Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:46 17.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Силни мотиви за да започна диета...  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано13.08.08 00:01



Започвам тази тема защото със сигурност момичетата с повече упоритост и воля знаят как да помогнат и да вдигнат от дъното онези на които не , че такава им липсва но по ред причини се е поизчерпала и не е имало какво да я подпалва.
Аз се сещам за два сериозен мотива които и мен крепяха преди години-единия -търсех си мъж, но не бях влюбена, а след като се влюбих ми олекна и взех да си го карам пак по старо му, а втория ми беше за да зачена детенце. И този беше много силен-6 месеца и сутрин и вечер бях по стадионите,а през деня поглъщах постнотий.
Но сега 3 години след детенцето и сбъднатата мечта да работя в банка-съм с 25 кила нагоре и не минава ден да съм без шоколад. И не минава ден без забележка от познат да ми намекне-земи се със себе си.
Благодаря предварително за отговорите.



Тема Re: Силни мотиви за да започна диета...нови [re: yoanence]  
АвторИвka (Нерегистриран)
Публикувано13.08.08 03:43



А защо трябва да имаш външни мотиви? Прави го просто заради себе си - за да си хубава, за да си здрава, за да имаш самочувствие!



Тема във всяко действие има мотивнови [re: Ивka]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано13.08.08 10:13



дори и в не така положителните, но сега говорим за положителните.
И много ясно, че човек първо го прави за себе си, защото най-силно ще усети плодовете на подобно действие- здравето, добрата кондиция, физическата красота, психичното спокойствие, желанието за позабравени неща и още купнотии други.Но винаги трябва да има и външен мотив, освен вътрешните.Мотив или мотиви, които да не го накарат да уние, когато го пресират обстоятелства, неприяности или просто недобро разположение на духа.Защото така сме устроени, защото тъгата ин дебне и често ни сграбва и ние не можем или не искаме да я овладеем понякога и в подобни моменти най-лесно е да посегнем към сладкишите.Защото един сладкиш може да бъде контролиран много добре, поне така си мислим.Ето, сега ще изям три, после ще ги повърна в тоалетната с пръст в гърлото или утре няма да ям цял ден.Това, разбира се е псевдоконтрол, но все пак е контрол- за разлика от хората и ситуации в живота ни, които не можем да контролираме и които ни създават дискомфорт, когато сме по-лабилни.По различни причини всеки от нас е бил по-лабилен в определен период от живота си.Някои посягат към алкохол, други към мъже или жени, трети към дрога, четвърти към храна.Всичко е крайно и трудно преодолимо после...но надежда има, докато го съзнаваме, докато има хора до нас, които ни обичат и докато можем да намерим мотив и ИЗВЪН НАС, който временно да ни закрепи, да ни върне вярата.Защото аз вярвам в себе си, ако не вярвах нямаше да махна от себе си 60 кг.- от които 55 са неверие в собствените ми сили, плъзгане по статуквото, нежелание да се справям сама, лежерност, страх да поискам повече за себе си и дори хората около мен чрез мен самата.Но имах нужда от център около мен, за който да се уловя и да се изтегля, не сама за косата- това не върши работа, трябваше ми притегателна точка, мотив.
Кой бе за мен ли?Различен в различните моменти, сменяла съм мотивите си понякога през няколко дни, но ги имах.
Детето ми- трябваше да се върна при него, защото толкова пълна не ми се правеше вече нищо за себе си, камо ли за него.
Тялото ми- ужасявах се, че не мога да обличам неща, които другите намираха за даденост- джинси, потници, полички.
Хората- те ми съчувстваха с едно перверзно удоволствие "клетата, ние никога няма да станем като теб, но много ти съчувстваме, как се изпусна така, бе?!"
Близките- не можем повече да те понесем в черупката ти на дебела жена, върни ни онази усмихната, слънчева жена, въпреки че ние и така можем да живеем с теб, но ти се дразниш сама от себе си.
Баща ми- аз имах най-красивата дъщеря, сега ме е срам да кажа коя си.
Майка ми- обичам те повече и от преди, дете, ще се справиш!
Бившият ми съпруг- ти си боец, направи онова, което искаш, аз те подкрепям.
Един вълнуващ мъж-който ме подкрепяше също и който извървя с мен труден път, без да ме докосне не защото съм дебела, а защото не му вярвам.
Приятелка- която ме видя след като не бе ме виждала 2 години и се разплака на пода в жилището ми и ме закле, че ще умре с мен.

И всички добри хора, които срещнах по пътя си и ще продължавам да срещам, защото ги търся и които не позволяват на нас уплашените, полупредадените да изгубим надеждата.Защото това е най-големият мотив да те има, да успееш- приятелството и обичта- майчинска, любовна, родителска...всякаква, само я търсете





Тема Re: Силни мотиви за да започна диета...нови [re: yoanence]  
Автор bagryana (непознат )
Публикувано13.08.08 18:17



Това с шоколада за съжаление ми е познато - при мен обаче дневната "доза" е 3-4-5-6 броя

! Така съм от няколко месеца, когато заради един мъж изпаднах в такава дупка, от която поне засега не намирам начин за измъкване. Преди година пак заради същия мъж успях така да се мотивирам, както никога през живота си преди не съм успявала и свалих 12 кг. Година по-късно тези килца си ги възстанових! Най-тъпото е, че го обвинявам него, а всъщност трябва да обвинявам себе си, че не намирам самата себе си като достатъчно силен мотив да вляза отново във форма. Всеки външен източник на вдъхновение е несигурен и нетраен, така че явно човек трябва достатъчно да се обича, за да прави нещата преди всичко заради себе си и едва тогава и заради другите. Стискам палци и за двете ни, надявам се да пишеш пак по темата, че сме си сродни души...



Тема Re: Силни мотиви за да започна диета...нови [re: bagryana]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано13.08.08 20:43



Благодаря ти, мило момиче. Това с мъжете не ми помага вече , но сега определено трябва да намеря основа здрава за да се хвана.



Тема Re: във всяко действие има мотивнови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано13.08.08 20:56



Е постигна го-успя да ме разревеш.ОБИчАМ СИ ТЕ ОБНАДЕЖДЕНА.
Знаеш , а и аз вече знам , че много истина има в думите ти.
И сядам тази вечер и ще пиша. Ще ги намеря проклетите мотиви, защото първото условие най ме гнети-детето. И вече не минава ден да изляза от вкъщи ,да ми изчезне от погледа маника-като отиде на ясла и яла БОЖЕ гледаи какви мисли-упреци и какво ли не ме обхваща. Не -ти просто взе , че ме подсети кое раздира толкова много съзнанието ми, а аз го търсех като луда.
И се примирявам с подигравателните погледи-на близки познати и непознати и се правя , че света е прекрасен около мечешкото ми тяло. но само се правя, а колко много лъжа себе си и колко много го осъзнавам , а неискам да си призная-не си е за приказка.Извода е един. Егоизъм-към смата себе си и към околните. Но към най ценното ми няма да мога повече да го понеса. Сега пак 6е те принтирам.....Благодаря ти от сърце. .Тази нощ няма да спя но плана ще е готов-пари в заем ще взема,хиляди ще дам ,но утре аз няма да съм това гнусно същество защото и смисъла в безцения живот след като започнах да губя,значи с единия крак съм в гроба.



Тема Re: във всяко действие има мотивнови [re: yoanence]  
АвторAбeлap (Нерегистриран)
Публикувано14.08.08 00:00



Ако се справим със самосъжалението и чувството за собствена значимост,ако приемем смъртта за съветник,ако всяко решение,което взимаме е окончателно,т.е. то е като последната ни битка на тази земя,то тогава нещата се нареждат от само себе си.

Ето какво казва Кастанеда:

"Това,което ни прави нещастни,е желанието.Затова,ако се научим да отсичаме желанията си до нищото,и най-малкото нещо,което получаваме,ще бъде истински дар.Да бъдеш беден, или да желаеш е само една мисъл. Както и да мразиш,да си гладен,или да те боли.
Само от нас като личности зависи да подтиснем желанията в нашия живот. Казвал съм ти безброй пъти - само един воин може да оцелее.Войнът знае ,че чака и знае какво да чака.А докато чака,той не иска нищо,затова и най-малкото нещо,което получава,е повече,отколкото може да вземе. Ако има нужда от храна,той намира начин,защото не е гладен.Ако нещо наранява тялото му,той намира начин да го спре,защото не го боли.Гладът и болката означават,че човекът е занемарил себе си и вече не е воин.И силите на неговите глад и болка ще го унищожат."

И така ,мили момичета,да спрем да се самосъжаляваме,да спрем да разчитаме на другите и да търсим мотиви,да вземем нещата в свои ръце,да вземем решение с непреклонно намерение,решение,което е като последната ни битка на тази земя,окончателно.

За мен това решение с непреклонно намерение е диетата на Дюкан.И то действа!!!



Тема а какво ни казваш ти?нови [re: Aбeлap]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано14.08.08 00:24



Не съм руски танк, за да премина през хората и обстоятелствата, създавайки си собствена битка с на пръв изглед мирни цели, за постигане на оптимално тегло...не искам и за съветник Смъртта, защото когато детето ми умираше, това бе последното, което исках от нея!

Не чета Кастанеда, Куелю също.Сега чета Дюкан, но не се вманиачвам.
Аз съм мек, толерантен човек, но имам още много да уча, за да стана достатъчно стабилна, за да могат другите още повече да разчитат на мен.Това искам и не мисля, че има нещо лошо в това да разчиташ на другите, в това е смисълът на любовта и приятелството.Иначе направо няма смисъл от този живот- остава материалитета.
Нещата не можеш да вземеш в свои ръце, защото нещата са съвкупност от обстоятелства, събития и същото това при други хора- можеш само да се молиш за хубаво време и добри хора, които ще срещаш по пътя си, повтарям се.
Непреклонни решения не взимам, защото преклонената глава е мислеща глава, непреклонното сърце вече, да- то е градивно.
Последни битки, окончателни решения, смъртен съветник...Апокалипсис сега ми се струва твоят път с Дюкан, толкова настървеност...че чак моите пръсти посивяха.

За човешките стъпки има мотиви, зад всяко действие стои мотив....дори зад всяка идея има мотив.Нима е необходимо да докажем тук, че добрата мотивация е супер стимулация..едва ли.
По-важното е когато човек поизгуби светлинката да я намира в абзац от тема, да не му се налага да се оправада, че търси мотив, подкпепа или просот усмивка.





Тема Re: а какво ни казваш ти?нови [re: oбнaдeждeнa]  
АвторAбeлap (Нерегистриран)
Публикувано14.08.08 04:22



Предлагам ти да прочетеш Кастанеда ,само тогава има смисъл да спорим.

А засега всеки да върви по пътя си и да се справя с нещата както може - без настървеност,без съжаление,взрян в миналото или с надежда за бъдеще,а да живеем в настояшето.

Всеки да намери своя "път със сърце"





Тема Re: Силни мотиви за да започна диета...нови [re: yoanence]  
АвторXeй (Нерегистриран)
Публикувано14.08.08 11:13



изчетох какво сте написали всички и ...мога само да кажа че усещането да влизаш в дрешки с малки или поне нопмални размери е неутразимо или да си обличаш дрехите сутрин и те да ти падат и да се веят около теб ...
направи Нещото заради себе си, а не заради някой друг ...успех...и откажи шоколада ВЕДНАГА...хляб, газирано, мазно, всичко което съдържа брашно, пържено, месо под всякаква форма, яйца и майонеза естествено- мини само на плодове и зеленчуци, варива в ограничени количества, малко ориз и картофки (но не заедно а по-отделно гарнирани с други зеленчуци), само растителни мазнини (без маргарин!!!), кафе - може без нес и то само по едно ако много ти се пие ...никакви подправки освен листни (без черен пипер, бахар и т.н.), ако много ти се яде нещо млечно - карай на извара (свръхполезна е!!!) и никакъв кашкавал, топено или пушено сирене - риба обаче може, но не и пържена - на скара, печена във фурната или варена - разбира се основата трябва да бъде плодовете и зеленчуците, а млечните и рибата само в редки случаи и по малко - аз не ги използвам, но ако не можеш да минеш без тях то нека да е по-малко...и всичко се получава когато спреш хляба и сладкото...и се движи при всияка възможност - взимаш чифт стари (или нови - според наличността в гардероба) маратонки - или други удобни обувки и почваш да ХОДИШ - няма значение къде важното е да се движиш и да пиеш вода - успех и никога не се изкушавай да си бъркаш в гърлото след като си съгрешила с нещо забранено например - почнеш ли веднъж връщането назад от Повръщането и много трудно - не е невъзможно, но е трудно (говоря от личен опит) - изработи си режим който най-добре ти понася и слушай тялото си - не робувай на еди какви си диети само защото са модни или защото всички ги спазват :)



Тема Re: а какво ни казваш ти?нови [re: Aбeлap]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано14.08.08 11:27



Я! Тук някакъв спор без мен се заформя :).
Малко ми е гадничко да намесваме Кастанеда в нашите плътски терзания, предлагам Тортила Флет на Стайнбек, никога не е излишна известна доза хумор.
„Ако къщата не беше изгоряла — мислеше си той, — аз щях да ламтя за наема. Приятелите ми щяха да изстинат към мен, защото щяха да ми дължат пари. Сега ние можем да бъдем отново свободни и щастливи.“



Тема Re: Силни мотиви за да започна диета...нови [re: Xeй]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано14.08.08 11:53



yoanence, прочети внимателно поста на "хей" и ми кажи колко правилни и колко неправилни неща виждаш.

(Плезя се, но питам сериозно.)

Мотивация все ще се намери, аз мисля, че по-важно е да откриеш НАЧИНА. Веднъж ако си убедена, че даден режим е подходящ за теб, нататък е лесно.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Силни мотиви за да започна диета...нови [re: Dorchester]  
АвторXeй (Нерегистриран)
Публикувано14.08.08 12:06



кое е НЕ-правилното, че ми стана интересно?! всеки разбира правилното по различен начин и всеки има свое мнение, но да видим ...



Тема Re: Силни мотиви за да започна диета...нови [re: Xeй]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано14.08.08 12:51



Ако чакаш отговор от мен, няма да дочакаш.

Аз искам да разбера как е настроена авторката на темата спрямо препоръки от твоя вид.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Силни мотиви за да започна диета...нови [re: Dorchester]  
АвторXeй (Нерегистриран)
Публикувано14.08.08 13:01



не знам и аз защо писах тук - стан ми жал някакси и реших да споделя личен опит- иначе препоръките са хубаво нещо, но са безсмислени АКО ЧОВЕК САМ НЯМА ЖЕЛАНИЕ за ...промяна- трябва сам да поискаш нещо и да работиш за това то да се случи - толкова от мен - нямах за цел да давам препоръки, просто при мен това работи - предполагам че при вески е различно и всеки сам може да подбере как да живее така че да се чувства добре :)



Тема Стогодишната война...нови [re: Xeй]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано14.08.08 13:59



В отговор на:

кое е НЕ-правилното, че ми стана интересно?! всеки разбира правилното по различен начин и всеки има свое мнение, но да видим ...




Извинете ме, че се намесвам, но клубарите знаят, че съм си драка.

Този спор сме го водили и това е битка без победител. Едни са воините от армията на Емилова - общо взето вегани (препоръчва го), плодове, зеленчуци, зърнени, силно ограничени мазнини, животински продукти и т.н. - срещу тях са праловците на НВД - основно месо и зеленчуци, чат пат плодове.

Общото, което може да предизвика примирие е в отричане на бялото брашно, захарта и маргарина.

Ако много ти се спори можеш да отвориш тема, че да не спамиме тази.



Тема Re: Стогодишната война...нови [re: Бeзпoдoбнa]  
АвторXeй (Нерегистриран)
Публикувано14.08.08 14:21



не съм фенка на Емилова и не воювам с никой, нито ми се спори - исках да помогна ...при мен веганството се наложи по медицински причини - имах висок холестерол и ...КАМЪНИ в бъбреците - оксалатни, ха познайте как било като излизат ако въобще тръгнат да излизат и не ям нищо зелено-листно също:) и нищо мазно (с прегънат жлъчен мехур съм по рождение) - та причината при мен беше медицинска...



Тема Re: Стогодишната война...нови [re: Xeй]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано14.08.08 16:16



В отговор на:

кое е НЕ-правилното, че ми стана интересно?!



Стори ми се, че тръгваме на спор. Извини ме не съм разбрала.



Тема Re: във всяко действие има мотивнови [re: Aбeлap]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано14.08.08 21:16



Благодаря ти. Много силни изечения и думички си създал . Хареса ми. Опредлено и теб ще си те принтна. Защото само четейки и мотивирайки се чрез вашите думи аз знам, ше ще успея. Да знам , че всичко единствено и само от мен зависи и най вече от мисленето ми. И знам че този 15 годи6ен проблем 6е го реша един път завинаги, или както казват много от вас тук цял живот ще се наложи да се боря с него.В момента зтластяването побеждава и води с 30 кила отгоре.

Незнам Дюкан дали ще ми реши проблема. Може би, щом толкова много са хората които се хвалят, но мисленето ми не е на нивото на тази книга.Сигурно ще ми отговориш тогава сет си така дебела с 30-те си кила отгоре. Но с години съм живяла по съвсем друга система,знам как съм се чувствала от нея независимо ,че пак съм връщшала килата.

Редактирано от yoanence на 14.08.08 21:19.



Тема Re: а какво ни казваш ти?нови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано14.08.08 21:21



Благодаря ти Обнадеждена. Така е ,за какво е живяла човек ако не за да е в помощ на другите. А за това се иска голямо и добро сърце ,но истинско добро а не от привидните.Истинското то се усеща не се налага насила.



Тема Re: а какво ни казваш ти?нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано14.08.08 21:22



, хареса ми



Тема Re: Силни мотиви за да започна диета...нови [re: Xeй]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано14.08.08 21:29



Много съдържателно. Благодаря ти.Но аз имам въпроси. Значи аз се усещам ,че само в главата ми е мисълта,даже и когато изключа сладкото-какво сега да ям,да не би да остана гладна и да си навредя.Просто съм на крайностите, средните положения за мен са изключително чуждо нещо и така и не се научих на средно ниво. Или само ще съм на глад или ще се тъпча.
Добре изключвам -хляба-това е лесно-казвам го защото се познавам.
Със сладкото ще стане с налагане-там на инат ще се справим. Кафе не пия,айца не обичам,месо рядко ям.
но следващата мисъл която се прокрадва е-ами какво остана-плодове и зеленчци-е , че аз мога ли само от това да съществувам.и тук явно трябва да се въздейства психологически. Явно , че може но аз подсъзнателно мисля , че си вредя ако съм само на салати и плодове.
Добре хаиде така да задам въпроса към по вещите и опитни от мен ту-Ако цял живот карам само на плодове и салати-налагайки си го насила-ще умра ли.



Тема Re: Силни мотиви за да започна диета...нови [re: Dorchester]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано14.08.08 21:33



Дааааа, много разумен отговор и пример ми даде, благодаря ти.Така е -явно , че трябва сама да си създам мотивацията да си направя програмата от продукти които обичам като следвам рамката-плодове-салати-варива-защото друго май не остана.
Ако някой от тук ми каже -да можеш до края на живота си да живееш само от варива салати и плодове и да си жива и здрава, но той да е убеден в това, мился , че по голяма мотивация няма да намеря.
Защото моито притеснения са и около това с какво да се храня. И незнам защо в главата ми неможе да има други мисли.



Тема Re: Силни мотиви за да започна диета...нови [re: Xeй]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано14.08.08 21:48



НО всичко което си написала отговаря на моите храни-абсилютно.Отговора ти беше полезен за мен. Аз съм твърде стиснат човек-в смисъл предпочитам 10 кила леща и боб да купя пред това всеки ден да харча за кило телешко. И съм сигурна , че диетата на Дюкан действа, но тя просто не отговаря на мисленето ми,на възпитанието ми ако щеще.В нас постно се ядеше по цяла седмица.Тук -таме баща ми донасяше пилешки крилца, които не отричам , че обичам.
До обед за ядене мога да не се сетя,но ако и до 17 часа не съм яла се нахвърлям на каквото ми падне. Е ако съм си наложила диета пак се нахвърлям но тогава пък количеството увеличавам. Винаги съм си казвала , а дали ако не се отдам само на леща , салата, плодове и тук там риба ще се справя. Да опитам ли само с това.Достатъчно ,ли ще е за организма ми -от страна на витамини и полезности. Аз просто съм объркана и относно това кои храни. да така е сама тръабжа да открия храните ,но има такива дето се повтарят и водят до отслабване и са и полезни.
Добре- аз ще изброя храните които използвам в къщи и ъаденетата които обичам.А ти махвай ненужното и без което мога да живея за дълго.
Сладкото го изключвам -то е ясно , че го обичам и , че то ми създава проблемите-значи него го махваме ако ще и на инат.
Другите които обичам-леща,грах,ориз,домати,краставици,сурови чушки,пилешки крилца,зеле,морков,картофи,риба.



Тема Re: във всяко действие има мотивнови [re: yoanence]  
АвторAбeлap (Нерегистриран)
Публикувано14.08.08 21:48



Нищо не ти пречи да опиташ.Ще видиш с каква лекота става всичко.И тогава ще решиш.

Всеки ден ще се качваш с нетърпение на кантара и ще имаш повод за радост.И ще си кажеш,защо си загубила толкова време.

И така - определи дата и започвай.Нека да бъде 18 август,ще я запомниш за цял живот,твоят нов живот!!!



Тема Re: Стогодишната война...нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано14.08.08 21:50



Значи четейки-веднага разбирам ,че трябва да съчетая всичко -махвайки маргарините,олиото ,животинските ,брашното и сладкото. И ставам фиданка



Тема Re: Стогодишната война...нови [re: Xeй]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано14.08.08 21:53



И какво направи. какво ти предписаха да ядеш.Аз до камъни на бъбреците мисля , че още не съм се довела ,но камънчетата в любимата ми жлъчица,която винаги ми напомня за себе си колко ме обича и как може да ми съсипе за часове деня-просто не е за приказка как боли. И като капак поликистоза и липсатга на цикъл от 4-5 месеца 6ото пак съм 90 кила. Моляте кажи какво започна да ядеш.



Тема Re: Силни мотиви за да започна диета...нови [re: yoanence]  
АвторAбeлap (Нерегистриран)
Публикувано14.08.08 21:56



В къщи тази зима спазвахме зимните пости - т.е. твоята диета - постно,без хляб и с по-малка сладко.
Не помръднах и на грам...





Тема Re: във всяко действие има мотивнови [re: Aбeлap]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано14.08.08 22:10



Т.е... да започна с Дюкан.
и сега започват да ми изникват въпросите и притесненията.Ами бъбреците ми, ами жлъчката ми, ами месото няма ли да ми насложи в тялото ракови клетки по някъкав начин-все пак е токсичен хранителен продукт, ами болестта на богатите-подаграта,дали няма да си я докарам.
Нали не те предизвиквам с тези въпроси, не се заяждам-ПРОСТО ИСТИНСКИ МЕ ПРИТЕСНЯВАТ.

Да , ще ти призная аз 15 години живея по системата на Емилова -не минава година без поне по 20-тина дена да не съм била на глад-чай и плодове. И зная усещането какво е , и зная мисленето какво е. И зная лицето ми какво става-кожата ми става като бебешка, но е трудно-мамка му да се преодолее онзи момент в който да можеш да кажеш не и да оставиш чинията настрани и да си се нахранил вместо с една паница с две.
Да , аз за сега съм млада-все още с по здрави органи- и може би ще устои организма ми на Дюкан. И не ме е страх да го започна и стриктно да го правя.
Но защо нещо в мен се бори с този режим.
Да може би ще си кажеш,когато отслабнеш и се погледнеш в огледалото след направена диета Дюкан ще си промениш мисленето-да може би.Но за месото как да си променя мисленето-че не е токсичен продукт -като е.
От Емилова не съм се отказала, но и сили нямам вече да се боря със слабата си воля.Говоря за момента след глада-захранването ,на което винаги се провалям ,защото незнам какво значи малко,по малко или един колко си.
И после когато трябва пак да е по малко включването на всичко а аз на очи това малко не успявам да го премеря.Аз го меря на апетит.
И тук никой не ми е виновен нали. има много логика в книгата на Дюкан ,че месото или рибата по добре да го кажа-засища за часове и не си като обезумял от глад . Всъщност не е логика , а действителност.
Но аз гледам и то другата страна-какво все пак аз слагам в този стомах-до колко то е полезно за органите ми-за организма ми.Не , че шоколада не вреди,но там вече е ясно на всички що се нахвърлям върху него.



Тема Re: Силни мотиви за да започна диета...нови [re: Aбeлap]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано14.08.08 22:28



Стига бе,т. е не се сваля от леща боб ориз и картоф независимо ,че се яде със салата



Тема Re: Силни мотиви за да започна диета...нови [re: yoanence]  
Автор Baлeнтиция (наминаваща)
Публикувано15.08.08 10:46



Няма да умреш, но вероятно ще стигнеш до депресия и проблеми свързани с липса на жизнено важни вешества. Защото организма има нужда от всичко - белтъчини, въглехидрати и мазнини.
Според мен въпроса е не толкова какво, а по колко и в какъв режим.
И не гледай какво обичаш - не може да се храниш само с неща които обичаш, тогава ще трябва да минеш само на шоколад


Забрави за похапванията на шоколад, солети, чипсове и др. наложи си да не се храниш след 19 ч например.
Все неща ,които знаеш сигурно.
Аз свалих излишните кг /около 13/ с Дюкан,без да съм била гладна нито за минута.
Успех ти желая



Тема Re: във всяко действие има мотивнови [re: yoanence]  
Автор mecopuh (доста по-втален)
Публикувано15.08.08 12:27



Започвам направо с отговор, защото ме впечтли поста ти!
Аз съм на почти 48г. и започнах Дюкан с 38 кг в повече, хормонални проблеми, почти диабет, болки в ставите, повишен холеслерол, много ниско кръвно, хроничен колит и подобни на твоите притеснения. Освен всичко гореизброено гълтах всеки ден, три пъти дневно по една шепа лекарства, имах ниско смочувствие, мразех се, повръщах почти след всяко хранене и нямах нито едно голямо огледало удома, защото не исках да се гледам във вида, в който бях. Спаси ме моята ендокриноложка, която успя да ме убеди, че няма немога! Мога и още как! И разбира се Дюкан, на когото някак си успях да повярвам. Убеди ме с това, че ми казваше не само как да отслабна, но и как след това да запазя постигнатото! Започнах диетата и днес 5 месеца и 6 дни по-късно аз съм с 26,3 кг по-малко, без лекарства, с нормално кръвно, нормална кръвна захар, пикочна к-на, креатинин, кръвните ми изследвания са идеални, нося 6 размера по-малки дрехи, имам самочувствие, харесвам се и си купих огледало, в което мога да се виждам в цял ръст, защото вече съм красива! Холестерола ми е в нормата, макар и на горна граница, но като знам колко беше, спокойно мога да кажа, че и той е в норма. Аз също като теб съм доста стисната и си правя сметка на всяка стотинка, но пресметнах, че за пилешко, телешко и риба давам чувствително по-малко отколкото за лекарства, т.е. в момента даже "спестявам"! Така, че помисли сама - кое е по-изгодно за теб?
Що се отнася до диетолози, "опитах" ги всичките и ефекта досега беше 20 свалени - 25 качени и така много пъти! До Емилова не съм стигала, защото не мога, а и не искам да гладувам - това не е за мен!
Това е, което имах да кажа!
Не рекламирам Дюкан, напротив сигурно има и други добри диети. Просто на мен той ми помогна, след като почти се бях отчаяла! Затова споделям. Може да помогне и на теб, само че трябва много силно да го поискаш и да си убедена, че нищо по-лошо от това, което е в момента няма да ти се случи!
Целувки





Тема сега....много внимавам какво да напиша, честнонови [re: yoanence]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано15.08.08 15:05



...и за да не сгреша, ще запазя няколко седмици мълчание....ще ви кажа защо.

Никога този форум не е бил толкова целеносочено обърнат към един тип диетуване.Помня, че някой по- доле бе попитал дали рекламираме Дюкан.Не го рекламираме, но и ако някой друг се надигне с друга идея- почти е обезкостен.
Затова аз се прибирам в мирната си дупка и ще ви чета с усмивка, ще пиша на хората, които ме потърсиха на пощата ми, но тук ще задържа...защото изпитвам силно желание да кажа, че за да не харесвам Кастанеда или Куелю, то е като да си опитала хайвер и да си разбрала, че не ти допада.Никога не казвам "аз не харесвам" еди какво си, ако не съм го опитала.
Затова и си купих книгата на Дюкан, ако ме разбирате.

Изчетох ви внимателно...на всички пожелавам много успешно лято, динамично едно такова и изпълнено с радостни емоции и по-малко мании.

Късмет момичета





Тема Re: сега....много внимавам какво да напиша, честнонови [re: oбнaдeждeнa]  
АвторXeй (Нерегистриран)
Публикувано15.08.08 15:47



споко бе - и аз четох и не мисля, че толкова лекомислено някой ще смени живота си и начина си на хранене само защото е прочел нещо някъде - аз поне не съм от тези дето се носят по течениета - колкото за авторката на темата и реакцията и към предложенията за диетуване - ами леко се изненадох ако това е възрастен човек работещ в банка имащ и дете и семейство да чака някой непознат да дава съвети какво да се яде - странна работа, но да и пожелаем успех - а правилото е адски простичко ако идеята е отслабване (а не друга например медицинска причина) да се приемат по-малко калории от колкото се изгарят и не е задължително да се отказва дамата от олиото както прочетох по-долу - в олиото има разни полезности но да не се прекалява с него - а фанатизмът по дюкан вече става социален феномен- лично мен ме втрещява безВъпросното и сляпо следване на нещо, което някой е написал - това е мое мнение и не ангажирам никой с него - успешен ден на всички Вас (дори не знам колко килограма съм била и колко съм сега като гледам някои как маниакално следят и се хвалят с грамове, килограми, етс...брей странно:)



Тема Re: във всяко действие има мотивнови [re: mecopuh]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано15.08.08 18:30



Много ти благодаря за хубавите димички и за подкрепата. Усещанията ми бият на там , че сигурно ще опитам Дюкан преди да стигна до отчаяние ако не успея с това на мястото на месото да слагам леща и бобови. Някак си ми се иска да не е точно продукта месо или яйца.Просто не се усещам устроена за тези два продукта и апетита не ме тегли към тях.
Това е много хубаво , че си успяла и голям кураж за мен, но кажи какво лошо или неправилно има в това леща плюс слата ,вместо пържола плюс салата. Да за лекарствата е чудесно , че си се отървала.
Всъщност кажи ми един твой ден-какъв е режима, какво точно ядеш.А ако ми кажеш първия период как точно ти мина по Дюкан може би пълна представа ще добия. Прочетох книгата-но не добивам представа кое след кое да следва и дали е правилно



Тема Re: сега....много внимавам какво да напиша, честнонови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано15.08.08 18:41



Ей недей така. Знаеш много добре , че всички неможем без теб тук.Аз ги разбирам,всеки е опитал нещо,едни са постигнали или достигнали целите си с това нещо и дават пример. Но аз пак ще се повторя,ако съзнанието на човек не приема дори само един хранителен продукт от дадена система или диета-както аз не обичам яйца и месо,няма как и съзнанието му и вкусовите му усещания да бият на там-че да ги приеме така бързо..В случая Дюкан .И аз от два месеца я имам книгата и сигурно още 5 пъти ще я прочета и сигурно и ще отслабна ако се захвана, но моето съзнание отхвърля за правилно този режим.
И ще се обоснова защо не го приемам-защото не може да е полезно повече месото ,пред салатата или плодовете, дори и пред лещата и боба. По кожата на лицето си съдя. Зная когато се тъпча не толкова с месо,колкото с колбаси или луканки как ми изглежда лицето и зная как когато съм на салати и плодове-второто го правя на инат ,а пърото лесно го купувам без понякога да си правя сметка и на парите,като ме удари на ядене.
Проблема при мен е волята и стимула.
Ти си много ценна тук,моляте всеки ден пиши нещичко. Аз ти бях обещала , че ще напиша такава тема,защото това е моя проблем. А ти си част от моя проблем защото много ми помагаш, сампо с това , че пишеш и те има.



Тема Re: сега....много внимавам какво да напиша, честнонови [re: Xeй]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано15.08.08 18:46



Но защо да не поискам съвет когато има хора справили се с проблема-много по бързо от мен.Нормално е да имам нужда от подкрепа когато не успявам сама. А аз съм сама с този проблем.Подкрепата и стимула на някой друг макар и с добра дума понякога действа независимо колко се отлагат нещата във времето.



Тема Re: Силни мотиви за да започна диета...нови [re: Baлeнтиция]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано15.08.08 18:47



Благодаря



Тема Re: сега....много внимавам какво да напиша, честнонови [re: yoanence]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано16.08.08 01:06



Дам... Сега ще напиша моето мнение, като пак ще уточня, че не съм напълно съгласна, че за организма е полезно както веганството, така и от друга страна приемането на твърде много белтъчини, без мазнини.
На всички е ясно, че най-правилното и най-полезното е приемане на храни съдържащи и въглехидрати и протеини и мазнини. Важно е да се съблюдава както количеството така и качеството естествено. Трябва да се спортува, да не се пуши и прекалява с алкохола, да не се консумират продукти с изкуствени подсладители, оцветители и други Е-та...
Има ли някой, който не е наясно!?
Но да си признаем, че имаме проблем щом въпреки тези познания, нещо ни кара да се тъпчем и то с неща, които със сигурност не са полезни - чипс, разни пасти, торти, които дори не знаем от какво са направени - изкуствени сметани (растителни!? - каквото и да значи това растително мляко). Та затова небива да сме толкова категорични "защото не може да е полезно повече месото, пред салатата или плодовете, дори и пред лещата и боба" - няма да споря, макар между месо и колбаси да има разлика, а и не е там въпроса! Въпросът е, че нещо ни пречи да се храним нормално и важното е да открием причината.
За съжаление аз все още я търся. Както съдя по изказването - ТИ ЗНАЕШ какво трябва да ядеш и какво е полезно - и какво от това? Това нищо не означава щом не ни помага, трябва ни нещо друго...
И още нещо - кое е по полезно (или по-скоро по-вредно?) гладуване, Дюкан, веганство, НВД...? Това всеки трябва сам да реши като се опита да бъде безпристрастен и внимателно анализира многото изследвания. Но, при 30, 40, 60 килограма над нормалното тегло, всяка диета помогнала ни да отслабнем може би не е по-вредна, от всички здравословни и емоционални проблеми свързани със затлъстяването.



Тема Re: сега....много внимавам какво да напиша, честнонови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано16.08.08 12:52



Благодаря ти , че се обади.Вас двете с обнадеждена ви принтирам за много изказвания.
Да знам , че проблема ми е емоционален.И както и ти казваш-кел файда , че толкова книги накупих и ичетох и се прашат лавицата. И иемнно за това пуснах темата по този начин-защото мотива който може да те накара да направиш нещо дори и само със живота си-трябва да е много силен .И най лошото е , че осъзнавам , че трябва вътре в себе си да го открия. Може и да не е лошо ,но за в момента се усещам слаба дори да помисля за някъкав а камо ли да го открия.И не , че решението е да ми се даде и наготово, което може би няма да има същия ефект.
Благодаря ти за подкрепата. И все пак твоето мнение на къде клони-кое е най доброто .Все има едно което е най добро от всичките.



Тема Re: сега....много внимавам какво да напиша, честнонови [re: yoanence]  
Авторemi (Нерегистриран)
Публикувано16.08.08 15:12



най-доброто е промяна в отношението към храната. не да спазваш някаква диета и после да се връщаш към старите си навици, а да си изградиш нови навици, полезни и съобразени с индивидуалните ти особености и постепенно ще отслабнеш без да мислиш, че си на диета - просто ще водиш ранителният живот, който сама си си избрала за себе си.
сигурно имаш някаква идея как би искала да се храниш? как би се чувствала най-добре? но може би го отлагаш заради проблема с килограмите, сигурно си мислиш: "първо да отслабна веднъж, пък тогава вече". е, не е така. както се казва - дръж се като за позицията, която искаш да имаш. това важи в работата, важи и за храненето и по принцип. ти си качила килограмите, защото си яла като човек, който е дебел, дори когато си била слаба. сега яж като слаб човек и постепенно ще влезеш в тези норми, към които се стремиш. поне това е лично моето мнение.



Тема Re: Силни мотиви за да започна диета...нови [re: yoanence]  
Авторeми (Нерегистриран)
Публикувано16.08.08 15:32



всички ще умрем, за това лечение няма



виж сега, ти можеш да отслабнеш и ако ядеш абсолютно всичко, но в много ама много малки количества. има някаква норма, която си нарушила щом имаш проблеми с теглото и стига да я намериш и задържиш в началото с усилие, после по навик...

не е нужно да караш на нещо цял живот, ядат ти се сега само салати - яж само това. после пилешка пържола - ами супер. важното е да се чувстваш добре. ако се чувстваш зле от режима, който си си избрала, значи няма как да караш цял живот така.



Тема Re: сега....много внимавам какво да напиша, честнонови [re: emi]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано17.08.08 12:32



благодаря ти. Ценни съвети ми даваш и наистина точно такова е мисленето ми на моменти.За това сега разбирам и сма ,защо всяка моя елгантна приятелка я питам първото нещо като я видя-какво е яла днес.По отношение на храната съм объркана от гледна точка на това кое е по полезно и по правилно. Защото мненията на диетолози и каквио ли още не се различават. Едни смятат боба и лещата за много по голямо предимство пред месото, а други само на месо го дават. Освен да взема и да изуча състава и на двете , че да видя какво съдържат и до какви последствия водят. Та -признавам си объркана съм именно от това



Тема Re: Силни мотиви за да започна диета...нови [re: eми]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано17.08.08 12:35



Ясно ,звучи много просто , но мерника при мен е загубен.Разбираш ли .И аз напълно го съзнавам. Тук някъде из форума четох-мисля ,че Безподобна беше го писала -за емоционалното хранене. Съзнателно мога да направя това и това ,но под влияние на емоции съм се довела до тук.



Тема Re: сега....много внимавам какво да напиша, честнонови [re: yoanence]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано18.08.08 10:20



Какъв съвет да ти дам?! Толкова добре те разбирам!
Мога да ти кажа за моя опит в борбата с килограмите. Бях достигнала 96 килограма и положението беше трагично, всяка вечер тъпчене за последно - нали от утре започвам диета! Бях минала през плодогладуването, моно диета и какво ли не още. Реших да опитам нещо коренно различно от всички универсални съвети за отслабване и си купих книгата на Аткинс, четох я 3 пъти, търсих в интернет изследвания за вредите и ползите и накрая си рекох, а бе за 14 дни няма да умра, още повече че бях придобила много нови знания. Резултатът беше зашеметяващ - след първите 3, 4 дни на пристъпи на неубоздан глад за въглехидрати, настъпи период в който за да се нахраня ми беше достатъчно парче риба с малко зелена салатка или омлет с краставичка. И така малко по малко успях да стигна до 65 кг. Не всичко от Аткинс според мен е ОК и естествено търсих много допълнителна информация, така попаднах на сайта на спайдерите за НВД. Та от няколко години се стремя да се храня основно с чисто месо, риба, яйца, зеленчуци, зехтин, плодове в ограничено количество и обикновено ги приемам сутрин. Казвам, че се опитвам, защото продължавам да имам пристъпи, неудържимо тъпчене, като един вид запълване на душевна празнота и тогава става страшно - 5 килограма мога да ги кача за отрицателно време. Спортувам три пъти в седмицата - Пилатес, Каланетика, Йога или фитнес.
Та това е от мен, не мога да кажа, че започнах с някакъв мотив - просто си казах опитай - две седмици, какво толкова. Всичко е индивидуално, но при мен действително помага ограничаването на въглехидратите и затова си има медицинско обяснение :
Гликемичният индекс или ГИ за по-кратко, е начин за квалифициране на храните с въглехидратно съдържание. Той отчита тяхното влияние върху нивото на кръвната захар – колко бързо я повишават те.

Някои храни предизвикват рязко отделяне на инсулин в кръвта, други не толкова. Контролът над нивото на кръвната захар означава и контрол над теглото.

Защо напълняваме? Това се обяснява преди всичко с приема на голямо количество калории, но и с техния източник. Въглехидратите, които се разграждат бързо и се усвояват по същия начин, са особено опасни за теглото ни. Често дори не разбираме какво количество от тях сме погълнали.

След усвояването им, се чувстваме сити и в добро настроение. Уви, кръвната захар спада толкова рязко, колкото се е и качила. Това води до бързо огладняване след това, та дори и до умора и изтощение, тъй че ядем отново.

Организмът реално няма нужда от толкова много калории, не ги изразходва и те се натрупват. В зависимост от метаболизма на всеки отделен индивид, резервите се увеличават по-бързо или по-бавно.


Именно обмяната на веществата основно определя степента на напълняване. А високият гликемичен индекс обикновено забавя метаболизма, защото предизвиква сериозни колебания в кръвната захар.





Тема Re: сега....много внимавам какво да напиша, честнонови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано18.08.08 21:59



Много ти благодаря. ТОва с кръвната захар много отдавна го знам. При мен се оказва, че влияе и на хормоните ми. Точно както си го описала точно така действат и при мен въглехидратите и сладкото и всичко около това.Когато не ям сладко свалям и цикъл имам, когато го ям-качвам и цикъл липсва. От там поликистозата и т.н и т.н.
Днес съм била на-една ябълка до обяд, на обяд вече си бях гладна и седнахме с колежка на ресторант.Поръчах си скумрия на скара плюс салата от моркови,на която добавих оцет малко сол и олио. До вечерта го карах на вода и вечерта за да не ям друго,ядох само първо диня и след половин час грозде, към 19 ч.
Но опредлено чувствам разлика от предниа ден.Предниа ден ме боляха мускулите около корема от натъпкване и сладкиши и кво ли не. Сигурно ще откриеш грешка в режима който правих,но се опитах да избегна вечерята. И освен да се опитам да избегна и олиото и солта и оцета. Иначе на рибата и бях сложила само лимон. Пиша ги тези неща подробно за да ми кажеш къде може би греша и утре да се поправя.Пиши ми на лични ако искаш. Но за да постигнеш от 96 на 65 кила тегло,значи си намерила правилната формула. И аз нея мисля да следвам, защото за себе си от толкова години борба с килограмите, установих, че сладкото ,захарта , емоционалното състояние ме доведоха до там, че да се чудя сега у коя да се хвана. Благодаря ти за подкрепата. За колко време постигна това.



Тема Re: сега....много внимавам какво да напиша, честнонови [re: yoanence]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано19.08.08 09:44



Като въглехидрати освен захарта, плодовете особено гроздето са с много висок гликемичен индекс. Не се страхувай от правилните мазнини - зехтинът направо си е лекарство, без мазнини не могат да се усвоят много витамини, да не говорим за незаменимите омеги

. Аз приемам плодовете сутрин (е не всяка сутрин) и то най вече дребните - малини, къпини, ягоди, боровинки, киви. Две супени лъжици биволско мляко и шепа боровинки (лъжица смляно ленено семе заради полезностите) и за какво му е нужно на човек сладолед .

"Човек не трябва да се лишава изцяло от мазнини, защото това може да навреди на здравето му. Има мастноразтворими витамини, които са много необходими за организма, но не могат да се усвоят, ако липсват мазнините. Такъв е бетакаротинът.

Следователно, без мазнини ще липсва бетакаротин, с течение на времето липсата на бетакаротин ще доведе до отслабване на зрението, а в крайно лош вариант - до кокоша слепота и далтонизъм.


"




Тема Re: сега....много внимавам какво да напиша, честнонови [re: yoanence]  
Авторrpeшka (Нерегистриран)
Публикувано20.08.08 17:47



Плодове НЕ вечер! Плодове ограничено: лимон, грейпф., ябълка - и то сутрин. Да има закуска и по-стaбилно хранене, а и междинни закуски. Вечеря - пилешко, риба, извара, варени яйца + салата без подправки! Точно динята и гроздето са с доста въглех. и висок ГИ. Просто не ги яж! Вечер ти трябва протеин, за да сваляш. С тоя режим, дето го правиш - няма да стане, а ако стане ще е за кратко и после - още кила отгоре! Чети www.spidersport.com - форумите!!!



Тема Re: сега....много внимавам какво да напиша, честнонови [re: rpeшka]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано21.08.08 10:17



И аз това написах:
"Не всичко от Аткинс според мен е ОК и естествено търсих много допълнителна информация, така попаднах на сайта на спайдърите за НВД. Та от няколко години се стремя да се храня основно с чисто месо, риба, яйца, зеленчуци, зехтин, плодове в ограничено количество и обикновено ги приемам сутрин."


Но естествено не всички възприемат нещата по този начин, та от години всички диетолози тръбят - основно плодове и зеленчуци, мазнините са враг, по възможност забравете за месото....... Когато човек няма вътрешната убеденост, че това е правилно и полезно не се получава.



Тема Re: сега....много внимавам какво да напиша, честнонови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано21.08.08 20:17



ок ще ям плодове само сутрин.



Тема Re: сега....много внимавам какво да напиша, честнонови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор kozi (минаващ)
Публикувано22.08.08 20:33



Можеш ли да ми дадеш емаил за да те попитам за някои неща. Опитах се на лични да ти пиша но не се получи. Или ако искаш ти ми прати на лични как мога да се свържа с теб.



Тема Re: сега....много внимавам какво да напиша, честнонови [re: kozi]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано23.08.08 13:00



Писах ти на лични. Просто не винаги се логвам като регистрирана. Иначе

.



Тема До модераторитенови [re: kozi]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано24.08.08 09:51



Имам предложение модераторите да "заковат" една тема с разни помагала, например таблица със съдържанието на храните, калкулатори за изчисляване на индекса на теглото, за изразходваните калории при различен вид спорт...

Това го има в топ темата, но заглавието е малко подвеждащо и много от потребителите не я ползват. И ако може таблицата с храните да е като таблица а не линк.

Редактирано от Бeзпoдoбнa на 24.08.08 10:26.



Тема Re: До модераторитенови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано25.08.08 10:11



Аз откога ви разправям да давате предложения за полезни линкове... Ми помагайте, бре! Ще видя как може да се направи, в седмицата след 08.09 ще имам време и ще преработя това-онова.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: До модераторитенови [re: Dorchester]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано25.08.08 16:43



Благодаря!





Тема Re: До модераторитенови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано25.08.08 17:30



Благодарности - към колежката Wildberry.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: До модераторитенови [re: Dorchester]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано28.08.08 13:09



И аз благодаря.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.