Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:31 30.04.24 
Филмови
   >> Star Wars - George Lucas
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Bantam SW Books  
Автор Mixman ()
Публикувано03.06.04 16:06



Кои са най-добрите SW книги на издателството Bantam?

Промяната на мнението не е признак за слабохарактерност, а за развитие...


Тема Не може да се каже така. [re: Mixman]  
Автор БeopнМодератор (мечка)
Публикувано03.06.04 20:26



Освен ако не си рекламно лице на издателството, де. Зависи на какъв език ги четеш. Освен това не само Bantam издават SW книги на английски. Един от големите издатели на SW-книги е DelRey. Моята Star Wars Omnibus (всички книги от оригиналната трилогия в един том) е на британското издателство Орбит, пак британско издателство е публикувало моето издание на Атаката на клонингите - Century. Имам книги на френски издадени от Fleuve Noir (официалния издател на SW-книгите на френски език), на немски пък книгите ми са от Heyne.

Като се има и предвид, че никъде не можеш да намериш списък на всички книги и кои издателства на кои езици са ги издали, бъркотията е пълна. Може да се хване човек да ги потърси, но е прекалено голяма играчка.
Ето един хронологичен списък, като аз лично препоръчвам всички книги освен тези от The New Jedi Order, не защото не са хубави, а защото се вбесявам от безкрайни поредици, намирисва ми на детска библиотека (а те между другото са си наистина предназначени за по-младата публика - 7-14 години).

Редактирано от Бeopн на 03.06.04 22:04.



Тема Re: Не може да се каже така. [re: Бeopн]  
Автор Mixman ()
Публикувано04.06.04 17:32



И все пак, въпроса го зададох правилно. Преди години бях в Англия от където си купих Tales from Jabba's palace и The Mandalorian Armor. На твърдите корици има изброени всички останали SW книги на това издателство. Тъй че искам да знам кои са най-добрите книги на това издателство, защото всичките корици изглеждат много прелъстително. А за другите издателства, за които говориш - спомени добри заглавия от тях...
А иначе става въпрос за Америка

Редактирано от Mixman на 04.06.04 17:37.



Тема Не можеш излезе с мен на глава! [re: Mixman]  
Автор БeopнМодератор (мечка)
Публикувано05.06.04 02:12



Може би не се изразих правилно. Сигурно и защото не казах всичко: от 1998 година насам всичко на английски се издава от Del Rey, дъщерно издателство на Randomhouse както и Bantam Books. Тоест новите издания, които е по-вертоятно да намериш в големите градове и книжарници няма да са вече на Bantam. Аз лично мога да ти предложа да си довършиш започнатото: The Mandalorian Armor е първа част от великолепната трилогия на Джетър, известна като The Bountyhunters wars (Войните на ловците на глави), другите са Slave Ship и Hard Merchandise и трите в оригиналното си първо издание са на "твоите" хора. С други думи, ако искаш да си прав и да си търсиш книги на Bantam - прав ти път.

Въобще за да може човек да се наслади на Разширената Вселена, трябва да изчете всяка SW-книга от Тимъти Зан и добре да прочете книгите към филмите, които са отправна точка за безброй разклонения в Разширената Вселена. Оттам нататък е въпрос на вкус и втелясване. Това последното го казвам, защото, ако реша да прочета всички SW-книги и комикси това означава да се занимавам само с това в свободното си време, като се има предвид, че и без това им отделям огромна част от него.

Та значи ето един кратък препоръчителен списък по мой вкус и то само за романи, без справочната литература, без оглед на издателство и без споменатите горе:

THE HAND OF THRAWN DUOLOGY:
Specter of the Past
Vision of the Future

THE BLACK FLEET CRISIS TRILOGY:
Before the Storm
Shield of Lies
Tyrant's Test

Мнооого добра, лека приключенска поредица:
X-Wing: Rogue Squadron
X-Wing: Wedge's Gamble
X-Wing: The Krytos Trap
X-Wing: The Bacta War
X-Wing: Wraith Squadron
X-Wing: Iron Fist
X-Wing: Solo Command

Историята на Хан Соло преди Е4
THE HAN SOLO TRILOGY:
The Paradise Snare
The Hutt Gambit
Rebel Dawn

Единствените книги посветени на Дарт Мол - разтърсващо, защото след като ги прочетеш запощваш да разбираш какъв огромен талант или късмет има Оби-Уан, за да го убие (издадени са в една книга, защото преди това, второто заглавие съществува само като електронна книга):
Darth Maul: Shadow Hunter
Cloak of Deception

Тия двете не съм ги прочел още, но съм си ги купил и като ги прочета ще спомена за тях
The New Rebellion
The Courtship of Princess Leia

Това, което споменах и още няколко незаслужаващи споменаване заглавия са книгите, които аз съм изчел. Не споменавам справочната литература, защото има безброй лицензирани издания и не може да се спомене всичко важно. Това, което е просто задължително да направиш, ако както виждам искаш да покажеш някакъв по-задълбочен интерес към SW е да се абонираш за Star Wars Factfile - двуседмични издания, които покриват всчики събития, герои, места, технологии, дроиди и транспортни средства от SW-вселената. Аз имам засега 4 претъпкани класьора с информация и безумно интересни илюстрации, а в щатите сигурно има вече към 10-тина. За препоръчване е преди на започнеш с каквито и да било други справочни четива да прочетеш основно секцията

.



Тема Re: Не можеш излезе с мен на глава! [re: Бeopн]  
Автор Mixman ()
Публикувано05.06.04 10:27



Вярно не се изрази правилно. Ще ги видя тези книги. А можеш ли да ми кажеш нещо повече за SW Insider - какво точно представлява?

Промяната на мнението не е признак за слабохарактерност, а за развитие...


Тема Мога да ти кажа. [re: Mixman]  
Автор БeopнМодератор (мечка)
Публикувано05.06.04 14:53



Ти като си в Щатите може по-добре сам да си го прочетеш, но имаш затруднения или конкретен въпрос, ще ти отговоря.



Тема Re: Мога да ти кажа. [re: Бeopн]  
Автор Mixman ()
Публикувано06.06.04 22:17



Аз не съм в Щатите, но имам човек, който ще ми пазарува от там в близките седмици. И все пак - какво точно представлява списанието?

Промяната на мнението не е признак за слабохарактерност, а за развитие...


Тема Да допълня... [re: Бeopн]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано07.06.04 09:30



Към книгите за Дарк Мол трябва да се добави новелата Darth Maul - Saboteur, която е силно препоръчително да се прочете преди Шадоу Хънтера. Може би имаш предвид, че двете са обединени и пак се казват Шадоу Хънтер, но аз съм ги виждал само като отделни книги (всъщност Саботьора, като е-бук, може би просто си пропуснал да го напишеш).

Освен това горещо препоръчвам Shadow of the Empire, която описва действието между Е5 и Е6. Това ми е любимата книга за СТАР УАРС всъщност(е, може би след Cloak of Deception :).

Друга важна отправна точка е трилогията е трилогията Dark Empire, която обаче я има само като радио пиеса и комикс .

С доста уговорки, ако се интересуваш от СТАР УАРС галактиката повече от колкото от качеството на книгите можеш да хвърлиш една око на 2 - 3 от книжките за младия Оби - Jedi Apprentice. Не са много добри, но за това пък описват подробно живото в старата Република.


Ай`м джъст асскинг.
Превод:
Аз съм просто кралят-задник.

Тема Не виждам никаква логика... [re: Gallandro]  
Автор БeopнМодератор (мечка)
Публикувано07.06.04 12:13



...да четеш "Саботьор"-а преди "Shadow Hunter". Неслучайно са подредени в книгата една след друга.



Тема Хубаво нещо е. Има един основен... [re: Mixman]  
Автор БeopнМодератор (мечка)
Публикувано07.06.04 12:35



...недостатък: като всяко периодично издание не може да е винаги интересно и някои броеве не са кой знае какво. Общо взето това и факта, че ти раздразва апетита и ти се иска да можеш да четеш всички броеве са "отрицателните му черти".

Традиционно съдържанието на това списание както и на всички официални списания на Лукасфилм (защото има на почти всички "големи световни езици") е задкулисна информация (например аз сега в последния брой на официалното немскоезично издание имам някои ексклузивни изображения на новите клонинг-воини, както и на един герой, за когото отдавна се знаеше, че ще премине от анимационния филм в Е3, но не се знаеше как ще изглежда, ако има интерес тук ще пусна повече информация за него), интервюта с вътрешни хора, много информация от Разширената Вселена, представяния и детайлни ревю-та на книги игри и комикси и един куп реклами за абсурдно смешни фигурки, светлинни мечове и прочеее простотийки.

С други думи е много интересно, но няма да станеш най-информирания на планетата, просто ще ти направи огромен кеф.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.