Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:14 13.05.24 
Горещи теми
   >> Корупция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема SDS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  
Автор Punisher_zorro (непознат)
Публикувано13.02.01 18:17



Znachi kakvo stava v poslednite godini v Bulgaria?!!
Wsichko se povtarija otnovo - toest starata pesen na nov glas! Otkakto mafijata , skrita zad tri bukvi - SDS vze vlastta , neshtata zapochnaha mnogo da napomnjat na edna nasha stara poznata ljubima politicheska grupirovka - seshtate se koja! Obeshtavaha ni , che za nasheto pokolenie zivota shte byde edva il ne prekrasen ( v momenta sam na 19 godini ) , no se okaza , che sme porednite izlygani. Pitam se kakva e razlikata s polozenieto predi godini i kak neshtata se povtarjat otnovo i otnovo. Napirmer v momenta imame otnovo edna televizija i poredica ot vestnici , koito prjako sa podchineni na wyprosnata partija i predstavjat polozenieto poveche ot rozovo , kakto beshe predi godini s Chernobil i t.n. Otnovo ni se nalaga edna muzika , edin zatypjal nachin na zivot - a imenno chalgata i prostotijata s kolite , GSM - ite i t.n. Pitam se veche dali vsichko ne e narochno programirano i tova ne e edna celenasochena kampanija za oblagodetelstvane na opredeleni krygove.
V momenta upravljawashtite se opitvat da ni ubedjat , che vsichko e prekrasno , skoro shte stanem pylnopravni chlenove na ES , shte ziveem v oholstvo i t.n. Toest otnovo i dva na moda kakto predi vreme otrichaneto na vsichko negativno i predstavjane na ochevidnoto kato njakakva zabluda. Da , ama NE! Zashtoto veche vsichki , dori i naj-predubedenite sedesari vizdat , che situacijata e katastrofalna! Zashtoto njama nishto veche - nito policija , kojato da te zashtiti , nito pravna sistema , kojato da raboti efektivno , nito vojska , kojato da izpylnjava funkciite si , nito proizvodstvo , nito nishto! Prosto v momenta dyrzavata se krepi na kosym , na magija! Bivshite partijni sekretari ( SDS ) se bijat v gyrdite : eto vizdate li , nie sme spasitelite na nacijata! Smeshnici! Vcherashni banditi , koito se vyzpolzvat ot imeto na njakogashnata SDS. Prosto e po-dobre da si smenjat imeto , za da ne zabluzdavat horata. Zashtoto tova , koeto stava v momenta - prostacite da sa na moda i da razvivat symnitelnija si biznes , a pyk inteligentnite hora da bachkat za 150 lv. i da gi e strah ot spomenatite prostaci - tova uvazaemi gospoda ot ministerskija syvet i parlamenta - tova go njama nikade po sveta!
Hora , ne iskam da me razbirate pogreshno! Ne sym orientiran kym nito edna ot "izvestnite" partii ili politicheski sili. Prosto spodeljam mnenieto si , zashtoto mi e bolno za horata , koito zivejat v Bulgaria. Bolno mi e za dynoto , do koeto stignahme. Boli me i za tova , che sme mnogo daleche ot ES. OPOMNETE SE! Dvupoljusnija model otdavna kuca. Neka vsichki prosto si otidat i da ostavjat inteligencijata , dokolkoto e ostanala , da vyrshat pone njakakva rabota! Trjabvashe otdabna vsichki da sa izbeseni po dyrvetata , kato v Libia - i sedesari i besepari i turci i cigani i zemedelci i vsjakakvi! Zashtoto tova e edinstvenoto spasenie..................





Тема Re: SDS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!нови [re: Punisher_zorro]  
АвторPИCTO (Нерегистриран)
Публикувано20.02.01 21:46



Мноого дълго, а и кой ще ти го чете на латиница?





Тема Re: SDS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!нови [re: PИCTO]  
Автор Punisher_zorro (непознат)
Публикувано22.02.01 23:10



Ami kak da pisha na latinica , kato sam v Germania. Mislish li , che njamashe da pisha na latinica , ako imah wazmoznost......



Тема Re: SDS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!нови [re: Punisher_zorro]  
Автор Pyмянa (минаващ)
Публикувано24.02.01 20:33



Нещо ме съмнява че си само на 19 години, как помниш Чернобил като си бил 4 годишен?
Иначе има доста истини в постинга ти, който все пак си направих труд да прочета, но и доста преекспонирано отрицание.
Поздрав



Тема Re: SDS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!нови [re: Pyмянa]  
Автор Punisher_zorro (непознат)
Публикувано27.02.01 20:40



Ami ne pretendiram da pomnja Chernobil , no sled kato njakoi hora ( toest nadyhanite priwyrzenici na SDS ) goworjat za sybitijata predi '89 sjakash sa bili sawremennici , zashto i az da ne prawja towa sas sashtija uspeh. Imam predwid otrichaneto na wsichko , praweno prez tozi period i wyzdiganeto do nebesata na "sinite" bogowe.
I drugoto neshto , koeto mnogo drazni syznanieto mi , e kogato tezi sini kone s kapaci me narekat "komunist" samo zaradi towa , che sam se osmelil da projawja sobstweno mnenie. No towa e harakterno za bulgarina - da ne priznawa inakomisleshtija.
Wse pak blagodarja za mnenieto ti......

P.S. Naistina sam na 19. godini.



Тема Единственото спасение...нови [re: Punisher_zorro]  
Автор Лopa (минаващ)
Публикувано02.03.01 23:43



Да са избесени, като в Либия... 21 век... Хващам се за последните ти думи и си мисля, че винаги има и повече от едно решение. Остава всеки да го открие за себе си. Горе-долу обстановката в БГ е такава, но ми досмешава с тази идея интелигентните да управляват. Интелигентните обикновено са самотници и творци. Къде по света интелигенцията (между другото това е едно измислено обобщение от времето преди 10-ти) управлява? Добрият вариант е успелите да спечелят много "битки" в живота с почтен бизнес да управляват. Е, предполагам ти си 19-годишен младеж и навярно сега учиш. Остава да реализираш наученото в живота и да успееш. Тогава ще си говорим, още ли ще милееш за страната си и ако е така ще се опиташ ли да промениш нещо в БГ? Откога ви чакат. Дай Боже все повече успели българи, които милеят за страната. Такива хора могат да са достатъчно независими от некадърните ни политици и да не се нуждаят да дават подкупи, за да имат бизнес на ниво. За мен решението е успели българи да поемат отговорност, като вземат властта.



Тема Re: SDS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!нови [re: Punisher_zorro]  
Автор ManOwaR (YEAHH)
Публикувано05.03.01 03:36



Punisher_zorro dobre de palqndar kakvo predlagash togava pak li komunistite da se vurnat ili mogebi carq , spored men SDS napravi mnogo izklu4itelno mnogo za tezi godini , no i o6te ima da se pravi zatova trqbva pak da glasuvame za tqh kato si se hvanal na horoto 6te go igraesh dokrai bez putkenski nomera(ili mogebi si putka ) nikoi ne e kazal 4e sled 4 god. upravleniq 6te giveem v palati ,mnogo dobre si spomnqm dumite na prezidenta na edin ot mitingite kogato BSP vurna mandata toi kaza to4no tova 4e putq 6te e mnogo truden i 4e ne moge da ni obe6tae po gornoto(palatite) i togava tulpata vika6e 4e ne i trqbva tova , mai mnogo burzo se predadohte ne6to ili si mislihte 4e Prezidenta se maitapi neshto , ne6to kato ALTERNATIVA prosto ne su6testvuva , nqma prosto nqma koi druk ako mi poso4i6 BSP ili DBS ili carq zna4i ne6to ne si nared , a kolkoto do beseniqta po dobre BSP da caruva o6te 100 godini otkolkoto BG da padne do tam ,a mogebi trqbva tebe da obesim pumiar4e


I come with peace
MILEND is now known as ManOwaR


Тема Re: SDS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!нови [re: Punisher_zorro]  
Автор tatich (непознат )
Публикувано06.03.01 06:45



Слушай малкия, има една книга на Георги Данаилов -"Доколкото си спомням" е заглавието. Съветвам те да я намериш и прочетеш. Тогава може би ще можеш да разбереш в каква държава живяхме при комунистите. Ти сега си в Г-я. Не знам какво правиш там - учиш ли работиш ли, това си е твоя избор. Желая ти успех в живота и реализация на всичките ти мечти, защото ако си на 19 г. както пишеш човек все още има мечти, но за да разбереш нещата от живота трябва да не се взираш само във собствения си пъп. Имай предвид че ако не беше тази промяна в системата на управление, ти щеше да виждаш Г-я през крив макарон. Защото тогава за излизане в чужбина си имаше много специални процедури, включително и корупция. И за редовия българин това беше невъзможно. Аз на 27 г. се опитах да пътувам до Швеция, разбира се че не ме пуснаха, но за да ме проучат пуснаха трима палаше да душат - единия в службата ми, другия при местния домоуправител (гаулайтер), а третия - представи си да провери дали първите двама не са скрили нещо. И тогава като млад инженер получавах 100 лв. заплата, а тези трима палаши получаваха по 300 лв. и се хранеха на символични цени в стола си в бившия ресторант "Славянска беседа" на ул.Раковска плюс всички допълнителни привилегии които получаваха от системата. А имаш ли някаква представа каква огромна корупция имаше преди. Не смятам, всичко е розово. Даже напротив - много е трудно. Но след като отричаш управляващите, можеш ли да кажеш кой трябва да управлява тази държава. Сега ние всички трябва да връщаме огромните задължения, които комунистите натрупаха. Трябва да се решат проблемите с неефектините заводи, построени без никакви анализи за ефективности и маркетинг, и което е най-сложното - трябва да се научат хората отново да работят, а не да имитират работа и да чакат на яслата два пъти в месеца да си получат порциона от мижавата заплата. Сега аз съм господар на собствените си доходи. Работя по 13 ч. на ден за себе си. Плащам си данъците от собствения си труд. Вярно че данъците са непосилни и всичко е много скъпо в сравнение с доходите, но просто трябва да се работи. Има огромни пустеещи земеделски земи, но хора, които до преди едно-две поколения са си изкарвали прехраната със земеделие, сега предпочитат да се вайкат и да получават помощи, а не да се върнат на село и да си обработват земята. Защо всички такива като теб мислеха че като гласуват за СДС получават някаква индулгенция и ще им бъде поднесена една дебело намазана филия с масло и мед. Така че преди да критикуваш и отричаш трябва малко да помислиш. А това че си се загрижил за хората, които останаха в Б-я, това изобщо не е вярно, това е една поза на недоволен от всичко човек, която е напълно в синхрон с лъжите и манипулациите на жълтата преса в Б-я.



Тема Re: Единственото спасение...нови [re: Лopa]  
Автор тиxaтa.cтъпka (приятел)
Публикувано10.03.01 22:22



Като стана дума за успелите българи се сещам наскоро една тема в джава клуба където ходя по-често.Там се питаше кой човек може да се нарече "успял"? Мдаа . Нямаше много ентусиазъм там.Виж, какво като за себе си съм успял: имам жилища, коли, семейство, деца,пари? Какво от това? Около мен - само мизерия във всичките й форми.Да не мислиш, че се чувствам успял? И кой беден човек ше даде власт в ръцете на богат? Мечтииии ..!



Тема Re: има ли спасение?нови [re: тиxaтa.cтъпka]  
Автор kakata (еее, там някоя)
Публикувано11.03.01 14:23



И кой богат човек, няма да се възползва от възможността да стане още по богат?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.