Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:09 21.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Системи за управление на бизнеса
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Why Great Technologies Don't Make Great Productsнови [re: backinblack]  
Автор unforgettable ()
Публикувано04.10.05 08:20



е, айде сега, чак пък и дипломатичност, с малко чувство за хумор от време на време може да замазваш положението :)

както и да е, няма значение дали продукта е под ДОС или Уиндоус, ако си тет-а-тет с него , ти ръководиш парада.

в САП не е така, чувствам се като брънка от голяма верига, в която не знам къде отиват нещата , които правя , а и прекалено често не знам елементарни неща като потребител.

Та въпросът ми е това ли е нормалната практика - един суперюзер и много пчелички около него?

а бранша смених тотално - от медия в търговия. мащабите смених също - от Сателит за 360 лв на САП :)))

And in the end
the love you take
is equal to the love
you make


Тема Re: Why Great Technologies Don't Make Great Productsнови [re: unforgettable]  
Автор backinblack (минаващ)
Публикувано04.10.05 09:01



"Та въпросът ми е това ли е нормалната практика - един суперюзер и много пчелички около него?"

Закупуването на всяка нова машина или софтуер е с идея за повишаване на производителноста на труда. Демек, ако до момента е имало 10човека счетоводен състав, то след въвеждането на една такава система да останат 2-3-ма които със същия труд да вършат работа за 20 и да получат заплата за 4-5. Това е само принципно, както по-горе казах, този който анализира бизнес процесите ако си свърши работата както трябва, това е осъществимо. Проблема е, че и тук по български работата я вършим на приказки и после търсим оправдания.

"а бранша смених тотално - от медия в търговия. мащабите смених също - от Сателит за 360 лв на САП :)))"

Ааа, сбъркал съм, не си била в моя бранш



Тема Re: Why Great Technologies Don't Make Great Productsнови [re: backinblack]  
Автор unforgettable ()
Публикувано04.10.05 13:21



В отговор на:

Ааа, сбъркал съм, не си била в моя бранш




сигурно съм се изказала по облагането на копм.програми или нещо такова, интелектуалната собственост трябваше да ми е професия, но си остана хоби

And in the end
the love you take
is equal to the love
you make


Тема Re: Why Great Technologies Don't Make Great Productsнови [re: unforgettable]  
Автор backinblack (минаващ)
Публикувано04.10.05 18:09



Хич не се разбирам с интелектуалната собственост, не за друго, а защото този вид производители не е***** никаква пазарна логика и правила. При всички други производители когато стоката се търси се вдига производството, което води до снижаване на разходите, понижаване на цените и увеличение на печалбите, а при тях(като изключим microsoft) колкото повече започва да се търси се вдигат цените.



Тема Re: Why Great Technologies Don't Make Great Productsнови [re: backinblack]  
Автор unforgettable ()
Публикувано04.10.05 21:52



има опасност темата да придобие обрат, налагащ преместването и в клуб право

да, позна - Интелектуалната собственост е другото име на узаконен монопол :)

въпреки, че материята ми е супер интересна, имам всичко на всичко 2-3 легални диска (веднага си признавам, че даже рекламирах преди дни един от тях в друг клуб)

And in the end
the love you take
is equal to the love
you make


Тема Re: Why Great Technologies Don't Make Great Productsнови [re: unforgettable]  
Автор backinblack (минаващ)
Публикувано05.10.05 10:54



Другите редовни участници в този клуб нещо се покриха и останахме само двамата. Предлагам, ако продължават да не вземат отношение да продължим на лични бележки.



Тема Re: Why Great Technologies Don't Make Great Productsнови [re: backinblack]  
Автор unforgettable ()
Публикувано05.10.05 12:50



ами... то така или иначе, аз съм само минаваща оттук, опасявам се, че освен да задавам въпроси, не мога много да допринеса поради малкия си опит в сферата

а не ми се иска някой светнат да дойде и ми каже "наеми си консултант" - и ще е прав, определено с въпроси в клуба няма да си реша незнанието

And in the end
the love you take
is equal to the love
you make


Тема Re: Why Great Technologies Don't Make Great Productsнови [re: unforgettable]  
Автор ethernall (mastermind)
Публикувано06.10.05 16:08



ааа санкън никви лични бележки... таман се зарадвах че се пораздвижи клуба и темата...

за заннието и моженето в ситемата - принципно подобни системи на САП-а са замислени така, че работодателя да стане независим от редовия потребител. Демек функциите и действията на редовия потребител да са достатъчно улеснени и опростени - да могат да се учат лесно от новоназначени хора. А поддръжката и развитието на системата да се извършва от малко на брой специалисти. Та като част от всеки нормален проект има фаза за обучение на крайни потребители и изготвяне на документация за тях - от рода на: за да въведете поръчка за покупка използвайте транзакция еди коя си, кликнете тук, тук въведете това, там онова, със сичките му там скрииншотове и т.н. Това че вие не сте обучени да извършвате необходимите за ежедневната ви работа операции е грешка на вашето ръководство, че не го е изискало по време на внедряването и че не се сеща сега онуй момче дето е ходило да се обучи в централата да ви обучи всички - по принцип така се прави. Като част от международна компания трябва да имате процедури за тия неща.... та така надявам се да съм бил полезен и да съм отговорил поне на част от питанията. Ако има още питай, ако ние не можем да помогнем поне знаем кого да питаме



Тема Re: Why Great Technologies Don't Make Great Productsнови [re: ethernall]  
Автор backinblack (минаващ)
Публикувано06.10.05 17:38



Та значи доидохме си на думата, някой не си е свършил работата....... майстора взе парите и каза: ще видим.

Не искам с никого да се заяждам, но това е масова практика. Според мен, такива системи не трябва да се въвеждат наведнъж в цялата фирма, а поетапно и тези които са анализирали бизнес процесите трябва да я внедряват и да работят известно време докато всички потребители се научат. И най-важното, да им се плати само, ако постигнат предварително планираните резултати.



Тема Re: Why Great Technologies Don't Make Great Productsнови [re: backinblack]  
Автор unforgettable ()
Публикувано07.10.05 19:27



много ме успокоихте, няма що

в предишната фирма цареше хаос и никой не се интересуваше да се инвестира в някакъв продукт, който да промени нещата , макар и не от мащабите на САП

тук пък не бил внедрен като хората - то това и сама го виждам.

и после що сменям често работа - да знаете фирма, където всичко е наред??

Супер юзъра е ИТ специалист и го викнали да го учат на Финансово - счетоводния бодул въпреки че вече си имало назначен главен счетоводител с несъмнено добри езикови познания по необходимите чужди езици - защо не е бил той обучения човек, който има необходимия начин на мислене да задава правилните въпроси???
Като се е върнал обучения попредал нещата на тогавашния екип, но запецвал и продължава да запецва на постоянно изникващите практически въпроси.
Но да речем , че сме млади и ще се научим...
Аз пък едно осъзнах от разговора с вас - че така в действителност съм брънка от голяма верига - и по-лесно заменяема. а а не всеки обича да се примирява с липсата на ексклузивност ....

And in the end
the love you take
is equal to the love
you make
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от unforgettable на 07.10.05 19:34.</EM></FONT></P>

Редактирано от unforgettable на 07.10.05 19:35.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.