Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:17 21.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: 20 кила за 2 месеца?нови [re: Изyмeн]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано10.08.09 08:36



Да разбирам ли, че негативните акции против този продукт имат общо ЕДИНСТВЕНО с нечестността на производителите в политиката им на ценообразуване а нямат нищо общо с някаква вредност?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: 20 кила за 2 месеца?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано10.08.09 09:46



Не баш...
ето ти малко извадки от разни сайтове:
---
Палмовото масло е богато на бета каротин, откъдето идва и неутралният му вкус и минималната себестойност. Изобилието на мастни киселини превръща палмовото масло в преситено, което го прави опасно за здравето, защото тези мастни киселини може да провокират високо ниво на холестерол, сърдечносъдови проблеми, наднормено тегло, дори и някои видове рак. По време на умерен хранителен режим маслата са абсорбатор на мазнини, но напр. слънчогледовото олио и зехтина съдържат три пъти по-малко мастни киселини от палмовото масло.
---
Палмовата мазнина е в пъти по-некачествена дори и от най-некачественото слънчогледово олио. Освен това, след пържене в такава мазнина, по пържените продукти остава един много неприятен восъкообразен налеп, а употребените съдове се измиват доста трудно, което също е признак за много ниско качество.
---
Палмово масло – защо е вредно?
Други учени заемат крайно противоположно мнение и обвиняват палмовото масло за повишаване на “лошия” холестерол, увеличаване на риска от сърдечносъдови заболявания, затлъстяване и дори някои видове рак.

Те се обосновават с високото съдържание на наситени мастни киселини в палмовото масло (3 пъти повече от слънчогледовото олио и зехтина). Притеснение сред учените буди и широкото му използване, както в хранителната, така и в козметичната индустрия.
---
Сиренето, съдържащо палмово масло, е вредно за диабетици, съобщи за Дарик доц. Светослав Ханджиев, национален консултант по хранене и диететика. При захарния диабет са увредени бъбреците и черния дроб, а консумацята на палмово масло със сиренето е възмжно да доведе до усложнения. Последствията при здравия човек може да проличат след двадесет години, защото организмът не може правилно да функционира без млечни аминови киселини и мастни киселини.
---
Доказано е, че палмовото масло е много подходящо за пържене. Тогава не се отделят т.нар. свободни радикали. Същите качества има и българската свинска мас. Но при приготвянето на сирене, палмовото масло не се използва за пържене, а като пълнител. То е и сравнително по-богато от другите растителни мазнини на ненаситени мастни киселини, което поставя въпроса за атерогенността на подобно хранене, т.е. увеличава се рискът от ранна атеросклероза. Например сирене, приготвено с палмова мазнина, може по-лесно да предизвика инфаркт или инсулт, коментира доц. Ханджиев. Вредното влияние не настъпва мигновено, а след продължителна консумация. А както е известно, българите са на едно от челните места по инфаркти и инсулти в Европа, а от високо кръвно страдат вече и най-малките ученици у нас. Все пак не са изключение и хора, които след употребата на определен продукт, са изпаднали в алергичен шок например, защото производителят не е упоменал на етикета използвана съставка, която дори не е характерна за направата на конкретния продукт.



Тема Re: 20 кила за 2 месеца?нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор eilerris (непознат )
Публикувано10.08.09 10:06



Аз също съм на фен на натуралното хранене с възможно най-малко добавки, подобрители, оцветители, Е-та и т.н. Не винаги е възможно да се избегнат, но все пак до някаква степен.
Аз преди много обичах сладко - шоколад, вафлички, но откакто се старая да се храня чисто, всички те ми миришат и имат вкус на нещо парфюмирано и изкуствено. И не са ми вкусни. А любимото ми едно време Нескафе 3 в 1 вече не мога да го гледам. Това се отнася и за другите хранителни продукти. Ние например получаваме от роднини месо от домашно гледани животни и домашни колбаси - разликата с това, което се продава по магазините, е огромна.
Също така забелязах, че откакто закусвам стабилно, нямам нужда от кафе за разсънване и се чувствам много по-енергична и жизнена през деня, отколкото когато закусвах вафла и две кафета в офиса и към обяд вече дремех и си мечтаех да дойде краят на работния ден.



Тема Re: 20 кила за 2 месеца?нови [re: Blake]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано10.08.09 10:09



В статията има доста грешки. Палмовото масло съдържа повече наситени мастни киселини, поради което е твърдо. Кравето масло също съдържа наситени мастни киселини, поради което също е твърдо. Ако не се яде с килограми е безопасно.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: 20 кила за 2 месеца?нови [re: Изyмeн]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано10.08.09 11:28



Технологията за добиване на краве масло и на палмово е различна. Но и маргарина е твърд.



Така че трудно може да се направи аналогия. Все едно да сравниш студено пресован зехтин с рафинирано олио.

Редактирано от Бeзпoдoбнa на 10.08.09 11:30.



Тема Re: 20 кила за 2 месеца?нови [re: Изyмeн]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано10.08.09 12:21



да, в малки дози сигурно е безопасно, но ако е основна съставка на сирена, кашкавали, колбаси, сигурно го ядем с килограми





Тема Re: 20 кила за 2 месеца?нови [re: eilerris]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано10.08.09 12:26



Също така забелязах, че откакто закусвам стабилно, нямам нужда от кафе за разсънване и се чувствам много по-енергична и жизнена през деня

При мене пък е обратното - ако закуся (към 9), в 10-10:30 ме наляга неустоима дрямка. Ако не закуся - не ме наляга...



Тема Re: 20 кила за 2 месеца?нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано10.08.09 14:16



Маргаринът е претърпял доста сериозна обработка. За производство на маргарин най-често се използва долнопробна суровина, след което при доста висока температура и в присъствието на никел, през мазнината се пропуска водород до момента, когато стане твърда. След охлаждане се смесва с вода, емулгатори и други неща. Лично аз предпочитам кравето масло.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: 20 кила за 2 месеца?нови [re: Изyмeн]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано10.08.09 16:19



Да, аз просто исках да сложа под общ знаменател палмовата мазнина и маргарина - и двете са растителни и двете са твърди и търпят значителна обработка.

Кравето масло и студенопресования зехтин са на другия полюс - не се използва химия при добиването (поне по оригинална технология е така).

Аз също съм за кравето масло.

Редактирано от Бeзпoдoбнa на 10.08.09 16:20.



Тема Re: 20 кила за 2 месеца?нови [re: Изyмeн]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано06.09.09 14:57



Ехо, отпуската ти от клуба свърши

Бяхме ти разписали до края на август. Разправяй, как върви.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.