Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:32 21.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: сега....много внимавам какво да напиша, честнонови [re: yoanence]  
Авторemi (Нерегистриран)
Публикувано16.08.08 15:12



най-доброто е промяна в отношението към храната. не да спазваш някаква диета и после да се връщаш към старите си навици, а да си изградиш нови навици, полезни и съобразени с индивидуалните ти особености и постепенно ще отслабнеш без да мислиш, че си на диета - просто ще водиш ранителният живот, който сама си си избрала за себе си.
сигурно имаш някаква идея как би искала да се храниш? как би се чувствала най-добре? но може би го отлагаш заради проблема с килограмите, сигурно си мислиш: "първо да отслабна веднъж, пък тогава вече". е, не е така. както се казва - дръж се като за позицията, която искаш да имаш. това важи в работата, важи и за храненето и по принцип. ти си качила килограмите, защото си яла като човек, който е дебел, дори когато си била слаба. сега яж като слаб човек и постепенно ще влезеш в тези норми, към които се стремиш. поне това е лично моето мнение.



Тема Re: Силни мотиви за да започна диета...нови [re: yoanence]  
Авторeми (Нерегистриран)
Публикувано16.08.08 15:32



всички ще умрем, за това лечение няма



виж сега, ти можеш да отслабнеш и ако ядеш абсолютно всичко, но в много ама много малки количества. има някаква норма, която си нарушила щом имаш проблеми с теглото и стига да я намериш и задържиш в началото с усилие, после по навик...

не е нужно да караш на нещо цял живот, ядат ти се сега само салати - яж само това. после пилешка пържола - ами супер. важното е да се чувстваш добре. ако се чувстваш зле от режима, който си си избрала, значи няма как да караш цял живот така.



Тема Re: сега....много внимавам какво да напиша, честнонови [re: emi]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано17.08.08 12:32



благодаря ти. Ценни съвети ми даваш и наистина точно такова е мисленето ми на моменти.За това сега разбирам и сма ,защо всяка моя елгантна приятелка я питам първото нещо като я видя-какво е яла днес.По отношение на храната съм объркана от гледна точка на това кое е по полезно и по правилно. Защото мненията на диетолози и каквио ли още не се различават. Едни смятат боба и лещата за много по голямо предимство пред месото, а други само на месо го дават. Освен да взема и да изуча състава и на двете , че да видя какво съдържат и до какви последствия водят. Та -признавам си объркана съм именно от това



Тема Re: Силни мотиви за да започна диета...нови [re: eми]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано17.08.08 12:35



Ясно ,звучи много просто , но мерника при мен е загубен.Разбираш ли .И аз напълно го съзнавам. Тук някъде из форума четох-мисля ,че Безподобна беше го писала -за емоционалното хранене. Съзнателно мога да направя това и това ,но под влияние на емоции съм се довела до тук.



Тема Re: сега....много внимавам какво да напиша, честнонови [re: yoanence]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано18.08.08 10:20



Какъв съвет да ти дам?! Толкова добре те разбирам!
Мога да ти кажа за моя опит в борбата с килограмите. Бях достигнала 96 килограма и положението беше трагично, всяка вечер тъпчене за последно - нали от утре започвам диета! Бях минала през плодогладуването, моно диета и какво ли не още. Реших да опитам нещо коренно различно от всички универсални съвети за отслабване и си купих книгата на Аткинс, четох я 3 пъти, търсих в интернет изследвания за вредите и ползите и накрая си рекох, а бе за 14 дни няма да умра, още повече че бях придобила много нови знания. Резултатът беше зашеметяващ - след първите 3, 4 дни на пристъпи на неубоздан глад за въглехидрати, настъпи период в който за да се нахраня ми беше достатъчно парче риба с малко зелена салатка или омлет с краставичка. И така малко по малко успях да стигна до 65 кг. Не всичко от Аткинс според мен е ОК и естествено търсих много допълнителна информация, така попаднах на сайта на спайдерите за НВД. Та от няколко години се стремя да се храня основно с чисто месо, риба, яйца, зеленчуци, зехтин, плодове в ограничено количество и обикновено ги приемам сутрин. Казвам, че се опитвам, защото продължавам да имам пристъпи, неудържимо тъпчене, като един вид запълване на душевна празнота и тогава става страшно - 5 килограма мога да ги кача за отрицателно време. Спортувам три пъти в седмицата - Пилатес, Каланетика, Йога или фитнес.
Та това е от мен, не мога да кажа, че започнах с някакъв мотив - просто си казах опитай - две седмици, какво толкова. Всичко е индивидуално, но при мен действително помага ограничаването на въглехидратите и затова си има медицинско обяснение :
Гликемичният индекс или ГИ за по-кратко, е начин за квалифициране на храните с въглехидратно съдържание. Той отчита тяхното влияние върху нивото на кръвната захар – колко бързо я повишават те.

Някои храни предизвикват рязко отделяне на инсулин в кръвта, други не толкова. Контролът над нивото на кръвната захар означава и контрол над теглото.

Защо напълняваме? Това се обяснява преди всичко с приема на голямо количество калории, но и с техния източник. Въглехидратите, които се разграждат бързо и се усвояват по същия начин, са особено опасни за теглото ни. Често дори не разбираме какво количество от тях сме погълнали.

След усвояването им, се чувстваме сити и в добро настроение. Уви, кръвната захар спада толкова рязко, колкото се е и качила. Това води до бързо огладняване след това, та дори и до умора и изтощение, тъй че ядем отново.

Организмът реално няма нужда от толкова много калории, не ги изразходва и те се натрупват. В зависимост от метаболизма на всеки отделен индивид, резервите се увеличават по-бързо или по-бавно.


Именно обмяната на веществата основно определя степента на напълняване. А високият гликемичен индекс обикновено забавя метаболизма, защото предизвиква сериозни колебания в кръвната захар.





Тема Re: сега....много внимавам какво да напиша, честно [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано18.08.08 21:59



Много ти благодаря. ТОва с кръвната захар много отдавна го знам. При мен се оказва, че влияе и на хормоните ми. Точно както си го описала точно така действат и при мен въглехидратите и сладкото и всичко около това.Когато не ям сладко свалям и цикъл имам, когато го ям-качвам и цикъл липсва. От там поликистозата и т.н и т.н.
Днес съм била на-една ябълка до обяд, на обяд вече си бях гладна и седнахме с колежка на ресторант.Поръчах си скумрия на скара плюс салата от моркови,на която добавих оцет малко сол и олио. До вечерта го карах на вода и вечерта за да не ям друго,ядох само първо диня и след половин час грозде, към 19 ч.
Но опредлено чувствам разлика от предниа ден.Предниа ден ме боляха мускулите около корема от натъпкване и сладкиши и кво ли не. Сигурно ще откриеш грешка в режима който правих,но се опитах да избегна вечерята. И освен да се опитам да избегна и олиото и солта и оцета. Иначе на рибата и бях сложила само лимон. Пиша ги тези неща подробно за да ми кажеш къде може би греша и утре да се поправя.Пиши ми на лични ако искаш. Но за да постигнеш от 96 на 65 кила тегло,значи си намерила правилната формула. И аз нея мисля да следвам, защото за себе си от толкова години борба с килограмите, установих, че сладкото ,захарта , емоционалното състояние ме доведоха до там, че да се чудя сега у коя да се хвана. Благодаря ти за подкрепата. За колко време постигна това.



Тема Re: сега....много внимавам какво да напиша, честно [re: yoanence]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано19.08.08 09:44



Като въглехидрати освен захарта, плодовете особено гроздето са с много висок гликемичен индекс. Не се страхувай от правилните мазнини - зехтинът направо си е лекарство, без мазнини не могат да се усвоят много витамини, да не говорим за незаменимите омеги

. Аз приемам плодовете сутрин (е не всяка сутрин) и то най вече дребните - малини, къпини, ягоди, боровинки, киви. Две супени лъжици биволско мляко и шепа боровинки (лъжица смляно ленено семе заради полезностите) и за какво му е нужно на човек сладолед .

"Човек не трябва да се лишава изцяло от мазнини, защото това може да навреди на здравето му. Има мастноразтворими витамини, които са много необходими за организма, но не могат да се усвоят, ако липсват мазнините. Такъв е бетакаротинът.

Следователно, без мазнини ще липсва бетакаротин, с течение на времето липсата на бетакаротин ще доведе до отслабване на зрението, а в крайно лош вариант - до кокоша слепота и далтонизъм.


"




Тема Re: сега....много внимавам какво да напиша, честно [re: yoanence]  
Авторrpeшka (Нерегистриран)
Публикувано20.08.08 17:47



Плодове НЕ вечер! Плодове ограничено: лимон, грейпф., ябълка - и то сутрин. Да има закуска и по-стaбилно хранене, а и междинни закуски. Вечеря - пилешко, риба, извара, варени яйца + салата без подправки! Точно динята и гроздето са с доста въглех. и висок ГИ. Просто не ги яж! Вечер ти трябва протеин, за да сваляш. С тоя режим, дето го правиш - няма да стане, а ако стане ще е за кратко и после - още кила отгоре! Чети www.spidersport.com - форумите!!!



Тема Re: сега....много внимавам какво да напиша, честно [re: rpeшka]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано21.08.08 10:17



И аз това написах:
"Не всичко от Аткинс според мен е ОК и естествено търсих много допълнителна информация, така попаднах на сайта на спайдърите за НВД. Та от няколко години се стремя да се храня основно с чисто месо, риба, яйца, зеленчуци, зехтин, плодове в ограничено количество и обикновено ги приемам сутрин."


Но естествено не всички възприемат нещата по този начин, та от години всички диетолози тръбят - основно плодове и зеленчуци, мазнините са враг, по възможност забравете за месото....... Когато човек няма вътрешната убеденост, че това е правилно и полезно не се получава.



Тема Re: сега....много внимавам какво да напиша, честно [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано21.08.08 20:17



ок ще ям плодове само сутрин.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.