Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:53 28.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За първи път....  
Автор изropи kъщa (непознат )
Публикувано21.01.09 20:21



За първи път влизам в този форум и то защото съм изумена. Съседът ми е станал като манекен. Този човек точно миналата година беше като движеща се бъчвичка, а сега всяка вечер се връща от незнам си кое място дето ходел да рита топка. Питам го -кво е станало. Онзи ми се смее и ми се наслаждава на сигурно ококорчените очи. Естествено не го оставих на мира. И накрая изплю камъчето. Първо започна с онази теория-ами не ядеш. Сигурно го каза, защото ме вижда аз как изглеждам . Нали аз немога да се видя отстрани.
Но аз започнах да твърдя, че не е само от неяденето.
При което жена му се показа и с надсмешка ми вика и пред него и пред мене. Ами пие едни хапчета. Скри името от мен-уж не го знаел. Нямало го хапчето по аптеките, само чрез доставка от някой си можело да го получел.
Минаха 2-3 дена , аз апк се понавъртях около тях. И ми казва накрая , че не знаел цялото име но запощвало с лида името или лидия.
Отворих нета-с името лидия нищо не открих, но с името лида открих някакво което е подобно на редуктил и опасно за здравето.
Накрая го попитах колко реално килограма е свалил. И той ми казва от 137 на 93. И ги е почнал от октомври миналата година. Пил ги е само 2 месеца. помогнали са му на метаболизма.
Моля ви се хора, кажете ми нещо по въпроса, защото като го гледам този човек как се измени, направо си мисля, че пред нищо няма да се спра за да изнамеря тази отрова. Никога не ми се е налагало да пия такова нещо. Е имам си килца за сваляне, но нещо ме амбицира откакто го видях и само за това мисля.



Тема Re: За първи път....нови [re: изropи kъщa]  
Автор drishko (The Greatest)
Публикувано21.01.09 21:12



Може да е от тия свръхмощните, които в себе си имат антидепресанти и какво ли още - например Ксеникал.
Но дори и с най-мощните хапове не става без хранителен режим, и движение.
АКО ИМАШЕ РАБОТЕЩО ХАПЧЕ, СОКЧЕ И НЕ ЗНАМ ОЩЕ КАКВО, ЗАЩО ВСЕКИ МЕСЕЦ ИЗЛИЗА НОВ ЦЯР ЗА ОТСЛАБВАНЕ? АБСОЛЮТЕН МАРКЕТИНГ!
Има хранителни добавки, които помагат по малко, и такива които изобщо не помагат, в свалянето на килограми.
И на последно място, но не и по важност, супер вредно е да сваляш по 10 кг на месец, както е направил твоя човек.




Тема Re: За първи път....нови [re: drishko]  
Автор изropи kъщa (непознат )
Публикувано21.01.09 22:04



Моляте обясни ми защо е толкова вредно да сваляш по 10 кила на месец. В смисъл, кое е вредното. Нали на всякъде тръбят да сме по слаби. Аз каквато съм нетърпелива и искам резултати веднага.



Тема Re: За първи път....нови [re: изropи kъщa]  
Автор вeceлyшka ()
Публикувано21.01.09 23:39



Защото при бързото сваляне после рискът да си възвърнеш килограмите, дори с лихвата, е много по-голям. ТРябва да се отслабва бавно, за да е трайно. При бързото сваляне организмът е така устроен, че помни и на всяка цена се стреми да си върне изгубеното. При бавното отслабване се приспособява.



Тема Re: За първи път....нови [re: изropи kъщa]  
Автор drishko (The Greatest)
Публикувано22.01.09 11:48



Много е вредно за сърцето, и за всички останали органи, защото толкова рязко сваляне обикновено е свързано с нечовешки лишения.
Когато въведеш правилни хранителни принципи, и започнеш да се движиш повече, първите една-две седмици губиш повечко, това е нормално, но после е хубаво да се движиш в рамките на 0,5-1 кг, което е програма максимум, свалена мазнина на седмица, и съответно 4-5 кг на месец.
Така може да ти се струва малко, но не е така. Ако започнеш да спазваш определни хранителни принципи, от сега например, до Май месец това са си 20 кг.
ПРИ ПРОДУКТИТЕ ЗА ОТСЛАБВАНЕ, СЪЩЕСТВУВА ОЩЕ ЕДИН ИНТЕРЕСЕН ФАКТ, ВСИЧКИТЕ ИМ ЛИСТОВКИ ПРЕПОРЪЧВАТ ХРАНИТЕЛЕН РЕЖИМ И СПОРТ, ПО ВРЕМЕ НА ПРИЕМА ИМ, И МНОГО ХОРА НЕ ОСЪЗНАВАТ, ЧЕ СВАЛЯТ БЛАГОДАРЕНИЕ ИМЕНО НА ТЕЗИ ДВА ФАКТОРА, А ХАПЧЕТО Е 99% САМОВНУШЕНИЕ. Има разбира се и такива, които спомагат процеса (за мен незначително), но може и без тях.




Тема Re: За първи път....нови [re: drishko]  
Автор изropи kъщa (непознат )
Публикувано22.01.09 15:59



Да кажем, че ме поразубедихте. И без това малко ме е страх да пия хапчета. Обаче, незнам защо реших точно сега да се заглеждам в огледалото. И сега какво следва, спорт ли, с моите 88 килограма. Опитах един път със спорт, ама се бях наяла и така ме заболя стомаха. Че взех и се отказах. Да не говорим, че аз за себе си си мисля, че нямам никаква култура на храненето. Нито знам кое да избягвам, нито знам с какво да го съвместявам. И май никога не съм знаела. А и тези около мене живущите-семейството ми и те май незнаят.
И на мен наистина поне 20 килограма ми трябват. Сега сигурно ще ме пратите при диетолог да ми изготви програма.
С хапчето ми се вижда по лесно-пия, губя апетит и всичко е наред.
Въпреки, че се замислям, че и тогава трябва все нещо да ям.
Всъщност-добре кажи ми с кое да се храня. Ще опитам, забележа ли резултат, обещавам и да спортувам.



Тема Re: За първи път....нови [re: изropи kъщa]  
Автор вeceлyшka ()
Публикувано22.01.09 20:02



По-добре се откажи от тези хапчета. Ефектът е съмнителен, да не кажа, че е опасно в някои случаи. Ако те мързи и не си никаква спортна натура, не прави спорт, по-добре ходи по малко пеша, ще ти хареса. Особено като се стопли времето. Мен никаква земна и неземна сила не е в състояние да ме накара да спортувам.
За културата на хранене - поразрови се в нета, ще намериш много статии какво да се яде, как да се комбинира. Но не трябва да гладуваш. Не знам как стои въпроса с диетолози, какви са тарифите, но ако можеш, иди да ти изготви примерни комбинации в зависимост от това, което обичаш и да ти разясни някои неща. Целта е да не си обезумяла от глад, но и да не ядеш боклуци (в смисъл храни, от които се пълнее прекомерно).

Редактирано от вeceлyшka на 22.01.09 20:03.



Тема Re: За първи път....нови [re: изropи kъщa]  
Автор drishko (The Greatest)
Публикувано23.01.09 11:55



Е как така опитах веднъж със спорт? Искаш да кажеш един единствен път?
Не се яде точно преди да спортуваш!
Хвани се с нещо, което ти е забавно и приятно - народни танци, гимнастика, плуване или каквото ти се стори интересно. Аз лично съм по фитнеса и бокса, ама едва ли ще ти бъде много забавно. Ходенето не е лоша алтернатива, защото не товари ставите, но трябва да бъде поне 45 минути, и то не съвсем лежерно, а и Януари едва ли е най-подходящия месец...
Може и без диетолог, основните неща не са толкова сложни:
1. Храниш се на често, по малко - минимум 5 пъти дневно
2. Задължително закусваш
3. На обяд месо или риба + ориз или картофи или броколи
4. Следобяд месо или риба + салата
5. Вечерята е важно да бъде много изчистена откъм въглехидрати и мазнини - пилешко, телешко или рибка плюс салата.
Междинните хранения - риба тон в консерва, или по едно варено яйце...
Другото са подробности...




Тема Re: За първи път....нови [re: drishko]  
Автор изropи kъщa (непознат )
Публикувано23.01.09 19:42



Майчице, ти сериозно ли говориш. Значи аз 5 пъти трябва да ям риба или пиле. Че от къде толкова финанси. Всъщност, то не е лошо, но не бих могла да си го позволя. у нас само супи, леща, ориз, картофи и мляко се яде. Всъщност това ми позволява да го карам по икономично. Ипотема имам душко да изплащам, моляте. А забравих и сладко си позволяваме. Но месо рядко. Свекито се кара да го купуваме, че имало хормони.
О , не аз усещам, че сам си за завършване на такова образование диетология.
Ами като не съм свикнала да ям риби и пилета и яйца. А може ли само на салати да го давам и плодове.
Всъщност има и друго, до обяд почти никога не съм гладна.Но да видиш вечер какво става.
Но все пак ще те послушам, защото искам да стана като комшията слаба.
А той между другото каза още , че онова прословуто хапче не давало възможност да ти се яде. Поттискало се нещо в мозъка.



Тема Re: За първи път....нови [re: изropи kъщa]  
Автор nicky_name ()
Публикувано24.01.09 01:43



можеш мляко да ядеш вместо месо повечко, само да не е от много висока масленост. и плодове може, макар че наблегни на зеленчуците. но наистина поне 3 дена в седмицата яж яйца (варени най-добре, ако са пържени без мн мазнина) или риба, или пилешко месо без кожата - не е толкова скъпо, а и рибата много засища.
другото - картофите: да не са пържени, печени или варени с малко мазнина. 2 пъти седмично е ок. и ориз може, със зеленчуци, но внимавай с количеството - всъщност това са двете неща, с които трябва да внимаваш - качеството на храната (да намалиш чипсове, тесто, сладкиши, шоколад) и количеството - дори ако просто намалиш това, което сега ядеш без да го променяш като състав наполовина пак ще постигнеш резултат - преди си яла цяла чиния ориз - сега половин чиния. затова всъщност и се препоръчва по-често да се храниш - за да не прегладняваш вечер.

това, което е най-добре да избягваш е сладкото и хляба. е, можеш да си вземеш тъмен и по една-две тънки филийки напр с лютеница (без маргарин, масло и др. такива) при глад.

също така - пий повечко вода.



Тема Re: За първи път....нови [re: nicky_name]  
Автор изropи kъщa (непознат )
Публикувано24.01.09 09:39



Така вече по се ядва. Добре. Започвам. Имам един кантар в къщи дето много,много му нямам вяра, но ще започна и да се меря, всеки ден. Мисля си, че това също ще ме стимулира. Но до обяд нищо не обичам да ям, просто не ми се яде. Значи ори, картофи да не се яде вечер,а вечер пилето рибата и салатата. Е сладкото, там малко ще ми е по трудно, но тук вече ме следите и обещавам да не се предавам. Ще се пробвам да живея без него. Е обичам си макаронки със сирене и масълце и захар(естествено), но явно ще трябва да се откава и от тях. А за следобедна закуска може ли мляко с какао за да не си мисля за шоколад. Благодаря за подкрепата



Тема Re: За първи път....нови [re: nicky_name]  
Автор изropи kъщa (непознат )
Публикувано24.01.09 09:42



Между другото казах на комшията, че почвам диета, без хапчета. Стори ми се малко ме изгледа с надсмешка. А и мъжа ми и той си е дебеличък. Кой знае какво си мислят вече за нас като мсе дебеличко семейство. Иначе детенцето ни не е пълно-за сега СЛАВА НА БОГА. Но пък изглежда по голям за възрастта си. Започвам да се уча на правилни навици-не искам и детето ми да е дебело.



Тема Re: За първи път....нови [re: изropи kъщa]  
Автор drishko (The Greatest)
Публикувано24.01.09 11:50



Ако това те успокоява с хапове излиза значително по-скъпо! Просто си нямаш представа в какво ще се забъркаш... Какаото определено е по-добре сутрин.




Тема Re: За първи път....нови [re: drishko]  
Автор изropи kъщa (непознат )
Публикувано24.01.09 11:57



добре- с мляко сутрин или към 10ч. Абе страх си ме е да пия хапчета. А мусли Може ли с мляко



Тема Re: За първи път....нови [re: изropи kъщa]  
Автор drishko (The Greatest)
Публикувано24.01.09 17:21



Мюсли може сутрин с мляко - да, подходяща закуска е.




Тема Re: За първи път....нови [re: drishko]  
Автор изropи kъщa (непознат )
Публикувано24.01.09 20:44



а пуканки от онези дето ги продават на улицата и уж са от кокосово масло, аможе и да са. Тях може ли да ги ям и кога, защото много ги обичам. Всъщност калорични ли са.



Тема Re: За първи път....нови [re: изropи kъщa]  
Автор nicky_name ()
Публикувано24.01.09 23:10



ами не е като да са без калории, но пък ти ще изядеш 50 грама, което не е нещо особено. и макарони си позволявай примерно веднъж седмично, за да не се чувстваш зле и лишена. важно е режимът освен всичко и да е приятен и умерено строг :)


успех



Тема Re: За първи път....нови [re: nicky_name]  
Автор изropи kъщa (непознат )
Публикувано25.01.09 11:53



добре, слушам. Но съм щастлива, че няма да ме лишите и от пуканките. Е те не са ли с малко калории, все пак. Или като са с масло и това ги прави по калорични



Тема Re: За първи път....нови [re: изropи kъщa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано25.01.09 12:08



Пуканките са по-калорични от захарта според официалните сайтове на вносителите.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: За първи път....нови [re: Изyмeн]  
Автор Kukita ()
Публикувано25.01.09 12:52



А аз мисля, че не става въпрос само за калоричност (макар, че отрицателния калориен баланс е основното нещо, което трябва да се има предвид при отслабване). Пуканките са много мазни и солени, което го прави напълно неподходящи за отслабващи. Смятам, че ако искаш наистина да успееш, просто трябва да забравиш за подобен тип храни - например бързи въглехидрати от типа на бял хляб и всевъзможни сладкиши, мазнички манджи, дребни вкусотийки като чипс, ПУКАНКИ и подобни. В противен случай рискуваш да преминеш във фазата ВЕЧНО НА ДИЕТА, ГЛАДНА, НО ДЕБЕЛА. Мисля, че ако в главата ти е мисълта "какво толкова пък, само малко пуканки, или само една бисквитка, или само две пържени картофчета, или ...", рискуваш да провалиш начинаниети си, а ако дори в началото си успяла да пребориш две-три кила, ще си ги върнеш с неизбежен йо-йо ефект.
Съветвам те да разгледаш дневното си меню, тотално да изхвърлиш всичко неподходящо от него, да бъдеш винаги готова с нещо диетично в чантата за ядене през два-три часа, за да не допускаш чувството за глад да те принуждава да прибегнеш точно към такива хватки за неговото залъгване.
И накрая, но може би най-важно: разгледай информацията за различните диетични режими и избери най-подходящия за себе си. Те работят само ако са съобразени с личните ни вкусови предпочитания и аз съм типичен пример за това. Пробвала съм безброй режими - плодогладуване, постене, лунуване, всевъзможни хапчета (в това число и редуктил, който е аналог на китайската лида на твоя комшия), и ефекта беше винаги задължително йо-йо. При мен успешния режим е този на Дюкан, просто защото обожавам месо, успявам чрез изкуствени подсладители да задоволя глада за сладко и никога не съм гладна. В никакъв случай не ти препоръчвам точно него, просто много внимателно се замисли какво всъщност обичаш и кое ще ти бъде най-лесно.
И още нещо, вече последно. Някъде по-горе пишеш "...Но съм щастлива, че няма да ме ЛИШИТЕ и от ...". Никой не иска и няма намерение да те лишава от каквото и да е. Тук споделяме личен опит, а дали ще се възползваш от съветите или не, е твое лично решение и избор.
Затова ти желая да вземеш своето решение, а ако вече си го направила, и наистина ИСКАШ да пребориш излишните килограми, искрено ти желая да направиш най-точния за теб избор! Успех!!!

Редактирано от Kukita на 25.01.09 13:01.



Тема Какво са пуканките?нови [re: изropи kъщa]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано25.01.09 14:11



Ами царевица, ама разпукана, че и с мазнина!
Една от най лошите комбинации въглехидрати с мазнина.
Прасенцата ги угояват точно с царевица

.



Тема Re: За първи път....нови [re: Изyмeн]  
Автор изropи kъщa (непознат )
Публикувано25.01.09 20:13



Ау, вярно ли. Край никакви пуканки. Аз се чудя що ме заболя вчера жлъчката.



Тема Re: За първи път....нови [re: Kukita]  
Автор изropи kъщa (непознат )
Публикувано25.01.09 20:26



Благодаря. Ами с месото не съм много на ти. Но пък и на салати и плодове явно неможе само да се кара. Всъщност когато си пила редуктил,колко време е било и за колко време си си върнала килцата. Гледам, че комшията ходи и да спортува. Не го пие вече, пил го е 2 месеца, но наистина е отслабнал и гледам за сега си е слаб.
Значи какво предимно се приготвя в къщи, ще напиша за да видим какво ще се наложи да изхвърлям от менюто. Приготвяме,леща-с лук и морков,олио и червен пипер. Само варена. Варим супи, пак слагам лук,олио,броколи,морков картов, чушка-замръзена от фризера,но не е печена,(понякога грах), фиде. Друго-китайски ориз-но там мъжа ми го задушава(за мене си е живо пържене) със зеленчуци(морков, зеле, грах). Риба печена на скара,и слата от зеле и морков. В седмицата 1 път пиле. Това е ежеседмично и това се редува. Колко е пълноценно незнам, но така пестя пари. Е преди да се зарека да правя диета, задължително се затичвеахме до магазина за нещо сладичко.
Аз явно нямам и достатъчно фантазия да разнообразявам, знам ли.
Благодаря за помоща и подкрепата на всички.



Тема Re: Какво са пуканките?нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор изropи kъщa (непознат )
Публикувано25.01.09 20:27



.

. Обещавам повече никога.



Тема Re: За първи път....нови [re: изropи kъщa]  
Автор Kukita ()
Публикувано25.01.09 21:36



Редуктил пих преди няколко години. Действието му е силно намаляване на апетита (доколкото разбрах бърка някъде в мозъка, ама не съм съвсем сигурна де). Намали ми апетита, ама ми докара сърцебиене и проблеми със съня. А и беше доста скъп. На финала - за около месец и половина бях отслабнала символично (на моите килограми даже не си личеше кой знае колко), но не се чувствах добре. И след като спрях приема, за 3-4 месеца бях отгоре на стартовото тегло.
А що се отнася до менюто, надали ще съм от голяма полза. И моята кулинарна фантазия не е кой знае каква. Но все пак няколко неща, в които съм сигурна. Опитай се да свикнеш да четеш съдържанието на храните по опаковките им и купувай само нискомаслени и обезмаслени продукти. Забрави за белия хляб, бисквитките, солетките, .... Опитвай се всеки ден да имаш протеинова храна - пилешко, риба, извара, по една-две кофички обезмаслено кисело мляко. Спокойно можеш да включиш изварата като прекрасен диетичен продукт, подходящ за готвене. Например със замразени пиперки и домати и едно-две чукнати накрая яйчица ще се получи диетичен миш-маш, а никак няма да е скъпо. Супите също са чудесна храна за диети, но нека да са почти без олио и по възможност с пълнозърнесто фиде, или въобще без фиде. А аз лично вече в застройката слагам и извара, за по-голяма плътност, и става доста вкусно. Китайският ориз бих го забравила. Пиле, риба, салати от зеле и моркови - това си е чудесно диетично меню. Ако пасираш в блендер или кухненески робот малко извара с обезмаслено кисело мляко, добавиш лимонов сок, калиева сол и подправки се получава чудесен дресинг за зелева салата, която си е засищаща като основно ястие.
Задължително закусвай - например филийка пълнозърнест хляб , варени яйца, или пълнозърнесто мюсли!!! Задължително си приготвяй нещо за хапване като междинна закуска - ако ще да е малка ябълка, един морков, кофичка обезмаслено кисело мляко, или чаша обезмаслено прясно мляко с малко нес кафе и някакъв подсладител. Така няма да прегладняваш и ще се засищаш с по-малко храна на обяд и вечеря. И се въоръжи с много инат!
Все пак не се имам за кой знае какъв специалист по диетично хранене, и затова няма да е зле да потърсиш повече подробности за най-сполучливите диетични режими. Знам, че нисковъглехидратния режим също е много ефикасен, за Дюкан няма да коментирам - той ме спаси от 27 излишни кила. Тук има доста хора, които чувствително са отслабнали с нисковъглехидратна диета, и могат да ти дадат добри съвети.
А физическата активност не е за подценяване. Аз съм трагичен мързеливец, но сега съм се наумила да се присъединя към групичката на ходещите по 10000 крачки дневно. Заповядай там, сигурно това ще подпомогне топенето на излишъци!



Тема Re: За първи път....нови [re: изropи kъщa]  
Автор slippers (непознат )
Публикувано01.02.09 18:06



Простичко но бавно и сигурно:всичко което съдържа захар и брашно се изключва от менюто,желателно е дори ориз и картофи.Не се преяжда.3-4ч преди сън е последното хранене.Пие се много вода.Тлъсто и солено също се изключва.За година и половина свалих 40кг.И най-важното/за разлика от Дюкан/,че се ядат плодове и зеленчуци.



Тема Re: За първи път....нови [re: slippers]  
Автор изropи kъщa (непознат )
Публикувано01.02.09 23:27



Стига бе -верно ли. Аз обаче ще се похваля че вече 7 килограма съм надолу.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.