Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:35 30.05.24 
Горещи теми
   >> Корупция
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Корупция във висшето образование:мит или реалност?  
Автор elizka (непознат )
Публикувано31.05.05 12:06



Пише Ви група студенти по масови комуникации от Нов Български унивеситет. Работим по проучване за корупцията във висшето образование в България.
Вълнуват ни следните въпроси:
Съществува ли тя реално и в какво се изразява? Кой реално носи отговорност за нейното съществуване и какви мерки биха могли да бъдат взети за нейното изкореняване?
Ще бъдем благодарни на всякакви мнения> Благодарим Ви предварително!



Тема Re: Корупция във висшето образование:мит или реалннови [re: elizka]  
АвторHиkoл (Нерегистриран)
Публикувано31.05.05 23:13



Вижте http://www.anticorruption.bg/
макар, че сигурно го знаете
Личният ми опит от 2 ВУЗ-а е преди 89-не след 89-да.
Спомням си и за осъден преподавател по МИО от ВИНС-Варна.Добричев може би.

Все пак пуснете линк към проучването.



Тема Za men realnost!нови [re: elizka]  
Автор stya25 (непознат)
Публикувано31.05.05 23:51



Az imam lichen opit s korupcia.97 godina kandidatstvah medicina ,ne me prieha.Zapochnah da ucha v Medicinski kolej,kadeto niakoi ot prepodavatelite biaha ot Medicinski universitet Sofia.S edin ot tiah vednaj se razgovorihme i ot duma na duma mu kazah, che iskam da ucha medicina, no ne sa me prieli.Toi mi otgovodri che mojel da mi pomogne, zashtoto poznaval neobhodimite hora, samo che shtialo da mi struva mnogo pari.Stavashe za chetiri cifrena suma v marki togava.Roditelite mi biaha pochti gotovi da platiat, no togava mi doide drugo na um da kandidatstvam v chujbina.Sega ucha v Germania ,zavarshvam vtori kurs i se radvam che taka se poluchi.
Edin ot nai-kurompiranite universiteti za men e Medicinski universitet Sofia.Broiat na jelaeshtite da uchat medicina e goliam(pone 97 godina beshe taka) a mestata mnogo malko.Tova sazdava mnogo dobra pochva za korupcia.Moje i tam da proichite niakoi i drug prepodavatel.



Тема Re: Корупция във висшето образование:мит или реалност?нови [re: elizka]  
Авторsiluet (Нерегистриран)
Публикувано06.06.05 17:53



В момента завършвам втори курс.Досега не ми се е налагало да плащам за изпит.В университета усилено обаче се говореше, че единия от преподавателите взема пари , иначе къса по два, три, и т.н.пъти.Наистина се заинтересувах от въпроса и се опитах да събера всякаква информация - разговарях със студенти от по-голям курс, с преподаватели, чух мнения и от случайни хора - масовото мнение беше че без пари не се минава.Малко преди изпита студентите започнаха да се организират, да търсят връзки, чрез които да изпратят парите /не на ръка/, да изпращат студентски книжки - съдаде се такава масова психоза, че дори аз бях готов да платя.Но нали съм Тома Неверни и не ме е страх от някоя двойка, в крайна сметка учих и се явих на изпита.Казах си - нека да видя, пък ако ме скъса винаги мога да платя.Е,не ме скъса - дори напротив - това беще един от най-спокойно взетите ми изпити.
Основните ми изводи са: голям брой студенти не желаят да учат и са склонни да плащат.Намират начин да се доберат до преподавателя и да си получат без много четене оценка.



Тема Re: Корупция във висшето образование:мит или реалннови [re: elizka]  
Автор Versavia (новичка)
Публикувано08.06.05 17:00



Корупция има със сигурност и то навсякъде,особено в УНСС. На един колега,една преподавателка му взе 100лв обаче за 6-ца. Е това го преглътвам някакси. Но не мога да се примиря с корупцията при самото кандидатстване. А относно решението на проблема,аз виждам нещата така: Пример с изпит по география: Да не се държат няколко изпита по един и същ изпит в различни университети (УННС,Свищов,СУ ит.н.) а да се въведе един изпит ,оценката на който да важи за всички университети,съответно комисиите ще бъдат от различни университети и така ще се избегне даването на пари. Давам за пример географията,защото е всеизвестно кои хора седят зад изпита по география в УННС и как ако не ходиш при тях на уроци нямаш шанс да получиш 6ца. Казвам от личен опит,защото когато кандидатствах си написах перфектно темата ,без да пропусна нищо 30 страници написах с цифри ,таблици ,диаграми и други щуротии и оценката ми беше 4,7. Отидох да си видя работата ,а те ми казаха че оценката ми била такава,защото пред цифрите не съм писала "около" и след изброените градове не съм писала "и други".
Мразя корупцията.



Тема Re: Корупция във висшето образование:мит или реалннови [re: Versavia]  
АвторZori (Нерегистриран)
Публикувано16.06.05 17:09



Za men nai-korumpirani sa ot meditzinskia fakultet vSofia poradi izbroenite po-gore ot edna kolejka pri4ini.Napisanoto samo moga da potvardia ot li4en opit. Na priemnia izpit po himia polu4ih 4,70,zastoto ne sam izbroila vsi4ko v jelania ot tiah red,a ne poradi lipsa ili gre6ki v napisanoto.
Spored men kandidatstudenski izpiti ne triabva da ima-tova e samo povod da ima pove4e i pove4e korumpirani prepodavateli,koitó i bez tova ne sa dobre plateni.Predstaviam si po-skoro vavejdaneto na obst test po vsi4ki predmeti,koito,ako go vzemesh da mojesh da u4ish tam,kadeto iskash.Ili napravo da vajat otzenkite ot diplomata za sredno.



Тема нова книга - Корупция във висшето образованинови [re: elizka]  
Автор harka ()
Публикувано20.06.05 17:17



не знам дали още ви интересува (т.е. след две седмици) тази тема, но съвсем скоро се очаква да излезе една книга - Корупцията във висшето образование - социологическо изследване, направено от сборен екип (от СУ, БАН, министерството и външни консултанти - юристи и разни други)

В момента книгата е в предпечатна подготовка и според мен ще е на пазара до месец. Засега заглавието е работно, така че ако имате интерес, пуснете мейл, за да ви го дам какво ще бъде окончателно.



Тема Re: Za men realnost!нови [re: stya25]  
АвторRoshi (Нерегистриран)
Публикувано04.03.07 21:31



Az sa6to jelaq mn da u4a medicina no iskam da vleza sas znaniq a 4rez pla6tane!Znam 4e v pove4eto slu4ai ne vlizat takiva kato men no tova mi e me4ta!!A ti kolko si izkarala na izpita i gotvila li se nqkade i kolko vreme!!Ako moje6 mi pi6i na e-mail iori_89@abv.bg 6te sam ti mn blagodarna za6toto jelaq da kontaktuvam s hora deto sa minali po toq pat!Blagodarq ti predvaritelno!





Тема Re: Za men realnost! [re: stya25]  
Авторdddd (Нерегистриран)
Публикувано20.08.07 20:59



iskam da kaja 4e u4a v medicinski universitet sofia i towa 4e e nai korumpirniq e prosto sme6no.ne mozaje wseki da u4i medicina.az vlqzoh s uspeh i za men takiva twardenq 4e trqbva da si plati6 za da vleze6 sa tolkowa sme6ni 4e prosto nqma da komentiram.kato ne si se gotwil seriozno si e li4no twoi problem



Тема Re: Za men realnost! [re: Roshi]  
АвторCocon (Нерегистриран)
Публикувано17.09.07 10:40



nedeite da si izmislate gluposti.Moge i da ima vlezli s ru6veti,no masata studenti vlizat sled uspe6no polagane na izpiti.A zatova trabvat zdravo dupe i mnogo uporitost i nai vagno jako cetene






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.