Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:00 12.05.24 
Филмови
   >> Star Wars - George Lucas
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: а ето всъщност кво си мислят американците за фнови [re: mr.j]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано04.06.05 20:43



Морал ли ми четеш?
Запазвам си правото да уважавам само когото искам.

Редактирано от Lord Vader на 04.06.05 20:45.



Тема Re: а ето всъщност кво си мислят американците за фнови [re: Lord Vader]  
Автор Darth Sparhawk (Knight)
Публикувано05.06.05 08:52



И аз не уважавам тоя човек. Презирам всеки, който само търси кусури, който се рови за още такива храчещи хидри като него, който се е вкопчил в незначителните си емоции отпреди 20 години и не се отваря за нищо ново.
Изобщо, хейтър съм на хейтърите

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: а ето всъщност кво си мислят американците за фнови [re: Darth Sparhawk]  
Автор Han Solo (непознат )
Публикувано06.06.05 18:38



То4но мнението на един тъп американец ли ще представяш?Даже не го про4етох докрай.4етох достатъ4но такива след филма.То даже ако на тях не им харесва е признак,4е филма е хубав.Колкото до това да се уважава разли4ното мнение,аз не виждам Ричи да показва уважение към феновете на сагата.Сигурно уважаваш и хората слушащи чалга и гледащи "Дързост и красота".Star Wars не може да се мери с аршина,с който се мерят другите филми.Кой е казал,че в тази галактика се говори по определен на4ин?Това си е фантазията на Лукас и той си я представя така.Направи ти нещо като си такъв разбира4 на 4овешките 4уства.Защо трябва да е достоверно като във филм на Уди Алън?Анакин докато се обу4ава за джедай и докато воюва във войните сигурно има доста време да се у4и как се сваля мадама и какво трябва да й говори.Помисли малко,това е друг свят и никой не те кара да го харесваш.Просто е РАЗЛИчЕН. То и в 4ервената шапчица на вълка му разпориха корема,напълниха го с камъни и го зашиха и той оживя.Оба4е никой не обвинява приказката,4е е "нереална",с тъп диалог и т.н.Спомни си,4е филма е за забавление.
May the force be with you



Тема Re: а ето всъщност кво си мислят американците за фнови [re: Han Solo]  
Автор Krivko (вездесъщ)
Публикувано07.06.05 15:50



може да се повтарям ,но мен филма (а и цялата сага) ми харесва,защото:

1.Има нещо адски очарователно в наивността с която Лукас подхожда историята.Тя се приема по скоро със сърцето отколкото с ума,Има толкова много нелогични неща ,че няма смисъл да си кривим душата има си кусури.Но идеята е другаде.Вечната борба мейду доброто и злото.Романтката която лъхаот филмите.Не намирам нищо лошо в това да кажеш с най-прости думи "обичам те".Какво по силно от това??!?!Който обича ще ме разбере.Оби Уан е като брат на Анакин както и обратнбото.Въобще не се вийда да им е лесно и на двамата в края.Но както и да е не за това исках да говоря.По скоро всеки един епизод си има своето място малко или по вече.И води кум следвашия.Предполагам ( с някой изключения)никой не може да отрече отчаиващата атмосфера която изпалва (и особено края) на епизод 3.И как тя води към 4 тата част.

Все пак Лукас не се води по феновете и критиците.Може и да е грешил ,но аз на драго сърце му прощавам,защото ме е грабнал с толкова много неща за който даже ме марзи да пиша :))))))))))
Все пак не критиците са тези които са направили всичко това и не за критиците ще се говори след 20-30 години

Аз знам,че нищо незнам...но другите и това не знаят


Тема ммм... акцент може би, нонови [re: .:|*_DarK_WizzarD*_|]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано07.06.05 22:01



няма начин да е тексаски защото човекът е от Канада - роден във Ванкувър, израснал в Торонто.

Добре дошъл, страннико. Пътеките днес са опасни.

Редактирано от тиrъp на 07.06.05 22:05.



Тема Re: Браво на Лукас, и третата успя да насере...нови [re: RlCHARD LONG]  
Автор tron (RedMaster)
Публикувано09.06.05 16:28



Абсолютно прав си, RlCHARD LONG, абсолютно!!! Изключително точно си предал идеологията на старите серии. Новите серии са само eye-candy, нищо повече :-(
Жалко е, но като че ли това е общата тенденция в световната (щатската) киноиндустрия...
Новите серии просто не ме завладяха. Нямаше и с какво! То какво да те завладее един екшън?!? И тези супер-масови сцени ми идват в повече...
Дано Лукас повече не се наема да прави филми!!!



Тема хехенови [re: tron]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано09.06.05 17:36



По-лесно е просто да не ходиш да ги гледаш, даже и да прави



Тема Re: Браво на Лукас, и третата успя да насере...нови [re: tron]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано09.06.05 19:09



Нали? Не е като едно време? Уф! Колко хубаво беше. Имаше работа за всички. Нямаше бедни. Нямаше толкова автомобили - природата беше по-чиста. Нямаше цифрови боклуци, грамофоните правеха музиката по-жива. Прав(а) си - никога няма да се върне тва време - съсипаха всичко :(( И най-виновен е Лукас. За всичко той е виновен. Дано никога повече не прави филми, за да живеем отново в хармония с природата!

Where is Padme? ... Is she safe? ... Is she all right? ...


Тема Re: Браво на Лукас, и третата успя да насере...нови [re: tron]  
Автор Jedi Council (Star Wars '74)
Публикувано09.06.05 20:59



Навремето, когато излезе еп.4, по-възрастните се възмущаваха от шумотевицата, пукотевицата и т.н. В общи линии казваха eye candy, но с тогавашни изразни средства. Въздишаха по старите филми с Кларк Гейбъл, Хъмфри Богарт и Лиз Тейлър. Сега, след 30 години, когато SW е неоспорима класика в киното, вие звучите като нашите родители. Само че много от тях разбраха, че това не е просто филм, дори и някой го харесаха. Колелото на историята не гази великите, а само ги прави още по-велики. И надявам се, след 30 години... we will accept your appologies :)

Жалкото е, че не можете да го разберете още сега!

Dark Side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural...


Тема Re: Браво на Лукас, и третата успя да насере...нови [re: Jedi Council]  
Автор tron (RedMaster)
Публикувано09.06.05 22:53



Мда... Извинете всички вие, които лично обиждам(е) с отрицателната си критика към новите епизоди на SW.
Към Джедайския съвет: в огромно заблуждение си относно моята възраст. От думите ти съдя, че най-вероятно не надхвърляш 15-16 лазарника, така че най-вероятно още не си в състояние да възприемаш задълбочено даден филм. Освен това няма ценител на киното, който да не се прекланя пред споменатите от теб Майстори на Седмото изкуство! Единствения проблем е, че тези стари филми вече не ги въртят, а вместо тях ни пълнят главите с безплътни суперпродукции. Забелязвам как едно нещо се харесва толкова повече, колкото повече пари се хвърлят в създаването му и рекламирането му, без значение какво точно е това нещо, каква ценност носи, какво съдържание... Заприличваме точно на американците, което всъщност е най-жалкото от цялата работа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.