Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:51 14.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Какво са пуканките?нови [re: изropи kъщa]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано25.01.09 14:11



Ами царевица, ама разпукана, че и с мазнина!
Една от най лошите комбинации въглехидрати с мазнина.
Прасенцата ги угояват точно с царевица

.



Тема Re: За първи път....нови [re: Изyмeн]  
Автор изropи kъщa (непознат )
Публикувано25.01.09 20:13



Ау, вярно ли. Край никакви пуканки. Аз се чудя що ме заболя вчера жлъчката.



Тема Re: За първи път....нови [re: Kukita]  
Автор изropи kъщa (непознат )
Публикувано25.01.09 20:26



Благодаря. Ами с месото не съм много на ти. Но пък и на салати и плодове явно неможе само да се кара. Всъщност когато си пила редуктил,колко време е било и за колко време си си върнала килцата. Гледам, че комшията ходи и да спортува. Не го пие вече, пил го е 2 месеца, но наистина е отслабнал и гледам за сега си е слаб.
Значи какво предимно се приготвя в къщи, ще напиша за да видим какво ще се наложи да изхвърлям от менюто. Приготвяме,леща-с лук и морков,олио и червен пипер. Само варена. Варим супи, пак слагам лук,олио,броколи,морков картов, чушка-замръзена от фризера,но не е печена,(понякога грах), фиде. Друго-китайски ориз-но там мъжа ми го задушава(за мене си е живо пържене) със зеленчуци(морков, зеле, грах). Риба печена на скара,и слата от зеле и морков. В седмицата 1 път пиле. Това е ежеседмично и това се редува. Колко е пълноценно незнам, но така пестя пари. Е преди да се зарека да правя диета, задължително се затичвеахме до магазина за нещо сладичко.
Аз явно нямам и достатъчно фантазия да разнообразявам, знам ли.
Благодаря за помоща и подкрепата на всички.



Тема Re: Какво са пуканките?нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор изropи kъщa (непознат )
Публикувано25.01.09 20:27



.

. Обещавам повече никога.



Тема Re: За първи път....нови [re: изropи kъщa]  
Автор Kukita ()
Публикувано25.01.09 21:36



Редуктил пих преди няколко години. Действието му е силно намаляване на апетита (доколкото разбрах бърка някъде в мозъка, ама не съм съвсем сигурна де). Намали ми апетита, ама ми докара сърцебиене и проблеми със съня. А и беше доста скъп. На финала - за около месец и половина бях отслабнала символично (на моите килограми даже не си личеше кой знае колко), но не се чувствах добре. И след като спрях приема, за 3-4 месеца бях отгоре на стартовото тегло.
А що се отнася до менюто, надали ще съм от голяма полза. И моята кулинарна фантазия не е кой знае каква. Но все пак няколко неща, в които съм сигурна. Опитай се да свикнеш да четеш съдържанието на храните по опаковките им и купувай само нискомаслени и обезмаслени продукти. Забрави за белия хляб, бисквитките, солетките, .... Опитвай се всеки ден да имаш протеинова храна - пилешко, риба, извара, по една-две кофички обезмаслено кисело мляко. Спокойно можеш да включиш изварата като прекрасен диетичен продукт, подходящ за готвене. Например със замразени пиперки и домати и едно-две чукнати накрая яйчица ще се получи диетичен миш-маш, а никак няма да е скъпо. Супите също са чудесна храна за диети, но нека да са почти без олио и по възможност с пълнозърнесто фиде, или въобще без фиде. А аз лично вече в застройката слагам и извара, за по-голяма плътност, и става доста вкусно. Китайският ориз бих го забравила. Пиле, риба, салати от зеле и моркови - това си е чудесно диетично меню. Ако пасираш в блендер или кухненески робот малко извара с обезмаслено кисело мляко, добавиш лимонов сок, калиева сол и подправки се получава чудесен дресинг за зелева салата, която си е засищаща като основно ястие.
Задължително закусвай - например филийка пълнозърнест хляб , варени яйца, или пълнозърнесто мюсли!!! Задължително си приготвяй нещо за хапване като междинна закуска - ако ще да е малка ябълка, един морков, кофичка обезмаслено кисело мляко, или чаша обезмаслено прясно мляко с малко нес кафе и някакъв подсладител. Така няма да прегладняваш и ще се засищаш с по-малко храна на обяд и вечеря. И се въоръжи с много инат!
Все пак не се имам за кой знае какъв специалист по диетично хранене, и затова няма да е зле да потърсиш повече подробности за най-сполучливите диетични режими. Знам, че нисковъглехидратния режим също е много ефикасен, за Дюкан няма да коментирам - той ме спаси от 27 излишни кила. Тук има доста хора, които чувствително са отслабнали с нисковъглехидратна диета, и могат да ти дадат добри съвети.
А физическата активност не е за подценяване. Аз съм трагичен мързеливец, но сега съм се наумила да се присъединя към групичката на ходещите по 10000 крачки дневно. Заповядай там, сигурно това ще подпомогне топенето на излишъци!



Тема Re: За първи път....нови [re: изropи kъщa]  
Автор slippers (непознат )
Публикувано01.02.09 18:06



Простичко но бавно и сигурно:всичко което съдържа захар и брашно се изключва от менюто,желателно е дори ориз и картофи.Не се преяжда.3-4ч преди сън е последното хранене.Пие се много вода.Тлъсто и солено също се изключва.За година и половина свалих 40кг.И най-важното/за разлика от Дюкан/,че се ядат плодове и зеленчуци.



Тема Re: За първи път....нови [re: slippers]  
Автор изropи kъщa (непознат )
Публикувано01.02.09 23:27



Стига бе -верно ли. Аз обаче ще се похваля че вече 7 килограма съм надолу.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.