Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:17 27.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: kateluna]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано06.12.08 23:19



Благодаря от сърце и на теб. Ще видя утре - ако имам четвърто кило за 3 дни - ЩЕ ВИ ЧЕРПЯ ВСИЧКИТЕ!!

Макар, че на мен ми трябват 24 кила, а не 4...

Обаче и ти ме слисваш с това мляко, а най-вече - с количеството му - до 1 кг - това значи ли цели 2 кофички кисело мляко и няма да напълнея от него???

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: yниKaлнa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано07.12.08 00:17



Абсолютно, да
1-2 кофички кисело, плюс една чаша обезмаслено прясно. Изварата е незаменима, имай предвид. Може да ти съставлява гарнитура (с малко лук и копър и разбъркана с една лъжица прясно мляко). Може да бъде десерт, направена на крем пак с малко мляко и подсладител или степче, ако не си враг на тези изкуственяци. Можеш да си приготвяш гювечета, солен кекс с добавка на въпросната извара и сигурно още 100 неща - хем полезни, хем да се разнообразяваш. За четири минути в МВ става соленият кекс - един вариант на закуска, с която може да си помислиш, че ядеш тутманик.



Киселото мляко: Верея 0,1%, Верея с калций 0,1%, Герма и Култура (?) на Бор-чвор, Био стил на Домлян, Роса 0,1% ... сигурно има и още. От тях - поне по една кофичка.

Питанката до Културата стои поради факта, че навремето пишеше със ситни букви, че има добавена раст.мазнина 3,5% (!!!), а отпред и отгоре пишеше с големи цифри 0,1%. Сега малкият надпис го няма, мисля. Ама кой знае какво е вътре...

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано07.12.08 08:48



Е, не можах да ви почерпя - тази сутрин килото е само половин...



Откъде да си копна пропорциите на соленоно кексче за МВ?

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано07.12.08 10:29



Аз май "добре" съм се подредила... Купила съм си някакъв подсладител - смес от цикламат и захарин и го употребявам в количества!!! Май сама съм се разболяла...

Нали това бяха ВРЕДНИТЕ подсладители?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
Автор davidmama (непознат )
Публикувано07.12.08 11:26



Доре моля те напиши рецептата за соления кекс в МВ ако обичаш Pleaseeee

.Мерси предварително и поздрави и успехи на всички.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: davidmama]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано07.12.08 11:50



Присъединявам се за кекса!



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: davidmama]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано07.12.08 11:50



Изпиши в Гугъла "дюкански рецепти" и ще бъдеш очарована. Има сайтове с подредени рецепти за първа,втора и трета фаза, примерни менюта, други са подредени според вида ястия - предястия, първо, второ, десерт и т.н.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано07.12.08 15:43



Каква стана тя, аз пак след Лодката се нареждам и се съгласявам.

Тука ще вметна, че ми се струва напълно излишна в дира тема с рецепти за дюкански манджи. Такова необозримо разнообразие има в нета, неща, които се събират вече от две години и са систематизирани... затова не пускам никакви или почти никакви рецепти тук. МНого отдавна съм ги написала в бг-мамма, от там добри души ги прехвърлят в блога на wordpress. И гугъл после ги намира.



Все пак, за да не става въпрос отново за кексове, веднага ще напиша рецептата за МВ:

В подходяща за МВ купа се изсипват продуктите в следния ред:

1 с.л. кисело мляко
1/2 ч.л. бакпулвер
тези двете се разбъркват, следва:
3 с.л. овесени трици (става с фини, става и с едри)
едно яйце
2 с.л. извара
може малко сол
всичко се обърква много добре до хомогенна смес
След това се пече направо в същия съд на макс. мощност, без капак, около 4 мин. Дали ще са точно 4 (или 3, или5) зависи от спецификата на МВ, всеки сам ще си прецени.
Специално при мен, у дома става за 3 мин, а на работа - за 4.


Сега за подсладителя:
Приемаме, че някои подсладители са вредни, други още по-вредни. Цикламатът се води за отровен, захаринът освен вреден, е и калоричен.
Какъвто и да е ползваният подсладител, желателно е да се прибягва до него в краен случай, при момент на слино желание за нещо сладко. Нека не е системно, абсолютна грешка е всеки ден да се яде желирано мляко със степче и да се изпиват две коли-лайт, примерно. Дано успях да обясня.


-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано07.12.08 18:09



Дори,не се засягай.

Модераторството си е твой приоритет. Аз само се опитвам да помогна.Целувки на всички!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 24нови [re: Dorchester]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано07.12.08 18:17



Благодаря за кексчето!

Подсладителят обаче ми е голям проблем, тъй като пия чай поне 2 пъти дневно (за да пробутвам сухото месо), а аз пия много сладки напитките и слагам 3-4 зрънца на чаша. При това положение - какъв подсладител според теб е най-безвреден?

Купих си Герма днес, но ми се вижда МНОГО гъсто за толкова обезмаслено мляко. Дали е тъпкано с консерванти или нишесте???

"Винаги има поне още една гледна точка..."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.