Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:41 22.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Отслабвам с Дюкан 24  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано20.11.08 17:37



Табличката с нашите свалени килограми се намира






Протал е диета, която не налага големи лишения, не предполага измерване на храните и пресмятане на калориите и дава пълна свобода на консумиране на някои разпространени хранителни продукти.
Протал не е просто диета, а разширен план за отслабване, който може да се приеме или отхвърли в своята цялост. Този план се дели на 4 последователни фази:



Протал І

Ударна фаза на чистите протеини, която позволява светкавично отслабване, на практика не по-бавно от онова, което се постига чрез гладуване или чрез приемане на протеини на прах, но без недостатъците на тези два метода.



Протал ІІ

Смесен период на протеини, редуващи се с протеини+зеленчуци, продължава до постигане на желаното тегло.



Протал ІІІ

Режим на запазване на постигнатото тегло, предназначен да предотврати явлението, при което след всяка бърза загуба на килограми, организмът проявява тенденция да ги възстановява с още по-голяма бързина /т.нар. йо-йо ефект/.

Период на голяма уязвимост, чиято продължителност е точно 10 дни за всеки свален килограм.



Протал ІV

Накрая и най-вече – период на окончателна стабилизация, почиваща на една съвсем проста защитна мярка, която не изисква големи усилия и е задължителна за запазване на постигнатото тегло – един ден от седмицата диета, която трябва да се спазва всеки четвъртък, до края на живота и която е достатъчно ефикасна, за да бъде приета.





УДАРЕН ЕТАП - Ч И С Т И П Р О Т Е И Н И : От следните категории храни можете да консумирате колкото желаете без никакви ограничения и колкото ви се прииска.Разрешено ви е и да ги смесвате.



Постни меса

Това са : телешкото, говеждо и конско



Говеждото - всички части, които се пекат във фурна или на грил, а именно- стекът, филето, ростбифът,забранени са рибицата и котлетите, които са прекалено тлъсти.

Телешко: позволени са шницелът и частите за печене: котлетите също могат да се консумират, след като се отстрани тлъстата им част.



Свинското и агнешкото са забранени през ударният период, през който трябва да се приемат възможно най-чисти протеинови храни .



Можете да приготвяте месата според вкуса си, но без масло, олио, сметана нито дори олекотена. Най-препоръчителното е печенето на скара, но тези меса могат да се пекат и във фурна и да се варят.

Каймата също може да се консумира, стига да е от чисто месо и мазнинноста и да не надвишава 10-15 % . Препоръчително е да е от шол, и да е смляна пред вас.



Дреболии/карантия/: От тази категория е разрешен черният дроб-телешки, говежди или птичи, както телешкият и агнешкият езици, които не са тлъсти. Колкото до говеждият език- консумирайте му само върха, който е най-постната част. Черният дроб е ценен с високото си съдържание на витамини, които са изключително полезни през период на отслабване, но за съжаление е богат и на холестерол, поради което се изключва от менюто на предразположените към сърдечно-съдови заболявания.



Риби: За тази категория храни няма никакви ограничения. Всички риби са позволени, все едно дали постни или тлъсти, пушени или сушени, може и консервирани в собствен сос, без олио.

Може да се свари в бяло вино и подправки, да се опече във фолио,на скара...но без мазнина!

Морски дарове: всички ракообразни и всички миди:

скариди,омари, раци, лангусти, лангустини, стриди, миди, рапани, охлюви.



Птиче месо:

Всички птици са позволени, с изключение на птиците с плосък клюн - патицата и гъската, но при изричното условие да се консумират без кожата.



Постни шунки: Шунки със съдържание на мазнини м/у 2 и 4 %.

Традиционната шунка и джоланът не са разрешени, както и беконът, който е още по-тлъст.



Яйца: кокоши, пъдпъдъчи - те се консумират твърдо сварени или рохки, на очи,на омлет или бъркани в тефлонов тиган-без мазнина.



Обезмаслени млечни продукти - кисело мляко, извара и сирене. Тъй като в България няма достатъчно обезмаслено сирене, отдаваме предпочитанията си към обезмаслената извара и оставяме сиренето за трета фаза.



Минимум литър и половина вода дневно. Водата е много важна!

В количеството течности влиза и Кока-кола лайт или Пепси лайт, безалкохолни напитки с не повече от 0,8 калorии на чаша в зависимост от предпочитнията и нуждата от сладко, също така, чаят, кафето.







ВТОРИ ЕТАП - протеините от ударния +

ПОЗВОЛЕНИ ЗЕЛЕНЧУЦИ:



Домати, краставици, репички, спанак, аспержи, праз, зелен фасул, зеле, гъби, керевиз, копър, всички видове салати, , тиквички, чушки.

Да се внимава с количеството въглехидрат в зеленчуците, като напр. в морковите и цвеклото, където той е повече.

Забранени са нишестените зеленчуци: картофи, ориз, царевица, грах, бакла, леща, нахут. Без да забравяме авокадото, което много хора смятат за зеленчук, а то е плод и то много мазен. Артишокът също трябва да се избягва.

Важно: През смесената фаза на диетата не трябва да се добавя никакво олио/зехтин/ в салатите. Зеленчуците не бива да превишават като количество протеините – те са добавка към тях.



ДОБАВКИТЕ



Обезмасленото мляко- прясно или на прах може да подобри вкуса или да посгъсти чая или кафето, както и да участва в приготвянето на сосове, кремове и др. подобни.

Захарта е забранена.

Оцетът, мащерката, копърът, лукът, магданозът и всички подправки са не само позволени, но и препоръчителни.

Лимонът може да се използва изстискан върху рибите и месата,но не и като лимонада.

Солта и горчицата са разрешени, но в умерени количества. Могат да се заместят с горчица без мазнини и захар и диетична сол.

Обикновеният кетчуп не е разрешен, но има диетичен- без сол и захар, който можете да употребявате в ограничени количества.

Олиото и зехтина не са позволени.

Алкохолът е забранен.





РИТЪМ НА РЕДУВАНЕТО- Най-ефикасният и който най-добре съответства на психиката на дебелия човек е 5/5. Това означава- 5 дни на чисти протеини, 5 дни на протеини и зеленчуци.Този ритъм дава най-добри резултати.

Друго решение е ритъмът 1/1. Този ритъм е подходящ за хора с наснормено тегло не повече от 10 кг.То може да се приложи като почивка след ритъм 5/5.

- 2/7 е за хора с малко килограми за сваляне.

Вариант на 2/7 е 2/0, тоест 2 дни чисти протеини дневно и 5 дни нормално хранене,но без прекаляване.Този режим и този ритъм подхождат най-много на жени с целулит,които често са слаби в горната част на тялото и закръглени в ханша и бедрата.

Вариантът 4/3 е удобен за спазване, тъй като смесените дни се падат в края на седмицата и е препоръчителен на по-дълго режимстващи - за разнообразяване на схемата.





Трябва задължително да се приемат овесени трици. Целите са две: облекчаване на отделителните функции (запекът традиционно съпътства този род хранене) и увличане на калории. Има няколко варианта: разбъркани с вода или с ниско-маслено кисело мляко, най-вкусни са вложени в кекс или палачинка. Могат да бъдат евентуално заменени с пшенични трици, но има опасност от подуване на корема.



Няма ограничения в количествата на разрешените храни в Ударната и Смесената фаза. Тук е мястото да се спомене едно важно правило „За да се отслабва, трябва да се яде”. Не се пропуска ядене. Задължителни са закуска, обяд, вечеря, а ако се организирате да ядете през 4 часа, още по – добре.



ТРЕТИ ЕТАП /преходен режим/:

Продължителността на този преходен режим зависи от свалените килограми – 10 дни на свален килограм.

Ако сте свалили 20 кг, ще трябва да спазвате режима двайсет пъти по 10 дни, или 200 дни, или 6 месеца и 20 дни.

На тази база всеки лесно ще изчисли колко дни го отделят от окончателната стабилизация.

Имате право на следните храни:



- протеиновите храни от ударния период;

- зеленчуците от смесения период;

- 1 порция плодове дневно, с изключние на бананите, гроздето и черешите;

- 2 филии пълнозърнест хляб дневно;

- 40 кашкавал на ден;

- 2 порции нишестени нрани на седмица;

- агнешко бутче и печено свинско филе.


Всичко това увенчано с

- две гала вечери на седмица.

Но и задължително и неподлежащо на обсъждане с:

- 1 ден седмично ударен режим на чисти белтъчини.

Позволените плодове са : ябълки, ягоди, малини, пъпеш, диня /по един резен!/, грейпфрут, киви, праскова, круша, нектарина, манго.

Имате право на всички видове термично обработени сирена, като избягвате ферментиралите – камамбер, рокфор, козе.

Нишестените храни, които са предпочитани в низходяща градация – пълнозърнести макарони, кускус, качамак, булгур, цели житни зърна, леща, боб, грах, нахут, накрая ориз и картофи.

Новите меса са вече агнешкото, свинското и свинската шунка.

Два пъти седмично имате право на гала вечеря, когато ще можете да консумирате всякакви храни, особено тези, които най-много са ви липсвали през периода на отслабването.

Но трябва да спазвате две важни условия – никога да не си сипвате повторно от едно и също ястие и никога да не си приготвяте две последователни гала хранения. Следователно всичко може, но в единствено число – една салата, едно предястие, едно основно, един десерт, един аперитив, една чаша вино.





ЧЕТВЪРТИ ЕТАП: - окончателна стабилизация.



Включване на всички храни. По един ден седмично задължително само на чисти протеини. Трае цял живот.



Как действат белтъчините?

1. Чистотата на белтъчините намалява калорийния им принос.

2. Усвояването на белтъчините е придружено от висок разход на калории.

3. Чистите белтъчини намаляват апетита.

4. Чистите белтъчини засилват съпротивителните сили на организма.

5. Чистите белтъчини позволяват да се отслабне без загуба на мускулна тъкан и без омекване на кожата.





Съветите на д-р Дюкан



Никога не спазвайте диета, препоръчваща по-малко от 60 до 80 г чисти белтъчини. Освен ако не желаете да ограбите мускулите си, а кожата ви да увехне. Белтъчините позволяват да се отслабне без загуба на мускулна тъкан и без омекване на кожата. Белтъчините се усвояват трудно. За усвояването на 100 калории трапезна захар организмът ви изразходва само 7 калории. Усвояването на 100 калории масло или олио ви отнема 12 калории. А за да усвоите 100 калории чисти белтъчини, ще изразходвате цели 30 калории. Изберете сами!

Пийте много вода. Водата пречиства организма и подобрява резултатите от диетата. Съчетанието от вода и чисти белтъчини оказва мощно въздействие върху целулита. Забравете какво са ви говорили бабите ви - пийте вода, докато се храните.

Водата засища. Яжте от разрешените храни, колкото искате и толкова често, колкото ви се ще, и никога не прескачайте ядене. Мислете за това, което ядете - усещанията, предизвикани от храната, се улавят от центъра на засищането в мозъка. Яжте бавно - когато се храните бързо, намалявате количеството усещания, които стигат до мозъка ви.

Яжте студени храни и пийте студени напитки винаги, когато е възможно. За да ги усвои, организмът трябва да ги затопли и следователно да изразходва калории. Обливайте се с хладка вода. Ако останете под душа две минути, организмът ви ще изгори 100 калории само за да затопли тялото ви, а това е калорийният еквивалент на 3 км ходене пеш.

Откажете се от асансьора. Стойте прави колкото можете повече. Ходете целево - прибирайте се вкъщи пеш, ходете на пазар или на гости със собствените си крака.

По-долу давам линк към Калкулатора на Дюкан. След като изпълните всички стъпки, ще получите в резултат оптималното си тегло. Това не е теглото, при което ще изглеждате перфектно! Това просто е теглото, което ще поддържате след втора фаза най-лесно.



След като отворите сайта, трябва да натиснете бутона Votre poids d'avenir.
Следват 12 въпроса:
1. Метрична система (оставете metrique)
2. Сегашно тегло
3. Желано тегло
4. Максимално достигано тегло
5. Минимално достигано тегло
6. Най-продължително запазено тегло без особени усилия
7. Прилагани режими: никакви; няколко; многобройни
8. Ръст (см)
9. Възраст
10. Наследственост (съществува ли в семейството ви тенденция към напълняване): никаква; средна;силно изразена
11. Костна система (обхванете лявата китка с палеца и показалеца на дясната ръка). Пръстите ви се: застъпват; докосват; не се докосват
12. Пол

Ако сте жена, излиза въпрос номер 13:
13. Брой бременности: 0 - 7

След това натискате бутона Calculeur и се появява цифрата на вашето оптимално тегло.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
Авторcaни (Нерегистриран)
Публикувано20.11.08 18:58



Опалаааа

-първа!!!!!
Платноходке,четох те много внимателно,преглъщах,преглъщах и знаеш ли какво измислих. Кексче от трици,ама с 2 яйца,за да стане повечко и изварка и към двете лъжици трици една мляно ленено семе за разкош. Сладичко. И като поизстине го заливаш с почти цяло бурканче кисело мляко ,подсладено и нес кафе. Чакаш да попие млекцето и става като сметанка. Освен това си желирай мляко с каквито си поискаш аромати и вкусове. Аз също съм болна за сладко и в хладилника винаги има поне 2 вида крем. За другото изобщо забрави. Опитай.Стискам ти палци.
Да уточня за Дорчето- при мен си е грешката. 70 си беше целта и дори не вярвах,че ще стигна дотам. Сега обаче ме е страх,че е много демотивиращо и по- добре да е цел за задържане. Ама пък обясних.........само аз си се разбирам.
Целувам ви ,милички и изобщо не се давайте.Заслужава си .



Тема Аз ако бих могла...нови [re: Dorchester]  
АвторПлaтнoxoдka (Нерегистриран)
Публикувано20.11.08 20:50



... кях ли да рева тук, според теб????





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: caни]  
Автор Cлaбoтeлecнa (скоро?)
Публикувано20.11.08 21:02



Хора, провалих се! Това е. Ама така се провалих...Направо изпаднах в някакво умопомрачение и си хапнах щастливо от всичко. По много. Първо-чувствах перманетен глад. Второ-много ми е студено. Постоянно и не зависи от дрехите-отвътре ми е студено. В тази ситуация хич, ама хич не ми се пие вода. После-омръзна ми да гледам как по цял ден костеливи колежки се тъпчат с вафли, а след това отиват на обяд и поръчват първо, второ, трето, пък и с две филийки хляб отгоре. Не стига, че непрестанно трябва да отбивам атаките им да натъпчат и мен, ами и никой не забелязва резултатите ми. Това дотук можех да го преглътна, с усилия, ама се търпеше. Но когато отидох да си купя едно костюмче, ей така, светъл лъч в живота, и се установи, че трябва да си купя отново същия размер-при 8 кила и половина, ееее, тогава вече всичко отиде по дяволите. Това е. Днес съм си пак на протеини, но нямам никакъв ентусиазъм и въобще не съм положително настроена. Сега се страхувам да се премеря, не знам какво е станало. След няколко дни, може би. Това е, оплаках се, добре, че сте вие.







Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Cлaбoтeлecнa]  
Автор Kittana (Отнесена)
Публикувано20.11.08 23:42



Слаботелесна, много мъчно ми стана като прочетох. И на мен ми идват такива настроения, обаче май ината ми най-сетне се включва в моя полза. Просто не трябва да се предаваш. Защо трябва кльощавите ти колежки да те забележат, за да се чувстваш добре?! Виж какво си постигнала и знай, че ще постигнеш това, което искаш. Дай една усмивка


Лека и отслабваща нощ!

[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wEX3nNO/weight.png[/img]

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Cлaбoтeлecнa]  
Автор...тeлecнa (Нерегистриран)
Публикувано21.11.08 11:07



Като чета изтезанията ви се ужасявам. Не си играйте със здравето, хора.
Достатъчно е да се яде от всичко, но в леко намалени дози, като за начало. Без да чакате светкавични резултати, без да се измъчвате с този идиотски режим.
Ако ядеш 3 филии, изяж 2, намали с една трета съдържанието на чинията, ако омахваш 3 кюфтета, пробвай с две. Направи 20 крачки повече денем, изяж едно плодово мляко вместо парче торта... Бавно, постепенно.
Не се обръщам конкретно към теб, слаботелесна.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: ...тeлecнa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано21.11.08 12:11





В отговор на:

Като чета изтезанията ви




Ти намери изтезания в може би единствения режим на хранене, в който се яде често и по много. Какво ще кажеш за онези режими, при които се гладува?

Айде да се обосновеш, как разбра, че дюканският е "идиотски".

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Редактирано от Dorchester на 21.11.08 12:13.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: caни]  
АвторПлaтнoxoдka (Нерегистриран)
Публикувано21.11.08 16:20



Здрасти, Сани, благодаря ти, утре светкавично ще опитам този вариант на сладичко.



Само да те питам - аз си го представям като дюканската палачинка, която след това се напоява със сладката млечна смес - така ли е?? Или ти го печеш в кексова форма? И още нещо - какъв подсладител ползваш за киселото мляко? Аз знам само степчетата и захарина - някой от тях ли имаш предвид?

И ти благодаря още веднъж специално, точно такава помощ - с разбиране и доброта - работи при мен. И засега удържам.

А, и няма да описвам повече сънищата си, обещавам.




Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: ...тeлecнa]  
АвторПлaтнoxoдka (Нерегистриран)
Публикувано21.11.08 16:27



Няма да ти благодаря за съветите, които раздаваш с лека ръка.

Нито пък за доверието, което ни имаш, споделяxur личните си ужаси с нас.

Но държа да ти пожелая по-малко високомерие и повече уважение към усилията, които някои хора полагат, знаейки прекрасно какво правят и защо го правят.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано21.11.08 17:18



Здравейте герои,
казвам герои, защото прочетох че тук на някой много му се яде сладичко, но удържа фронта. Е, и аз съм така, че даже и по-зле. За 5 дни П свалих само 0.200гр и най-лошото е че започна да ми се повдига от пилешките пържоли и изобщо от месото, дори и от любимата ми риба. Та имам един въпрос към по-опитните: Дали мога да мина за известно( по-точно неизвестно) време на ПЗ, докато ми стане по-добре, че миналата събота бях на стъпка от припадъка. Толкова ми прилоша, че се обаждах на мъжа да идва да ме прибира и в колата седях с главата през прозореца да ме лъха вятъра, че бях издала багажа.Какво ще кажете за тази идея???


И явно ми липсват мазнините на организма ,защото неистово ми се хапват ядки ....да, точно ядки... и на мен ми е странно.Никога досега не ми се е случвало осъзнато да ми се ядат ядки. Това е от мен засега. На всички кураж и да знаете, че шапка ви свалям........няма амбиция като вашата..... супер сте....



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Пoли]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано21.11.08 18:17



Мили приятелки и приятели,днес е денят на християнското семейство!
Искрени поздрави и пожелания за здраве на вас и вашите семейства!!!
Хубав празник,който ни напомня,че имаме близки и обичани хора,на които можем да се доверим,да споделим и да се порадваме заедно на хубавите неща в живота!
Баща ми казва,че в живота са повече неприятности,отколкото ПРИЯТНОСТИ!


Да ви дава Господ сила,за да посрещате всичко с усмивка!Временните ви неуспехи-скоро да ви докарат радващи успехи!!!
ваша Рада



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Cлaбoтeлecнa]  
Автор mecopuh (много втален)
Публикувано21.11.08 18:49



Здравей Cлaбoтeлecнa!
Добре де - наяла си се, добре, ама не се отчайвай! Нито една "костелива" колежка не заслужава ти да дебелееш докато тя се тъпче с к'во ли не! В крайна сметка нито една от тях не е застрахована от напълняване! И тогава ще запее съвсем, ама съвсем друга песен! Продължавай си режима и си мисли, че рано или късно ще си купиш дрешката, за която мечтаеш! Не се връщай назад - 8 кг. са си 8. кг.! Иди в супера и нареди един до друг 8 пакета захар /сол, брашно и т. н./ и виж дали са малко! Аз в началото, когато нещата се закучваха така правех и ми минаваше! Сега вече редя чувалчета от по 5 кг. и си казвам: "Лелее! И всичкото това е било върху мен!!!". И цялото ми отчаяние си остава в магазина! Прибирам се удома още по-решена да не се отказвам, а да продължа до финала! Всеки си има такива периоди, но нали затова сме тук!


Аз също сънувам разни вкусотийки, но като се събудя си правя дюкански заместители. Оказа се, че до такава степен мисленето ми е променено, че като чета някаква рецепта си мисля как да я модифицирам, за да я нагодя към режима. Почти винаги се получава. По този начин си разнообразявам менюто и не ми омръзва.
Доричка, смъкни още 1.2 кг от теглото ми - вече съм 85.7 кг.! Вижда му се края! дано да успея преди коледа да додрапам до трета фаза!!!
Е, това е! Целувки на всички, хубави почивни дни и по-леки през новата седмица! А аз отивам на купон с много танци!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: mecopuh]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано21.11.08 20:00



Здравейте всички!


Мечо Пух, много добре си го измислила това с пакетите, аз бих го експериментирала направо със свинска мас на пакети ( само дето те са по 400 грама)...хехехе
но и твоя метод е много сполучлив за мотивация.
И да се разберем, мацки, ние не отслабваме за да ни харесват и забележат колежките, които между другото много добре ни виждат и се късат по шевовете от завист, правим го за собствено удовлетворение, за здравето си и за да ни харесват момчетата и мъжете около нас, все пак сме Дами, нали така?
Нека те си поръчват за обяд пълно меню, ние пък много скоро ще си купуваме какъвто тоалет ни се прииска, без да се притесняваме дали този цвят или модел не ни прави прекалено пищни!
Най-добре се смее този, който се смее последен.
Желая весел уикенд и още надолу-надолу с килограмчетата!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано22.11.08 01:24



Дюкански привет и от мен!
При мен нещата си вървят бавно и славно-вече съм 87 кг.и моля Дорчето да отрази този ми героизам!Естествено че съм доволна ,защото от размер 60 станах 50

И всички ми казват че съм свалила 10 години от физиономията си.Някои казват да спирам,добре съм си била така за годините ми...Аз само мълчалово се подсмихвам и продължавам по моята програма...Болшеството от познатите ми ме поздравяватс възхищение само една приятелка каза че съм се състарила...но аз не и обърнах внимание...
Слаботелесна-Направила си грешка,но сега продължавай още по внимателно с храната.Вече те посъветваха за сладките дюкански храни-лесни, достъпни и най важното истински заместители на липсващото сладко.
А това дали те забелязват с тези минус 8 кг.не е важно.Важното че процеса е започнал и минусите ще се натрупат и ще добиеш накрая мечтания вид!И аз не вярвах че ще смъкна някакви килограми но ето че станаха 25!!!И не беше никак трудно,защото не стоиш гладен и си хапваш често но режимните меса,зеленчуци и млечни...И има такова разнообразие от дюкански рецепти...При нас които имаме да сваляме повече от 20 кг.промяната се забелязва от околните след 15 кг.Така че трябва да се въоръжиш с две неща-дисциплина и търпение!Успех ти желая!
Нещо не мога да си корегирам линийката и ще опитам допълнително!



[image][/image]

Редактирано от kateluna на 22.11.08 01:25.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Cлaбoтeлecнa]  
Автор Плaтнoxoдka (бяла)
Публикувано22.11.08 11:44



Аз пък да те светна - ако това е първият ти провал, навярно няма да е последният:)). Така че приеми, че подобни провали неизбежно съпътстват триумфа, който те очаква в края на дюканската пътека... и толкова. Нищо страшно.


Аз, Слаботелесна, също се издънвах няколко пъти - и го приемах за неизбежно. Няма да си режа главата, я, щото кой ще продължи после нататък? А исках да продължа, това си беше ясно. Ако и ти си като мен - от хората, които се хранят почти безмесно - продове, картофи и ориз, сладичко - прекрасно те разбирам. В началото си беше жив ад с това пилешко и извара, и риба (която не понасям, впрочем). Само че аз нямах избор, ставаше въпрос за здравето ми, дори за живота ми, дето се казва - как да го изживея оттук нататък. Дали обездвижена, болна, в тежест на близките ми - и недобре изглеждаща, доста важно всъщност!! - или в добра кондиция и поглеждаща спокойно в огледалото. Тоест, искам да ти кажа, че ми омръзна да се влача виновна, скапана, уплашена - и нищо да не правя, за да променя това положение. А от мен си зависеше, нали. И в един момент си рекох - край, захващам се. И се захванах - с помощта на толкова прекрасни хора тук. А като се захванеш, идва и самоуважението, и силата да продължиш. Виждаш, че резултатът е налице, нали? Колежките ти едва ли са най-важният фактор в твоя живот. Те и моите колежки мълчаха твърде дълго... след което изведнъж се закахъриха за здравето ми, всички вкупом . Но нека не се лъжем - не колежките ни ядосват, нито все още големите номера дрехи, които носим - ядосва ни принудата и че ето, какви усилия помагаме, какви ограничения, а все така сме дебели и все така светът не е припаднал от смайване какви огромни жертви правим! А защо да припада? Светът си е зает с него си, както и всяка от нас - с нейните си проблеми. Моят проблем са огромното количество излишни кила, които ми пречат. Навярно при теб също е така. Е, значи просто заради себе си ще постоянстваме толкова дълго, колкото трябва, за да се чувстваме добре, и толкова. Няма шест-пет.
Така че, миличка Слаботелесна, дай ръка и да продължаваме - ние с теб, двете мрънкалки напоследък:)))). Знам, че е трудно, а сега още повече - студ, мраз, няма слънце. Обаче!!! И това ще мине - както нашите захвърлени килца - и ще дойде ново лято, нови радости, нов ентусиазъм. Давай да издържим дотогава и ще сме направо фурии, ще видиш:))).
А, и още нещо. Не се самообвинявай - след самообвиненията идват и самонаказанията, а това спокойно може да се превърне в период на ново тъпчене, дебелеене и самоомрази. Преслагам ти да си го спестим, помнейки крайната ни цел - спокойствието, доброто настроение... и самоуважението.
Е, и дрехите малък номер, разбира се, и споделеното харесване с образа в огледалото:))).
Тъй. Подуднах, сега отивам да майсторя сладкото екксче на Сани... щото, не знам дали споделих, ама така ми се яде сладичкооооо!!!

Доскоро, Слаботелесна. И не се ослушвай, ами да ми отговориш, ей!!!

А на вас, момчетаи момичета от този клуб, за търпението, помощта, подкрепата, за това, че ви има - благодаря ви.
Обичам ви, непознати мои.




Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Плaтнoxoдka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано22.11.08 15:24



Исках да оставя без коментар "кривването от пътя". Без значение кой и как е "кривнал" - всички знаем, че това не бива да се поощрява. А и на мен ми се иска да потупам по рамото момичетата, които споделят за издънки. И аз съм имала издънки, да не съм от желязо, я?!? Но не бива, недопустимо е да се успокояваме - "нищо не е станало", "не е страшно" и т.н. Правилно е да си кажем следното:
Приеми мисълта, че следва период на задържане. Не веднага, но след някой друг ден, организмът ще покаже, че си му нарушил досегашния ход. Но продължавай, най-стриктно и по утвърдената схема. Без самонаказване с повече П дни. Не спирай да се теглиш. Дюканстването продължава, резултатите ще дойдат.
Толкоз от мен - и не е адресирано към никого лично.
Аз си говоря по пУинцип.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
АвторПлaтнoxoдka (Нерегистриран)
Публикувано22.11.08 16:00



Ами аз така мисля - че не е страшно. Успокоявам се, че е инцидентно и че не съм от желязо.
Страшно би било за мен да се предам и да се откажа.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
Авторcaни (Нерегистриран)
Публикувано22.11.08 16:46



Момичета,ето ви сайт с рецепти,проверявам ги,после си ги модифицирам по вкус. Има такова невероятно разнообразие.Платноходка,аз пека кексчето в капака на средна йенска тенджера е микровълновата за 7-8 мин на максимална мощност. Подсладител ползвам ;суитли; за термична обработка ,а ароматизатори каквито намеря-ром,ванилия и цитрус.И степчета разбира се.Не се изкушавайте,само ще забавите резултата.Ще дойде време,когато ще си купите по- малък размер дрехи,после ще дойде и времето,когато ще се радвате на вида си и когато никой няма да може да си затвори очите пред промяната ви.Само ,че е нужно търпение и воля.Правете всичко за себе си ,обичайте се и си вярвайте.
Извинете ме,ако съм била прекалено назидателна.
Ето и сайта най- после


/

Редактирано от Dorchester на 23.11.08 10:09.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: caни]  
АвторПлaтнoxoдka (Нерегистриран)
Публикувано22.11.08 17:04



Запиiвам си - суитли.
Не си назидателна, а си права и освен това грижовна.



Аз обаче не ползвам микровълнова и ще трябва да пробвам във фурната.
И рецептите ще пробвам също така.
И никакви изкушения повече, не искам и да ги знам.




Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Плaтнoxoдka]  
Автор Cлaбoтeлecнa (скоро?)
Публикувано22.11.08 22:32



Милички, добре е, че сте тука, много ми стана хубаво като чета, защото е от хора, които знаят точно за какво става въпрос. Първо се изкушавах да не си призная за провала, ама после реших да си кажа всичко. Ама голямо мрънкало съм напоследък и то е защото застудя. Като има слънце, всичко е наред.

Работата е там, че много ми се струпа наведнъж и почнах да мисля черногледо. Имах едно задържане от десетина дена, без да съм нарушила и цели 5 дни протеини без да мръдна хич. И тогава си рекох-ми аз сега като се закучих, останалите 20 сигурно ще ги свалям две години. А и като добавим, че не съм чак такава "месарка", както правилно отбеляза Платноходока, най-голямото ми изкушение са зеленчуците. Засега не се е отразило наяждането в плюсове (можеше да е по-лошо), пак съм си на онези кила-закучените. Ама нищо, продължавам. А колежките - не че ме бъркат чак толкова, ама постоянно ми бутат разни неща за ядене и лекичко ме бяха изнервили напоследък. Не знам защо стана така с онзи костюм-да ми става същия номер. Днес например си купих по-високи ботушки, на които вдигнах ципа без проблем. Това отдавна не се е случвало, все купувам някакви боти. Въобще не сте назидателни, то си ми е ритуал да си вляза тук, да си почета, разглеждам и по-старите теми... Откъде се купува суитлито-от аптека ли? Аз досега съм ползвала само степчета. Доколкото разбрах, то става за термична обработка? Благодаря, че ви има!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Cлaбoтeлecнa]  
Автор klio1O1 (непознат )
Публикувано23.11.08 16:19



Здравейте момичета,
вече наближават празниците и многото почивни дни.Колкото и да ми се иска,няма да мога да мина в трета.Мислили ли сте какво ще бъде менюто ви за празниците?Ами на Бъдни вечер се яде само постно!?


Страхувам се,че няма да ми издържи волята,толкова много дни ,всички да си похапват разни вкусотии,а аз само на П или в най-добрия случай ПЗ.
Дори си мислех да не ходя на коледните банкети с колеги,за да не се изкушавам,но така ми се иска да си купя един зашеметяващ тоалет и най-после да се изфукам с новата си фигура,сега ходя само с дънки и то вече доста широчки,но не си заслужава да си купувам все нови и нови и да ги нося месец- два.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: klio1O1]  
Автор Rossella (упорита)
Публикувано23.11.08 16:41



Привет на всички! Време е за корекция в табличката. Вече съм на финалната права, остават ми още само 5 кг и да премина психологическата граница от 60 кг. Относно оплакванията, които прочетох по-горе, искам да ви споделя, че и аз нееднократно се изкушавам. Тази нощ сънувах, че ям шоколад, а не съм го вкусвала от 10.10. Изкушенията са навсякъде около нас. Изтърпях три уикенда извън града с всякакви лакомства за ядене и гордо заявявам, че не се поддадох. Няма как човек да си носи специална храна навсякъде, така че неведнъж съм поръчвала пилешки пържоли в ресторант и няма как да са без мазнина, но резултатът продължава да е сигурен, макар и забавен на моменти. Но това е едно, съвсем друго е да махнете с ръка и да нападнете цяла купа с пържени картофи и да се натъпчето със свински кюфтета, тестени изделия и т.н. Не правете тази грешка! Това само удължава агонията. Ограничавайки се ставаме по-дисциплинираме и даваме на тялото си ясно да разбере, че няма да му ходим по гайдата и че то трябва да ни слуша. Накрая ще свикне и само ще се предаде. Не можете да си представите какъв шоколадоман съм аз - от най-крайните и запалените. Хапвах по цяло бурканче течен шоколад на едно ядене. Дори си бях внушила, че кръвното ми се регулира от шоколада и едва ли не си го хапвам за здраве. Пълни глупости! Откакто съм го спряла не забелязвам кой знае какви промени в кръвното налягане, кафето и колата също вършат добра работа. Много е важно да не се отклоняваме от принципите си, то е ясно, че ще кривваме от време на време, когато обстоятелствата го изискват, но не сменяйки посоката. Следващата седмица заминавам в командировка по чужбина, вече съм планирала дори менюто си и съм нагодила това време с етапа на ПЗ. Относно дрехите - избягвам да купувам скъпи неща, тъй като бързо ми стават широчки. Пазарувам предимно от аутлет магазини. Нямам търпение да затвърдя желаните килограми и да отида на разточителен шопинг. Хубавото е, че успявам да вляза в някои стари дрехи, които бях захвърлила в дъното на рафтовете в гардероба. Желая кураж на всички и не се предавайте.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: kateluna]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано23.11.08 19:28



Дюкански поздрав на всички упорити момичета и момчета!
Много се радвам за успеха на Кателуна и всички, които са се преборили с някой и друг кг.
Успех желая и на останалите!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: lodka_v_moreto]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано23.11.08 21:41



НАПРАВО ме дразните-вие от 1 и 2 фаза!!!

МНОГО ПО-ЛЕСНО СЕ СВАЛЯТ КИЛЦАТА,ОТКОЛКОТО ДА СЕ ЗАПАЗИ ПОСТИГНАТОТО0!!!
Дорче,кажи че съм права!!!!Обрекохме се на ДюКАН,СПАЗВАМЕ 99% от режима и сме доказателсва-след 2-3-5 дни ще кача снимки...
Софианки,насреща сме-търсете п-одходящо заведение-аз съм от ПЗ,ИМА ЛИ Д'КАНКИ ОТ ПЛОВДИВ-ПРИСЪЕДЕНЕТЕ СЕ !!!GEN4EVA_I@ABV.BG



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Rossella]  
Автор g_gery (непознат)
Публикувано23.11.08 23:07



Здравейте. Мина още един месец от старта на диетата - 3ти. Първите два месеца свалих по 3.5 кг, но за третия съм леко разочарована - само 1.5 кг

. Имам си и аз малки прегрешения, но те не са по-големи отпреди. Не знам защо така се получи този месец?! Цели три седмици задържах! Добре, че накрая кантарът все пак помръдна. Но продължавам смело напред, така или иначе вече свикнах с този режим. А и до финала ми остават още 4 кг.




Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
Автор mecopuh (много втален)
Публикувано24.11.08 14:00



Хей, Дюканки-Софиянки!
Нали щяхме да се срещаме? Ако още имате желание за среща, моля пишете ми на лични съобщения или на mecho.pouh@gmail.com най-късно до 03.12.2008 г., за да запазя места в някой ресторант! След това става по-трудно, защото народа започва да празнува Коледа и Нова година и местата в заведенията са кът!!! Приемам всякакви мнения и предложения!!!


Да не забравите да оставяте и координати за обратна връзка!!!

Редактирано от mecopuh на 24.11.08 14:02.



Тема Протеини в кутийкинови [re: Dorchester]  
Авторпитaнe (Нерегистриран)
Публикувано24.11.08 15:12



Имам едно питане. Започвам от днес диетата. Чудех се дали не е добра идея да си замествам едното хранене с протеинов шейк от кутийки? И без това не сам голяма любителка на месото и се опасявам, че ще ми писне... Искам да си пийвам нещичко сладко (макар и да няма захар). Много обичам сокове, какао, кафе и то със захар.. Пробвал ли е някой и ако да, да препоръча моля някаква фирма за протеинови храни на прах, ама да не са натъпкани с разни анаболи, стероиди и т.н боклуци за спортисти..
Успех на всички!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: mecopuh]  
Автор Rossella (упорита)
Публикувано24.11.08 18:15



за съжаление няма да мога да се присъединя към срещата, тъй като ми предстои пътуване, но ще съм духом с вас





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: g_gery]  
Автор Kittana (Отнесена)
Публикувано25.11.08 08:17



g_gery, според мен забавянето се дължи на по-малкото килограми за сваляне, а и ако тялото си ги мъкне отдавна му е по-трудно да ги махне

Поне аз така си обяснявам моето бързо в началото сваляне, сега идва трудното . Късмет!
На всички желая хубав и усмихнат ден!

[img src = "http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wEX3nNO/weight.png"][/img]

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Kittana]  
Автор lafeee (нова в клуба :))
Публикувано25.11.08 11:55



Добро утро на всички!
Приемате ли едно ново попълнение в дюканските редици? :)
Отдавна ви чета, и все се каня да се включа, сигурно от 3-4 теми, и ето ме най-накрая сред вас :)
Може би причината е, че исках да постигна нещо, да се убедя, че има резултат, които да мога да споделя.

Почнах режима на 1.11 (сигурно са ви познати старите приказки - айде от понеделник, айде от 1.vi или само да мине този или онзи празник..мда), но една сутрин, преди да изляза, се погледнах в огледалото и се уплаших, момичета..и си казах, че не може да живея повече така, и така почна всичко. Имам първите две книги, въпреки че тази с рецептите не ме впечатли особено, смисъл виждат ми се мн екзотични така да се каже, вие и тези, които пишат в бгмамма сте далеч по изобретателни в това отношение :) едно голямо благодаря

Понеже имам доста кг за сваляне направих ударна от 7 дни, като свалих 4 кг (явно наистина ми се е сторила ударна :) ), но както и вие бяхте казали след 5-тия ден няма мн смисъл, така и аз моите 4 кг ги свалих първите 5дни. Оттогава правя 5/5 и досега сам още -2,5 кг..

До вчера ми се струваше доста бавно и малко, дни наред се бях закотвила на 87.500 и не мърдах, но ето най накрая почнаха по малките цифрички да излизат :) пък и като се замислих, колкото и смешно да ви звучи, вчера докато мъкнех стек вода и чанта с млека и мръвки от магазина и се оплаквах колко тежи, та като се върнах се замислих че тези -6,5кг са все едно 4 бутилки вода по 1,5л което като ги взех в ръка...хич не е малко, и ми стана мн мн по добре :)

Dorchester, моля те да ме включиш в табличката :)
Фаза:2
Години:22
Височина: 169
Старт: 1.11.2008
Тегло преди: 93 (blush)
Тегло сега: 86,500
Цел: ами мн ми се иска да се видя на 58кг ;)

Това е от мен засега, да не ви отегчавам още в началото с романи :P Приятен ден на всички :)



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: lafeee]  
Автор SunLight* (раче)
Публикувано25.11.08 12:09



Здравейте момичета, аз четох близо седмица за режима и се информирах доколкото можах. От днес стартирах и се надявам (ако не се почувствам зле) да спазвам режима няколко месеца. Имам един въпрос - нещо, което не разбирам: След приключване на ударната фаза, с какъв ден започва втората фаза - с Протеинов или Протеино-Зеленчуков? Питам, защото в книгата пише ударната фаза да е макс. 5 дни, а под лекарско наблюдение 7 или 10 дни. И по мойта логика - ако се продължи след ударните дни с още 5 дни протеинови от втора фаза - то...нещо има противоречие - ще излезе, че ударната фаза продължава и с 5 дни (примерно) от втора фаза. Та, по моята логика - предполагам втора фаза се започва с ПЗ? Или греша?

Благодаря!




Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: SunLight*]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано25.11.08 12:47



Официални приветствия за Lafeee & Sunlight, добре дошли

!!!

Lafee, имаш много добър старт, успех и по-нататък!

Sunlight, почва се със смесени дни, правилно се досещаш! Успех!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Протеини в кутийкинови [re: питaнe]  
Автор Kukita ()
Публикувано25.11.08 16:08



Здравейте всички стартиращи режима на Дюкан! Желая ви упоритост и бързи успехи. Пък и дори да не са бързи, 100% ще се случат, така, че дерзайте!
Сега ми се ще конкретно да отговоря на питането на ПИТАНЕ. Не ми се рови в първата книга, но точно там някъде имаше нещичко за протеините на прах. Помня, че Дюкан не ги отхвърля, но ги препоръчва повече за трета и дори за четвърта фаза в протеиновия ден. Имаше и обяснение защо - мисля, че за да се избяга от честия прием на синтетични храни. Иначе казано, от време на време може да се разнообразяваме с тях (много са вкусни), но за замяна на едно хранене всеки ден мисля, че не стават. И лично аз на няколко пъти си правих от протеина на сина ми, и не съм имала забавяне от тях, но наистина рядко: 5-6 пъти общо за 8 месеца. И конкретно фирма - от по-големите фитнес зали купувам 100% WHEY PROTEIN PROFESSIONAL на SCITEC NUTRITION. Много са хубави, с различни вкусове и са с най-високото протеиново съдържание, което открих на пазара. Струват си, макар да са скъпички - 950 гр. са около 60 лв.



Тема Re: Протеини в кутийкинови [re: Kukita]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано26.11.08 10:14



Здравейте милички,
При мен няма новини, успявам да задържав килограмите и се надявам да продължа в същия дух. Рада е права затова, че по.лесно се свалят килограмите, отколкото се задържат. Настройте се за това. Но нали целта оправдава средствата. Мечо Пух аз съм готова за среща и приемам каквото решите. Не мога да давам предложения за кръчма, защото отдавна не съм ходила. Мисля, че трябва само да бъде съобразена с това дали има режимни храни.
Това време много ме потиска, както и други от вас. Мисля, че зимния сезон е доста по-трудно в сравнение с лятото.
На всички желая успех и никой да не се отказва!!! Изживяването от постигнатия успех е неуписуемо. Всички мъки, колебания и до известна степен лишения си заслужават!!! Вервайте ми ЗАСЛУЖАВАТ СИ!



Тема Re: Протеини в кутийкинови [re: kopcичka]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано26.11.08 14:10



Хей,защо замлъкнахте за срещата??!Засега сме сигурни с Елегантното Мече,виждам,че и Корсичка ще се присъедини

Пишете на МЕчО Пух,имате адрес!
Както я карам- до срещата ще взема да се стопя съвсем,та да ви шашна!
Сега една случка с мен,която звучи като виц:С дъщеря ми срещаме общ познат,който я поздравява и отминава.Тя ме пита,защо не ме поздравява и мен,да не се сърди нещо...Аз отговарям,че вероятно не ме е видял,на която тя се кикоти"Е,ти като отслабна да не мислиш,че си станала и НЕВИДИМА??!"
В момента не работя и все ме влече към масата,ама толкова ходя колкото никога през живота си!Най-малко 4-5 часа дневно разхождам тяло,после денс,нещо като аеробика и каланетика ,чета ви най-редовно за утеха и тонус!Всеки Божи ден съм на кантара,не обичам да правя упражнения-мързел съм за това от малка.В понеделник и четвъртък-на протеини-предимно кисело мляко или бяло пилешко...За сега ми се отдава фаза 3 ,не мога да се оплача!
Успех на всички!Много ще се радвам,ако се осъществи нашата среща!ще има ли поне 1 мъж за цвят??!



Тема Re: Протеини в кутийкинови [re: Paдa]  
Автор.... (Нерегистриран)
Публикувано26.11.08 19:37



Рада,качи някоя снимчица.....за стимул наш



Тема Re: Протеини в кутийкинови [re: ....]  
Автор..... (Нерегистриран)
Публикувано26.11.08 19:40



Рада,видях в таблицата че сега си 66кг.,а искаш да си 70 ли....



Тема Re: Протеини в кутийкинови [re: .....]  
АвторЛopa (Нерегистриран)
Публикувано26.11.08 19:45



какао и канела може ли да се прибавя кьм мляко или палачинката,а люто...



Тема Re: Протеини в кутийкинови [re: Лopa]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано26.11.08 19:48



Моята леля,която е на близо 70год. спазва режима и за седмица е свалила 4 кг.Значи режима деиства и при по-вьзрастни.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: lafeee]  
Автор Rossella (упорита)
Публикувано26.11.08 21:18



Здрасти, права си за книжката с рецептите. И на мен ми се струват много нестандартни. Някъде в основната книга имаше рецепта за палачинка от трици, която си правя понякога като заместител на хляба, а и защото по друг начин триците не са ми вкусни. Рецептата за една тлъстичка палачинка (не бива да се прекалява) е следната:

2 с.л овесени трици смесваш с 2 с.л. пшенични трици и 2 с.л. обезмаслена извара, добавяш едно яйце, малко сол и омешваш с вилица (аз добавям и малко обезмаслено мляко). Като разбиеш сместа я сипваш на предварително нагрят тефлонов тиган с две капки зехтин на дъното. Печеш от двете страни.

Момичета, искам да ви споделя една невероятна дюканска гозба за фаза П+З, която сътворих вчера и си облизах пръстите. Става бързо и лесно.

За една порция: мятате една пил. пържолка на скара или на плоча, междувременно приготвяте следния сос в отделен съд на котлона, за предпочитане тефлонов: смесвате гъби с парченца пресни броколи и 3 с.л. обезмаслена извара, заливате с малко бяло вино, сол, риган, чубрица, чесън на прах (задължително), чер пипер. Слагате похлупак, за да не се изпари течността и изчаквате да се задуши всичко като от време на време разбърквате. След около 6-7 мин. на умерен огън сосът е готов. Изсипвате го директно от тигана върху готовата пържола и бон апети! Аз поръсвам и с малко пармезан. Чичко Дюкан казва, че това е най-нискокалоричното сирене, така че не е голямо прегрешение. Вкусът много наподобява на ястието "Пиле Рокфор".





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
Авторcaни (Нерегистриран)
Публикувано26.11.08 21:26



И аз ,и аз за Софийската среща. Много искам да се запознаем.Само кажете кога и къде.
За подсладителя аз го взимам от диетичния щанд във Фантастико.Дорче,знам ,че не е хубаво да се прекалява с изкуственяците,ама не мога без сладко

. За себе си съм го приела като по- малкото зло.
Не се предавайте,милички,ще се убедите ,че си заслужава.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: caни]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано27.11.08 06:46



Здравейте,миличка! както виждам софийската среща ще се случи, обаче какво
става с Варна и региона, тука май няма никакво движение?!
Наистина , както казва Рада, третата фаза е също толкова голямо изпитание, както втора, първа хич не я броя, защото то докато се усетим и тя свършила

.
Третата фаза е много коварна, отпускаш се, хапнеш нещо, уж е разрешено, на другия ден вече си нагоре, може да е със 100-200 грама, обаче трябва да положиш усилия и да се върнеш отново в наложените рамки. И специално на мен един протеинов ден често не е достатъчен.
Както и да е, целувам всички - стар и новичките, желая успех!



Тема Re: Протеини в кутийкинови [re: Лopa]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано27.11.08 06:49



Лори, канела може, режимна е. Какаото много внимателно, по 1 ч.л. в някой десерт, чети му етикета, има по-нискомаслени и по-високомаслени. Аз ползвах едно в кафява кутийка с вятърна мелница на етикета. За лютото също няма никакъв проблем, ползвах, не ми се е отразило. Аз си опуквах люти чушлета, с малко чесън и киселинка.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: lodka_v_moreto]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано27.11.08 09:04



Здравейте!
Сани, затова ние с Рада практикуваме с два дни на протеин. Аз понякога вдигам и по едно кило, но всичко се регулира с протеиновите дни. В началото се смущавах от това играене нагоре-надолу, но забелязах, че в сантиметрите няма промяна, дори последните ми дрешки, които си купих са ми леко широки.
Вчера си харесах един панталон, но за съжаление ми беше голям - 30 мярка, значи вече съм 29-та, представяте ли си? Старите ми "кучешки" дънки са 36 номер.
Е еее, какво повече да говорим.
Хайде на среща Софиянките, а останалите да последват нашия пример.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
Автор mecopuh (много втален)
Публикувано27.11.08 12:40



Здравейте Дюканки-Софиянки!
Смятам срещата да е на 12.12. Ако не е проблем - може и през седмицата! Часа и мястото ще съобщя на 04. или 05.12. - да видим колко ще са желаещите да се покажат! Засега сме само 4 дами!
Приемам и други предложения - за дата, предпочитан район в София и т.н., включително и за режимна кръчма!!!


Работя на смени и не е проблем през работно време да отида и да запазя места някъде, но тябва да съм сигурна в бройката на желаещите, защото в момента навсякъде искат капаро - Коледни, Новогодишни празненства и други такива!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: kopcичka]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано27.11.08 19:15



Здрасти на всички и целувки!Корсичка, как ги правиш протеиновите дни- два поредни или в различните дни на седмицата? Аз правех по едно време четвъртък и петък - поредни. Естествено, като всичко дюканско- действа.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: lodka_v_moreto]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано27.11.08 23:10



Мила....,мечтаех да стигна 70 кг /на 29 юни /от цели 90!!

НО СПАЗВАЙКИ 95%,та даже 99% от режима за няма и 3м и половина се случи!
Започнах фаза 3 на 7окт. с мн страх,притеснения,но дружкиите от този форум ме успокояваха,консултираха,помагаха ми -за още месец и малко свалих 4 килца-това е истината...Та оттам и -желани 70кг, в момента 66кг! Защо да няма и една Дюканка като мен,която да е постигнала повече от това,което е пожелала??!!
Технически не съм грамотна,за да изпратя снимки-ще нося на срещата в София-ПРЕДИ,а след-ще ме видите благодарение на колежките...
Лодчице,ще говорим надълго и широко за фаза 3 на срещата,предварително ти пиша,че 2-та протеинови дни за мен лично са понеделник и четвъртък



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Paдa]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано28.11.08 20:16



Съжалявам, че няма да можем да се видим, искам да кажа поне не на тази среща. Живея във Варна, в София съм само на командировки, така че по-късно. Аз започнах трета фаза на 15 юли, ще я приключа на 4 декември. но в началото като че ли беше по-лесно. Така или иначе, нали сме упорити, намя да се дадем на едни килограмчета,я!!!
Целувки на всички и пожелания за минуси!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Rossella]  
Автор lafeee (нова в клуба :))
Публикувано28.11.08 23:39



здравейте :)
след като ви се представих, днес ми остана малко време и реших да споделя с вас емоционалната страна на отслабването ми досега и разни други неща, които забелязах за този първи месец :) може би ще подейства мотивиращо на някои, а може би и ще накара други нови като мен да се включат и да споделят преживяванията си :)

Не знам при вас дали е било така, но първото нещо, което веднага ме впечатли, може би след 1-вата седмица беше кожата на лицето ми - по принцип си имам пъпчици, които се увеличават прогресивно преди МЦ, но откакто сам на Дюкан, лицето ми се изчисти до голяма степен, кожата ми стана мека, гладка и някак си свежа, а не като преди подпухнала, подута. Направо е уникално какво въздействие може да има храната върху кожата, нещо, което преди като четях за него се подсмихвах и се сещах само за обратни примери (момичето с перфектно тяло и кожа, което не се лишава от нищо), но сега се убедих наистина, колко важна е храната

Може би при мен има и друг фактор, които изигра положителна роля. Някои в предната тема беше питал за прилагането на режима в комбинация с отказването на цигарите. Е, аз ги отказах от близо 9 месеца, режима почнах преди месец - но това което искам да кажа е, че както за всяко нещо и тук се иска воля и постоянство. Но все пак ако има някоя от вас, която иска да почне или е почнала режима и иска да спре и цигарите, моят съвет е да не става едновременно - може да има една седмица, но нека оставим на организма време да се приспособи. А и чисто псисически когато реших да правиш мн неща наведнъж и то такива сериозни начинания, шанса да се провалиш е доста по голям.

Друго нещо, което осъзнах е, че може да се готви и без олио, и не е нужно всичко да плува в мазнина и хиляди подправки и хиляди сосове, за да е вкусно. Изобщо май доста сме променили възприятията си в следствие на всичките боклучави храни, които ни изкушават в магазините, и които допреди сме консумирали механично без да мислим. Като цяло мисля, че едно от предимствата на режима е и в това, че връща "правилните" вкусовите възприятия на хората (най-общо кое е сладко, кое солено, колко е достатъчно и тн). Поне при мен наблюдавам това. Вие кажете при вас как е :)

Мисля, че наистина този режим ми пасна мн добре, както и вие бяхте споменали, в един момент просто забравяш, че си на диета, а и през цялото време ядеш и въпреки това слабееш. Бавно, но славно :) Нищо лично към никого, но от сегашната ми гледна точно, наистина не мога да си представя всички тези диети с гладувания и ограничени грамажи..как се преживява (въпреки че навремето и аз правих гладуване и плодолечение..), но резултата се завърна даже по страшен от преди

Което сега малко ми пречи е, както казва корсичка, времето навън... от няколко дни направо не съм на себе си, постоянно ми се спи, постоянно съм отпусната и не мога да се концентрирам, особено когато се случи да съм цял ден вкъщи - топло топло, а навън кучи студ.. не знам, и вода не ми се пие, уж гледам да компенсирам с кола light ама.. и все се навъртам покрай хладилника :)

p.s. Rossella, мерси за рецептите, тъкмо влизам в ПЗ и ще я пробвам :) Приятен Weekend на всички :)



Тема провалих се момичетанови [re: Dorchester]  
Автор davidmama (непознат )
Публикувано29.11.08 08:24



провалих се милички
днес празнувахме деня на благодарноста и аз приготвих една страхотна пуичица и не стига че от нея си хапнах ами и от кеика едно парченце и за капак малко кашу.сега не знам какво да правя.всичко което постигнах отиде по дяволите.не знам има ли смисал да проджьлжавам напред а си мислех поне до нова година да изкарам.не знам ,чуствам се толкова слаба за това ,че позволих на едно парче кеик и една пуика да надвият над болята ми особенно след почти 40 дни спазване на режима.кажете има ли смисал да продалжажам напред с 2ра фаза или пак да започвам от начало.моля помагаите момичета



Тема Re: провалих се момичетанови [re: davidmama]  
Автор Cлaбoтeлecнa (скоро?)
Публикувано29.11.08 12:10



Ооо, мила, и аз пищях скоро по тоя повод. Ами важното е да продължиш. Само не разбрах, защо водиш пуйката за "провал"? Просто си продължи с протеините и карай нататък. Ако сега спреш и се върнеш в "онова" време, ще бъдеш ли по-щастлива? Аз като се провалих така (с кьопоолу с олио и соленки), ми идваше да се гръмна, ама на другия ден минах веднага на П. Хич да не ти хрумва да се отказваш! Не разбрах как да почваш отначало като си 2-ра фаза? Нали 5 дни П, 5 дни ПЗ?





Тема Re: провалих се момичетанови [re: davidmama]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано29.11.08 16:58



Слушай, davidmama, няма страшно! В нищо не си се провалила, такъв е животът - низ от победи, съблазни и прегрешения. Кой от дюканките ги е нямал?! Аз съм на дюканския режим от 9 месеца и нещо, толкова пъти съм изпадала в прегрешения - просто чет нямат. Всички имаме семейства, приятели, колреги и колежки. Рожденни дни, сватби, годишнини, празници, даже и помени и погребения.Обаче си продължавам, ни лук яла, ни лук мирисала, и след известно задържане, продължава отслабването. Нищо не е 40 дни, не се отпускай,чакат те още месеци, после фаза на задържане. Ако отсега клекнеш, как ще те носим?


Наскоро пробвах рецепта за суфле - става страхотно.Карфиол( една глава) се къса на части и се сварява. Шунка(200гр)се реже на кубчета и доматки(6 броя) на резенчета.Всичко това се разбърква и нарежда в тавичка. Отгоре се залива със 6-8 разбити яйца,1-2 чаши от водата на карфиола и 200 гр.сирене. Запича се във фурна.Става страхотно с режимните продукти.



Тема Re: провалих се момичетанови [re: Cлaбoтeлecнa]  
Автор davidmama (непознат )
Публикувано29.11.08 19:19



За провал я водя пуиката защото беше готвена и пълнена с всякакви вкусотии като задушени гъбки в масло с лучец,домашна наденичка,каима и на всичкото отгоре беше цялата покрита с един тлъстичьк бекон ,че да стане по сочна и така не ми издържа душичката и хоп си хапнах сладко сладко.ама хаиде и аз вас да не ви искушавам.Сега си влизам пак в редиците Дукански и така си продължавам напред.Благодаря че ви има момичета за подкрепата

желая много поздрави и успехи на всички и лека вечер.



Тема Re: провалих се момичетанови [re: lodka_v_moreto]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано30.11.08 12:00



Скъпи дюканки и дюканци, днес имам празник - годишнина от сватбата ми!
Да ви кажа честно, дюканския режим е едно от нещата, които се отразиха много благоприятно на брака ми - съпругът ми вече гледа на мен с нов поглед, от време на време твърде изумен


Дюкан ми помогна да се почувствам по-млада и по-красива, много помага за самочувствието, освен това, такава гладка кожа не съм имала дори като момиче.Желая на всички победи над килограмите и усилията ви да се увенчават с успех!!



Тема Честито!!!нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано30.11.08 12:02



Поздравявам те, мила! Бъди красива и обичана и занапред!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: провалих се момичетанови [re: lodka_v_moreto]  
Авторslabotelesna (Нерегистриран)
Публикувано30.11.08 18:27



Честито! Все така да те гледа!





Тема Re: Честито!!!нови [re: Dorchester]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано30.11.08 20:25



Благодаря за поздравленията!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: mecopuh]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано01.12.08 12:23



Здравейте скъпи,
Мечо Пух, не знам дали ще ви хареса предложението, но в Хепи в Младост 3 предлагат режимна храна, ако нямате нищо против и се разберем, аз мога да направя резервация за 12 дек. понеделник, или ако искате на 11 в неделя. Местонахождението е на много удобно място. Не знам вие в кои райони на София сте. В отговор на Сани протеиновите дни ги правя поредни - четвъртък и петък.
---------------------------
В трета до 8март



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: kopcичka]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано02.12.08 08:54



Леле еее объркала съм датите, аз съм гледала календара за януари. Да добре е в петък на 12-ти. Хайде чакам други предложения!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: kopcичka]  
Автор mecopuh (много втален)
Публикувано02.12.08 18:54



Не съм ходила скоро в "Хепи"-то в Младост, но съм съгласна - не е зле да се опита! Аз щях да предложа "Българка"-та на Плиска /точно до гората, в посока Орлов мост/. Само, че ако може да е около 19:30 ч.,защото съм на работа до 19:00 ч.! Живея в Младост, така че "Хепи" е добър избор.. Остава на Рада да не й е проблем и май сме си само тричките

! Запази места и се обади!
Така и така съм захванала да писателствам, поне и да се изфукам - гътнах още 1.1 кг. Вече съм 84.6 килца - лелеее, колко малко ми остава до третата фаза!
Ако има още желаещи за среща - пишете до утре /до края на работния ден/. Най-късно в петък ще обявим часа и мястото! Корсичка, пиши ми на лични съобщения или на електронната поща!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: mecopuh]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано02.12.08 20:40



Ок,съгласна с вс,-място-само искам да звучи музика-дали поп,поп-рок...все едно,дано стане КУПОН

кОТЕНЦА,САМО да предупредя-слуш ам и денсам поп фолк на 2-3 питиета!!! А ПЪК И КАКТО СЕ УГОВОРИТЕ-НЯМАМ ПРЕТЕНЦИИ-само и само да се видим,прегърнем и разцелувамеееееее....



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Paдa]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано03.12.08 09:06



Здравейте всички!!!
Мечо Пух,
чудесно е че живееш в Младост, а доколкото разбирам Рада е навита на всичко!!! Само остава Сани да се включи до края на седмицата за да отида в събота да направя резервация. Раде, за поп-фолк не гарантирам. Важното е да се видим.
Хайде Сани, чакам те!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: kopcичka]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано03.12.08 09:16



Апропо, много искам да се видим и с Кателуна, мисля, че е от София.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: kopcичka]  
Автор mecopuh (много втален)
Публикувано03.12.08 11:20



Хей, Дюканки-Софиянки!
Ужким всички бяхте навити за среща, а когато нещата са почти организирани и остава само да кажете: "И аз ще дойда!" всички изчезнахте! Хайде, де, обадете се! Ще се видим, ще се запознаем, ще се повеселим - в днешното скапано и стресирано ежедневие 'що да не си отпуснем душиците поне за една вечер, а? Пишете, не се плашете!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: mecopuh]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано03.12.08 15:25



Момичета какво става?
Няма никой, разочарована съм





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: kopcичka]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано03.12.08 16:55



Както разбрахте-съгласна съм и мн навита!Очаквам последни уточнения,идвам милички!!!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Paдa]  
Автор mecopuh (много втален)
Публикувано03.12.08 17:16



Явно ще сме си само трите, така че запазвай места и давай да се видим поне ние!

То се видя, че останалите по някакви причини предпочитат да си останат анонимни!



Тема Да се похваля...нови [re: Dorchester]  
Автор Плaтнoxoдka (бяла)
Публикувано04.12.08 07:30



... с още 2 смъкнати кг. Мъчителен период беше, може и още да е, но продължавам. И като си помисля, че само 1 килце ме дели от тегло, чието цифрово измерение ще започва с 8, направо ме втриса от кеф.:)))))

Корсичка, Мечо Пух и всички момичета и момчета от София, много ви се радвам и още повече завиждам за срещата, на която ще си изкарате страхотно, естествено, аз обаче до края на януари не мога. Много ще е дълго да обяснявам защо, така че поне себе си виждам като участник в една следваща, пролетна среща. Да сме живи и здрави дотогава, та да ви се изфукам и аз.:))

Дорчестър, понамали ме в таблицата с тези 2 кг, моля. И предварително ти благодаря.

Късмет и успех ви желая, и до скоро пак.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
Авторcaни (Нерегистриран)
Публикувано04.12.08 13:34



Момичета,ще дойда когато и да го организирате. Само защо си мисля,че 12 е петък? Не познавам много добре Младост,но се надявам да обясните така ,че и най- изкукалите да разберем.Много ще се радвам да се видим и да се надърдорим.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: caни]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано04.12.08 14:52



Сани,
бях сигурна, че ще се присъединиш, много се радвам. Точно така 12-ти е петък. Сани, с какво възнамеряваш да дойдеш? Хепи се намира в сградата на бившата "Деница" срещу Била. Пиши за да те ориентирам.
МОМИЧЕТА, последно да се уточним. В 19,30 в Хепи на 12 дек-петък. Да правя ли резервация за четири супер дюканки?





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: kopcичka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано04.12.08 15:46



Ей, да не забравите фотото!!!


Ще чакаме снимки, като не можем да се съберем всички.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано04.12.08 19:09



Момичета,утре ще проверя какви нощни влакове имам за ПЗ обратно и ще пиша пак!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Paдa]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано04.12.08 19:17



В Гугъл не съм мн сигурна и ще ходя до гарата,ако трябва да чакам до 6 часа сутринта предпочитам срещата да е по обяд,а вие ще можете ли по обяд?!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Paдa]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано04.12.08 19:37



Проверих влаковете и се оказа,че мога да присъствам на обедна среща,ако не е проблем за вас,разбира се...



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано04.12.08 20:21



Браво на всички дюканки-софиянки, че се организираха и ще се видят и ще купонясват! Да пиете по едно за мен и за Дорчестър, пък когато можем, и ние ще се присъединим към вас, засега сме само духом и виртуално.
Скъпи дюканки, и най-вече Дори и другите старши, които подкрепяха мен на І и ІІ фаза, най-официално искам да съобщя,че след днешния протеинов четвъртък приключвам трета фаза и започвам доживотна четвърта. Ура!


Дори, моля те коригирай ме в таблицата. С последните два килограма от идеята-мечта ще се боря от 27.02.2009г.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано04.12.08 22:16



Ех, кога и аз ще викна така победоносно!Влизам в трета...има да тъпча още месеци наред...Един килограм го смъквам вече за 15 дена...и така ще се влача наверно до м.март до заветните 75 килограма...Въобразявах си през януари ще приключа,но се вижда че ще остана дълго във втора фаза...но какво да се прави!
Радвам се че се събирате да се видите!То аз няма какво толкова да показвам...Все още съм си дебела...но сега вече ...прилично дебела!
Дорче поправи ме-мен бавнопоправимата...вече с 26 кг по-малко...
Радвам се на успелите да влязат в 3-та!Сега успешно задържане на постигнатите килограми!!





[image][/image]

Редактирано от kateluna на 04.12.08 22:25.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: kateluna]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано05.12.08 09:29



А линийката, Кателуна?


Поправих и те поздравявам!
И на Лодката честита четвърта, пожелавам ти да се удържиш и разумно да "преодолееш" коледните и новогодишни трапези!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
Авторlodka_v_moreto (Нерегистриран)
Публикувано05.12.08 11:20



Благодаря на Кателуна и Дори за поздравленията!
За празничните трапези съм решила протеинови храни без трапезни мазнини , и умерено с тестените и десертите.Да не оплескаме хубавите резултати без време.
Кателунка, спокойно, твоето постижение си е много добро, то нали знаеш, Дюканският режим трае с месеци, ние за никъде не бързаме. Плажът и летните рокли са далече, имаме цялото време на света, споко!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Paдa]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано05.12.08 12:21



Здравейте милички,
Чакам потвърждение за 12 декември - петък 19.30 часа в Хепи - Младост 3.
Щеше да бъде много добре, ако можехме да се видим всички.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: kopcичka]  
Автор mecopuh (много втален)
Публикувано05.12.08 13:09



Вчера нямах достъп до компютър, а вечерта като се прибрах детенце спеше и нямаше как да кажа - ДА прави резервация за 12, петък в 19.30 ч. Ще дойда направо от работа, така че ще съм там, но зависи от това кога ще дойде маршрутката!!! Как ще ви позная обаче? Дайте си измислим някакъв знак - например в лявата ръка щафета луканка, в дясната - 2 бири /нещо такова/!!!



Редактирано от mecopuh на 05.12.08 13:12.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: mecopuh]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано05.12.08 14:03



Мечо Пух, страхотно чуство за хумор имаш, но действително трябва да измислим нещо, има време. Аз утре като отида за резервацията ще огледам обстановката и ще ви уведомя. А иначе аз съм една зряла (да не кажа презряла) блондинка, която прилича на "вейка", с къса пострижка и без силикон, обличам се в черно - това ми е навик от дебелите времена.
Да взимам ли фотоапарат или някой друг ще вземе, защото аз не знам дали ще мога да ги изпратя.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: kopcичka]  
Автор mecopuh (много втален)
Публикувано05.12.08 17:52



Нямам фотоапарат, но имам камера, която прави и снимки. Ще я взема, въпреки, че и аз съм в доста официални отношения с компютъра. Надявам се обаче синът ми да докаже, че като давам пари да го изуча, не ги хвърлям на вятъра, т.е. надявам се той да знае как да ги прехвърли и изпрати!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: mecopuh]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано05.12.08 21:31



ОК за срещата,но не може ли малко по-ранен час от 19,30,за тези,които могат разбира се...ще пътувам в 22 ч обратно за ПЗ и от Младост до Централна гара си е доста разстояние и ще трябва да ви напусна мн рано...Но както решите вие,понякога малкото време върши повече РАБОТА...





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Paдa]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано05.12.08 23:31



Благодаря на всички за окуражаващите думи.Нали знаете -понякога губим търпение...не че няма да спазваме режима...но ни се искат други числа на кантара...А за празничните трапези които трябва да подготвяме не ми се приказва...какви ще ги дъвчем...не зная...ох, ще бъдат големи трагични изкушения!
Какво стана с кукита?Къде се загубитази ветеранка?
Кукита -къде си?Обади ни се!
А линийката напразно се мъчих да корегирам -не става и не става!Сега ще опитам отново!
Чао до утре!


Благодаря ти Дорче



[image][/image]

Редактирано от kateluna на 05.12.08 23:32.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано06.12.08 08:14



Здравей! Да попитам - колко дни безвредно човек може да продължи на първа фаза?

Извинявай, знам че много е писано, но ако имаш време - отговори ми. Засега ям трети ден само месо, яйца и вода, колко време мога да я карам така? (ако издържа, де...)

Овесените трици в какво количество трябва да се приемат дневно?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: yниKaлнa]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано06.12.08 10:04



Дюкан казва, че първа фаза може да продължи според случая от 2 до 7 дни. За хората, които желаят да отслабнат между 10 и 20 кг, тази фаза е 5 дни - период достатъчен да преобърне метаболизма, без да досади на диетуващия. за отслабване по-малко от 10 кг - три дни. За отслабвне по-малко от 5 кг - и един ден е достатъчен.
При подчертано затлъстяване, когато желанието ни е да отслабнем повече от 20 кг - режимът може да има удължена първа фаза от 7 до 10 дни, но вече под лекарски контрол.
Практически над 5 дни и повече от 5 дни - резултатът е еднакъв, казвам го от собствен опит, така че след като си изтраяла бройката според твоята килограмена цел, смело минавай към втора фаза. Там също се отслабва, макар,че резултатът не е толкова демонстративен. Ако си решила да изкараш пет дни, включвай риба, миди,скариди,дробчета, сърчица и воденички, извара, обезмаслено сирене и кашкавал по малко.Не забравяй и водата-1,5-2 литра дневно.
Овесени трици се приемат сутрин 3 с.л. под формата на палачинка или с обезмаслено кисело мляко.


На всичси именници желая здраве, радост и благополучие!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано06.12.08 12:12



Съгласявам се с Лодчицата, без частта за кашкавала - нямаме достатъчно обезмаслен в БГ.

Най-кратко казано: 5 дни и туйто.

Да натъртя, включи млечни, най-вече кисело мляко. И изварата е голям човек :Р

Тъй както ядеш само месо и яйца, не те ли боли глава? Трябва си и въглехидрат, не може съвсем без хич. Оф, не прекалявай с чистите белтъчини, моля те.


И още нещо, не знам дали знаеш. Лекарствата трябва да се пият поне един час след триците. Иначе се улавят в тяхната "мрежа" и действието им се намалява.
-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Редактирано от Dorchester на 06.12.08 12:17.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано06.12.08 16:04



Благодаря и на двете ви!



Този път съм се опитала наистина да се стегна - доста закъснях, но ми е НАЛОЖИТЕЛНО до 22.12 да смъкна колкото може повече. Засега съм трети ден, в първите 2 бутнах 3 кг и това изключително ме мотивира, но се страхувам, че това са началните килограми, които се свалят в първите дни с ВСИЧКИ диети...

А иначе съм от категорията която трябва да смъкне около 20 кг ... Ще устискам сигурно 5 дни без млечни, но пък ако казвате, че не е необходимо и мога да ги включа... Чудя се!

Това за млеката много ме изнервя. Защото нямам НИКАКВА вяра на българските производители и на етикетите им. Някъде тук прочетох, че човек трябва да си спестява млечните чак за накрая! Преди време в нисковъглехидратната ядях зеленчуци и месо, но НИКАКВИ млечни!

Глава не ме боли. Не още...

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: yниKaлнa]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано06.12.08 17:27



и с млечни 0,1% се отслабва прекрасно, не ги пренебрегвай - родните марки са достатъчно добри:Герма, Култура и Верея вършат работа. сега има и други, но аз като започнах имаше Култура на най-близкия магазин и свикнах с вкуса му

.Три кг е прекрасен резултат!!! Аз за цялата първа фаза отслабнах с 3,5 кг.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: yниKaлнa]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано06.12.08 19:53



Уникална-Наистина нямаш много време до 22 декември...а искаш максимално да отслабнеш...Не разбрах откога си в нашия режим?Но подозирам че започваш сега...Ако си в началото през ударните 5 протеинови дни можеш да свалиш и 4 кг.Повече от 5 Пр.дни няма смисъл -после не се смъква така бързо.Но през 5ПЗ може да свалиш 1 или 2 килограма...За повече - не е нормално!Но организма трябва да получи необходимите витамини чрез зеленчуците затова в един определен етап и те са задължителни.Но при този режим трябва търпение...и вяра...и всичко се нарежда.И яж задължително млечни-до 1 кг. на ден включително обезмаслена извара.За водата и триците-знаеш вече...Не става толкова бързо но е сигурно...Успех![namigam



[image][/image]

Редактирано от kateluna на 06.12.08 19:56.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: kateluna]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано06.12.08 23:19



Благодаря от сърце и на теб. Ще видя утре - ако имам четвърто кило за 3 дни - ЩЕ ВИ ЧЕРПЯ ВСИЧКИТЕ!!

Макар, че на мен ми трябват 24 кила, а не 4...

Обаче и ти ме слисваш с това мляко, а най-вече - с количеството му - до 1 кг - това значи ли цели 2 кофички кисело мляко и няма да напълнея от него???

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: yниKaлнa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано07.12.08 00:17



Абсолютно, да
1-2 кофички кисело, плюс една чаша обезмаслено прясно. Изварата е незаменима, имай предвид. Може да ти съставлява гарнитура (с малко лук и копър и разбъркана с една лъжица прясно мляко). Може да бъде десерт, направена на крем пак с малко мляко и подсладител или степче, ако не си враг на тези изкуственяци. Можеш да си приготвяш гювечета, солен кекс с добавка на въпросната извара и сигурно още 100 неща - хем полезни, хем да се разнообразяваш. За четири минути в МВ става соленият кекс - един вариант на закуска, с която може да си помислиш, че ядеш тутманик.



Киселото мляко: Верея 0,1%, Верея с калций 0,1%, Герма и Култура (?) на Бор-чвор, Био стил на Домлян, Роса 0,1% ... сигурно има и още. От тях - поне по една кофичка.

Питанката до Културата стои поради факта, че навремето пишеше със ситни букви, че има добавена раст.мазнина 3,5% (!!!), а отпред и отгоре пишеше с големи цифри 0,1%. Сега малкият надпис го няма, мисля. Ама кой знае какво е вътре...

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано07.12.08 08:48



Е, не можах да ви почерпя - тази сутрин килото е само половин...



Откъде да си копна пропорциите на соленоно кексче за МВ?

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано07.12.08 10:29



Аз май "добре" съм се подредила... Купила съм си някакъв подсладител - смес от цикламат и захарин и го употребявам в количества!!! Май сама съм се разболяла...

Нали това бяха ВРЕДНИТЕ подсладители?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
Автор davidmama (непознат )
Публикувано07.12.08 11:26



Доре моля те напиши рецептата за соления кекс в МВ ако обичаш Pleaseeee

.Мерси предварително и поздрави и успехи на всички.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: davidmama]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано07.12.08 11:50



Присъединявам се за кекса!



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: davidmama]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано07.12.08 11:50



Изпиши в Гугъла "дюкански рецепти" и ще бъдеш очарована. Има сайтове с подредени рецепти за първа,втора и трета фаза, примерни менюта, други са подредени според вида ястия - предястия, първо, второ, десерт и т.н.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано07.12.08 15:43



Каква стана тя, аз пак след Лодката се нареждам и се съгласявам.

Тука ще вметна, че ми се струва напълно излишна в дира тема с рецепти за дюкански манджи. Такова необозримо разнообразие има в нета, неща, които се събират вече от две години и са систематизирани... затова не пускам никакви или почти никакви рецепти тук. МНого отдавна съм ги написала в бг-мамма, от там добри души ги прехвърлят в блога на wordpress. И гугъл после ги намира.



Все пак, за да не става въпрос отново за кексове, веднага ще напиша рецептата за МВ:

В подходяща за МВ купа се изсипват продуктите в следния ред:

1 с.л. кисело мляко
1/2 ч.л. бакпулвер
тези двете се разбъркват, следва:
3 с.л. овесени трици (става с фини, става и с едри)
едно яйце
2 с.л. извара
може малко сол
всичко се обърква много добре до хомогенна смес
След това се пече направо в същия съд на макс. мощност, без капак, около 4 мин. Дали ще са точно 4 (или 3, или5) зависи от спецификата на МВ, всеки сам ще си прецени.
Специално при мен, у дома става за 3 мин, а на работа - за 4.


Сега за подсладителя:
Приемаме, че някои подсладители са вредни, други още по-вредни. Цикламатът се води за отровен, захаринът освен вреден, е и калоричен.
Какъвто и да е ползваният подсладител, желателно е да се прибягва до него в краен случай, при момент на слино желание за нещо сладко. Нека не е системно, абсолютна грешка е всеки ден да се яде желирано мляко със степче и да се изпиват две коли-лайт, примерно. Дано успях да обясня.


-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано07.12.08 18:09



Дори,не се засягай.

Модераторството си е твой приоритет. Аз само се опитвам да помогна.Целувки на всички!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано07.12.08 18:17



Благодаря за кексчето!

Подсладителят обаче ми е голям проблем, тъй като пия чай поне 2 пъти дневно (за да пробутвам сухото месо), а аз пия много сладки напитките и слагам 3-4 зрънца на чаша. При това положение - какъв подсладител според теб е най-безвреден?

Купих си Герма днес, но ми се вижда МНОГО гъсто за толкова обезмаслено мляко. Дали е тъпкано с консерванти или нишесте???

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: yниKaлнa]  
Автор davidmama (непознат )
Публикувано07.12.08 21:06



Мисля че Спленда е добро решение вапреки ,че и за нея прочетох някои противоречия но на мене наи ми е приятна...



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: yниKaлнa]  
Автор Kukita ()
Публикувано07.12.08 21:19



Здравейте, месоядни отслабващи, помните ли ме? В последните седмици почти нямам възможност да погледна в клуба, а още по-малко да пиша в него. Така, че бърз поздрав на всички, и добре дошли на започващите режима! Успех, УниКална, приятно ми е да те видя тук!
И веднага ми се ще да коментирам подсладителите и киселото мляко. Признавам честно, че съм върл любител на сладкото, и ако ги нямаше подсладителите, сигурно щях да издъня режима. Аз чай не пия, но без сладичко не мога, и колкото и да не е препоръчително, всеки ден ям поне едно кисело мляко, подсладено със степче, а освен това подслаждам и кафето си. Докато намирах стевия, гледах да използвам нея, но вече е почти невъзможно да я откривам, така, че ползвам таблетки. С други думи, мисля, че подсладителите не са толкова страшни - все пак при въвеждането на плодовете в трета фаза, определено количеството им ще намалее.
А какво съдържа киселото мляко "Герма" не знам, но почти през целия режим ползвам точно него - и с черните, и с кафевите петна. Бях попаднала на една таблица със сравнение на количеството живи млечнокисели бактерии на различни български марки кисело мляко, и то беше между първите. Затова се спрях на него, а се надявам да е достатъчно обезмаслено - все пак не ми оставя никакви мазни следи по съдовете.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: davidmama]  
Автор Kukita ()
Публикувано07.12.08 21:27



За пръв път чувам за такова чудо??? Какво представлява тази Спленда и къде се намира??? Дай инфо, davidmama!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Kukita]  
Автор davidmama (непознат )
Публикувано07.12.08 21:51



ами на мене приятелки ми я донесе от Щатите ,но до колкото знам мисля че и у нас се продава.Около 6 долара ми каза че струва пакета от 500 пакетчета са ватре и да ти кажа наи ми се доближава до захарта и наи малко ми разжаля кафето





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Kukita]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано07.12.08 22:39



Kukita, погледнах ти картинката с ципчето и се втрещих! За колко време постигна този главозамайващ резултат? Ще погледна в списъчето... Но те поздравявам от сърце!

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: yниKaлнa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано08.12.08 09:31



Какво да ти препоръчвам, аз също ползвах такъв подсладител

който съдържа цикламат и захарин. Обаче с тая разлика, че за четири месеца изхарчих половин опаковка, ползвала съм десетина таблетки на седмица, примерно. Забравих да спомена, че освен по съдържание, подсладителят трябва да избира и по още една характеристика: дали е устойчив на висока температура, т.е. дали става за печене на кекс.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано08.12.08 09:34



Лодчице, как можа!

Защо си помисли, че се засягам за нещо? Отбелязах съвпадението просто! Ти отговаряш съвсем на място и правилно, така и трябва!

А модераторството няма нищо общо с отговарянето на въпроси. Работата на модератора е да следи за реда и дисциплината, т.е. да не се псуваме тука. А също и за кирилицата.

Може би тука е мястото да кажа, че вече няма да пускам нови теми след 100 мнения. Ще ги оставям поне до 200. Вероятно сте забелязали, че Дир-ът се държи много добре и зарежда бързо, дори и големите теми.
-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Редактирано от Dorchester на 08.12.08 09:36.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано08.12.08 09:44



Добро утро на всички!
В събота и неделя нямам достъп до компа, а вие сте писали доста. Скъпа Рада, ако искаш аз мога да дойда по-рано от 19.30, но този час определихме заради Сани, която е на работа до 19,00. Аз направих резервация за 19,30 в Хепи в Младост 3. Доколкото разбрах на срещата ще сме аз, Сани, Мечо пух и Рада. Раде, не знам защо си мислех, че си от София, но чест ти прави, че ще дойдеш от Пазарджик ако не се лъжа. Момичета чакам с нетърпение да дойде петък за да се видим!

За да се познаем, мисля да се чакаме пред входа, аз ще нося коледна звезда.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: kopcичka]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано08.12.08 16:00



Защо няма никой днес?
Сега искам да ви разкажа за моя колега, който ме гледа всеки ден какво ям и как се топя пред очите му и най-сетне се сети да ме пита за какво става въпрос. След като ме разпита и под моето "мъдро" ръководство започна режима на 29.11. Беше 130 кг., а сега в момента е 122. Много е нахъсан. За първи път виждам такъв интерес отстрана на мъж. Ще видим дали ще издържи.
Е момичета, успешна работна седмица!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: kopcичka]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано08.12.08 17:49



За 10 дена 8 кг???

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: yниKaлнa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано08.12.08 17:58



Те мъжете са друга порода, хич не се учудвай!



И твоят резултат до тук е много добър (като за жена)!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано08.12.08 18:21



да, но не(((((((((( Останаха си три и на петия ден............
Очевидно са били дежурните килограми от изпразване на червата.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: yниKaлнa]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано08.12.08 19:53



Е, то по принцип колкото повече е натрупал човек, толкова по-бързо падат първите килограми, после процесът се " успокоява" и "канализира", организмът свиква и става по-бавно. Така че по един начин отслабват тези над 100 кг и по-съвсем различен - тези които просто искат да се повталят и да изглеждат добре по бански. Нещо такова казва Дюкан в книжката. Днес си купих и книгата му за чудото на овесените трици. Даже съм на 20 стр. Част от нещата от първата му книга се повтарят, но докато чета,чувствам,че се мотивирам допълнително. И четвърта фаза е опасна - твърде много съблазни има в нея. Първия ден имах чувството че ще изям света и само отчитах какво не съм лапнала, как ще го изям по-нататък и така...


Така че книжката е полезна.
Целувки на всички дюканки!! И пишете - много ни оредяха редичките.Все едни и същи именца виждам.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано08.12.08 19:56



Ок, нищо лично!

Ние сме над тези неща , и не се псуваме, щото имаме къде-къде по-живописни патила и преживявания.
Да ти кажа, след 21-22 часа при мен Дира реагира изключително мудно, затова бързам да драсна някой ред по-раничко.Целувам упоритите в режима!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: lodka_v_moreto]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано08.12.08 21:47



Корсичка,ще бъда по-рано там от определения час,пиши ми на gen4eva_i@abv.bg за тел за връзка и т.н.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: kopcичka]  
Автор mecopuh (много втален)
Публикувано08.12.08 22:30



Здравейте на всички, добре дошли на новобранците!
Корсичкя, и аз съм на работа до 19:00 ч., но веднага след това ще се метна на маршрутката и до 19:15 - 19:30 съм там. Така, че ако се съберете по-рано - почвайте купона без мен!!! Все някак ще ви позная - сигурно ще сте най-красивите в ресторанта

!!! Аз ще си наваксам като дойда!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: yниKaлнa]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано09.12.08 08:57



Нещо напоследък съм зле с календара, не е от 29, а от 22, предишната събота



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: davidmama]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано09.12.08 09:11



Спленда не беше ли онуй "златно" чудо, дето струва 24 лв за 50 мг???

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: kopcичka]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано09.12.08 09:11



Още като го изпратих и изпитах съмнение, но съм сбъркала съботите, кво да правя ЕГН-то си казва тежката дума. Въпреки всичко мъжете наистина свалят по различно от жените.
Раде, пратих ти на пощата съобщение.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: mecopuh]  
Автор manshon (непознат )
Публикувано09.12.08 09:59



Привет на всички! :)
От доста време чета писанията ви,но все не се решавах да се присъединя към вас.Аз съм на този режим от 1 месец.Свалила съм около 3 кг. според кантара(малко е неясно,тъй като си купих дигитален чак на 2-рата седмица,а другия не е съвсем точен),но обиколките ми видимо намаляха.Започнах от около 66кг,а целта ми е 60.Чувствам се отслабнала,но проклетия кантар се инати и не мърда от 63.4.Много ми се иска да смъкна още 3 кг. ,но....
Миналата седмица похапвах по малко шоколад-85% и си забърквах десертчета понякога.
Днес ми е 4-ти от 5-те дни протеини и през това време не съм близвала какао!
Моля,посъветвайте ме,дайте някоя препоръка.
Мерси предварително!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: manshon]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано09.12.08 21:23



Прочети книгата на Дюкан, много е мотивираща и се чете лесно. За повече подробности питай,всички ще отговаряме с удоволствие.


За твоите 3,5 кг са ти необходими 2 седмици, ако не консумираш шоколад, разбира се!
Целувки на всички дюканци-патиланци!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор дaни (eдин roлям инaт) (непознат)
Публикувано10.12.08 10:48



Здравейте сладури,
много отдавана не съм писала ама така са ме "нагънали" в офиса, че нямам време да си вдигна главата.

. При нас винаги ноември и декември са такива, ама му се вижда края. . При мен нещата вървят доста добре . Вече съм 67.700, а до крайната цел остават само някакви си 10 - 11 килограма на фона на свалените 28, ехе виждам му края. Изглеждам доста добре, даже не могат да повярват че съм толкоз тежка. Чак сега чета за срещата ни в София. . Аз зависи как ме забавят тук ще се опитам да мина, мисля че макар че ме няма в резервацията все едно място ще намерим. Целувам Ви всички и много успех.

Редактирано от дaни (eдин roлям инaт) на 10.12.08 10:49.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: kopcичka]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано10.12.08 11:52



Здравейте,
Дорче, бях писала за моя колега, който ще наречем условно Vucho 1963 и той иска да бъде включен в табличката. Височина - 183, започва от 130 кг., желано тегло 100 кг (засега) в момента е 121, започна режима на 22 ноември.
Моля те включи го. Аз ще съобщавам промените. Междувремено се видях с бивша колежка, с която не сме се виждали 8 години. Тя като ме видя и щеше да припадне. От вчера и тя е на режима и ми се обажда непрекъснато да се консултира. За съжаление не разполага с компютър.
Момичета това е, а за мен да ви кажа, че съм трупнала 1 килце и сега го боря с протеиновите дни - три на брой. Искам да ви споделя, че май прекалих с тиква и неистово ми се ядат ядки. Хапнах си и орехчета и това май си каза тежката дума. Но няма да се предам. Продължавам в същия дух!!!
Нещо ново за срещата? Всичко е наред нали? На 12 ще ни чакат в Хепи. Можеби ще дойде и моята колежка дюканка на два дни.

.....................................
в трета до 8 март



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: дaни (eдин roлям инa]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано10.12.08 11:59



Здравей Дани,
много ще се радваме ако можеш да дойдеш. Все ще се намери допълнително местенце за една заслабнала дюканка.
Ще те чакаме!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: kopcичka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано10.12.08 13:01



Аз пак да натъртя, да не забравите фото, ей!



Промените в таблицата направих и реших, че господинът е на 45 год, нали така?

Дани, наистина добре се движиш, не остана. Хайде, по-честичко надничай!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано10.12.08 14:40



Скъпа Дори,
просто си страхотна, толкова бърза реагираш, да господинът е на 45, бях пропуснала.
Фото ще вземем!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: kopcичka]  
Авторcaни (Нерегистриран)
Публикувано10.12.08 21:29



Корсичка,чакам указания за местоположението.Удобен превоз към Младост от нас е 76или 204,ако не стават ще сменям. Обещала си,помагай.Целувки,момичета,не остана.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: caни]  
Автор mecopuh (вече не е мече)
Публикувано10.12.08 22:20



Здравей Сани!
До "Хепи" в Младост най-удобно ти е да да дойдеш с автобус 76. Пътуваш, пътуваш, пътуваш и като стигнеш "МакДоналдс" в Младост - слизаш. Спирката се казва "Бл.223 - Младост 2". По диагонал на спирката е бившата "Деница"- странна на вид сграда. Точно там е и "Хепи" - има си светеща червена табела, която лесно се забелязва.
Е, това е!
До петък!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: mecopuh]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано11.12.08 09:41



Мечо Пух, благодаря ти че така си ме отменила с обясненията за Сани!
Ние с Рада вече остановихме гласов контакт и се разбрахме да се видим един час по-рано. ЩЕ ВИ ЧАКАМЕ!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: kopcичka]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано11.12.08 09:44



Извинете, грешката е техническа, а не правописна!



Тема Помогнете, моми4ета...нови [re: Dorchester]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано11.12.08 23:34



Не се цупя, но няма емотикон за недоумение: опитах да пусна калкулатора на Дюкан, но под линукс не ще да работи. Може ли някоя от вас да зареди данните, та да видя какво тегло ми препоръ4ва? Предварително благодаря!
Следват 12 въпроса:
1. Метрична система (оставете metrique)
2. Сегашно тегло 88
3. Желано тегло 60 (a be iskam po-malko, no pone dotam da go dokaram)
4. Максимално достигано тегло 126
5. Минимално достигано тегло 49
6. Най-продължително запазено тегло без особени усилия 55
7. Прилагани режими: никакви; няколко; многобройни quelques uns (vtora optsiya)
8. Ръст (см) 163
9. Възраст 44
10. Наследственост (съществува ли в семейството ви тенденция към напълняване): никаква; средна;силно изразена nikakva (1 optsiya)
11. Костна система (обхванете лявата китка с палеца и показалеца на дясната ръка). Пръстите ви се: застъпват; докосват; не се докосват zastypvat (1 optsiya)
12. Пол jenski

Ако сте жена, излиза въпрос номер 13:
13. Брой бременности: 0 - 7 1



Тема Re: Помогнете, моми4ета...нови [re: fractalz]  
Автор the__knight ()
Публикувано12.12.08 07:13



65



Не се смей на този който прави крачка назад защото може да подготвя голям скок

Тема Re: Помогнете, моми4ета...нови [re: the__knight]  
Автор the__knight ()
Публикувано12.12.08 07:17



Кето ме накара да си го направя пак за мене ...

При сегашни 90 кг ми дава 89 кг ... а дали да не премина в трета от нова година ...

Не се смей на този който прави крачка назад защото може да подготвя голям скок


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: kopcичka]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано12.12.08 10:51



Хей, здравейте!
Настъпи деня на срещата!
На вниманието на Софийската група:

За разпознаване - ще държа в ръка червена звездичка на дръжчица, но няма да е коледна, че тази сутрин в последния момент преди работа можах да намеря само обикновена.

Хайде момичета чакам с нетърпение срещата!

Дорче, после да дадеш указания как да изпратим снимките!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: kopcичka]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано12.12.08 10:53



Дорче, моля не затваряй темата днес!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: kopcичka]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано12.12.08 10:58



Хей момичета,след малко тръгвам от ПЗ!!!Ако знаете само как се вълнувам!!!

Хайде софиянки,приготвяйте тоалетите и довечера да сте на линия!Мен лично ще ме познаете мн лесно-по усмивката!!!ДО СКОРО!!!



Тема Re: Помогнете, моми4ета...нови [re: the__knight]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано12.12.08 11:33



Калкулаторът е валиден само при първоначалното въвеждане: с първите, стартови килограми. А дали ще минеш в трета, е друг въпрос.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: kopcичka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано12.12.08 11:35



Вече никакво затваряне на теми, освен ако не започнат да се лоудват трудно.
Също ще затварям теми, които са създадени преди повече от година и изведнъж някой ги издига от небитието.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Помогнете, моми4ета...нови [re: the__knight]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано12.12.08 13:26



Благодаря на МОМ4ЕТО! Да знаеш, наро4ила съм те за талисман на нашата групи4ка! Поздравления за 4удесните резултати и волята, с която си ги постигнал; разликата е огромна.

Ами, 65 са си 65, все е по-добре от 88, 4е и от 126... Когато стигна околностите на 6-цата, ще се ориентирам по това как се 4увствам и изглеждам, има още доста време дотогава.





Тема Re: Помогнете, моми4ета...нови [re: Dorchester]  
Автор the__knight ()
Публикувано12.12.08 18:07



Ами според първоначалното въвеждане трябваше да мина в трета на 99кг



Не се смей на този който прави крачка назад защото може да подготвя голям скок

Тема Re: Помогнете, моми4ета...нови [re: fractalz]  
Автор the__knight ()
Публикувано12.12.08 18:08



Страшно много си постигнала.Смело напред :)

Не се смей на този който прави крачка назад защото може да подготвя голям скок


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: the__knight]  
Автор mecopuh (вече не е мече)
Публикувано13.12.08 00:02



Здравейте!
Не се стърпях да видя кой какво е казал, кой колко е свалил и т.н.!
И тъй като е късна доба, пък утре съм на работа, само се отбих за малко. Срещата в София се състоя. Подробности - утре!!!
Сега, лека нощ на всички и утре - малко по-леки!!!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: mecopuh]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано13.12.08 00:49



До Рицаря - благодаря Ви, Сър! Ще дерзая нататък, няма алтернатива просто...
До Ме4е Пух (ти, дето же4е не си ме4е!) Ще 4акаме с нетърпение доклада! :)))))))))
Моите новини: Аз се заковах на 88. Карам на 55, или 43, според ситуацията на работа - постоянно сме в движение и се ориентирам според обстановката. Днес 4етох доста из форума на бг-мама и мисля да изпробвам някои идеи за раздвижване на кг-тата и метаболизма:
1 - ще мина на 11 за седмица;
2 - от понеделник (щото още ми стои един кокош...) минавам на риба и морски продукти предимно, а киселото мляко временно ще го намаля до 400-500 гр на ден;
3 - утре ше се разтърся за джинджифил, 4е "виното на Кри", с което се наливам (вода и резен4е лимон в 4аша за бяло вино) ве4е взе да ми писва; про4етох, 4е джинджифилът стимулирал метаболизма, амиииииииии поне ще го пробвам
Ако се сещате за още нещо?

Въпрос: водораслите като зелен4уци ли да ги броя или като подправка? А нали и йод съдържат... А и ги харесвам много... Досега ги вклю4вах само в ПЗ, но ме съблазняват.

Лека и отслабваща на вси4ки!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: fractalz]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано13.12.08 01:09



Естествено,че и аз не се стърпях и от влака-право тук да видя що става!За подробности от срещата сме делегирали права на Елегантното мече,което е стройна дама вече/видях с очите си/ ДО СКОРО!!!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Paдa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано13.12.08 09:44



Хайде дееееее
искам доклад и снимки!!! Вече ми се изтърпя търпилото!!!



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: fractalz]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано13.12.08 09:49



Фракатал, брой ги за зеленчуци. Посъветвах се с други дюканки, че аз не знаех



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: fractalz]  
Автор Kukita ()
Публикувано13.12.08 14:20



Здрасти на всички дюканстващи!
Аз май смогвам да се вредя във форума от уикенд на уикенд. Не че ме е скъсала работата, ама вечер нещо ми е мързеливо и не ми се пише, а на работа е абсурд да следя какво става тук. Та обикновено си чета на топличко вкъщи и си решавам какво да пиша в събота или неделя, или и в двата почивни дни

. Та първо да докладвам: вече обявявам трайно преборени 26 кг., т.е. вече съм сигурни 64, все повече се ослушвам за начало на трета фаза, но засега ще изчакам края на празниците, че като се знам какъв ми е слаб ангела, ..... . Сещате се, нали.
Искам да поздравя софиянки, задето са толкова организирани и успяха да се съберат, да се опознаят и да заредят и всички нас с нова енергия! И хайде снимки де!!!! Всички чакаме!
И на финала: Fraktalz, радвам се, че пътуването ти приключи и си пак с нас. И веднага успя да ме хвърлиш в недоумение - абе какви са тези водорасли, дето се ядат и вършат работа на зеленчук? Нещо японско, китайско или подобно е, и от къде се купува? Срам, не срам, никога не съм виждала, а като чуя, че нещо се яде, и веднага ми се прияжда. И как се приготвя?
А, и още нещо. За водата с лимонче във винена чаша. Това ясно как се приготвя, и какъв му е вкусът. Ама къде се връзва тук джинджифилът? Май не съм много в час. Обясни, плиййййз!

Редактирано от Kukita на 13.12.08 14:23.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
Автор mecopuh (вече не е мече)
Публикувано14.12.08 19:15



Здравейте всички!
Току що опатках едно цяло прасе /разбирай - нахандахушкано във фризера/ и поради тази причина още не съм докладвала за срещата.
Ама да не си помислите, че ще се отказвам от режима - няма такова нещо!!! Освен мен у дома се подмотват и трима здрави мъже, които освен всичко друго, искат и да ядат!


Докладвам: срещата беше на ниво! Четири красиви дами - Корсичка, Рада Сани и моя милост - показвахме от къде сме тръгнали и къдеееееее сме сега, бъбрихме си цяла вечер и накрая се фотографирахме. Но за снимките отговорник е Корсичка. Чакам да се обади и да се пробваме с общи усилия да ги прехвърлим в компютъра и да ви ги покажем! За сега толкоз, че домашният любимец от няколко минути мърмори до вратата на стаята, но пак ще ви понагледам след ден -два!
Целувки от мен, хубава вечер и спорна седмица!

Редактирано от mecopuh на 14.12.08 19:20.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: mecopuh]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано14.12.08 22:13



Браво за срещата на дюканско ниво!
Чакаме снимки!!!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: mecopuh]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано15.12.08 09:37



Хм.


Гледат ми се снимки...

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: mecopuh]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано15.12.08 10:45



Здравейте момичета,
Привет на милите ми колежки с които установих вече и визуален контакт.
Рада, Мечо Пух и Сани, още съм под влияние на нашата среща, която за мен
беше голямо преживяване, надявам се и за вас.
За информация на другите - нямахме проблем с разпознаването, веднага се "надушихме". Бяхме голями скици, общо взето говорехме една през друга, ако нямахме ангажименти, можехме да се бърборим до сутринта. Ако правим следваща среща ще е през деня. Искам да похваля и трите, доста са се потрудили и резултата е налице.
За съжаление, нямаше много добри възможности да се снимаме повече, заведението беше пълно до дупка, но все пак документирахме срещата. С Мечо Пух ще се видим, можеби в края на седмицата да свалим снимките и ще трябва да проявите търпение.
Успех на всички и много минусчета!

--------------------------------
в трета до 8 март



Тема Дюкан и диабет - въпроснови [re: Dorchester]  
Автор RUMl (четяща)
Публикувано15.12.08 14:24



Здравейте всички смели момичета и момчета! Първо да кажа, че ви се възхищавам на волята и успехите!!! Изчетох подробно всичко, но не намерих отговор на въпроса си. Има ли някой с диабет втори тип?
Аз от началото на годината се интересувам от Дюкан, чета и се радвам на успехите на другите. През април опитах, за един месец свалих 5кг и изведнъж вдигнах кръвното по неизвестни причини. Един месец не можах да го сваля и тъй като тогава започна, бих казала негативната кампания против Дюкан, се уплаших и се отказах. Естествено ,че до сега върнах килата обратно. Но вече реших пак да опитам, защото няма накъде....
Килограмите ми са ужасно много - 138, на 45години съм. Имам нарушена обмяна на веществата - причината е аденом но хипофизата. За 15г съм натрупала 50кг. От няколко години се появи и диабета, което не беше изненада. Няма да разказвам на дълго и широко, но съм стигала до стойности 22,0. Не съм на инсулин, защото при ежедневно двукратно мерене захарта варира в различни дни от 6-7 до 17-22. Смея да кажа, че ендокринолозите се чудят какво да ме правят...
Ще се радвам, ако някой ми отговори и се надявам да стана една от вас.



Тема Re: Дюкан и диабет - въпроснови [re: RUMl]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано15.12.08 15:20



Здравей при нас!
Едно е сигурно, намаляването на килограмите може да ти бъде само от полза!
Дали ще успееш с Дюкан, зависи само от теб. Дали има негативни последици от Дюкан - има, при неправилно провеждане.
При хора с увреждания на щитовидната жлеза, Дюкан действа по-бавно. Но все пак действа - ако да кажем сваляш по 2-3 килограма на месец, е добре, Защото ако не спазваш режим, килограмите хвърчат нагоре, нали така?
За да не се плашиш, най-добре е да се консултиращ с лекуващия си лекар (по-добре не само с един) дали този вид хранене застрашава здравето ти при твоя конкретен случай.

Моят съвет,
ако спазваш Дюкан, бъди много изпълнителна по отношение на количествата вода за деня, яж често, включвай редовно мазни риби. Т.к. режимът е нападан най-вече заради липсата на мазнини, отговорът се крие в това - мазните риби са позволени и дори препоръчителни. Едновременно, позволява се усвояването но мастноразтворими витамини, снабдяваш си организма с всичките там Омеги, а всъщност при хранене с риба се сваля най-ефикасно!

Това ми е препоръката и към всички останали, пишещи тук, яжте риба и пийте вода. Това е начинът да се застраховате срещу най-често срещаните проблеми при спазването на Дюканския режим.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Дюкан и диабет - въпроснови [re: Dorchester]  
Автор RUMl (четяща)
Публикувано15.12.08 15:40



Много ти благодаря! И с щитовидната имам проблеми... Личната ми лекарка казва, че като ми пише рецептите и като ми гледа диагнозите - до сега трябва да съм умряла. Странното е, че лекарите ,с които съм се консултирала, не ми препоръчват Дюкан. Обаче аз мисля, че е по-добре да опитам и сигурно ще започна от утре. Ох, никак нямам воля... и си търся оправдания.....





Тема Re: Дюкан и диабет - въпроснови [re: RUMl]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано15.12.08 16:38



Ако ще започваш от утре, още отсега си купи разнообреазна храна, започни със зареден хладилник.
Още една препоръка: измери си мерките с шивашки метър, защото падащите мерки са най-явния показател за отслабване.
И още едно много сладко нещо: Направи си снимка как изглеждаш днес, за да може да се сравняваш после, след като смъкнеш килцата.
Успех и не се притеснявай да питаш тук, ако нещо те интересува!



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
Автор Cлънчeвoтo зaйчe (непокорна)
Публикувано15.12.08 17:01



Здравейте и от мен,
Аз също от известно време съм на този режим. Стартирах от 64 кг при ръст 159см. Крайната ми цел е 50. В момента съм във втория етап като варирам между 58-57кг. Имам само едно прегрешение - позволих си алкохол на важен за мен празник. Но оттук нататък мисля това да не се повтори.
Пожелавам на всички ви много успехи и късмет, както и на себе си.
Чета ви отдавна, но все не събирам смелост да ви се обадя


Надявам се да не ви притеснявам с непрекъснатите си въпроси.
Друго не знам какво да ви напиша, освен да пожелая хубав ден

Ъ-ъ-ъ ... не разбрах ...

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Cлънчeвoтo зaйчe]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано15.12.08 18:04



Привет, хубав ден и хубава седмица и на теб!
Питай си на воля!



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
Автор Cлънчeвoтo зaйчe (непокорна)
Публикувано15.12.08 18:35



Знаех си, че съм направила някаква грешка...
Сега си я открих


Не съм знаела, че през смесения период зеленчуците не трябва да превишават количеството на месото - а аз просто забравях за него - хъх... Много лоша работа... Пак съм объркала всичко.
Иначе исках да попитам, кой според вас е оптималния вариант за редуване на дните - 5 на 5 или 7 на 7. Моят спортен тотализатор нацели 6 на 6, но сега прочетох няколко мнения за 5 на 5 и се замислих.

Ъ-ъ-ъ ... не разбрах ...

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Cлънчeвoтo зaйчe]  
Автор Noc (минаващ)
Публикувано15.12.08 19:16



Аз съм на тази диета от близо два месеца... при ръст 186 сантима съм имал тегло 103-105 кила, сега съм на 95-98. Целта ми е да стана 82-86 но не знам дали е постижимо. Засега имам малко проблеми със здравето, имам намалена имунна защита, било нормално за хора дето пазят диети - препоръчаха ми алое вера. мисля да вземам. Само едно нещо ме притеснява при тази диета и това е че не се разрешават мед и плодове. Е аз не се сещам за ЕДИН доктор да каже че лимона е вреден пшримерно, а Дюкан го забранява, а аз си имам абсолютно нормална кръвна захар. Е защо така ??



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Cлънчeвoтo зaйчe]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано15.12.08 19:23



Схемата всеки сам си я нагажда, 6/6 и 7/7 не са по-лоши от 5/5.

Да, зеленчуците са по-скоро гарнитура, не за нахранване. Но все пак не си направила някаква огромна грешка!



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Noc]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано15.12.08 19:26



Ей, ама много странно разбиране имаш за теглото си...

Как си хем 95, хем 98?
Иначе, добре дошъл.
Чел ли си книгата или поне нещо синтезирано за принципите на този режим? Как го спазваш, без да си си обяснил тази липса на плодове и мед?
Не, честно... вредно и забранено са две различни неща! Защо ги бъркаш тези понятия?

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
Автор Noc (минаващ)
Публикувано15.12.08 19:43









Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Noc]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано15.12.08 20:11



Здрасти на новичките- Слънчево зайче, Руми и Нок!!Добре дошли!
Руми, не се страхувай, лекарите няма да ти кажат нищо за режима на Дюкан, просто защото не са запознати с него. За тях е просто поредната диета за суетни хора и не влагат много надежди в нея. Самият Дюкан е работил с диабетици и го описва във втората си книга, така че мисля, че няма да ти навреди. Намаляването на теглото само може да ти е от полза. Стискам ти палци и желая успех, защото се отнася до здравето ти.
Аз по време на режима нямах проблеми с имунитета, всъщност като че ли го стимулирах по някакъв начин, защото допреди 10 месеца сериозно страдах от херпес, появяваше се всеки месец и ме мъчеше цяла седмица и повече. Сега не ме е посещавал от 5-6 месеца и не виждам с какво мога да свържа този факт, освен с режима. Целувам всички и желая успех!!!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: lodka_v_moreto]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано16.12.08 09:33



Здравейте новичките и добре дошли!
Руми, аз съм диабетичка от 10 год. За първи път вкарах в норми стойностите на кръвната захар. Вече девет месеца съм на режима и се чуствам прекрасно, намалих лекарствата до минимум. Трябва да си упорита и да спазваш стриктно режима най-вече по отношение на водата!
Такаче желая ти успех и търпение!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
Автор Cлънчeвoтo зaйчe (непокорна)
Публикувано16.12.08 17:41



Ами не знам, аз просто съм такъв човек, че като направя гаф, като с този със зеленчуците и едва ли не съм прецакала всичко.
Аз имам въпрос свързан с телешкото - някой готвил ли го е в микровълнова или на супа. Много ми се яде някаква супа, а не ми стига на акъла как да я направя като не мога да сложа зеленчуци вътре - сега съм на период само протеини.


Помагайте моля...

Ъ-ъ-ъ ... не разбрах ...

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Cлънчeвoтo зaйчe]  
Автор mecopuh (вече не е мече)
Публикувано17.12.08 09:32



500 г. телешко, 1/2 глава лук, подправки за супа, 2 яйца, 150 мл. прясно мляко, сол, черен пипер, целина магданоз.
Месото, нарязано на кубчета, се вари в тенджера под налягане заедно с 1 с.л. сухи зеленчуци или подправка за телешка супа /има ги в по-големите магазини на щандовете с подправки/ докато се свари много добре. По желание - 1/2 глава ситно нарязан лук. Ако искаш да си съвсем, съвсем стриктна, сложи зеленчуците в малко тензух, завържи ги здраво с конец и като се свари месото ги извади! След като месото е готово, разбий 2 яйца с малко сол и ги добави на тънка струйка, при непрекъснато разбъркване към врящата супа /става на конци и създава илюзия за фиде/, остави да поври още 3-4 мин. Накрая сипи 100-150 мл. обезмаслено прясно мляко и подправи с черен /бял/ пипер, 1-2 с.л. много ситно нарязана целина и също толкова магданоз.
От това количество се получава супа за около 2-3 дни, ако не ядеш само супа.
Може да се направи и с пилешко или пуешко месо. Ако искаш, можеш да смелиш месото в блендера и да си направиш супа топчета!
Добър апетит!



Редактирано от mecopuh на 17.12.08 09:37.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Cлънчeвoтo зaйчe]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано17.12.08 09:38



Свари си пилешко на малки късчета, направи богата застройка с яйца и кисело мляко, при поднасяне магданоз.
Или варианта по-долу с телешко, но без застройка само с черен пипер на зърна и сол - става чудесно телешко варено.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано17.12.08 09:43



Има две задължителни неюа, когато готвиш телешко, за да е вкусно: да се вари много и да присъства целина.

Варианти, виждаш, има доста. А за МВ ми е съмнително...

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: mecopuh]  
Автор Cлънчeвoтo зaйчe (непокорна)
Публикувано17.12.08 12:32



Лелееее ти си съкровище... и как хубаво си го обяснил/а, като за опустошител в кухнята, какъвто съм аз. Нямам търпение да го пробвам това - само нямам тенджера под налягане – срам не срам ще си призная, аз правя много бели в кухнята и гледам да няма опасни неща там - само фурната съм подпалвала 3 пъти, така че ... само тенджера под налягане ми липсва, но предполагам, че и с нормална ще стане. Хихи... Чудесно Мечо Пух - много ти благодаря



Ъ-ъ-ъ ... не разбрах ...

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор RUMl (четяща)
Публикувано17.12.08 14:19



Благодаря за подкрепата, трябва ми воля, защото никога не съм успявала да се справя с диетите. Мисля, че сега съм мотивирана повече от друг път.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: kopcичka]  
Автор RUMl (четяща)
Публикувано17.12.08 14:23



Много ме обнадежди! Аз пия три вида лекарства против диабет, в двойни дози и все съм средно около 10. Ще докладвам след седмица!

Лошо, че сега идват празници, дето хич не са за начало на диета. Аз съм от тези хора, дето все започват диетата от утре, или както се казва "от утре и други ден - вече два дена съм на диета"



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: RUMl]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано17.12.08 15:31



Руми, ако ти е слаб ангела започни след Нова година, но трябва да бъдеш упорита и стриктна. Ще ти е трудно в началото, но после ще свикнеш с този режим и другата храна няма да ти прави впечатление. Нали знаеш, че всичко е в главата.
Мечо Пух отново доказа, че е най-изобретателна в рецептите.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: kopcичka]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано17.12.08 16:21



Корсичка,Елегантно Мече-вижте си пощите!


Дорче,около мен нищо ново-затова не пиша за таблицата.След малък завой от 1-2 кг пак съм 66 килца,но засега и на това съм доволна...
Новички,желая ви успехи,не се разочаровайте от задържането на кг,а бъдете РЕЖИМНИ-това е ПАНАЦЕЯТА!Всички тук с по-дълъг стаж ще ви го кажат!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: RUMl]  
Автор Cлънчeвoтo зaйчe (непокорна)
Публикувано17.12.08 16:29



Руми, чакай да ти споделя аз как се справих с първите кризисни дни.
Хватката тук е да издържиш първите 10 дни, после просто се научаваш да игнорираш тотално храните, които не са от списъка. При мен стана по-лесно, защото няколко приятелки заедно започнахме... и така като излизаме заедно не се изкушаваме. Ако пък приятелките ти не желаят - винаги можеш да помолиш някой от домашните. Семейството винаги ще се жертва - все някой ще се навие да стартира с теб диетка.
Другото е да си готвиш и да обмисляш менюто си- готвенето е важно от гледна точка на факта, че трябва да си разнообразяваш храната - аз в началото се изхранвах само с ролца от раци и резултата не закъсня - сега не искам да ги погледна.
Е, вярно е и това, че аз съм много упорита, но тези неща много ми помогнаха.
И още нещо.... не чакай нищо - ето още сега отивай и изхвърляй всичката гадост от хладилника.



Ъ-ъ-ъ ... не разбрах ...

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
Автор mecopuh (вече не е мече)
Публикувано17.12.08 17:31



Само минавам да видя кой как е и как се справят новичките! Виждам, че всичко е под контрол!


Слънчево зайче, ако вариш телешко в нормална тенджера, трябва да се въоръжиш с невероятно търпение, защото това, което се продава у нас за телешко в повечето случаи е от доста възрастни телета /на преклонна възраст и за да не умрат от старост ги колят и продават като телешко/. Затова по-добре си смели месото и си направи супа топчета. Ако искаш супичка с парченца месо, пробвай с пиле, вари се по-бързо и също е много вкусно.
Приятна вечер на всички, а аз отивам на купон!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: RUMl]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано18.12.08 17:33



Започвай, не мисли за нищо , просто стартирай. Ако много мислиш ще си под стрес, започни го като на игра. Казваш си - нямам нищо за губене, мога само да спечеля!Не чакай подходящия ден- такъв "подходящ" никога няма да има. Истината е, че като си решиш, всеки ден е подходящият. Но първото действие към успеха е да си напълниш хладилника с режимни храни, за да не мислиш за други храни. Успех!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: lodka_v_moreto]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано18.12.08 17:48



Новички,Елегантното Мече казва,че нережимни храни ще има и догодина,но ако ги ядем сега и догодина ще сме си Д Е Б Е Л И...


Още след първите свалени грамчета и килограмчета ще видите как идва и стимул и повече мотивация А пък огледалото ще ви радва все повече и повече
До скоро и успехи на всички Дюкани и Дюканки!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: mecopuh]  
Автор Cлънчeвoтo зaйчe (непокорна)
Публикувано19.12.08 10:15



А мога ли телешкото да го пека на грил или ще стане толкова твърдо, че мога да извърша убийство с него?

Ъ-ъ-ъ ... не разбрах ...



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Cлънчeвoтo зaйчe]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано19.12.08 14:48



Здравейте отслабнали и отслабващи дюканки!
Сега имам възможност да ви прочета и да ви се отчета!Вече съм 84 кг!Остават само 9 кг. до целта...Като мина 30-те кг.Ще ви черпя със шампанско.Исках да стане до Нова година но вероятно това няма да стане защото по тези празница от време на време ще минавам само на вечерите на 3-та, но не галавечелите-няма да ям картофи...и сладкиши...Ще видим...Радвам се на вашите положителни резултати!Успехи на новичките!Вярвайте в успеха и ще го имате!
Поздрави на ветеранкити от които сам се учила-Кукита,Корсичка,Мечо, Рада,лодка в морето...и всички други и един дълбок реверанс естествено на Дорчето!Пак бързам но довечера ще ви видя отново!Прегръщам ви!Успех във всичко!





[image][/image]

Редактирано от kateluna на 19.12.08 14:50.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано19.12.08 15:04



Дюканки, нали сте ми симпатични, като срещна нещо за вашия режим и се зачитам. Та, в новия Кулинарен журнал има няколко рецепти за режима - бишкоти и след това тирамису и още нещо.
Ако не сте си го купили мога да ви сканирам страничките :)



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Rossella (упорита)
Публикувано19.12.08 17:15



Момичета, здравейте отново! Приключи моето екзотично пътешествие и пак се завръщам сред стройните дюкански редици. В продължение на 8 дни бях единствено на П+З, позволявах си два пъти алкохол, а храната в хотела беше мазничка. Не знам дали заради това или защото съм се издула пред цикъла (цикълът при мен е нередовен напоследък заради честата смяна на климата), но макар да се подложих стриктно на 4 протеинови дни, голямо движение няма.

. Кантарът се е закотвил на 58.4-58.8 и не е мръднал от седмица вече. Все пак, лека корекция в табличката за Дорето. :)



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Cлънчeвoтo зaйчe]  
Автор banbu4a (непознат )
Публикувано20.12.08 12:00



Привет на всички дюканки!Надявам се ще ме приемете в отбора!Благодарение на Вас да не се чудете ,защото прочетох доста видях постигнатите от вас резултати и така обнадеждена от 15.12.2008г. я започнах и резултата не закъсня за 5 дни свалих 4 кг,но сега стрелката не помръдва може би ,защото ме хвана онова кофти нещо(сещате се нали),но твърдо продължавам напред.Мило слънчево зайче разбира се,че можеш аз така си го приготвям мятам телешкото в микрото на грил за 10 мин.и после го заливам със сос от 1 с.л. извара,2 с.л. кис.мляко,2 ролца от раци,чесън на прах и подправка за месо става много вкусно.Успех на всички и прегръдки!Може ли малко помощ не мога да си кача линииката!!!

Редактирано от banbu4a на 20.12.08 14:34.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: banbu4a]  
Автор banbu4a (непознат)
Публикувано22.12.08 12:22



Здравейте,мили дами.От днес започвам 2 етап и съм доволна от себе си досега.Тук ще ми трябва повече воля,защото кг. се топят по-бавно,но ще се справя,защото не мога да си позволя да смачкам репутацията на "дюкан"и се чувствам адски добре с тади диетка която постепенно се превръща в режимче.Искам да Ви попитам мога ли да консумирам разбира се в ограничени количества(и изкиснати във вода) малко трушийки все пак такъв е сезона,а и по-малко сиренце ,че не мога без него , но ,ако, не може значи не може.А докато чакам да ми отговорите ще се придържам строго към режима.До скоро!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: banbu4a]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано23.12.08 07:09



Добре дошла и честита ти втора фаза. Сиренце има т.нар. Лайт - обезмаслено- аз него ползвах, но внимателно и по по-малко, то все пак е много по-мазно от изварата, трябва да му се отчете. С туршии не съм пробвала, но вероятно може, ако са правени без захар и олио. Но с тях ще става по-бавно,защото заради солта ще задържаш много вода, пък на първа фаза тъкмо се отърва от нея. Желая успех на всички и целувам новичките!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: lodka_v_moreto]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано23.12.08 09:22



Здравейте скъпи дюканки!
Искам да пожелая весели коледни и новогодишни празници на всички. Да не се освинвате и новата 2009 год. всички успешно да влязат кой в трета, кой в четвърта. Ще се появя чак на 5 януари.
Ще ми липсвате!!!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор banbu4a (непознат)
Публикувано23.12.08 11:04



Благодаря ти лодчице!За туршийките те са домашни тоест без захар и олио ,но ще се въздържа мога и без тях,а ти си права за водата,няма смисъл да си я възвръщам.колкото до сиренцето и аз това ползвам,но в много малки количества и то 2 пъти в седмицата.Има толкова страхотни рецепти от дюканки и за да съм стриктна и да не ми тежи на съвеста ще си приготвя сиренце от извара сигурна съм,че ще бъде вкусно както и другите им рецепти.Благодаря Ви,че ви има така ще ми е по-леко като има кой да ме напътства.По-късно пак ще надникна в темичката.Чао!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
Автор fractalz (непознат)
Публикувано24.12.08 02:05



4естит рожден ден, Дор4е! Най-искрени пожелания за много здраве, късмет, щастие и любов в и към теб!



Мила компания, много се радвам с вас на успехите ви. Дайте да задържим фронта и по празниците. Добре дошли на нови4ките; надявам се, 4е ще ви е приятно да сваляме заедно.

Аз напоследък се мотая между 86 и 88 (4е и до 89), но няма да си променя ленти4ката. Изкарах 5 дни на рибноморски режим, но със задължителното желирано кисело мляко (ей, пристрастих се към него...), продължавам засега така, поне до 30 декември.

Весели празници на вси4ки! Ще се вклю4вам, когато докопам компютъра и имам покритие.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: fractalz]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано24.12.08 10:19



Дорче,
честит ти рожден ден!Да си ни жива,здрава и много щастлива!Като помагаш на хората,Господ да помага на теб стократно!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Paдa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано24.12.08 11:07



Фракталз, Раде,

благодаря ви от сърце.



Промених си годинките в табличката.

Я хвърлете по едно оче, някой да не е пораснал тихомълком и да го изкарваме по-млад там.

Проверка и доклад!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
Автор Rossella (упорита)
Публикувано24.12.08 16:43



Честит рожден ден, Дорче! Да си жива, здрава, да задържиш успешно теглото си и все така да ни служиш за пример!



Весело посрещане на празниците на всички Дюканки, стари и нови. Бъдете здрави, усмихнати и много обичани!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Rossella]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано24.12.08 23:33



Честит рожден ден на Дори и много здраве ,радост и благополучие през всички години!!
На дюканци и дюканки желая весело посрещане на празниците и по-леко с нережимните отклонения!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: lodka_v_moreto]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано25.12.08 13:40



МИЛИ ДРУГАРчЕТА,чЕСТИТА КОЛЕДА!
ДА ВИ Е ЖИВА,ЗДРАВА И СПОРНА ГОДИНАТА!
САМО ХУБАВИ ЕМОЦИИ ДА РАДВАТ ДУшИТЕ ВИ,ЖЕЛАНИТЕ ВИ МЕчТИ ДА СЕ ПРЕВРЪщАТ В РЕАЛНОСТ,БЪДЕТЕ ОБИчАНИ ОТ ТЕЗИ,КОИТО ИСКАТЕ И ВСЕ ПОВЕчЕ УСПЕХИ НА ДюКАНСКИЯ ФРОНТ!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Paдa]  
Автор banbu4a (непознат)
Публикувано25.12.08 13:59



ЧЕСТИТА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ ДЮКАНКИ- СЛАДУРАНКИ!!!
ЖЕЛАЯ ВИ ВСЕ ОТ ВСЕ СЪРЦЕ ЗДРАВЕ, ЩАСТИЕ И РОЗИ!!! РУЙНО ВИНО В ДВОЙНИ ДОЗИ,ВЕСЕЛ СЕКС ВЪВ ВСИЧКИ ПОЗИ И ПАРИ С АВТОВОЗИ!!! СИЛНА ВОЛЯ И УСПЕХИ!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: banbu4a]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано25.12.08 18:36



Ден,два прескачах от тава в тава
я сърмички,боб и ...баклава,
но следобеда ми дотежа-
на корема и ...ума...
па като се качих на метлата
обиколих не само махалата.
3,та даже 4 часа във снега
обикалях аз надлъж града.
Утре пак ще карам на айрян
та по-малко да ме е ...срам...
Искам да посрещна Новата Година
с по-мъничко ...сланина...
Официална рокличка да облека
погледите аз да събера...





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Paдa]  
Автор lafeee (нова в клуба :))
Публикувано29.12.08 09:57



Здравейте, момичета!
Първо весели празници малко със закъснение за коледата, но нова година предстои :) Да сте живи и здрави, много щастливи и се усмихвайте винаги, за да виждат другите а и вие колко много красота имате в себе си :)) прегръщам ви всички

Аз се позагубих, но в никакъв случай не съм се отказала. Не искам да ви изкушавам, ососбено сега по време на празниците, затова няма да ви казвам къде и как, защото беше наистина хубаво пътуване, а кулинарните специалитети на страната нямаха край... Това беше първотото ми истинско изпитание... Единственото, което си позволих от нережимните неща беше, че не съм следила толкова стриктно за нискомаслени млечни продукти (пак вземах най обикновените, никакви плодови, но не бяха нискомаслената серия, която сам свикнала) и че имаше на 2-3 пъти ограничено количество сос към рибата, както и мазнина (нямаше как да контролирам как е приготвена), но на всичко друго устоях!!

А като се върнах и кантарът ме изненада приятно, на пук на големите ми страхове, че съм се освинила, защото бях и ПЗ дни и нали знаете .. :)

Дори, коригирай ме, когато имаш време, вече сам 82кг сигурни



А тази сутрин милички, кантара направо се избъзика с мен - ставам аз сънена, извършвам си процедурите преди тегленето, стъпвам и гледам 77.9!!! Стъпвам пак - пак толкова, трети път - пак!! Направо се 6ашнах - как беше възможно да съм загубила 4 кг за 1-2 дни...невъзможно, (вече се бях разсънила достатъчно) След 5 минути стъпих пак и товава се появи по-логичното 81.3, което излезе няколко пъти след това.. Случвало ли ви се е така да ви играе теглото? Все пак е електронен кантар???

поздрави,



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: lafeee]  
Автор lafeee (нова в клуба :))
Публикувано29.12.08 10:55



И още нещо исках да ви питам. Не на едно и две места пише, че грейпфрута е полезен за отслабването. Познати, занимаващи се с фитнес истории също се кълнат в ефекта му. Какво мислите вие? Дали сок от половин грейпфрут на ден би бил съвместим с Дюкан и би подпомогнал отслабването?

Ето и една статия (която изборява почти всички Дюкански храни като особено полезни, чудно защо ли толкова хора мрънкат)
--------------------------------------------------------------------------------------
7 продукта, които ще помогнат за изгарянето на мазнините

Въпросът за изгаряне на излишните мазнини е особено важен за хората, които имат проблеми с теглото над нормата. Но той е също толкова определящ за всички, които искат да балансират добре своето хранене, за да не претоварват организма с прием на излишни калории. Има продукти, които не само не добавят излишни килограми, но дори нещо повече – те спомагат за изгарянето на мазнините.

1. Вода
Ако пиете достатъчно, по- лесно ще премахнете наднормените си килограми. Недостигът на течности в организма забавя метаболизма, води до понижаване на нивото на глюкоза в кръвта, отпадналост и виене на свят.

2. Зелен чай
Той не само предотвратява развитието на ракови клетки, но и предпазва организма от сърдечно-съдови заболявания, влияе благотворно на процесите на метаболизма. Доказано е, че ако изпивате по 5 чаши зелен чай дневно, ще изгорите около 70-80 калории.

3. Грейпфрут
Изследвания показват, че редовната употребата на половин грейпфрут или 150 мл сок от него може да намали теглото ви за 2 седмици средно с 2 кг. Грейпфрутът понижава нивото на инсулина, а това намалява желанието за ядене. Разбира се, колкото по-малко ви се яде, толкова по-малко калории ще натрупвате.

4. Канела
1/4 ч.л. канела, приета едновременно с храната, помага за по-ефективното усвояване на захарта и понижаването на нейното ниво в кръвта. Високата кръвна захар води за образуването на мастни наслоения. Канелата има натурален сладък вкус и може да се използва вместо захар.

5. Обезмаслени млечни продукти
Те снабдяват организма с калций и увеличават производството на хормона калциотрил, който заставя клетките да изгарят повече мазнини.

6. Белтъчини
Те са необходимата основа за образуването на мускулна маса, а както е известно, колкото повече са мускулите, толкова повече мазнини изгаря тялото. За усвояването на белтъчините се изразходват повече калории, отколкото за усвояването на въглехидратите и мазнините. Ето защо продуктите, богати на протеини (пилешки гърди, риба, яйчен белтък, пуешко месо), са най-добрите помощници в борбата за изгаряне на мазнините.

7. Пикантната храна
Силните подправки също спомагат за изгарянето на мазнините. Те заставят организма да се поти, като увеличават сърдечния ритъм, а това ускорява и метаболизма. Все пак бъдете внимателни - чипсовете и пикантната пържена храна, дори и пикантни не са от храните, които ще ви позволят да се разделите с наднормените килограми.
---------------------------------------------------------------------------------------



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: lafeee]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано29.12.08 12:22



Първо, поздравления за намалението и волята да устоиш на чуждоземни вкусотии!
А пък за грейпфрута... полезен е за отслабването, ама в други режими, не в нашия. За да не ти звуча като кон с капаци: все пак, знаем че съдържа захароза и фруктоза, а тях ги избягваме във всякакви форми.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
Автор anika56 (непознат)
Публикувано29.12.08 12:30



Кажете ми какво да правя, като се освиних тотално- бях отслабнала с тази диета , сега по празниците ядох питки, баклави и какво ли не и оооооооо, ужас- днес като се премерих съм натдала с 6 кила!!!
Пак ли да започна отново само на протеини!Посъветвайте ме!



[[image][/image]

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: anika56]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано29.12.08 16:13



Хех,
тъй както не си искала ничие мнение за питките и баклавите, така и сега ще си решиш дали да почваш протеини.
Ако питаш, дали диетата ще действа отново - да, ще действа. Хайде, кураж.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
Автор lafeee (нова в клуба :))
Публикувано29.12.08 18:36



Благодаря! Мда, права си, не е подходящ от тази гледна точка..

п.с. Справих се и с линийката, зимен вариант



[url][/url]

Тема Re: Do Dorchesterнови [re: Dorchester]  
Автор banbu4a (непознат)
Публикувано29.12.08 18:42



Здравейте отново.Беше ми домъчняло толкова време ни ума ни дума е все пак празници бяха.А сега да се похваля след 7 дни ударна (4 кг.)и 5 дни на П+З (1кг.)си задържах 5 кг.които свалих макар,че 1 седмица не се бях теглила от страх нали знаете парен каша духа така де се уверих,че режима наистина деиства ,защото дрешките ми доста са ми широчки и смятам така да продължавам занапред вече ми е любим този начин на хранене и ще направя всичко възможно да постигна желаното тегло.
Имам молба към Dorchester ще ме включиш ли в табличката имам голямо желание още в началото,но изчаквах да видя как ще се справя и така данните ми са:
фаза 2, възраст 33г., ръст 165 ,старт/дата 15.12.2008, старт/тегло 79кг., тегло сега 74 кг., разлика 5кг., цел 57 кг. ще ти бъда много благодарна и обещавам,че няма да те карам да коригираш на 1 кг,а на 2-3 кг.Прегръдки и до скоро!

Редактирано от Dorchester на 30.12.08 11:23.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.