polojenieto beshe mnogo losho, celia prust se vuzpali i pokri s malki pupchici, ot koito techeshe bqla prozrachna technost- tam se oprawi s iodasapt i ihtiol, kato reduvah wseki den kompresite. Nakraq se poqwi gubichka ili neshto ot tozi rod i go mazah s mikozolon i veche e v perfektno sustoqnie.
Ostana problema vrastnalia nokut na palcite. Kato ot vreme na vreme se reduva -ot lqwata i dqsnata strana. понякога тече гной , понякога кръв. Започнах да го мажа всеки ден след къпане с микозолон. Постепенно болката почти намаля, периода на редуване се разреди, гной вече няма или ако има е 2 пъти седмично най-много.
Сега прочетох рецептата с йода и ще я опитам.
Искам да попитам някой знае ли причината за врастналия нокът. При мен се появи септември, когато започнах да обувам обувки.Преди това ходех с чехли без пръсти. А обувките не бяха от тесните и остри, а съвсем нормални и удобни, високи около 5-7 см.А освен това не съм имала здравословни проблеми преди това, появи се изведнъж.

N



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: viva]  
Авторgaleto (Нерегистриран)
Публикувано20.10.07 15:13



Здравейте! Моят нокът също започна да се враства в края на бременността. Но вече четири месеца след раждането изведнъж проблема се задълбочи. От пет дни съм с подут и зачервен палец. От два дни започнах да правя номера с памучето, само че не го напоявам с нищо, а просто наддигам нокътя и отгоре правя компрес от ихтиол. Има резултат - поне пулсирането и болката изчезна, оттокът също намаля. От днес си правя и компрес с медена питка /един жълтък се смесва с мед и брашно до получаване на гъста спес като пластелин/ налагам го на оттока. Надявам се да се справим с проблема без операция! Успех на всички!



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: galeto]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано20.10.07 15:33



Най-вероятно се дължи на гъбично заболяване и няма да се разминеш с медената питка. Виж темата за гъбичките, избери си някакво лечение и го започни, а в понеделник потърси помощ от лекар.
Успех!





Тема Re: Врастнал нокътнови [re: lumixx]  
АвторBeceлa (Нерегистриран)
Публикувано21.10.07 09:33



Направи превръзка с ленено семе.По-добре е да е смляно.То ще изтегли гнойта и тогава отиди при специалист по медицински педикюр. За един такъв пише в темата "Гъбички по ноктите на краката".



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: Beceлa]  
АвторHopa (Нерегистриран)
Публикувано23.10.07 14:37



Много странно-има проблем ,пишете,всеки пише и се старае да помогне ,но .......никой не чете.Защо пишете теми с въпроси?!



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: Лeйди Би]  
АвторДaниeлa (Нерегистриран)
Публикувано24.10.07 12:07



Недей да слушаш и да правиш тези рецепти и всички бабини деветини. Аз имах същия проблем преди 12 години и тогава опитах какво ли не, докато се стигна до там, че не можех да ходя!!!

Отивай веднага на лекар! На мен ми направиха операция, която протече около 10-15 минути и беше с местна упойка. Няма нищо страшно! Е след като премине упойката наистина боли, но се търпи, а и сега има толкова обезболяващи.

Желая ти успех!!!



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: Лeйди Би]  
Авторmm (Нерегистриран)
Публикувано25.10.07 17:38



Един познат се избави от този проблем.
В продължение на около месец си киснеше сутрин и вечер палците на краката в собствена прясна урина. След това не се мият. Неприятно е, но помага. Оставят се просто да изсъхнат и толкова. Минаха му възпаленията и ноктите станаха нормално дебели (бяха груби и ронливи). След това започна всяка вечер да ги маже с восък(тънките църковни свещи). Не е необходимо да е течен, просто се трие при стайна температура. От това ноктите станаха по-меки и се изправиха.
Дано помогне и на Вас!!!



Тема Re: Врастнал нокът [Кирилицата]нови [re: viva]  
Авторvili (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 11:42



е задължителна

Редактирано от bira_more на 30.10.07 21:59.



Тема Re:Само за информациянови [re: Лeйди Би]  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 15:58



С интерес прочетох миналата година,че много известен руски политик е страдал от същият проблем и по този повод се е оперирал при много известен немски лекар-хирург на футболния отбор на Байер-Мюнхен.
Значи проблемът никак не е прост.



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: Лeйди Би]  
Авторgaleto (Нерегистриран)
Публикувано03.11.07 09:43



Здравейте пак! Искам да се похваля, че се оправих

. Ето и рецептата: В продължение на десет дни всяка сутрин правех бани с гореща вода. След като омекнат ноктите, промивах под нокътя с реванол и подпъхвах памуци. Отгоре правех компрес с медена пита /един жълтък, мед и брашно да стане като тесто/, която изтегли гнойта. Наистина много помага. Когато споделих проблема с личния, той ме посъветва да правя следното: промива се под нокътя с кислородна вода и отгоре намазваш с едно кремче /фусидин-антибактериално/ много е евтино. Всичко това ми помогна. Моят съвет е да не бързате с хирурга, защото в повечето случаи народната медицина или бабините девитини, както вие ги наричате са много по-ефективни. Желая успех на всички с подобен проблем!



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: galeto]  
АвторDodo (Нерегистриран)
Публикувано03.11.07 10:19



Всичко това е временно.Опитвах и аз ,но изтеглих загнояването с ленено семе,но на другия месец пак враства нокътя. Взех телефон от този форум - не помня от тази тема ли или от друга за ноктите , но вече ходя на 4 седмици при него и съм супер.



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: Дaниeлa]  
АвторHЯKOЙ (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 09:19



Даниела малко си позакъсняла със съвета. Трябвало е преди горе долу 5 години да го дадеш





Тема Re: Врастнал нокътнови [re: galeto]  
АвторgaletoO7 (Нерегистриран)
Публикувано08.11.07 15:36



Изминаха вече две седмици откакто си реших проблема с пръста. Но не смея да си отрежа ноктите на палците

. Единственото, което смятам да направя е да отида на педикюр. Няма гаранция, че и след хирургическа намеса, проблема няма да се повтори.



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: galetoO7]  
АвторCвeтлa (Нерегистриран)
Публикувано12.11.07 15:02



Когато имаш врастнали нокти, ако не ходиш всеки месец на МЕДИЦИНСКИ педикюр -загубен си. Врастналите нокти са за цял живот и го има и при децата , даже.



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: Лeйди Би]  
АвторSedeah (Нерегистриран)
Публикувано13.11.07 11:58



след като хирурга извади впития нокът още седмица продължава да те боли от раната станала от изваждането, а ако отидеш на Медицински педикюр болката
изчезва веднага. телефона на моя педикюрист е 846-58-57каьва се Жана и е бивш служител на Центъра по МЕДИЦИНСКА КОЗМЕТИКА .ГАРАНТИРАМ ВИ БЪРЗО ОЗДРАВЯВАНЕ!



Тема Re: Ще ти предложа нещонови [re: ПOЛИ]  
Авторминyвaч (Нерегистриран)
Публикувано14.11.07 00:27



И аз съм опитвал тази рецепта и така си спасих пръста от операция. Разликата е само, че вместо памуче използвах марличка.



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: Sedeah]  
Автормиaвитa (Нерегистриран)
Публикувано18.11.07 09:53



Не ми става ясно защо ходите да ви вадят нокти като през Средновековието. Това никъде по света не се прави много,много отдавна.Има си апаратури,технологии ,които хората изучават в "медицински педикюр".Това ,че у нас няма такова образование ,не значи ,че няма специалисти завършили и практикували навън. Влезте в сайта на един такъв при когото аз ходя : www.studiom1.dir.bg



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: миaвитa]  
Авторя (Нерегистриран)
Публикувано18.11.07 11:19



Не знам, дали медицинският педикюр може да помогне във всички случаи на врастнал нокът. Аз съм претърпял няколко операции, и на двата крака, след които нокътят пак се възпаляваше, докато не ми изрязаха матрикса. Да чукна на дърво - от години нямам никакви проблеми. Вярно, операцията си е операция, не е като процедурата при козметичка, но ми се струва, че понякога, както стана при мен, е единствен изход.



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: я]  
Автормиaвитa (Нерегистриран)
Публикувано19.11.07 10:14



Вече има модерна апаранура и технология на работа с нея.За това става дума - прогреса, който специалисти отвън донасят със себе ни.



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: Лeйди Би]  
АвторAлф (Нерегистриран)
Публикувано19.11.07 14:19



Аз имах такъв проблем на палеца на левия крак.
Може и да има други методи на лечение, но моя проблем го реших с операция при хирург. Даже бях извън България, оперираха ме в Ливан.
Понеже имах гной и пръста се беше възпалил, и едва ходех, та ме оперираха по спешност. Упойката е местна - само на палеца, с инжекция. Самата операция представлява изрязване на една тънка ивица на края на нокътя - този край който опира в месото отстрани. С упойка не боли, само дето през възстановителния период трябва да лежиш известно време в къщи, докато зарастне раната и се полагат повече грижи - превръзки, мазане, да не се инфектира, и проблемът е решен.
Но пак повтарям, може да има и други неинвазивни методи на лечение.
На десния крак също ми се забива нокътя, но успявам да го изрязвам (малко трудно), и не ми се инфектира.



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: миaвитa]  
АвторBacилka (Нерегистриран)
Публикувано24.11.07 12:04



Влез тук www.studiom1.dir.bg



Тема Re: Врастнал нокът [Кирилицата]нови [re: aнoнимeн]  
АвторDANCHO (Нерегистриран)
Публикувано29.05.08 12:13



е задължителна

Редактирано от bira_more на 29.05.08 13:30.



Тема Re: Врастнал нокът[Кирилицата]нови [re: Лeйди Би]  
АвторK1KOOO (Нерегистриран)
Публикувано16.01.09 15:24



е задължителна

Редактирано от bira_more на 16.01.09 17:38.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.