Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:59 30.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Грух :)нови  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано23.03.09 14:31



От днес съм на диета. Сутринта се претеглих - точно 100 кила. Ще водя дневник докато стигна 76. От време на време може да пиша в темата, но засега записвам всичко другаде. В края на диетата ще бъде записано всичко, което съм ял през тези няколко месеца (между 3 и 4).

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Грух :)нови [re: Изyмeн]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано23.03.09 14:32



Е, поне кажи на какъв план си се спрял - хранителен режим, двигателен режим...

Хайде, успех



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Грух :)нови [re: Dorchester]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано23.03.09 15:24



Смятам да ям предимно разни протеини и зеленчуци в минимално количество, както и по някой плод от време на време. Подариха ми и една кутия Super Cuts 3. Ще изям и тия хапове, но по принцип няма кой знае какъв ефект от тях. За спорта - минимално количество, смятам да правя до 300 коремни преси и минимум 20 лицеви опори дневно. Коремните преси на 6 серии по 50 с минимално натоварване. Целта е да не губя много мускули, иначе си ги имам в достатъчно количество.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Грух :)нови [re: Изyмeн]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано23.03.09 16:19



Супер!
И аз се замислям за малко ограничение, че 2-3 кила от зимата съм си лепнала. Така че ще си ми стимул. Ама няма да правя по 300 преси, а пък мъжки лицеви повече от 5 не мога. ;)
Опитвал ли си вдигане на крака от вис? При мен има по-голям ефект от пресите и не ме заболява кръста.



Тема Re: Грух :)нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано23.03.09 16:35



На мен това ще ми е доста по-трудно, предвид че краката ми са много тежки - даже не мога да лежа върху водата, понеже веднага потъват. Освен това правя пресите по най-лесния възможен начин.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Грух :)нови [re: Изyмeн]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано23.03.09 16:46



Ами то това е целта, да не се бъхтиш 300 преси, ами 10 вдигания, а понеже е от вис, се натоварват и рамена и гръб.
Незнам, може би защото не обичам да правя класическите коремни преси, може би и защото ми са трудни без краката ми да са опрени някъде и може би защото си натоварвам кръста ли - незнам. Но има едни коремни преси, които са от Пилатес - от тях 8 в серия ми стигат :). По принцим когато съм на фитнес вълна залагам на малки серии с големи тежести и въпреки че съм жена не съм станала тип Шварценегер де.

Но важното е на теб да ти допада. Успех, макар да ми се виждат малко тези 76 кила за теб, виж 86 ще е ОК, ти си високо момче.

Редактирано от Бeзпoдoбнa на 23.03.09 16:47.



Тема Re: Грух :)нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано23.03.09 17:15



Е, не става така. По-тежките упражнения са анаеробни, ползват се когато мускулите трябва да растат. Аеробните упражнения изгарят мазнините. Не съм висок, 176 съм. Щях отдавна да започна диетата, но независещи от мен обстоятелства ми попречиха, та едва днес започвам. Нормалното ми тегло е между 76 и 85 кг, но тъй като последните години не тренирам, 85 ще са ми много.
Като приключа с диетата може да пусна и някоя снимка. Всъщност днес едва започвам, остават ми около 99 дни докато приключа, така че нищо не се знае засега.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Грух :)нови [re: Изyмeн]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано23.03.09 18:26



Зарежи, че ще изгориш мазнини с аеробни упражнения.
Основното в отслабването е хранителния режим, смятам че твоя е супер, многото белтъчини ще попречат да загубиш мускулна маса, а анаеробните движения също ще помогнат. Липсата на бързи въглехидрати е основното в горенето на мазнини. Не че моето мнение е меродавно, но ти го казвам от практиката, ето от Коледа досега не съм спряла да спортувам, като основно съм на разни гимнастики, степ, Пилатес, шейпинг, а във фитнеса чат-пат съм на кростренажора или велото, че нещо е много пълен напоследък и не мога да се добера до тежестите. И какво - 2-3 кила отгоре! Ама то е от баниците и пастите :)))))



Тема Re: Грух :)нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано23.03.09 19:05



Аз и не съм тръгнал да ги изгарям :) Само спорт без диета не води до никъде. Преди ядях банички, пих боза и качвах само мускули. Да, ама това време отмина. В моята диета избягвам нишестето, но не и захарите, приети под формата на плодове (в минимално количество, тъй като са доста калорични). Освен това ограничавам мазнините до минимум, пак по същата причина. Зеленчуците са полезни, като без ограничение на количеството ям само краставици. От рибата предпочитам скумрията - според мен е от най-вкусните риби, тъй като речни не ям. Разни многокраки гадини, миди и октоподи също стават за ядене, но не съм им фен.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Грух :)нови [re: Изyмeн]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано24.03.09 09:24



Да спорили сме и преди за мазнините. Аз продължавам да твърдя, че мазнините са полезни, но както всичко оставало държани под контрол. Освен, че за качествата на зехтина и мазнините в рибите (сьомга, скумрия ...), а за мен и кравето масло и сметаната, няма нужда да навллизаме в детайли, храната приготвена с ПОЛЕЗНА мазнина е по-вкусна и по-засищаща, режимът не се усеща като бреме и ако е добре балансиран - мазнини, белтъчини, въглехидрати може да се прилага за неограничен период.
Но като си решил да избягваш мазнините, смятам че за не много продължителен период няма да е проблем. Плодовете обикновено ги приемам сутрин и то не всеки ден и не в големи количества, според сезона - боровинки, малини, къпини, ягоди с кисело мляко например, може и на шейк.

Макар естествено важното не е какво аз смятам

.

Успех! Ще чакаме преди и след...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.