Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:34 17.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Да си ходиш гладен и дебел...  
АвторTъжнa (Нерегистриран)
Публикувано23.07.01 11:54



Предполагам, че всеки го е имал или има този проблем. Това е нещо, което ме влудява и почти ме кара да се откажа от всякакви по нататъчни издевателства над тялото си. Пазя диета вече трета седмица и освен трите килограма, които свалих през първата повече не мърдам и грам. Не мога да разбера защо. Диетата ми е чудовищна и трябва поне по още 2 килограма на седмица...

Някой да има идея какво не е наред?





Тема Re: Да си ходиш гладен и дебел...нови [re: Tъжнa]  
Автор Potencialen emigrant (trup)
Публикувано23.07.01 13:53



Az veche 4.5 meseca gladuvam i... predi mesec i polovina spryah da otslabvam... Oshte ne sym se otkazal, pyk ti za nyakakvi si dve sedmici mrynkash.



Тема Re: Да си ходиш гладен и дебел...нови [re: Potencialen emigrant]  
Автор akonitin (развейпрах)
Публикувано23.07.01 14:15



Като не помага и двамата опитайте с Прокрустова диета.

Не ми се връзвай.


Тема Re: Да си ходиш гладен и дебел...нови [re: Potencialen emigrant]  
АвторTъжнa (Нерегистриран)
Публикувано23.07.01 14:16



ми мрънкам щото това ме отчайва...
все си мислех че поне отначало е много бързо, пък после спира...
от какво зависи, имаш ли идея? от годините? от метаболизма? от хормони? от какво?



Тема Re: Да си ходиш гладен и дебел...нови [re: akonitin]  
АвторTъжнa (Нерегистриран)
Публикувано23.07.01 14:17



Какво е "Прокрустова диета"? Покриваш се с бял чаршаф и лягаш да чакаш?



Тема Re: Да си ходиш гладен и дебел...нови [re: Tъжнa]  
Автор akonitin (развейпрах)
Публикувано23.07.01 14:31



Прокруст - първия радетел за всемирно равенство между хората, стигнал до известни крайности в идеологията си. Създал едно легло (Прокрустово ложе) с което измервал различията на Другите от идеала му за човешко същество, тоест самият себе си. Ако били по дълги, налагало се да извърши някои ампутации обикновено на крайниците (глава или крака, или и двете заедно), ако били по къси се налагало удължаване (разпъване). Ако били по пълни, също се налагали ампутации, подробности не са известни. Погрешно разбрал мисълта "Човек е мерило за всичко", Прокруст чето употребявал своята 'мисъл' "Аз съм мерило за всички." (Из Речник на посредствеността, апокрифно издание, 1440 г., печатниците на "Гутенберг&Ко.")

Не ми се връзвай.

Редактирано от akonitin на 23.07.01 14:31.



Тема Re: Да си ходиш гладен и дебел...нови [re: Tъжнa]  
АвторRazDva (Нерегистриран)
Публикувано23.07.01 18:35



Znaesh li i az sum taka. I to kato uvelichih sporta, togava zapochnah da zadurjam kila. Purvata sedmica smuknah i az 3 kila, sled tova 1 a sega ot 10 dena nishto:(
A ti na kakva dieta si?



Тема normalno eнови [re: Tъжнa]  
Авторdeskata (Нерегистриран)
Публикувано23.07.01 21:14



Spored men towa , koeto ti se sluchwa e napylno normalno! Pitala li si se kolko wreme si trupala kilogramite, koito sega iskash za 1 mesec( ili po-malko) da swalish?
Az naprimer sym na dieta ot 3 1/2 meseca, kato prowedoh i 10-dnewen kurs na gladolechenie, i sega se zahranwam. Prez pyrwiq mesec otslabnah s 5 kilograma, prez wtoriq i tretiq s oste 2, i po wreme na gladolechenieto s 5 ; obsto 12 kilograma, za 3 1/2 meseca! Prez cqloto wreme sym fizicheski aktiwna!
Imaj w predwid che az tejah 101, sega sym 89!

Naj-dobrata dieta e glad, lisheniq i wolq! No edna dieta e nemislima bez motiwaciqta! Az naprimer imam silnana motiwaciq che sys sypruga mi iskame da si imama bebe!

Sywetwam te da se otpusnesh, da ne se merish wseki de, da ne mislish postoqnno za hrana, za towa kakwo ti se qde, za towa kakwo ste si hapnesh, kogato wsichko towa swyrshi!

Jelaq ti uspeh i mnogo tyrpenie!

Pishi, za da sme w techenie!
deskata



Тема nenormalno eнови [re: deskata]  
АвторKontra (Нерегистриран)
Публикувано23.07.01 22:53



Моментът ' глад , лишения и мотивация ' е пълна простотия.

Хора спрете да гладувате - спортувайте !

Обичам да ям. Ям като прасе , но въпреки това поне фигурата ми е повече от прилично. Естествено е , че за да ти увисне шкембото и да ти се разплуе задника има много причини. Много е важна обмяната на веществата , в която много хора си намират удобно оправдание , но същината на проблема обикновено е една и съща - заседнал начин на живот. Демек - плюскаш повече отколкото се движиш. Може да гладувате по 3 месеца и да си биете канчетата в стената , но истината е тази - само с диета резултатите са малки.



Тема Re: Да си ходиш гладен и дебел...нови [re: Tъжнa]  
АвторUnknown (Нерегистриран)
Публикувано24.07.01 00:04



Кажи ми какво точно ядеш всеки ден и какво спортуваш кажи също и колко кила си и колко си висока/за да мога да изчисля някои числа,ако не искаш да ги пишеш тук пиши ми на Unknown2001@dir.bg/и ще се опитам да ти помогна.
Не се отчайвай!



Тема Unknown ,нови [re: Unknown]  
АвторKontra (Нерегистриран)
Публикувано24.07.01 02:34



за мъже изчисляваш ли каквото има да се изчислява ? Конкретно ме интересува за 173 ръст колко е нормалната гръдна обиколка. Имаш ли някаква идея ?



Тема Re: Да си ходиш гладен и дебел...нови [re: Unknown]  
Автор Potencialen emigrant (trup)
Публикувано24.07.01 10:17



Brey, chisleni metodi li shte prilagash? :-)))



Тема Re: Unknown ,нови [re: Kontra]  
Автор Potencialen emigrant (trup)
Публикувано24.07.01 10:18



Grydna obikolka? Ima vsyakakvi myje, hyrbi, shangisti... Tochno pyk tova symnyava me da moje da se opredeli samo po rysta.



Тема Re: Да си ходиш гладен и дебел...нови [re: Tъжнa]  
Автор Potencialen emigrant (trup)
Публикувано24.07.01 10:24



Mi az imah okolo 20 kg v poveche (1.60 m, 88 kg, no kato se ima predvid, che strukturata na tyatoto mi e kato na shtangist, znachi priemam, che za men e normalno malko poveche ot 50 kg :-))) Dietata mi se systoi v po-malko yadene, nyamam umstvenite sposobnosti, che da pravya razni razdelni hraneneta i drugi prostotii :-))) Ta pyrvite tri meseca svalih okolo 10-11 kg, i pochti 3 dupki na kolana. Sled tova, malko predi okonchatelnoto zavoyuvane na tretata dupka, prosto spryah da otslabvam. Mesec i polovina. Naskoro pochnah da yam oshte dvoyno po-malko. Kato che li po-myyyyyynichko pochvam pak da svalyam.
Za "sportistite": spoko, sportuvam. Po 60-ina km s koleloto na uikend (t.e. sedmica), polovinata - katerene. Samo deto minalata godina sym karal pak tolkova usileno (da ne beshe i poveche, togava si nyamah kilometraj), no bez dieta ne svalih nito gram.



Тема Re: Да си ходиш гладен и дебел...нови [re: RazDva]  
АвторTъжнa (Нерегистриран)
Публикувано24.07.01 10:57



уф и аз съм така... последните 10 дена - нищо...
а съм на специална диета от диетолог, всяка седмица ми я сменя...
би трябвало резултатът да е по - добър и затова се притеснявам че на мен сигурно ми има нещо... :-(



Тема Re: normalno eнови [re: deskata]  
АвторTъжнa (Нерегистриран)
Публикувано24.07.01 11:01



Може би си права - сигурно това постоянно мислене за кантара е грешно и спира някакси, психологически, процеса... Може би трябва да спра да се меря всеки ден, знам ли...
А че килограмите пречат да забременееш е истина. Освен това ако не ги свалиш и през бременноста напълнееш още повече, няма да можеш да родиш по естествен път, което не е хич хубаво...

Благодаря ти за куража, ще продължавам да стискам зъби



Тема Re: Да си ходиш гладен и дебел...нови [re: Unknown]  
АвторTъжнa (Нерегистриран)
Публикувано24.07.01 11:02



Добре, ей сега пращам мейл



Тема Re: Unknown ,нови [re: Potencialen emigrant]  
АвторKontra (Нерегистриран)
Публикувано24.07.01 18:38



Всичко се определя в някакво съотношение с ръста.

Точно по тоя показател много се гъбаркат с мене , ама в интерес на истината не мога да разбера защо - много съм як , но пък гръдната ми обиколка изобщо не е ненормално голяма. Оня ден се бях съблякъл да разцъкам малко баскетбол и един от аверите се изцепи , че ако ми пораснат още малко циците ще ми купи сутиен .



Тема Re: Да си ходиш гладен и дебел...нови [re: Unknown]  
АвторCвeнливa (Нерегистриран)
Публикувано24.07.01 19:14



Може ли и аз да помоля за помощ, въпреки че не съм на "страшна" диета, но все се тормозя, че не мога да си върна предишната фигура... все се ограничавам, все не ям и около два през нощта ме наляга глад и ако не хапна един сандвич, не мога да осъмна... до някъде е и на психическа основа, сигурна съм... историята ми е, че родих преди почти две години, не бях качила много- около 15 кг., но когато започнах да кърмя си наваксах всичко свалено с раждането... сега тежа 70- 71 кг. при ръст 168 см., но все си страсам за теглото от 60- 63 кг. отпреди да забременея... нека не забравям да кажа, че съм на 33 год...., иначе не ям по много, хляб почти никакъв, сутрин правя по 30 коремни преси и др. упражнения, но и аз не мърдам от тези 70 кг. вече трети месец... все плача, че няма "вълшебно хапче"....



Тема Re: Да си ходиш гладен и дебел...нови [re: Tъжнa]  
Авторprepatila (Нерегистриран)
Публикувано24.07.01 21:44



Ama, che ste i vie,golemi pesimisti! Ja malko da vi povdigna dyha - koito sportyva, ne svalia,a kachva kilogrami.Zashtoto vmesto maznina pravi muskuli, a te tezat poveche. Osven tova, kakvoto i da kazvate, ako tialoto si e v normalnite granizi otk'm teglo(a ne v tia, v koito na vas vi se iska), e y-zas-no trydno da se mr'dne nadolu po kantara. I kak'v e tozi dietolog, deto smenia neprek'snato dietite? Znaesh li, che povecheto dieti deistvat v d'l'g srok, da se otslabne b'rzo i mnogo niama smis'l, posle za nyla vreme shte si v'rnesh izlishnite kilogrami s lihvite. Po-dobre pitai dietologa si kakvo misli za hroma(podtiska glada za sladki neshta), i nedei da gladyvash v nikak'v slychai - taka samo yslozniavash prozesa na otslabvane, zashtoto kato jadesh neshto posle, organizma ti go skladira direktno "za cherni dni".
I ne se otchaivai.
Yspeh



Тема Re: Да си ходиш гладен и дебел...нови [re: Cвeнливa]  
Авторsima (Нерегистриран)
Публикувано24.07.01 22:02



Hei, ne gladyvai, momiche! Az ne s'm bila bremenna,no s'm na tvoiata v'zrast i imah pochti s'shtia problem-kak ot 70 da zateza 65 kg. Sega s'm 66.5, t.e. na prav p't.I shte spodelia opit, moze da ti e ot polza. P'rvo, ne spirai da jadesh, a po-dobre pak viz kakvo jadesh. Kolkoto i banalno da zvychi, sladkoto trypa kilogrami. Pii mnogo voda,ako mozesh, otkazi nap'lno gaziranite napitki. Zameni belia hliab s cheren, a ako mezdy osnovnite hranenia ogladneesh, iziaz niakoi plod(ili zelenchyk),koito obichash. Az lichno zabeliazah che i namaliavaneto na kolichestvoto meso pomogna. I opitai ako mozesh da ne jadesh k'sno vecher. No ne si liagai gladna, mnogo e losho. Ot hliaba, kazvat, ne se p'lnee. a ot tova koeto mazem v'rhy nego:-) Tova za sportyvaneto e chydesno, i imai predvid, vhe nai-trydno se svaliat niakolko ( izlishni)kilograma.
Yspeh!



Тема Re: Да си ходиш гладен и дебел...нови [re: Tъжнa]  
Автор Rama (призрак)
Публикувано24.07.01 23:33



Аз не съм много веща в диетите (разчитам тук да се образовам), обаче ще ти кажа какво ми хрумва по твоя въпрос.
Първо, доколкото знам, е нормално през първата седмица да свалиш повече и после да имаш усещането, че не помръдваш . Пък и съм чувала, че така е по-добре, защото ако караш със същото темпо, това прави 12 кг. за месец, което е страшно много. Тоест, при рязко отслабване рискуваш да се отпуснеш, да ти се появят стрии, да ти увиснат циците и прочие нещастия. Затова е по-добре да отслабваш бавно, но славно, с умерено темпо.
Второ, не забравяй, че теглото варира в зависимост от фазата на месечния ти цикъл. Аз понякога забравям този факт и си изкарвам акъла, когато забележа, че съм качила 2-3 кг. - а после се сещам, че съм пред цикъл. Както знаеш, това е задържане на вода, а не тлъстина и докато ти свърши цикъла, ги сваляш килограмите. Не знам ти как си - при различните жени е различно. Просто имай предвид, че и това влияе.
Между другото точно пред цикъл аз озверявам за нещо сладко, въпреки че иначе не обичам. Тогава диетите са особено мъчителни.:)
Лично на мен ми е най-трудно да контролирам нощното ядене. През деня може да не се сетя за храна, но по късна доба ме погва такъв глад, че съм готова да си продам душата за една пица.:))) Забелязала съм, че цаката му е да издържиш около седмица (да вечеряш най-късно в 20ч.) - след това някак си тялото ти свиква и ако се надумкаш през нощта, ще ти стане лошо.
И още един съвет - наистина не е лошо да се спортува, въпросът е, че това си е досадна работа, каквото и да си говорим.:) Аз преди ходех редовно на фитнес, но винаги с най-добрата ми приятелка (при това тя ми беше и съседка). После тя замина в чужбина и аз загубих интерес - просто спортният ми дух не е достатъчен, за да се юрна сама. Сто пъти се навивам пак да ида...и ме домързява и...знаеш как е...:))) Затова взех да си измислям всевъзможни начини за домашен спорт, които да не ме мъчат и да са ми забавни. Например - купих си степър и обръч. В зависимост от настроението или карам степъра, или въртя обръча - и гледам да си мисля за нещо забавно - и задължително си пускам музика. Като се уморя, спирам - после пак. Понякога си пускам някаква много бърза музика и почвам да търча из апартамента кат` заклан петел - скачам, тичам, веселя се - и повярвай ми, изпотявам се здраво.:) Така че просто използвай въображението си, за да си размърдаш малко кокалите така, че да ти е забавно и приятно.
Успех!

P.S. А, да - ако случайно живееш в района на Медицинска академия, дай направо да ходим заедно на фитнес - ако имам компания, аз съм първа пушка - проблемът ми е, че сама не ми се ходи. Затова си търся дружка - даже мисля специално да пусна обява за това.:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.