Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:14 19.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Врастнал нокът  
АвторЛeйди Би (Нерегистриран)
Публикувано18.09.02 00:11



На палците на краката, особено лошо е положението на десния крак, ноктите ми се забиват в месото отстрани. Както и да ги режа винаги се възпалява, събира гной, непрекъснато секретира и даже понякога кърви. Забелязала съм, че не се забива краят на нокътя в месото, а се възпалява някъде около средата на разстоянието от основата до върха на нокътя. Въпреки, че цяло лято съм ходила с отворени отпред, удобни обувки, спазвала съм много добра хигиена, правила съм компреси, налагах с какво ли не, състоянието на краката ми не се подобри. Много моля, ако някой се е отървал от подобен проблем да сподели как, защото сега вече времето налага да се носят затворени обувки, а това ми е почти невъзможно и се чувствам като осакатяла след това!!!



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: Лeйди Би]  
Авторaлфa (Нерегистриран)
Публикувано18.09.02 01:48



Правило номер едно: ноктите се режат по права линия, не ги режи много дълбоко. Опитай да ги пуснеш малко по*дълги, за да не се открива месото под нокътя, явно там ти е по-чувствителното място и от мръсотията набира.
Въпреки това се консултирай с лекар.



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: aлфa]  
АвторЛeйди Би (Нерегистриран)
Публикувано18.09.02 16:00



Разбира се знам това правило и точно така ги режа, но както казах не се възпалява към върха на нокътя, а по-надолу. А и винаги ги режа така, че да имат поне 1мм дължина, т.е. никога до месо.

Благодаря ти за съвета, но към какъв специалист да се обърна - ортопед, хирург? Изтръпвам като се сетя, че съм чувала за вадене на нокти, цепене и т.н. ...



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: Лeйди Би]  
Авторfemina (Нерегистриран)
Публикувано18.09.02 23:11



Отиди на хирург.



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: femina]  
Автор Bezhy (новак)
Публикувано18.09.02 23:36



I az imam takyv problem, zatova si ostavih manikiuri i na dvata mi golemi prysti, pyrviq pat mnogo me boleshe, ama sega sym dobre. Rezha gi samo kogato porasnat prekaleno mnogo navyn i zapochva da mi ubiva obuvkata, no pak gledam da e manikurche.

Drugiqt variant e hirurg ti izriazva mesoto oklo krajchetata, ama mene me e strah, a poniakoga mesoto si izrastva pak.

Mnogo e gadno znam...ot opit



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: Лeйди Би]  
Авторmarko (Нерегистриран)
Публикувано20.09.02 12:33



Az v kazarmata imah tozi problem i otidoh na hirurg kojto mi mahna nokata, no kogato porasna pak stana tozi problem sega pak trqbwa da mi go mahat.Moje da se naloji i tvoqt da go mahnat ili celiq ili da se ozreje 4astta ot mesoto kadeto se vrasva znam gadno e no tova za sajelenie e redhenieto po drug na4in nqma da ti se opravi. stiskam ti palci da ti mine.



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: marko]  
АвторHeли (Нерегистриран)
Публикувано20.09.02 20:04



Съпругът ми имаше този проблем. Голяма мъка беше за него. Постоянно на педикюр, а проблема си оставаше. Всичко това вече е забравено и от 2 месеца няма този проблем. За него спасението беше една реклама във вестник, но трябваше и това да се опита. Невероятно, но ФАКТ. В момента пред мен е флакона и ви изписвам всичко което пише на него. НЕЙЛ ФИКС - ПРОТИВ ВРАСНАЛИ НОКТИ. Предназначение - намалява възпалението на кожата при враснали нокти и успокоява тъканите около нокътя. НАЧИН НА УПОТРЕБА - два пъти дневно се намазва с четчица мястото на допир на кожата и нокътя.ПРОИЗВОДИТЕЛ - МЕДОСАН ШВЕЙЦАРИЯ. ВНОСИТЕЛ - БИОКЛИНИКА ЕООД София, ж.к. Мотописта, ул. Георги Измирлиев, бл. 235, вх. Б, ап. 28. Не е посочен телефон за връзка, но аз си спомням, че той си го поръча от рекламата и го донесоха в къщи. Ако не се лъжа - 30 лв. Има ефект. Пожелавам Ви успех



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: Heли]  
АвторLady B (Нерегистриран)
Публикувано23.09.02 14:02



Mnogo blagodaria za informaziata. Ne pazite li sluchaino reklamata ili telefon, zastoto ne sum ot Sofia? Predlaga li se po aptekite?



Тема Re: Врастнал нокътнови [re: Лeйди Би]  
Авторoпитaл (Нерегистриран)
Публикувано23.09.02 22:23



Мога да ти кажа, че това със сигурност може да се лекува с хомеопатия!



Тема Re: Ще ти предложа нещонови [re: Лeйди Би]  
АвторПOЛИ (Нерегистриран)
Публикувано24.09.02 22:28



Преди години и аз имах такъв проблем. Ходих на хирург и той с отсече, че трябва да се махне нокътя. Аз естествено отказах, полудях само като си представих какво ме чака след това, а беше и такъв сезон, че трябваше да ходя със затворени обувки. На излизане се заговорих с една от сестрите и тя ми каза какво да направя. Първо ми се визя смешно, но реших да опитам. Сега ще ти напиша как се излекувах и то съвсем.
Ето я и процедурата.
Необходини са ти само пинсетка, памуче и йод.
Накисваш си хубаво крака в гореща вода, киснеш го докато водата започне да изтива. След това правиш много малко тампонче от памук, напоено с йод и лекичко го подпъхваш под болния нокът и то там, където трябва да се изправи. Това е всичко за първия ден. После правиш същото поне още няколко пъти, като при всяко следващо накисване на крака не махаш предишното тампонче.
Пак ти казвам, тампончето е съвсем малко.
Идеята е следната: с всеки изминал ден ти даваш посоката на растеж на нокътя и постепенно го изправяш.
Това го правих два пъти в месеца за по няколко дена и резултатът беше потресаващ. В момента ноктите ми си растат съвсем нормално.
Опитай, съвсем елементарно е и не боли. Забравих да ти кажа, че ако тампончето от предишния ден и паднало, то при следващото накисване трябва да го възтановиш. Сега не си спомням, но мисля, че 3 или 4 дена си слагах тампони, после нокътя си растеше по тях.
Желая ти успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.