Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:47 21.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Системи за управление на бизнеса
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: SAP - въпроси, мнения и т.н.нови [re: unforgettable]  
Автор ethernall (mastermind)
Публикувано29.09.05 18:06



мали, малииии, мъка мъка, тва че никой не Ви/ви е обучил си е проблем на ваща фирма, всяко нормално внедряване има фаза на обучение на редовите потребители. Дали е вндрен както трябва или не Финансово Счетоводния модул можем само да гадаем - имах едно време един scientific calculator на който само събирах и изваждах щото друго не знаех сега сериозно малко е безсмислено да ползваш счетоводния модул на САП сам по себе си - има много други много по-евтини продукти които ще свършат същата работа - идеята на интегрираната система е да не се налага въобще да мислите кое как да осчетоводите - осчетоводяванията стават автоматично като следствие на всички останали дейности във фирмата... а за Нестле - толко са, че даже май повече бяха, измъкнаха сделката по носа на Ораклето



Тема Re: SAP - въпроси, мнения и т.н.нови [re: unforgettable]  
Автор gandalf_ (Финансист)
Публикувано30.09.05 12:15



охо, виждам, че си успяла да се отървеш от проблемите в предходната фирма ;)

Както колегата отбеляза, трудно е да се каже какво точно е внедрено и как е внедрено. Определено не звучи добре.
Нормално преди да се каже, че е приключило внедряването, всички потребители трябва да знаят каква им е ролята и как да си вършат работата. По принцип трябва да има детайлна документация за всеки един възможен сценарий от работата ви с обяснения и screenshots.

Това, което можем да предложим (поне аз нямам нищо против и мисля че ще се получи интересно) е да питаш тук във форума, а ние да даваме отговори. Може пък да се пооживи това място и да си бъдем полезни.

Така или иначе т.нар. SAP Community в БГ е доста вяло.

Niakoi dostaviat radost samo s prisystvieto si, drugi edva kogato si trygnat


Тема Re: SAP - въпроси, мнения и т.н.нови [re: gandalf_]  
Автор backinblack (минаващ)
Публикувано30.09.05 12:56



Проблема е в константната величина на сбора от 3 фактора.
1) Ниска компютърна и счетоводна грамотност на узера-счетоводител
2) Вникване в бизнес процесите от баш узера
3) Възможности на системата за укриване на приходи




Тема Re: SAP - въпроси, мнения и т.н.нови [re: backinblack]  
Автор gandalf_ (Финансист)
Публикувано30.09.05 13:10



aide nameri niakakva druga tema.
umorih se da cheta takiva mnenia, ako imash da kazvash neshto po temata davai, inache pone ne izpolzvai moi otgovori, za da pishesh neshta bez kakyvto i da bilo smisyl. Kyde posledno si vidial R/3 potrebitel bez komputerna gramotnost, che toi niama kak da stigne do GUI-to ako ne e gramoten.

Nadiavam se da priemesh dobronamereno komentaryt mi i ako shte mi se pychish sys znania za SAP eto ti udoben sluchai:
Dnes se blyskam s nastroikite za F.2E - moze li da dadesh niakakvi idei!?!?!

Niakoi dostaviat radost samo s prisystvieto si, drugi edva kogato si trygnat


Тема Re: SAP - въпроси, мнения и т.н.нови [re: backinblack]  
Автор unforgettable ()
Публикувано30.09.05 13:19



тъй....

не чатнах много аз ли съм узера-счетоводител с ниската грамотност, ма шъ го пропусна покрай ушите си

да, по отношение на САП ми е ниска грамотността - работя тук от месец и половина и квото съм научила в процеса на работа, това знам.

Естествено, че не го използваме като проста счетоводна програма, чак толкоз прости не сме :)))) но не се минава и с това другите отдели да вършат всичко, а ние - счетоводителите, само да ги контролираме....

в подробности на ситуацията няма да влизам повече - де да знам кое все пак е фирмена тайна и кое не....

дори, преди да видя предложението на gangalff, умувах, дали да задам въпрос от типа"как да..." - ситуацията е описана в инструкциите, които имаме, но на практика - не приложима

та, ако все пак може да се пита и не е супер индивидуално, въпросът ми е:

капитализирала съм ДМА, който се окзава, логистиката е изписала на грешна себестойност и трябва да се сторнират извършените операции в реда - първо моето капитализиране, после в склада.
как става това, както споменах, го има описано в инструкциите, но с малката пропусната подробност, че сторно на капитализация позволява като сторнираш ВСИЧКИ ПОСЛЕДВАЩИ КАПИТАЛИЗАЦИИ, докато стигнеш до този актив.....

варианта да го бракувам също не върви - при брак, активът остава в Данъчния аморт. план....

засега нямам от ИТ отдела отговор на въпроса, обещаха да помислят...

и така, уважаемые знатоки, минута пошла...

And in the end
the love you take
is equal to the love
you make

Редактирано от unforgettable на 30.09.05 13:20.



Тема Към двамата.....нови [re: unforgettable]  
Авторbackinblack (Нерегистриран)
Публикувано30.09.05 14:22



Моите извинения, не съм имал намерение да се заяждам или обиждам

На голяма част от счетоводителите компютърната грамотност се свежда единственно до счетоводната програма, а счетоводната грамотност е от заизустени статии(често чета във форума им), нямам впредвид, че поставящия въпроса узер е от тези счетоводители, но супер кадърен да е, ако този който е анализирал бизнес процесите е лаик и обратно, то резултата е нулев. Такива баш узери, дето за 6м. ще анализират всички бизнес процеси и отношения между клиенти, доставчици, технология на производство, информационни нужди на мениджмънта и прогноза на резултата след промяната на начина на работа след въвеждането на една такава система и най-вече, постигане на прогнозираните резултати(защото ако не се постигнат прогнозните резултати отиват луди пари на вятъра) в една голяма фирма която може да си позволи такава инвестиция в БГ ми се струва, че няма. Прогнозните резултати са теоретични, за да се реализират трябва да се има впредвид потенциала на кадрите които ще работят, а като прибавим и текучеството което е навсякъде и черните каси които съществуват във всички големи фирми(дори и на запад) за които анализиращия не е запознат предварително, че трябва да ги включи в създаването на системата картинката става съвсем цветна.



Тема Why Great Technologies Don't Make Great Productsнови [re: gandalf_]  
Автор backinblack (минаващ)
Публикувано30.09.05 16:29



Много ще съм благодарен някой да му направи превод за тези, дето като мен дето не са в час с езика, че съм запилял превода на някъде, хубаво че линка намерих.





Тема Re: Why Great Technologies Don't Make Great Productsнови [re: backinblack]  
Автор unforgettable ()
Публикувано30.09.05 17:45



разбирам я статията, но посмъртно няма да намеря време дори да я прочета, камо ли преведа

а с бистренето на стати в клуб счетоводство направо ме настъпи по мазало, аз съм от войнстващата опозиция, вече напускаща поради горните причини...

това беше лирическо отклонение...

но е истина, че съм работила само с досовски програми и грешиш - те ти дават много по-голяма свобода да мислиш като счетоводител отколкото това тук.....екселче с локва в ъгъла....

And in the end
the love you take
is equal to the love
you make


Тема Re: Why Great Technologies Don't Make Great Productsнови [re: unforgettable]  
Автор backinblack (минаващ)
Публикувано30.09.05 18:29



но е истина, че съм работила само с досовски програми и грешиш - те ти дават много по-голяма свобода да мислиш като счетоводител отколкото това тук.....екселче с локва в ъгъла....

Според мен уиндоуските програми увеличават чувствително периметъра на свободата да да мислиш, но за целта трябва да се правят "калкулации" преди да се похарчат парите.
От Тодор Живково време е останал начина, първо похарчваме парите и после чрез калкулация доказваме себестойност. В белите държави първо правят калкулация, а после следят движението и търсят начин за икономия.

П.С. Знам си, че ми липсва дипломатичност, просто не се стремя към такава, а твоя ник е от тези с които по-малко или не се заяждам.

П.С. От преди ми е останало впечатление, че си счетоводителка в моя бизнес, сега само фирмата ли смени или и индустрията?



Тема Re: Why Great Technologies Don't Make Great Productsнови [re: unforgettable]  
Автор ethernall (mastermind)
Публикувано03.10.05 11:09



ааа моля моля без обиди локва локва ма поне не е кламерче

брех тоя форум май се пораздвижи... бравост бравост




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.