Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:59 17.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Силни мотиви за да започна диета...нови [re: yoanence]  
Автор Baлeнтиция (наминаваща)
Публикувано15.08.08 10:46



Няма да умреш, но вероятно ще стигнеш до депресия и проблеми свързани с липса на жизнено важни вешества. Защото организма има нужда от всичко - белтъчини, въглехидрати и мазнини.
Според мен въпроса е не толкова какво, а по колко и в какъв режим.
И не гледай какво обичаш - не може да се храниш само с неща които обичаш, тогава ще трябва да минеш само на шоколад


Забрави за похапванията на шоколад, солети, чипсове и др. наложи си да не се храниш след 19 ч например.
Все неща ,които знаеш сигурно.
Аз свалих излишните кг /около 13/ с Дюкан,без да съм била гладна нито за минута.
Успех ти желая



Тема Re: във всяко действие има мотивнови [re: yoanence]  
Автор mecopuh (доста по-втален)
Публикувано15.08.08 12:27



Започвам направо с отговор, защото ме впечтли поста ти!
Аз съм на почти 48г. и започнах Дюкан с 38 кг в повече, хормонални проблеми, почти диабет, болки в ставите, повишен холеслерол, много ниско кръвно, хроничен колит и подобни на твоите притеснения. Освен всичко гореизброено гълтах всеки ден, три пъти дневно по една шепа лекарства, имах ниско смочувствие, мразех се, повръщах почти след всяко хранене и нямах нито едно голямо огледало удома, защото не исках да се гледам във вида, в който бях. Спаси ме моята ендокриноложка, която успя да ме убеди, че няма немога! Мога и още как! И разбира се Дюкан, на когото някак си успях да повярвам. Убеди ме с това, че ми казваше не само как да отслабна, но и как след това да запазя постигнатото! Започнах диетата и днес 5 месеца и 6 дни по-късно аз съм с 26,3 кг по-малко, без лекарства, с нормално кръвно, нормална кръвна захар, пикочна к-на, креатинин, кръвните ми изследвания са идеални, нося 6 размера по-малки дрехи, имам самочувствие, харесвам се и си купих огледало, в което мога да се виждам в цял ръст, защото вече съм красива! Холестерола ми е в нормата, макар и на горна граница, но като знам колко беше, спокойно мога да кажа, че и той е в норма. Аз също като теб съм доста стисната и си правя сметка на всяка стотинка, но пресметнах, че за пилешко, телешко и риба давам чувствително по-малко отколкото за лекарства, т.е. в момента даже "спестявам"! Така, че помисли сама - кое е по-изгодно за теб?
Що се отнася до диетолози, "опитах" ги всичките и ефекта досега беше 20 свалени - 25 качени и така много пъти! До Емилова не съм стигала, защото не мога, а и не искам да гладувам - това не е за мен!
Това е, което имах да кажа!
Не рекламирам Дюкан, напротив сигурно има и други добри диети. Просто на мен той ми помогна, след като почти се бях отчаяла! Затова споделям. Може да помогне и на теб, само че трябва много силно да го поискаш и да си убедена, че нищо по-лошо от това, което е в момента няма да ти се случи!
Целувки





Тема сега....много внимавам какво да напиша, честнонови [re: yoanence]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано15.08.08 15:05



...и за да не сгреша, ще запазя няколко седмици мълчание....ще ви кажа защо.

Никога този форум не е бил толкова целеносочено обърнат към един тип диетуване.Помня, че някой по- доле бе попитал дали рекламираме Дюкан.Не го рекламираме, но и ако някой друг се надигне с друга идея- почти е обезкостен.
Затова аз се прибирам в мирната си дупка и ще ви чета с усмивка, ще пиша на хората, които ме потърсиха на пощата ми, но тук ще задържа...защото изпитвам силно желание да кажа, че за да не харесвам Кастанеда или Куелю, то е като да си опитала хайвер и да си разбрала, че не ти допада.Никога не казвам "аз не харесвам" еди какво си, ако не съм го опитала.
Затова и си купих книгата на Дюкан, ако ме разбирате.

Изчетох ви внимателно...на всички пожелавам много успешно лято, динамично едно такова и изпълнено с радостни емоции и по-малко мании.

Късмет момичета





Тема Re: сега....много внимавам какво да напиша, честнонови [re: oбнaдeждeнa]  
АвторXeй (Нерегистриран)
Публикувано15.08.08 15:47



споко бе - и аз четох и не мисля, че толкова лекомислено някой ще смени живота си и начина си на хранене само защото е прочел нещо някъде - аз поне не съм от тези дето се носят по течениета - колкото за авторката на темата и реакцията и към предложенията за диетуване - ами леко се изненадох ако това е възрастен човек работещ в банка имащ и дете и семейство да чака някой непознат да дава съвети какво да се яде - странна работа, но да и пожелаем успех - а правилото е адски простичко ако идеята е отслабване (а не друга например медицинска причина) да се приемат по-малко калории от колкото се изгарят и не е задължително да се отказва дамата от олиото както прочетох по-долу - в олиото има разни полезности но да не се прекалява с него - а фанатизмът по дюкан вече става социален феномен- лично мен ме втрещява безВъпросното и сляпо следване на нещо, което някой е написал - това е мое мнение и не ангажирам никой с него - успешен ден на всички Вас (дори не знам колко килограма съм била и колко съм сега като гледам някои как маниакално следят и се хвалят с грамове, килограми, етс...брей странно:)



Тема Re: във всяко действие има мотивнови [re: mecopuh]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано15.08.08 18:30



Много ти благодаря за хубавите димички и за подкрепата. Усещанията ми бият на там , че сигурно ще опитам Дюкан преди да стигна до отчаяние ако не успея с това на мястото на месото да слагам леща и бобови. Някак си ми се иска да не е точно продукта месо или яйца.Просто не се усещам устроена за тези два продукта и апетита не ме тегли към тях.
Това е много хубаво , че си успяла и голям кураж за мен, но кажи какво лошо или неправилно има в това леща плюс слата ,вместо пържола плюс салата. Да за лекарствата е чудесно , че си се отървала.
Всъщност кажи ми един твой ден-какъв е режима, какво точно ядеш.А ако ми кажеш първия период как точно ти мина по Дюкан може би пълна представа ще добия. Прочетох книгата-но не добивам представа кое след кое да следва и дали е правилно



Тема Re: сега....много внимавам какво да напиша, честнонови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано15.08.08 18:41



Ей недей така. Знаеш много добре , че всички неможем без теб тук.Аз ги разбирам,всеки е опитал нещо,едни са постигнали или достигнали целите си с това нещо и дават пример. Но аз пак ще се повторя,ако съзнанието на човек не приема дори само един хранителен продукт от дадена система или диета-както аз не обичам яйца и месо,няма как и съзнанието му и вкусовите му усещания да бият на там-че да ги приеме така бързо..В случая Дюкан .И аз от два месеца я имам книгата и сигурно още 5 пъти ще я прочета и сигурно и ще отслабна ако се захвана, но моето съзнание отхвърля за правилно този режим.
И ще се обоснова защо не го приемам-защото не може да е полезно повече месото ,пред салатата или плодовете, дори и пред лещата и боба. По кожата на лицето си съдя. Зная когато се тъпча не толкова с месо,колкото с колбаси или луканки как ми изглежда лицето и зная как когато съм на салати и плодове-второто го правя на инат ,а пърото лесно го купувам без понякога да си правя сметка и на парите,като ме удари на ядене.
Проблема при мен е волята и стимула.
Ти си много ценна тук,моляте всеки ден пиши нещичко. Аз ти бях обещала , че ще напиша такава тема,защото това е моя проблем. А ти си част от моя проблем защото много ми помагаш, сампо с това , че пишеш и те има.



Тема Re: сега....много внимавам какво да напиша, честнонови [re: Xeй]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано15.08.08 18:46



Но защо да не поискам съвет когато има хора справили се с проблема-много по бързо от мен.Нормално е да имам нужда от подкрепа когато не успявам сама. А аз съм сама с този проблем.Подкрепата и стимула на някой друг макар и с добра дума понякога действа независимо колко се отлагат нещата във времето.



Тема Re: Силни мотиви за да започна диета...нови [re: Baлeнтиция]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано15.08.08 18:47



Благодаря



Тема Re: сега....много внимавам какво да напиша, честнонови [re: yoanence]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано16.08.08 01:06



Дам... Сега ще напиша моето мнение, като пак ще уточня, че не съм напълно съгласна, че за организма е полезно както веганството, така и от друга страна приемането на твърде много белтъчини, без мазнини.
На всички е ясно, че най-правилното и най-полезното е приемане на храни съдържащи и въглехидрати и протеини и мазнини. Важно е да се съблюдава както количеството така и качеството естествено. Трябва да се спортува, да не се пуши и прекалява с алкохола, да не се консумират продукти с изкуствени подсладители, оцветители и други Е-та...
Има ли някой, който не е наясно!?
Но да си признаем, че имаме проблем щом въпреки тези познания, нещо ни кара да се тъпчем и то с неща, които със сигурност не са полезни - чипс, разни пасти, торти, които дори не знаем от какво са направени - изкуствени сметани (растителни!? - каквото и да значи това растително мляко). Та затова небива да сме толкова категорични "защото не може да е полезно повече месото, пред салатата или плодовете, дори и пред лещата и боба" - няма да споря, макар между месо и колбаси да има разлика, а и не е там въпроса! Въпросът е, че нещо ни пречи да се храним нормално и важното е да открием причината.
За съжаление аз все още я търся. Както съдя по изказването - ТИ ЗНАЕШ какво трябва да ядеш и какво е полезно - и какво от това? Това нищо не означава щом не ни помага, трябва ни нещо друго...
И още нещо - кое е по полезно (или по-скоро по-вредно?) гладуване, Дюкан, веганство, НВД...? Това всеки трябва сам да реши като се опита да бъде безпристрастен и внимателно анализира многото изследвания. Но, при 30, 40, 60 килограма над нормалното тегло, всяка диета помогнала ни да отслабнем може би не е по-вредна, от всички здравословни и емоционални проблеми свързани със затлъстяването.



Тема Re: сега....много внимавам какво да напиша, честнонови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано16.08.08 12:52



Благодаря ти , че се обади.Вас двете с обнадеждена ви принтирам за много изказвания.
Да знам , че проблема ми е емоционален.И както и ти казваш-кел файда , че толкова книги накупих и ичетох и се прашат лавицата. И иемнно за това пуснах темата по този начин-защото мотива който може да те накара да направиш нещо дори и само със живота си-трябва да е много силен .И най лошото е , че осъзнавам , че трябва вътре в себе си да го открия. Може и да не е лошо ,но за в момента се усещам слаба дори да помисля за някъкав а камо ли да го открия.И не , че решението е да ми се даде и наготово, което може би няма да има същия ефект.
Благодаря ти за подкрепата. И все пак твоето мнение на къде клони-кое е най доброто .Все има едно което е най добро от всичките.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.