Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:54 08.05.24 
Филмови
   >> Star Wars - George Lucas
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Защо рицарите jedi лъжат?нови  
Авторзpитeл (Нерегистриран)
Публикувано03.06.02 18:26



Странно ми е защо автора на сценария на този филм е допуснал героите му, които би трябвало да са "добрите", да лъжат? В няколко сцени jedi-те послъгват за да спечелят ситуацията.
Според мен тези неща са слабост в сценария и непоследователност на автора му.. Странна ми е тази Лукас-ова "добра страна" на още по странната му, тъй наречена, "сила", която не ми прилича на из-"фантазирана", а на откровено популяризиране на източния мистицизъм представено с "научни" средства .. "мидихлориани" и т.н. (със сигурност, не хлорирани миди ). Между другото, думата "Jedi" е взета от японските! (а не български или руски, или дори американски !) думи "Jidai Geki" което се превежда "периодична драма". "Периодична драма" е японска тв. сапунена опера. Лукас споменава в едно интервю, че гледал една "Jidai Geki" програма по тв., когато бил в Япония, около година преди да направи филма, и харесал думата.
Тук има интересна информация: http://www.savannahnow.com/stories/101101/LOCjedi.shtml близо 10 000 души в GB са вписали в бланка за религиозната си принадлежност "Oрдена на рицарите jedi". На кого ли му е нужно всичко това..

Иначе филма е голямо зрелище наистина ..



Тема xe xe...i sega ako kajesh che si ..нови [re: зpитeл]  
Автор luke_sw ()
Публикувано03.06.02 21:33



evangelist she te priznaia
edni petdesiatnici me narekoxa sluga na diavola shtoto sum fan na SW
mislia che chovek e svoboden da izbira kakto religiata taka i xobito si... az sum pravoslaven xristianin, no sum div fan na Sw i ne vijdam losho v tova niakoi ateisti da se broiat JEDI... pone viarvat v dobroto.... a za lujata... Obi-Wan go kazva nai dobre... Povecheto istini zavisiat ot glednata tochka.... adi ne se vjiviavai tolkova i ti....

budeshteto idva burzo!!!


Тема някои мислинови [re: luke_sw]  
Авторзpитeл (Нерегистриран)
Публикувано03.06.02 23:28



Ти как мислиш, защо толкова ти харесва този филм? .. Хм, ако искаш не бързай да ми отговаряш .. наистина, защо толкова харесваш този филм? .. Например, Какво ти дава? И всъщност дава ли ти нещо? и ако 'не', тогава Какво искаш да ти даде? или пък някаква друга причина може би ..

Между другото на мене също ми харесва в определени аспекти.. най-вече демонстрация на техника и кино ефекти, както и "дроидния" хумор А когато го пуснаха преди двадесетина години сигурно съм гледал Е1 10-15 пъти .. хм и нямам нищо напротив да си имам едно R2 в къщи


PS
аз също смятам, че всеки е свободен да избира какво да харесва, .. но това е нож с две остриета, например могат да ти търсят отговорност, понеже ти си този, който е направил избора.. и все пак аз предпочитам да съм свободен да избирам.
Не съм евангелист , откъде ти хрумна.. , просто обичам истината, включително истина изказана от определена гледна точка. Смятам, че истината е неразделна част от доброто и ако в нещо има лъжа то не е добро. Предполагам, че и ти не обичаш та де лъжат.. Послъгванията на jedi ме накараха да се запитам каква е била всъщност идеята на Лукас, когато е писал сценария на тази приказка, като говори за "добра страна" и "зла страна" и каква е разликата между двете в моралната система на измислицата "Звездни войни" ..



Тема shte opitam:))нови [re: зpитeл]  
Автор luke_sw ()
Публикувано04.06.02 11:21



Vij sega ako si gledal filma kato maluk, to znachi sega si goliam... Spora shte e malko neravnostoen, no tui kato sled niakoia druga godina kato zavarsha shte kandidatstvam rejisura a v nai loshia sluchai psixolagia, za men shte e goliam kef da se opitam da te ubedia v moiata istina za SW
... Parvo ti kaza che tova e izmialica.... OK ot tuk tragvam... koi moje da ogranichava nechia fantazia kogato si izmislia??? Lucas prosto fantazira!
Ako neshto ne ni xaresva nash problem.... ako pak ni xaresva.... pak nash .... pravoto na svobodna volia e za vsichki....
Na men lichno mi xaresa parvo E6... Biax lud protivnik na filma zashtoto u doma sestra mi i bratmi ot dete me zaribiavat che bil velik... prosto mrazia da me zaribiavat za neshto
Po-kasno si go pusnax sam za da vidia za kakvo stava duma... pusnax si E6... i kato govorish za dobro, neshto za koeto malko xora govoriat... ami pogledni go po-dobre Mark Hamill!!! Toi si e dobar ot glavata do petite.... Gledal sam go v intervuita... po snimki... Toi prosto si e takav be!!!
Lucas si e tarsil xora za rolite ne artisti.... vav filma osven fantazia i prikaznost ima choveshtina.... ETO TOVA MI XARESVA!!!
A obraza na Vader ot 1 do 6 episode e prosto neveroiateno dovre izgraden psixologicheski.... V nikoi drug fantastichen film niama takova neshto...
ami tova e
az si ostavam fan

budeshteto idva burzo!!!


Тема Преди двайсетина години не си могъл...нови [re: зpитeл]  
Автор MeдapkoМодератор (сънчо)
Публикувано04.06.02 13:32



...да гледаш Е1. Просто не е бил заснет, дори сценария му не е бил написан. От друга страна никой никога не е крил, че SW е филм базиран в голяма степен на внушения от японската митология и на филми на Куросава. Само че когато човек се прави на начетен трябва да си направи труда да се подготви и да прочете малко теория на изкуството. Там пише, че то се е зародило от синкретичните форми и до ден днешен всяка творба на изкуството комбинира идеи и внушения синтезирани, извлечени от други творби и автори.

Знаеш ли какво е казал Пикасо по въпроса? "...Добрият художник е крадец, а гениалният - плагиат...".

Както се казва по американските съдебни драми: "I rest my case."



Тема Скъпи зрителю,нови [re: зpитeл]  
Автор Hинypтa (наследник)
Публикувано04.06.02 15:25



.... не знам защо така си се объркал и говориш за джедаите като някакви отчаяни паладини, които развяват из вселената совето знаме в походи за чест и слава. Доколкото знам, Лукас никъде не казва, че джедая трябва да бъде честен? Всъщност, ако трябва да бъдем точни, джедаите са пазители на мира. Тяхна основна грижа е балансът, а не се стремят да налагат някакви свои разбирания на останалите. Така че, ако се наложи, те биха излъгали, вместо да предизвикат смърт, защото това ще наруши баланса.
Що се отнася до мидихлорините... ами принципа е много прост. В медицината е прието, че всяка една физиолоична функция на оганизма трябва и винаги има своят морфологичен субстрат и ако той не е открит, то не значи че го няма. В този ред на мисли Лукас напълно логично си търси причината, която да прави неговите джедаи... джедаи. Все пак Звездните войни клонят повече към Фантастиката, от колкото към фентазито, така че е напълно логично технологично напредналата република да разбере къде се крие причината за силата на нейните дългогодишни защитници.
А за фанатизма около войните няма смисъл да се говори. Човек винаги е имал нуждата и си е търсил идоли или поне нещо, което да занимава огромното количество ненужен мозък в главата му. Какво да кажем за събирането на марки и лова на пеперуди, ако тръгнем да търсим кусури на тези британски рицари-джедаи?

Положението е ситуационно. Корабът потъва нормално и вода има за всички.


Тема Re: Преди двайсетина години не си могъл...нови [re: Meдapko]  
Авторзpитeл (Нерегистриран)
Публикувано04.06.02 16:10



така де, Е4.. , (поправям се), т.е. първия, който пуснаха ..



Тема Re: Преди двайсетина години не си могъл...нови [re: зpитeл]  
Автор luke_sw ()
Публикувано04.06.02 20:33



Mislia che spora stava bezsmislen......
ae da si se kefim na filma bez poveche religiozni i psixologicheski otklonenia

budeshteto idva burzo!!!


Тема Re: Скъпи зрителю,нови [re: Hинypтa]  
Авторзpитeл (Нерегистриран)
Публикувано05.06.02 13:43



А, според тебе, какъв е този "баланс"? (не споря с тебе, просто ми е интересно мнението ти). Във филма се казваше, че имало някакво пророчество, че трябвало да дойде някой, който да "възстанови баланса в силата". Предполагам, че става въпрос за баланс между двете страни - добрата и злата.
Ако за такъв баланс става дума, питам се, защо им нужно е на тези хора зло? Не беше ли по-добре да има пророчество, че ще дойде някой, който въобще да премахне злото? Така де, на кого му е нужно зло ?? Пък и те през цялото време се борят за добро и одобряват доброто. Както казва luke_sw: ".. i kato govorish za dobro, neshto za koeto malko xora govoriat... ami pogledni go po-dobre Mark Hamill!!! Toi si e dobar ot glavata do petite.... Gledal sam go v intervuita... po snimki... Toi prosto si e takav be!!! [...] vav filma osven fantazia i prikaznost ima choveshtina.... ETO TOVA MI XARESVA!!! .." (luke, аз също харесвам доброто, като тебе)
А щом те одобряват този "баланс" тогава защо се бият на страната на т.нар. "добра страна"? че даже накрая убиха и императора - последната надежда за "баланс" - така само предизвикаха нов дисбаланс. Хем искат добро, хем искат баланс, който предполага да има по равно зло и добро, т.е. на практика искат(одобряват) и злото и доброто, а това е малък абсурд и най-малко лош пример.. Ако тяханата цел е баланс между добро и зло, тогава понякога трябва да застават на злата страна, напр. да гръмнат някоя друга населена планета, за да се грижат за "баланса"..

Освен ако пък става дума за някакъв друг "баланс".. Вие какво мислите?


PS
Ако jedi могат да не бъдат честни тогава излиза, че има само една страна във филма - злата? Как може въобще да се говори за добра и злa страна в такъв случай? Или поне не може да се твърди, че jedi са от "добрата страна".. и ако те не са, то дали въобще има някой, и какво въобще би трябвало да означава "добра страна"?

(е, това са само разсъждения, всеки си е свободен да си прави каквито филми си иска)



Тема Re: shte opitam:))нови [re: luke_sw]  
Авторзpитeл (Нерегистриран)
Публикувано05.06.02 14:17



Luke, благодаря за отговора. Между другото, аз не съм искал да споря, а по-скоро да дискутирам.. всъщност, в определен смисъл и аз малкo съм "фен" на SW - много неща ми харесват във филма (е, има и такива които не ми харесват, но няма значение). А и отдавна не бях ходил на кино (не съм много по кината), но заради Е2 отидох Е хайде, ще видим какво ще стане в Е3 ..

А чух нещо за планове за Е7,8 ... има ли такова нещо? Струва ми се, че ще стане сапунен сериал ако продължат сериите, пък и се чудя откъде ще си вземат sith този път?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.