Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:52 21.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Системи за управление на бизнеса
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Нима...нови [re: backinblack]  
Авторstil (Нерегистриран)
Публикувано16.06.05 16:38



Цитат:
”Като гледам навижън 4…, че той изглежда не по лесен от вижуал студиото.”
Ееееех backinblack, интересно какво му “видя” на Navision-а. Ако е само интерфейса т.е. как изглеждат табличките сигурно си “видял” само 1/100 от онова което е зад тях. Не подценявам способностите ти на програмист, но там отзад стои едно невероятно кълбо от таблици, релации и специфични алгоритми за тяхното управление. Казвам специфични, защото те описват бизнес процесите в една организация, които имат своя логика на протичане. И тази логика трябва да се познава.
Виждал съм твои колеги, които бягаха както дявол от тамян, когато трябваше да се пипне нещо в алгоритъма на MRP-то.

Поздрави!




Тема Re: SAP - въпроси, мнения и т.н.нови [re: gandalf_]  
Авторлokълxocт (Нерегистриран)
Публикувано17.06.05 14:44



абе, пичове като гледам как говорите за САП като че ли става дума за некъв офис пакет......има ли тука човек който наистина да го е внедрявал или карате само на материали от интернет като мене



Тема Re: SAP - въпроси, мнения и т.н.нови [re: лokълxocт]  
Авторhattab (Нерегистриран)
Публикувано18.06.05 15:53



Има ли някой, който да е навътре в АВАР програмирането имам конкретни въпроси



Тема Re: SAP - въпроси, мнения и т.н.нови [re: hattab]  
Автор erp_admin ()
Публикувано18.06.05 16:48



Ami zanimaval sum se predi okolo 2 godini. Moze i da moga da ti bada polezen. Nai malkoto imam literatura koiato moga da ti pratia po maila.

www.erpbulgaria.com


Тема Re: SAP - въпроси, мнения и т.н.нови [re: лokълxocт]  
Автор gandalf_ (Финансист)
Публикувано20.06.05 07:58



няколко пъти и то в големи детайли.
това е част от работата ми.

Niakoi dostaviat radost samo s prisystvieto si, drugi edva kogato si trygnat


Тема Re: SAP - въпроси, мнения и т.н.нови [re: лokълxocт]  
Автор ethernall (mastermind)
Публикувано21.06.05 12:53



има, има кат гледам за сега сме двама ма белким додат още:)
питай квото може ще помагаме...



Тема Re: SAP - въпроси, мнения и т.н.нови [re: gandalf_]  
Автор ethernall (mastermind)
Публикувано21.06.05 13:02



Виж сега, аз IDES много добре знам какво е щотот съм го изръчкал във всички посоки - тя се води учебна и домонстрационна система. Използва се за обучения (там се рънват специални CATT-ове за да създадат необходимите мастър данни за обучението за всички усери), при демонстрации пред бъдещи клиенти по време на зарибяването. Иначе сетнатите неща не са толкова малко, реално повечето бизнес процеси съществуващи стандартно в съответния модул са сетнати и работят (по стандартния начин предвиден от САП). За това е толкова полезна щото винаго може да ти служи като референция като как работи стандартно това нещо което си намазал или не можеш да подкараш;) Обясних го толкова просто за да стане с 2 думи ясно на човека (който явно не е много на вътре в нещата) за какво иде реч. Той ако има интерес винаги може да иде на сайта на САП и да си прочете...

Иначе немам други забележки по твоите изказвания и мерси че си ми спестил много писане;) хай със здраве:)



Тема Re: SAP - въпроси, мнения и т.н.нови [re: backinblack]  
Автор ethernall (mastermind)
Публикувано21.06.05 13:10



Човече:

1. Да ме извиняват феновете на Навижън, ма САП не е "нещо подобно". Има още доста вода да изтече докъто го стигнат. Той е значително по-сложен;) за това обаче има основателна причина - можеш да го настроиш според специфичните си нужди - а такива нужди много. за да е гъвкав - трябва да е настройваем и сложен.

2. Защо компания като Нестле (която може безпроблемно да си наеме колкото и каквито си иска програмисти и други специалисти) се бръкна и си купи 40 000 лиценза за САП? Помисли връз това:)



Тема Re: SAP - въпроси, мнения и т.н.нови [re: hattab]  
Автор ethernall (mastermind)
Публикувано21.06.05 13:13



Аз лично не съм девелопър, но питай, квото не знаеме - знаеме кого да питаме;)



Тема Re: SAP - въпроси, мнения и т.н.нови [re: ethernall]  
Автор unforgettable ()
Публикувано28.09.05 22:28



преди време търсех мнение от специалисти , за да внедрявам ERP във фирмата. Не успях, макар претенциите ми да са били далеч не за продукт като САП...за сметка на това се преместих във фирма, която се води, че го е внедрила и работи на него.....

Фирмата е от скоро на българския пазар, САП има от април т.г. и единствения обучен специално е един специалист от ИТ отдела, пътувал до централата на дружеството в странство, за да му обясняват тънкостите на ....Финансово.счетоводния модул.....

Как работим с него ли ( аз съм в счетоводния отдел).... с притичкване до въпросния "суперюзър" през 5 минути с въпрос и от типа "как да осчетоводя".....

язък ми за 9 г. професионален опит и язък ни за целия фенансово-счетоводен отдел, всичко се е свело до редене на опашка и "как да....", все едно сме още на ученическата скамейка....

моля тези от вас, които внедряват САП, да споделят това ли се води внедрен продукт ( а колегата с Нестле да посмали бройката - едва ли и в световен мащаб имат 40000 служителя, ако все пак да - изненадана съм)

Бими било интересно да чуя мения и на други простосмъртни потлебители....убедена съм, че от програмистка гледна точка САП е велик продукт, но за потребителя е няква мъка .....

And in the end
the love you take
is equal to the love
you make



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.