Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:24 06.06.24 
Филмови
   >> Star Wars - George Lucas
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Браво на Лукас, и третата успя да насере...нови [re: tron]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано10.06.05 00:51



Абе айде избягвай да определяш така набързо-набързо кой на колко е години. И кво им е на американците - на теб лошо щеше да ти е да въртиш целия свят на малкия си пръст?

Where is Padme? ... Is she safe? ... Is she all right? ...


Тема Re: Браво на Лукас, и третата успя да насере...нови [re: tron]  
Автор Jedi Council (Star Wars '74)
Публикувано10.06.05 00:53



От думите ти съдя, че най-вероятно не надхвърляш 15-16 лазарника

Еееех, де да беше прав...

така че най-вероятно още не си в състояние да възприемаш задълбочено даден филм.

Ей сега те сбарах неподготвен! Искам подробно и аргументирано обяснение на действието "приемам задълбочено един филм"!

Освен това няма ценител на киното, който да не се прекланя пред споменатите от теб Майстори на Седмото изкуство!

Дрън, дрън, ярина. Общи приказки от академични вечеринки! Аз СЪМ ценител, но не се прекланям пред "Майсторите". За мен класиката, приятелю младий, е това, което обичам и харесвам. А другото - него просто го уважавам. Не отричам, не се прекланям, и не ходя със свещник в 12:00 на определени дати!

Единствения проблем е, че тези стари филми вече не ги въртят, а вместо тях ни пълнят главите с безплътни суперпродукции.

Ако ти позволяваш да ти "пълнят" главата, то някой хора може би не. Звучиш като героят на Малкълм Макдауъл от Clock work orange, комуто бяха отворили насилствено очите и му пускаха някакви гадости(не помня какво беше).

Заприличваме точно на американците, което всъщност е най-жалкото от цялата работа.

Е, те не бяха ли "Майстори на Седмото изкуство"? Или аз се припознавам в цитатите?!

Тука малко офф топик - искам само да ти припомня, че ако не бяха амерканците, в чието лице аз визирам част от западната цивилизация, този наш разговор нямаше никога да се състои.
Не съм идолопоклонник, просто направи някои връзки и ще ме разбереш!

Dark Side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural...


Тема Re: Браво на Лукас, и третата успя да насере...нови [re: Jedi Council]  
Автор Darth Sparhawk (Knight)
Публикувано10.06.05 09:08



Ще мине време и ще се говори за Епизод 3 като са велик филм от едно време и ще се плюе по бъдещи продукции...

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: Браво на Лукас, и третата успя да насере...нови [re: Jedi Council]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано10.06.05 11:48



Остави го човечеца... виж, че даже не се е научил и да смята още . Иначе не ми се връзва как при репликата "помня, като излезе е4" ще определи възраст 14 - 15 .




Тема Re: Късно, нонови [re: RlCHARD LONG]  
Автор Niamh ()
Публикувано05.08.05 01:00



Извинявам се, че късно се намесвам, но дуелите няма как да се намалят, просто защото новите и старите серии пресъздават различно време. В старите няма джедаи, но няма и много злодеи: централизирано зло. В новите серии има много повече събития, които, реално погледнато, би трябвало да се направят в 2х3 филма, за да са изчистени от много бой и ефекти.

Имаш също фактологична грешка. Лукас режисира само Е6 от старите филми. Май е време да преразгледаш Е4 (който на мен ми е любим)

А какво ли щеше да бъде,ако филмът изобщо не съществуваше и нямаше човек Лукас?

Perception is a function of expectation and content is a function of context. H.S.


Тема Re: Аман от глупости...нови [re: RlCHARD LONG]  
Автор Niamh ()
Публикувано05.08.05 01:29



Много пишеш, ама малко си схванал.

В Е6 идеята беше точно Люк да премине към тъмната страна веднага и изведнъж. Съвсем плавното преминаване поне според мен значи, че човека си взема сам и трезво решението какъв ще е пътя в живота му. В случая и при Люк, и при Анакин, акцента е в ИЗНУДВАНЕТО. Анакин беше изнуден, успешно. Той беше заслепен от страховете си, иначе нямаше толкова пристрастно да реагира на това кое е анти-джедайско. Анти- е Уинду да убие Палпатин, а е ок той да коли Дуку??!! Ако не беше толкова емоционално притиснат, просто хората щяха да видят един персонаж, който решава да стане зъл герой, а не трагичния злодей, който загубва всичко и единственото, което му остава, е да бъде страшилище за тези, които могат да се радват на живота. Злодеят без лична драма не е интересен и магнетичен. Той се нуждаеше точно от толкова, от малко трохи от Ситската история, за да захапе въдицата. Повече философии не бяха нужни, а и щеше да бъде още по-тъжно, ако Анакин се беше изкефил да убива джедайчета...

Perception is a function of expectation and content is a function of context. H.S.


Тема Re: Браво на Лукас, и третата успя да насере...нови [re: Gallandro]  
Автор Ralito (непознат)
Публикувано24.10.05 15:31



OMG
Тоя човечец добре ли е? Филмът си е много хубав, ама като казвам много, има предвид МНОГО Невероятен е. Е, вярно, че Хейдън малко куца като актьор, но има толкова много други отлични актьори да го компенсират.
А за частта с глупавите диалози съвсем не съм съгласна. Просто ролята на този филм е по-емоционална и той трябва да пресъздаде точно чувствата, подтикнали Анакин към тъмната страна. Сега, никой не оспорва, че "ИОнУ" е по-добър филм, но чак пък толкова




Тема Re: Браво на Лукас, и третата успя да насере...нови [re: Ralito]  
Автор Lord Vader (one man army)
Публикувано29.10.05 20:33



Хейдън въобще не куца като актьор.

I didn't join the Dark Side. The Dark Side joined me.


Тема Re: Браво на Лукас, и третата успя да насере...нови [re: Lord Vader]  
Автор Darth Sparhawk (Sith Lord)
Публикувано30.10.05 12:14



Абсолютно - игра фантастично в "Епизод ІІІ".

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: Браво на Лукас, и третата успя да насере...нови [re: RlCHARD LONG]  
Автор the_black_dark_cat (the last jedi)
Публикувано12.11.05 17:52



Вярно!Аз да кажа Лукас хич не го бива в писането на романтични сценарий!
Ми кат не знае как се пишат да не пише !
Да ама първите 10-15 минути наистина си ги бива!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.