Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:00 14.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: За първи път....нови [re: nicky_name]  
Автор изropи kъщa (непознат )
Публикувано24.01.09 09:39



Така вече по се ядва. Добре. Започвам. Имам един кантар в къщи дето много,много му нямам вяра, но ще започна и да се меря, всеки ден. Мисля си, че това също ще ме стимулира. Но до обяд нищо не обичам да ям, просто не ми се яде. Значи ори, картофи да не се яде вечер,а вечер пилето рибата и салатата. Е сладкото, там малко ще ми е по трудно, но тук вече ме следите и обещавам да не се предавам. Ще се пробвам да живея без него. Е обичам си макаронки със сирене и масълце и захар(естествено), но явно ще трябва да се откава и от тях. А за следобедна закуска може ли мляко с какао за да не си мисля за шоколад. Благодаря за подкрепата



Тема Re: За първи път....нови [re: nicky_name]  
Автор изropи kъщa (непознат )
Публикувано24.01.09 09:42



Между другото казах на комшията, че почвам диета, без хапчета. Стори ми се малко ме изгледа с надсмешка. А и мъжа ми и той си е дебеличък. Кой знае какво си мислят вече за нас като мсе дебеличко семейство. Иначе детенцето ни не е пълно-за сега СЛАВА НА БОГА. Но пък изглежда по голям за възрастта си. Започвам да се уча на правилни навици-не искам и детето ми да е дебело.



Тема Re: За първи път....нови [re: изropи kъщa]  
Автор drishko (The Greatest)
Публикувано24.01.09 11:50



Ако това те успокоява с хапове излиза значително по-скъпо! Просто си нямаш представа в какво ще се забъркаш... Какаото определено е по-добре сутрин.




Тема Re: За първи път....нови [re: drishko]  
Автор изropи kъщa (непознат )
Публикувано24.01.09 11:57



добре- с мляко сутрин или към 10ч. Абе страх си ме е да пия хапчета. А мусли Може ли с мляко



Тема Re: За първи път....нови [re: изropи kъщa]  
Автор drishko (The Greatest)
Публикувано24.01.09 17:21



Мюсли може сутрин с мляко - да, подходяща закуска е.




Тема Re: За първи път....нови [re: drishko]  
Автор изropи kъщa (непознат )
Публикувано24.01.09 20:44



а пуканки от онези дето ги продават на улицата и уж са от кокосово масло, аможе и да са. Тях може ли да ги ям и кога, защото много ги обичам. Всъщност калорични ли са.



Тема Re: За първи път....нови [re: изropи kъщa]  
Автор nicky_name ()
Публикувано24.01.09 23:10



ами не е като да са без калории, но пък ти ще изядеш 50 грама, което не е нещо особено. и макарони си позволявай примерно веднъж седмично, за да не се чувстваш зле и лишена. важно е режимът освен всичко и да е приятен и умерено строг :)


успех



Тема Re: За първи път....нови [re: nicky_name]  
Автор изropи kъщa (непознат )
Публикувано25.01.09 11:53



добре, слушам. Но съм щастлива, че няма да ме лишите и от пуканките. Е те не са ли с малко калории, все пак. Или като са с масло и това ги прави по калорични



Тема Re: За първи път....нови [re: изropи kъщa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано25.01.09 12:08



Пуканките са по-калорични от захарта според официалните сайтове на вносителите.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: За първи път....нови [re: Изyмeн]  
Автор Kukita ()
Публикувано25.01.09 12:52



А аз мисля, че не става въпрос само за калоричност (макар, че отрицателния калориен баланс е основното нещо, което трябва да се има предвид при отслабване). Пуканките са много мазни и солени, което го прави напълно неподходящи за отслабващи. Смятам, че ако искаш наистина да успееш, просто трябва да забравиш за подобен тип храни - например бързи въглехидрати от типа на бял хляб и всевъзможни сладкиши, мазнички манджи, дребни вкусотийки като чипс, ПУКАНКИ и подобни. В противен случай рискуваш да преминеш във фазата ВЕЧНО НА ДИЕТА, ГЛАДНА, НО ДЕБЕЛА. Мисля, че ако в главата ти е мисълта "какво толкова пък, само малко пуканки, или само една бисквитка, или само две пържени картофчета, или ...", рискуваш да провалиш начинаниети си, а ако дори в началото си успяла да пребориш две-три кила, ще си ги върнеш с неизбежен йо-йо ефект.
Съветвам те да разгледаш дневното си меню, тотално да изхвърлиш всичко неподходящо от него, да бъдеш винаги готова с нещо диетично в чантата за ядене през два-три часа, за да не допускаш чувството за глад да те принуждава да прибегнеш точно към такива хватки за неговото залъгване.
И накрая, но може би най-важно: разгледай информацията за различните диетични режими и избери най-подходящия за себе си. Те работят само ако са съобразени с личните ни вкусови предпочитания и аз съм типичен пример за това. Пробвала съм безброй режими - плодогладуване, постене, лунуване, всевъзможни хапчета (в това число и редуктил, който е аналог на китайската лида на твоя комшия), и ефекта беше винаги задължително йо-йо. При мен успешния режим е този на Дюкан, просто защото обожавам месо, успявам чрез изкуствени подсладители да задоволя глада за сладко и никога не съм гладна. В никакъв случай не ти препоръчвам точно него, просто много внимателно се замисли какво всъщност обичаш и кое ще ти бъде най-лесно.
И още нещо, вече последно. Някъде по-горе пишеш "...Но съм щастлива, че няма да ме ЛИШИТЕ и от ...". Никой не иска и няма намерение да те лишава от каквото и да е. Тук споделяме личен опит, а дали ще се възползваш от съветите или не, е твое лично решение и избор.
Затова ти желая да вземеш своето решение, а ако вече си го направила, и наистина ИСКАШ да пребориш излишните килограми, искрено ти желая да направиш най-точния за теб избор! Успех!!!

Редактирано от Kukita на 25.01.09 13:01.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.