Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:55 11.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: mecopuh]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано15.12.08 10:45



Здравейте момичета,
Привет на милите ми колежки с които установих вече и визуален контакт.
Рада, Мечо Пух и Сани, още съм под влияние на нашата среща, която за мен
беше голямо преживяване, надявам се и за вас.
За информация на другите - нямахме проблем с разпознаването, веднага се "надушихме". Бяхме голями скици, общо взето говорехме една през друга, ако нямахме ангажименти, можехме да се бърборим до сутринта. Ако правим следваща среща ще е през деня. Искам да похваля и трите, доста са се потрудили и резултата е налице.
За съжаление, нямаше много добри възможности да се снимаме повече, заведението беше пълно до дупка, но все пак документирахме срещата. С Мечо Пух ще се видим, можеби в края на седмицата да свалим снимките и ще трябва да проявите търпение.
Успех на всички и много минусчета!

--------------------------------
в трета до 8 март



Тема Дюкан и диабет - въпроснови [re: Dorchester]  
Автор RUMl (четяща)
Публикувано15.12.08 14:24



Здравейте всички смели момичета и момчета! Първо да кажа, че ви се възхищавам на волята и успехите!!! Изчетох подробно всичко, но не намерих отговор на въпроса си. Има ли някой с диабет втори тип?
Аз от началото на годината се интересувам от Дюкан, чета и се радвам на успехите на другите. През април опитах, за един месец свалих 5кг и изведнъж вдигнах кръвното по неизвестни причини. Един месец не можах да го сваля и тъй като тогава започна, бих казала негативната кампания против Дюкан, се уплаших и се отказах. Естествено ,че до сега върнах килата обратно. Но вече реших пак да опитам, защото няма накъде....
Килограмите ми са ужасно много - 138, на 45години съм. Имам нарушена обмяна на веществата - причината е аденом но хипофизата. За 15г съм натрупала 50кг. От няколко години се появи и диабета, което не беше изненада. Няма да разказвам на дълго и широко, но съм стигала до стойности 22,0. Не съм на инсулин, защото при ежедневно двукратно мерене захарта варира в различни дни от 6-7 до 17-22. Смея да кажа, че ендокринолозите се чудят какво да ме правят...
Ще се радвам, ако някой ми отговори и се надявам да стана една от вас.



Тема Re: Дюкан и диабет - въпроснови [re: RUMl]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано15.12.08 15:20



Здравей при нас!
Едно е сигурно, намаляването на килограмите може да ти бъде само от полза!
Дали ще успееш с Дюкан, зависи само от теб. Дали има негативни последици от Дюкан - има, при неправилно провеждане.
При хора с увреждания на щитовидната жлеза, Дюкан действа по-бавно. Но все пак действа - ако да кажем сваляш по 2-3 килограма на месец, е добре, Защото ако не спазваш режим, килограмите хвърчат нагоре, нали така?
За да не се плашиш, най-добре е да се консултиращ с лекуващия си лекар (по-добре не само с един) дали този вид хранене застрашава здравето ти при твоя конкретен случай.

Моят съвет,
ако спазваш Дюкан, бъди много изпълнителна по отношение на количествата вода за деня, яж често, включвай редовно мазни риби. Т.к. режимът е нападан най-вече заради липсата на мазнини, отговорът се крие в това - мазните риби са позволени и дори препоръчителни. Едновременно, позволява се усвояването но мастноразтворими витамини, снабдяваш си организма с всичките там Омеги, а всъщност при хранене с риба се сваля най-ефикасно!

Това ми е препоръката и към всички останали, пишещи тук, яжте риба и пийте вода. Това е начинът да се застраховате срещу най-често срещаните проблеми при спазването на Дюканския режим.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Дюкан и диабет - въпроснови [re: Dorchester]  
Автор RUMl (четяща)
Публикувано15.12.08 15:40



Много ти благодаря! И с щитовидната имам проблеми... Личната ми лекарка казва, че като ми пише рецептите и като ми гледа диагнозите - до сега трябва да съм умряла. Странното е, че лекарите ,с които съм се консултирала, не ми препоръчват Дюкан. Обаче аз мисля, че е по-добре да опитам и сигурно ще започна от утре. Ох, никак нямам воля... и си търся оправдания.....





Тема Re: Дюкан и диабет - въпроснови [re: RUMl]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано15.12.08 16:38



Ако ще започваш от утре, още отсега си купи разнообреазна храна, започни със зареден хладилник.
Още една препоръка: измери си мерките с шивашки метър, защото падащите мерки са най-явния показател за отслабване.
И още едно много сладко нещо: Направи си снимка как изглеждаш днес, за да може да се сравняваш после, след като смъкнеш килцата.
Успех и не се притеснявай да питаш тук, ако нещо те интересува!



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
Автор Cлънчeвoтo зaйчe (непокорна)
Публикувано15.12.08 17:01



Здравейте и от мен,
Аз също от известно време съм на този режим. Стартирах от 64 кг при ръст 159см. Крайната ми цел е 50. В момента съм във втория етап като варирам между 58-57кг. Имам само едно прегрешение - позволих си алкохол на важен за мен празник. Но оттук нататък мисля това да не се повтори.
Пожелавам на всички ви много успехи и късмет, както и на себе си.
Чета ви отдавна, но все не събирам смелост да ви се обадя


Надявам се да не ви притеснявам с непрекъснатите си въпроси.
Друго не знам какво да ви напиша, освен да пожелая хубав ден

Ъ-ъ-ъ ... не разбрах ...

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Cлънчeвoтo зaйчe]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано15.12.08 18:04



Привет, хубав ден и хубава седмица и на теб!
Питай си на воля!



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
Автор Cлънчeвoтo зaйчe (непокорна)
Публикувано15.12.08 18:35



Знаех си, че съм направила някаква грешка...
Сега си я открих


Не съм знаела, че през смесения период зеленчуците не трябва да превишават количеството на месото - а аз просто забравях за него - хъх... Много лоша работа... Пак съм объркала всичко.
Иначе исках да попитам, кой според вас е оптималния вариант за редуване на дните - 5 на 5 или 7 на 7. Моят спортен тотализатор нацели 6 на 6, но сега прочетох няколко мнения за 5 на 5 и се замислих.

Ъ-ъ-ъ ... не разбрах ...

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Cлънчeвoтo зaйчe]  
Автор Noc (минаващ)
Публикувано15.12.08 19:16



Аз съм на тази диета от близо два месеца... при ръст 186 сантима съм имал тегло 103-105 кила, сега съм на 95-98. Целта ми е да стана 82-86 но не знам дали е постижимо. Засега имам малко проблеми със здравето, имам намалена имунна защита, било нормално за хора дето пазят диети - препоръчаха ми алое вера. мисля да вземам. Само едно нещо ме притеснява при тази диета и това е че не се разрешават мед и плодове. Е аз не се сещам за ЕДИН доктор да каже че лимона е вреден пшримерно, а Дюкан го забранява, а аз си имам абсолютно нормална кръвна захар. Е защо така ??



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Cлънчeвoтo зaйчe]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано15.12.08 19:23



Схемата всеки сам си я нагажда, 6/6 и 7/7 не са по-лоши от 5/5.

Да, зеленчуците са по-скоро гарнитура, не за нахранване. Но все пак не си направила някаква огромна грешка!



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.