Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:58 28.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За първи път....нови  
Автор изropи kъщa (непознат )
Публикувано21.01.09 20:21



За първи път влизам в този форум и то защото съм изумена. Съседът ми е станал като манекен. Този човек точно миналата година беше като движеща се бъчвичка, а сега всяка вечер се връща от незнам си кое място дето ходел да рита топка. Питам го -кво е станало. Онзи ми се смее и ми се наслаждава на сигурно ококорчените очи. Естествено не го оставих на мира. И накрая изплю камъчето. Първо започна с онази теория-ами не ядеш. Сигурно го каза, защото ме вижда аз как изглеждам . Нали аз немога да се видя отстрани.
Но аз започнах да твърдя, че не е само от неяденето.
При което жена му се показа и с надсмешка ми вика и пред него и пред мене. Ами пие едни хапчета. Скри името от мен-уж не го знаел. Нямало го хапчето по аптеките, само чрез доставка от някой си можело да го получел.
Минаха 2-3 дена , аз апк се понавъртях около тях. И ми казва накрая , че не знаел цялото име но запощвало с лида името или лидия.
Отворих нета-с името лидия нищо не открих, но с името лида открих някакво което е подобно на редуктил и опасно за здравето.
Накрая го попитах колко реално килограма е свалил. И той ми казва от 137 на 93. И ги е почнал от октомври миналата година. Пил ги е само 2 месеца. помогнали са му на метаболизма.
Моля ви се хора, кажете ми нещо по въпроса, защото като го гледам този човек как се измени, направо си мисля, че пред нищо няма да се спра за да изнамеря тази отрова. Никога не ми се е налагало да пия такова нещо. Е имам си килца за сваляне, но нещо ме амбицира откакто го видях и само за това мисля.



Тема Re: За първи път.... [re: изropи kъщa]  
Автор drishko (The Greatest)
Публикувано21.01.09 21:12



Може да е от тия свръхмощните, които в себе си имат антидепресанти и какво ли още - например Ксеникал.
Но дори и с най-мощните хапове не става без хранителен режим, и движение.
АКО ИМАШЕ РАБОТЕЩО ХАПЧЕ, СОКЧЕ И НЕ ЗНАМ ОЩЕ КАКВО, ЗАЩО ВСЕКИ МЕСЕЦ ИЗЛИЗА НОВ ЦЯР ЗА ОТСЛАБВАНЕ? АБСОЛЮТЕН МАРКЕТИНГ!
Има хранителни добавки, които помагат по малко, и такива които изобщо не помагат, в свалянето на килограми.
И на последно място, но не и по важност, супер вредно е да сваляш по 10 кг на месец, както е направил твоя човек.




Тема Re: За първи път....нови [re: drishko]  
Автор изropи kъщa (непознат )
Публикувано21.01.09 22:04



Моляте обясни ми защо е толкова вредно да сваляш по 10 кила на месец. В смисъл, кое е вредното. Нали на всякъде тръбят да сме по слаби. Аз каквато съм нетърпелива и искам резултати веднага.



Тема Re: За първи път....нови [re: изropи kъщa]  
Автор вeceлyшka ()
Публикувано21.01.09 23:39



Защото при бързото сваляне после рискът да си възвърнеш килограмите, дори с лихвата, е много по-голям. ТРябва да се отслабва бавно, за да е трайно. При бързото сваляне организмът е така устроен, че помни и на всяка цена се стреми да си върне изгубеното. При бавното отслабване се приспособява.



Тема Re: За първи път....нови [re: изropи kъщa]  
Автор drishko (The Greatest)
Публикувано22.01.09 11:48



Много е вредно за сърцето, и за всички останали органи, защото толкова рязко сваляне обикновено е свързано с нечовешки лишения.
Когато въведеш правилни хранителни принципи, и започнеш да се движиш повече, първите една-две седмици губиш повечко, това е нормално, но после е хубаво да се движиш в рамките на 0,5-1 кг, което е програма максимум, свалена мазнина на седмица, и съответно 4-5 кг на месец.
Така може да ти се струва малко, но не е така. Ако започнеш да спазваш определни хранителни принципи, от сега например, до Май месец това са си 20 кг.
ПРИ ПРОДУКТИТЕ ЗА ОТСЛАБВАНЕ, СЪЩЕСТВУВА ОЩЕ ЕДИН ИНТЕРЕСЕН ФАКТ, ВСИЧКИТЕ ИМ ЛИСТОВКИ ПРЕПОРЪЧВАТ ХРАНИТЕЛЕН РЕЖИМ И СПОРТ, ПО ВРЕМЕ НА ПРИЕМА ИМ, И МНОГО ХОРА НЕ ОСЪЗНАВАТ, ЧЕ СВАЛЯТ БЛАГОДАРЕНИЕ ИМЕНО НА ТЕЗИ ДВА ФАКТОРА, А ХАПЧЕТО Е 99% САМОВНУШЕНИЕ. Има разбира се и такива, които спомагат процеса (за мен незначително), но може и без тях.




Тема Re: За първи път....нови [re: drishko]  
Автор изropи kъщa (непознат )
Публикувано22.01.09 15:59



Да кажем, че ме поразубедихте. И без това малко ме е страх да пия хапчета. Обаче, незнам защо реших точно сега да се заглеждам в огледалото. И сега какво следва, спорт ли, с моите 88 килограма. Опитах един път със спорт, ама се бях наяла и така ме заболя стомаха. Че взех и се отказах. Да не говорим, че аз за себе си си мисля, че нямам никаква култура на храненето. Нито знам кое да избягвам, нито знам с какво да го съвместявам. И май никога не съм знаела. А и тези около мене живущите-семейството ми и те май незнаят.
И на мен наистина поне 20 килограма ми трябват. Сега сигурно ще ме пратите при диетолог да ми изготви програма.
С хапчето ми се вижда по лесно-пия, губя апетит и всичко е наред.
Въпреки, че се замислям, че и тогава трябва все нещо да ям.
Всъщност-добре кажи ми с кое да се храня. Ще опитам, забележа ли резултат, обещавам и да спортувам.



Тема Re: За първи път....нови [re: изropи kъщa]  
Автор вeceлyшka ()
Публикувано22.01.09 20:02



По-добре се откажи от тези хапчета. Ефектът е съмнителен, да не кажа, че е опасно в някои случаи. Ако те мързи и не си никаква спортна натура, не прави спорт, по-добре ходи по малко пеша, ще ти хареса. Особено като се стопли времето. Мен никаква земна и неземна сила не е в състояние да ме накара да спортувам.
За културата на хранене - поразрови се в нета, ще намериш много статии какво да се яде, как да се комбинира. Но не трябва да гладуваш. Не знам как стои въпроса с диетолози, какви са тарифите, но ако можеш, иди да ти изготви примерни комбинации в зависимост от това, което обичаш и да ти разясни някои неща. Целта е да не си обезумяла от глад, но и да не ядеш боклуци (в смисъл храни, от които се пълнее прекомерно).

Редактирано от вeceлyшka на 22.01.09 20:03.



Тема Re: За първи път....нови [re: изropи kъщa]  
Автор drishko (The Greatest)
Публикувано23.01.09 11:55



Е как така опитах веднъж със спорт? Искаш да кажеш един единствен път?
Не се яде точно преди да спортуваш!
Хвани се с нещо, което ти е забавно и приятно - народни танци, гимнастика, плуване или каквото ти се стори интересно. Аз лично съм по фитнеса и бокса, ама едва ли ще ти бъде много забавно. Ходенето не е лоша алтернатива, защото не товари ставите, но трябва да бъде поне 45 минути, и то не съвсем лежерно, а и Януари едва ли е най-подходящия месец...
Може и без диетолог, основните неща не са толкова сложни:
1. Храниш се на често, по малко - минимум 5 пъти дневно
2. Задължително закусваш
3. На обяд месо или риба + ориз или картофи или броколи
4. Следобяд месо или риба + салата
5. Вечерята е важно да бъде много изчистена откъм въглехидрати и мазнини - пилешко, телешко или рибка плюс салата.
Междинните хранения - риба тон в консерва, или по едно варено яйце...
Другото са подробности...




Тема Re: За първи път....нови [re: drishko]  
Автор изropи kъщa (непознат )
Публикувано23.01.09 19:42



Майчице, ти сериозно ли говориш. Значи аз 5 пъти трябва да ям риба или пиле. Че от къде толкова финанси. Всъщност, то не е лошо, но не бих могла да си го позволя. у нас само супи, леща, ориз, картофи и мляко се яде. Всъщност това ми позволява да го карам по икономично. Ипотема имам душко да изплащам, моляте. А забравих и сладко си позволяваме. Но месо рядко. Свекито се кара да го купуваме, че имало хормони.
О , не аз усещам, че сам си за завършване на такова образование диетология.
Ами като не съм свикнала да ям риби и пилета и яйца. А може ли само на салати да го давам и плодове.
Всъщност има и друго, до обяд почти никога не съм гладна.Но да видиш вечер какво става.
Но все пак ще те послушам, защото искам да стана като комшията слаба.
А той между другото каза още , че онова прословуто хапче не давало възможност да ти се яде. Поттискало се нещо в мозъка.



Тема Re: За първи път....нови [re: изropи kъщa]  
Автор nicky_name ()
Публикувано24.01.09 01:43



можеш мляко да ядеш вместо месо повечко, само да не е от много висока масленост. и плодове може, макар че наблегни на зеленчуците. но наистина поне 3 дена в седмицата яж яйца (варени най-добре, ако са пържени без мн мазнина) или риба, или пилешко месо без кожата - не е толкова скъпо, а и рибата много засища.
другото - картофите: да не са пържени, печени или варени с малко мазнина. 2 пъти седмично е ок. и ориз може, със зеленчуци, но внимавай с количеството - всъщност това са двете неща, с които трябва да внимаваш - качеството на храната (да намалиш чипсове, тесто, сладкиши, шоколад) и количеството - дори ако просто намалиш това, което сега ядеш без да го променяш като състав наполовина пак ще постигнеш резултат - преди си яла цяла чиния ориз - сега половин чиния. затова всъщност и се препоръчва по-често да се храниш - за да не прегладняваш вечер.

това, което е най-добре да избягваш е сладкото и хляба. е, можеш да си вземеш тъмен и по една-две тънки филийки напр с лютеница (без маргарин, масло и др. такива) при глад.

също така - пий повечко вода.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.