Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:15 30.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: нвд и аткинс са просто диети [re: Spidercho]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано25.05.04 12:57



Дааа, това за стреса, когато си на НВД вече доста се изтърка. Кажи му, моля те, колко депресирана бях, когато се оказа, че след 4.5 месеца НВД мазнините ми вече са 14.1% Ама толкова се депресирах, че нямам думи .
А за примери - запознай го с мен, мисля, че ставам тъкмо.

А за спазването на НВД, и моите скромни наблюдения сочат, че много хора МИСЛЯТ, че правят НВД, но всъщност режима им е далеч. Примерно намалили са въглехидратите, но не са качили мазнините, това е масовото, не спазват пропорции... Тъкмо сега в една друга тема в клуба казвах, че от всичко, което научих и видях за последните вече почти 5 месеца ми е трудно да повярвам, че е възможно да се храниш на НВД с калориен дисбаланс и да не свалиш кг. Освен, ако нямаш здравословен проблем, де



Тема Re: нвд и аткинс са просто диети [re: Millena]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано25.05.04 13:14



"А за спазването на НВД, и моите скромни наблюдения сочат, че много хора МИСЛЯТ, че правят НВД, но всъщност режима им е далеч."

Имаше преди време едно оплакване тук,че НВД не струвало.Първо момичето било от 4-5 дни и не свалило нищо и второ НВД за нея значело-1 порция зелена салата и 1 парче салам на ден.

Иначе и аз се храня на НВД без големи натоварвания и оформих доста добро телосложение.Не съм си мерила мазнините ,но то си личи,че нямам много.Енергична съм,сита съм(за разлика от другите пъти,когато съм отслабвала) и се чувствам добре.И изглеждам добре.



Тема Re: нвд и аткинс са просто диети [re: viper]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано25.05.04 14:56



Културистите имат големи мускули пълни с всичко друго, но не и с фибри. Точно това постигат с това, което им дава индустрията. На тях явно друго не им и трябва. За да се направи истински мускул е нужно да се тренира истински и да се яде истински и много. Културистите са силни (колкото са) заради любимата им химия.
Не желая да говоря повече за културизъм. Тук е клуб за диети. НВД е най-доброто според мен. Който иска може да яде картофи и да пие бианабол.

Моите резултати по одношение на мазнините се дължат 90% на храната ми. От октомври миналата година не тренирам активно. Три месеца дори изобщо не тренирах. Това беше точно зимата (омазнява се) и пак не минах над 5%.
Няма да ме видиш да съм 90+ кг, защото това няма никакъв смисъл за мен, но ако имаше щах да го направя с НВД, защото знам как да стане и ще действам в тази посока докато не стане.

За да мръднеш "сантиметри напред" трябва да тренираш тежко-тежко и да ядеш много-много калории. Иначе праскаш яка химия и се подуваш с вода.

И накрая, защо от месеци само говориш как НВД не работи. Кажи какво работи и най-вече какво се постига с него, кои хора са го постигнали и т.н.





Тема Re: КатИ [re: KaтИ.]  
Автор pepi* ()
Публикувано25.05.04 18:53



КатИ, по отговорите във форума виждам че си доста компетентна по отношение на НВД, пиши по подробно за тази диета или дай линк, търсих в архива, но има отделни мнения, изцяло за НВД не открих нищо. Помогни. Благодаря.



Тема Re: КатИ [re: pepi*]  
Автор Диaнa (космополит)
Публикувано25.05.04 18:57



Да, и аз имам същата молба. Благодаря.



Тема Re: КатИ [re: pepi*]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано25.05.04 20:14



Благодаря за комплимента,но тук компетентните са Гал,Спайдерчо,Христо,Тц,Милена.Да извинява някой,ако съм го пропуснала.
Ще пробвам по-нататък да напиша това,което знам за НВД от техните постинги,но не ме считайте за последна инстанция все пак.



Тема Re: КатИ [re: KaтИ.]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано25.05.04 22:03



Първо,благодарение на нея свалих последните 4 кг.В момента съм 48,с три по-малко отпреди да забременея.Аз я почнах от месец,когато бях изпаднала в застой и ми беше писнало от глад.Допадна ми,защото обичам месо,просто ме засища,а от плодове и зеленчуци беше започнало да ми пристъргва вече.Сега се чувствам сита и енергична и едновременно свалям килца.
Значи основния принцип е съотношението въглехидрати-белтъчини-мазнини да е 10-30-60.Аз просто ограничавам въглехидратите,което значи-без хляб и тестени неща,варива,картофи,без сладки плодове и захарни неща.
Може да се яде месо(аз предпочитам нетлъстите-пилешко,телешко,агнешко,риба),яйца,кашкавал,сирене,по малко кис мляко,сметана,зеленчуци,по един плод на ден.Като свикнете в кои храни колко въглехидрати има без проблем ще си балансирате менюто.Аз лично не спазвам абсолютно строго съотношението 10-30-60,но при мен работи.Не трябва да слизате под 1100-1200 кал дневно.
Принципа е да изчислите дневната си потребност от калории и да я снижиш с 300-400 кал дневно да кажем.
Ето две формули:
Първата служи,за да изчислите енергията,която ти трябва за да поддържаш работата на тялото ти(не знам дали правилно го обясних,аз така го разбрах)
RМR=(9,99*теглото ти в кг)+(6,25*ръста ти в см)-(4,92*възрастта ти в год)-161
Втората дава дневния енергоразход в зависимост от натоварването(ТDЕЕ).
TDEE=RMR*фактор на физическа активност
1,56-лека активност
1,64-средна
1,82-тежка физическа работа
По-лесно се смята като превключите калкулатора на Scientific режим.
След това приема на въглехидрати-различно е.Аз напр. съм си избрала горна граница 40 гр дневно,но и с 30 и се чувствам добре.
Ето ви

Погледнете кои храни колко съдържат и ще се ориентирате какво може да хапвате и какво-не.
На същия сайт има и .
Ето ти и ,пак от същия сайт.
Ето ви и още сайтове:




Ето и заглавната страница,не казвам,че всичко е достоверно,просто го прегледайте като инфо.

Ето ви още една таблица:

За ползващите английски е по-лесно.Просто напишете в гугъл какво търсите и ще ви даде доста инфо.Ето още една таблица,която аз ползвам,въпреки че много слабо владея този език.

Ей тука има също калкулатори за движение,за мазнини,за бягане
.Отивате долу вдясно на секцията Инструменти.Вляво пък има също таблица на калориите по букви.

Също така не забравяйте и движението.Аз лично ходя доста и бягам.Трябва и натоварване на мускулите,за да горите повече енергия и да се стегне тялото.

Ами това е от мен.Аз лично свалих почти 20 кг. за около девет мес.,но с прекъсване зимата за около 3 мес.Т.е.-за шест мес чисто ги свалих.Карах по метода на пробите и грешките,но НВД май се оказа най-сполучлива като съотношение ситост-отслабване.Понякога си позволявам и по малко шоколад или лъжичка мед,но вече не ми се и ще.Просто свикнах без сладки неща.Не съм голям специалист и е възможно и някъде да греша,но пак казвам-при мен резултатите от НВД са добри,като се има предвид,че бях спряла да свалям и почнах да качвам.В архива търсете постингите на Гал,Спайдерчо и Христо,ако ви интересува повече.



Тема Re: КатИ [re: KaтИ.]  
Автор pepi* ()
Публикувано26.05.04 09:20



Благодаря много. Много точно, кратко и ясно казано, ако имам въпроси пак ще питам. Приятен ден, бързам, защото имам едни спешни задачки....и срокове... трябва малко да поработя!



Тема do chilindrea [re: pepi*]  
Автор viper (without LIMITs)
Публикувано26.05.04 10:49



излишно е да спориш с отбора на нвд.
те имат отговор на всичко и основата им е страхотните мазнини.
хванах се на въдицата да експериментирам с нвд и това замалко не ми докара куп нерешими проблеми със здравето. сега съм на качествено хранене и мазнините държа далеч от себе си. те веднага ще ме питат какво е това качествено хранене и аз въобще няма да им отговарям понеже е излишно.

не си прави труда да се впускаш в спорове, няма смисъл. според мен трябва да се открие един клуб нвд за да се надъхват там привържениците.

да ми каже някой че кетозата е нормално явление е просто смешно !
да ми каже някой че мазнините били качествен и лесноусвоим източник на енергия - голям майтап.

да ми казват че всичко било адаптиране за период от 6 месеца дори е все едно да си мисля че ще стана негър ако 6 месеца стоя под слънцето на припек.

мазнините са критичните резерви за организма които се използват в краен случай а не в ежедневието. еъглехидратите са за ежедневна енергия. друг е въпроса че никой не се храни както трябва.
да обвиняваш въглехидратите за затлъстяване е голям тъпизъм. не те а неправилния режим на хранене е виновен.
много странно защо лекарите на раково болни или такива със сърдечни проблеми или такива дори с диабет не препоръчват нвд. егати изостаналата медицина.

едно важно уточнение обаче:
нвд е добра диета - да ограничиш въглехидратите е един добър начин да станеш по слаб и жизнен но отговора не е в това да ядеш по мазно!
повечето тук смесват нвд с вмд мнго мазнини.

сега следва да ми се изредят сумати контрааргументи че съм в грешка и т.н. мен обаче не ми пука защото за себе съм нясно. - проблема е че много хора ще вземат ВМД за панацея и ще мислят че са на прав път - ми нека праят квото искат отговорноста за последствията е тяхна.
тук всичко е позволено



Тема за "тъпизмите" и "правилния начин" [re: viper]  
Автор Tz (joyful)
Публикувано26.05.04 11:29



viper,
като започнеш точно ти да пишеш за "тъпизми" става наистина много весело!

"сега следва да ми се изредят сумати контрааргументи че съм в грешка и т.н. мен обаче не ми пука защото за себе съм нясно"
Много е готино да си уверен и да не ти пука. Все пак, ако искаш си прегледай писанията от последната 1 година и пак ако искаш се замисли защо все не постигаш онова, към което пишеш че се стремиш. Какво стана с великата теория за въглехидратните зареждания? Нали тя беше "правилния" начин? Нали имаше тема "НВД, но както трябва". Другото беше "тъпизъм"...

Колкото за отделните клубове, постигането на максимален обем мускулатура при максимален релеф не е цел и на 0,1% от хората, които четат и пишат в клуб "Диети". Тук обикновено целта не е качване, а отслабване, понякога с с десетки килограми. НВД съвсем добре си се вписва в клуба, по-скоро твоите цели не се припокриват много с тези на останалите.

We have to agree to disagree



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.