Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:44 30.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема нвд и аткинс са просто диети  
Авторviper (Нерегистриран)
Публикувано14.05.04 12:14



или това е вид хранителен режим предназначен за постигането на дадена цел. обикновено това е топенето на мазнини.
пределно ясно е че с намалени калории и намален прием на въглехидрати особено на такива които не предизвикват инсулинова реакция - ще се отслабва. но продължителния режим е определено в разрез с балансираното хранене. тук привържениците на нвд ще ми опонират като кажат че всичко е въпрос на адаптация и че според еди кви си изследвания това бил най добрия начин на хранене. ОК също толкова факти могат да се посочат и като контрааргументи и отново попадаме на бойното поле на спора.
но многото въпроси които възникват във връзка с аткинс и нвд са че това не е универсален режим.
животинските мазнини не са храната за нашия организъм - те са супер трудно усвоими и не се използват качествено за енергийните нужди на организма.
ако са качествен източник - досега индустрията да е заляла пазара с продукти за спортисти . но такива продукти са много малко при това доста пречистени.
не казвам че нвд не действа напротив но да си мислиш че целогодишно ще караш така е просто риск.



Тема Re: нвд и аткинс са просто диети [re: viper]  
Автор gal (oxygen)
Публикувано14.05.04 14:50



viper,
pitai me zashto ti pisha i az...
Nishto ne zashtitavam i nikakvi fakti niama da vadia i t.n. Okolo 3 na 100 ot horata na low carb niamat polojitelen rezultat shto se otnasia do holesterola. Neobhodim e obache tochen analiz na NVD rejima. Okazva se che niakoi iadial iako maioneza, drug ne si broial kaloriite i si pyrjel mesoto a treti napravil i steroiden cikyl mejduvremenno. Ima mnogo faktori, koito igraiat osven dietata. Mnogo chesto lekarite gi myrzi da se zanimavat s hora, koito ne sa seriozno bolni. Mnogo chesto ne iskat da si razmyrdat znaniata i da potyrsiat adekvaten otgovor. Ako dnes si napravia test i vidia che HDL/LDL syotnoshenieto mi se e precakalo shte sedna da pogledna kakvo v deistvitelnost se e sluchilo i da precenia vsichki faktori. Mnogo kofti se e poluchilo pri teb, no mi se shte naistina da poglednesh hranenento v kombinacia s dobavkite i da vidish dali neshto tam ne se e obyrkalo. na mnogo hora okolo men drastichno im spadna obshtia holesterol i se povishi HDL...tova ne znachi che pri teb ne se e poluchilo neshto drugo....interesni sa mi dopylnitelnite faktori, ti ne zarejdashe li s carbs i ne pochivashe li weekendite? Bih ti pisala belejka ako beshe registriran, no mojesh ti da mi pusnesh edna.

some things never change, and some do


Тема Re: нвд и аткинс са просто диети [re: gal]  
Автор viper (without LIMITs)
Публикувано14.05.04 16:21



ГАЛ - първо - регистриран съм обаче ме мързи да влизам с пароли
второ - по темата. моите цели са различни от повечето клубари тук специално.
затова не отричам ефекта на нвд а просто изяснявам че на свой гръб усетих негативите от този режим. не мисля че прословутата адаптация е решението на проблемите с нвд. адаптирането на организма към мазнините е резултата от принудата да го направи. тялото се адаптира и към отровата но не значи че дълго ще издържи. така и с нвд адаптацията е в рамките на дни а не на месеци. загубата на мазнини е невероятно бърза, бих казал по бърза от другите диети. за трупане на мускули просто и дума да не става- последно в един полски сайт прочетох изследването на енергийната ангажираност на мускулите по време на натоварване - е отново за пореден път мастните киселини са много малко активни при тежести от рода на 80-90 от макса. тук вече ще навлезем в зоната на спора коя тренировка е по добра- мисля че е излишно. без големи тежести няма големи мускули ако ще да си на кофи стероиди дори.
сега пак по въпроса: не очаквах повишен холестерол, това го открих случайно. изследванията бяха с цел цялостна кръвна картина поради някои проблеми които имам с мастната обмяна. идеята ми беше че с активирането на мазнините с нвд ще повлияя по някакъв начин на здраверо си- явно не е така. сега съм вече 2 седмица на стандартен въглехидратен режим и след месец ще си правя пак тестове.
понеже за изясняване на възнокващите въпроси ще е необходимо дълго и широко обяснение ще кажа само в заключение следното което имах като опит с нвд:
1. нвд не е универсален начин на хранене - не е панацея
2. нвд не значи непременно успех в борната с мазнините.
3. адаптацията не изисква месеци а дни
4. мускули и обем съчетани с релеф само на нвд е чиста мечта.
5. ако умело се съчетае нвд с други фактори и диетични похвати може наистина да действа. това обаче е изкуство и изисква много опит и знания. цикличната диета е именно насоката в това.можете да отслабвате и да сте във върхова спортна форма по често.

.... и гал не използвам стероиди , целта ми е мулти функционалност - или сила маса и релеф, а не бодиизрод.



Тема Re: нвд и аткинс са просто диети [re: viper]  
Автор Diana^ (::Spring::)
Публикувано14.05.04 18:52



каква е разликата между диета и режим на хранене??

Стреми се към най-високата достъпна цел, но не прави безсмислени усилия


Тема Re: нвд и аткинс са просто диети [re: viper]  
Автор Tz (joyful)
Публикувано14.05.04 19:47



Собствения ти организъм се запасява с мазнини - иди му обясни, че са лоша храна за него...
Колкото до целите - точно обратно е. Ти имаш определена цел - да постигнеш определен обем и според теб НВД не те устройва. Избора си е твой - винаги можеш да си направиш хранителен режим какъвто те устройва.
Ако не гониш конкретна цел, а искаш да не си затлъстял, просто да си здрав и изпълнен с енергия, твърдя, че НВД е добро решение.

We have to agree to disagree


Тема Re: нвд и аткинс са просто диети [re: viper]  
Автор gal (oxygen)
Публикувано15.05.04 10:12



Syglasna za tejkite trenirovki, az syshto treniram tejko, kakto i povecheto mi priateli na NVD. Bez tejki trenirovki niama uspeh. Kakvo iadesh predi i sled tiah za da postignesh celite si e vyzpros na smetki.
NVD ima uspeh v borbata s mazninite, ako si broish kaloriite. Ako si v + kal balans kachvash mnogo po-malko maznini i mnogo poveche muskuli /kosti.
Adaptacia pri men niamashe.
Muskuli i masa sychetani s relef sa napylno realni, stiga da trenirash i da se hranish dostatychno. Sorry, ama gledam na horata okolo men kakvo im se sluchva.
Tova dali vzimash steroidi ne e moia rabota, beshe prosto edin ot stranichnite faktori, koito horata zabraviat.
Ako si v Sofia niamam nishto protiv da se vidim na jivo da trenirame i da obsydim vyprosite na NVD.

some things never change, and some do


Тема Re: нвд и аткинс са просто диети [re: viper]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано15.05.04 22:49



Със сигурност не е панацея, такова нещо няма. Аз лично съм била вегетарианец, хранила съм се дълго време разделно, сега съм на НВД от 4.5 месеца... Така че в различни моменти от живота си съм минала през различни начини на хранене и сега се чувствам най-добре. Но когато се хранех разделно мислех същото. Вероятно човек трябва доста да чете, да опита и да види кое как му влияе. Аз например забелязах, че доста неща се покриват при почти всички хранителни режими. И има не малко общи неща между разделното хранене и НВД. Аз и сега спазвам много неща от принципите на разделното хранене, но не ям въглехидрати.

Майка ми наскоро ми сподели, че нейна приятелка изпаднала в ужас когато след 40 дни стриктни пости се оказало, че холестерола й е скочил ужасно високо. Така че определено неяденето на мазнини също не помага на разграждането му, точно както НВД твърди.

Аз лично не тренирам силово - гимнастика у дома + много разходи на бърз ход бутайки количка (май го пиша 5-10 път поселдните дни това, извинявайте). Въпреки това се оказа, че мазнините ми са намаляли значително.

И последно. Последните месеци доста хора около мен ме питат защо не свалят като са на НВД и като ги разпитам се оказва, че те само така си мислят. Не казвам, че това е случая при теб. Вярвам, че наистина при всеки организъм нещата са различни.

Успех! Дано намериш най-доброто за теб!



Тема Re: нвд и аткинс са просто диети [re: Millena]  
Автор jancho (непознат )
Публикувано20.05.04 09:54



zdraveite!vsicho procheteno do tuk mi haresa mnogo,no molq vi kajete mi kade da prochete po podrobno za NVD?
Blagodarq vi predvaritelno:)



Тема Re: нвд и аткинс са просто диети [re: viper]  
Автор Chelindrea (feq)
Публикувано24.05.04 03:18



Napylno sym syglasna s teb, Viper.
Hubavo e, che tuk se poqvqvat takiva mneniq makar i rqdko. Povecheto hora se interesuvat edinstveno kak da svalqt koga poveche, koga po-malko kg. i ne se zamislqt za nishto poveche. Hvyrlqt se ot dieta na dieta, svalqt, kachvat i taka sami se vkarvat v edin uzhasen kapan. I kolkoto po-byrzi i po-golemi sa obeshtavanite rezultati- tolkova po-dobre.
Estestveno, che organizmyt shte se adaptira s tova na koeto go podlagame. Shte se opitva do nqkakva stepen da neutralizira vredite, no ...
Nqma kak da e dobyr rezhim na hranene, pri kojto v takava golqma stepen sa zastypeni produkti ot zhivotinski proizhod. Ne sym vegetarianka v nikakyv sluchaj, kakto biha predpolozhili nqkoi. Prosto prekalqvaneto s kakvoto i da bilo, nikoga ne e dobro.
Btw, kakvo narichash 'standarten vyglehidraten rezhim'?



Тема Re: нвд и аткинс са просто диети [re: Chelindrea]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано24.05.04 13:48



Дори и този клуб, който е твърде малък за представителна статистическа извадка, показва, че хората, които сериозно се заеха с НВД, са именно тези, които се интересуват от здравословно хранене. И си постигат резултатите, и не им се налага да скачат от диета на диета. Да не говорим за излизащите редовно проучвания, сочещи какъв именно е ефекта от НВД.

Относно прекаляването с каквото и да било, което не било полезно, чистият въздух спада ли към тази категория?

Само сега не се вкисвай пак като миналата седмица, моля те. Понеделник е, важно е да започнем седмицата в добро настроение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.