Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:24 13.06.24 
Горещи теми
   >> Корупция
*Кратък преглед

Тема предложения към шефа на Митниците-І  
Авторareнт (Нерегистриран)
Публикувано26.10.01 16:13



Работата ми налага честа среща с работата на митничарите. Предварително искам да напиша, че не всички там са корумпирани. Това ми дава основание да разсъждавам върху възможността да се "оперират язвите" за да остане "здравата част", ако изобщо някой в тази държава има интерес от това...
Имам много и всякакви впечатления, но за съжаление няма кой да вземе мерки. Предполагам, че между четящите и пишещите тук има и други като мен, които да продължат темата и дай Бог да стигне до тези, които могат /и са служебно задължени/ да реагират.
Конкретно ПРЕДЛАГАМ: когато постъпят документи в митническата администрация да се завеждат по:
повод на постъпване; дата, час и МИНУТА на вписване,
заверка на митн. админ./име, длъжност/; дата, час и МИНУТА на решаване или отказване решение по случая.
При отказ от заверка и приемане на документите - МОТИВИ В ПИСМЕНА ФОРМА-за ОСНОВАНИЕТО и ВРЕМЕТО! В два екземпляра - за лицето и за архивите на администрацията!
Целта е да може да се установи /поне/ при последваща проверка колко време е отнел съответен процес.
МОТИВИ: преустановяване порочната практика митнически служители да бавят процедурата и да измислят несъществуващи проблеми за да накарат лицето да си плати при ЕВЕНТУАЛНОТО ДОБРО ЖЕЛАНИЕ МИТНИЧАРЯТ ДА ИМ НАПРАВИ КОМПРОМИС-познайте срещу какво! В повечето случаи такъв компромис не се налага, но защо, ако има неперфектност на документите трябва да се прави компромис и процесът да продължи? Не е ли това създаване на възможност за различно третиране на съответните лица?! Който си плаща може да е в разрез с изискванията, който не - му се търсят проблеми!
Когато се въведе подобна отчетност няма да е необходимо да се разчита на случайната информация от внезапни проверки /до колкото изобщо ги има и до колкото са повсеместни/

Очаквайте продължение ... предложения към шефа на Митниците-ІІ



Тема Браво, агенте!нови [re: areнт]  
АвторИx (Нерегистриран)
Публикувано06.12.01 16:16



...това, което казваш е много вярно - моят личен опит гласува за него с две ръце...предложенията ти са смислени и биха били много полезни практически...Защо просто не ги изпратиш в писмо до министъра???..., защото може и да го накарат да се позамисли, а .....надали той влиза този клуб в свободното си време.......от друга страна, колкото и да битува схващането, че не е този начина да светнеш с фенерчето в очите /и с това-наоколо/ на управлявящите, пак от опит знам, че не винаги е така...аз веднъж стигнах много "нависоко", без да очаквам дори...ако наистина ти пука за оправията..., просто пусни хляба си по водите и..........късмет,хей!......



Тема ...нови [re: areнт]  
АвторИx (Нерегистриран)
Публикувано06.12.01 16:19



...виждам, че е било отдавна твоето "минаване" оттук...дано не си се отказал да предлагаш ...има нужда от това... има...



Тема Re: предложения към шефа на Митниците-Інови [re: areнт]  
АвторБивш (Нерегистриран)
Публикувано04.02.02 19:20



Тя работата е измислена с декларирането по електронен път. Само трябва да се доизпипат детайлите, но това говедо Емил Димитров гони Михаля и си избива комплексите, вместо да си върши работата. Така 4е каквито и предложения да правиш все тая. Айде 4ао 4е не ми се губи време за глупости.



Тема Re: предложения към шефа на Митниците-Інови [re: Бивш]  
Автор luisa (нecnokoен)
Публикувано08.02.02 02:19



зевизора е луд , с трици маймуни не се ловят ... или се правим че ги ловим ????



Тема Май не сте в час?нови [re: areнт]  
АвторSegashen (Нерегистриран)
Публикувано04.07.05 16:07



Първо. Тъпо и не дотам тъпо предложение, защото това е разписано, както в закона за митниците, така и в стотиците бумажки обясняващи този или онзи негоф параграф.
Второ. Лудориите на зоро са друга тема, и тя може да не е приключила /справка - кандидат-депутатските листи в Плевен/
Трето, за пръв чета нещо за инстанцията "митници" от 12 /дванадесет/ страници с постинги.
Възникват на свой ред други въпроси. Защо е така, нима четящо-пишещите тук не са излизали през държавната граница нито веднъж или пък не са се сблъсквали с проблеми с митническата администрация? Необяснимо! След като те въртят насам натам като простинАло магаре, за глупости и в очакване на... ами заведи дело! Не съм чул някой да е осъдил българската митница, за бъркотиите и ужасиите които пряко или косвено създава на потребителите на техните услуги. Нека ме поправи някой ако бъркам. В противен случай, се налага мнението за напразен плач. Ако на някому откажат РЕГИСТРИРАНЕ на документи, да извика адвокат и да заведе дело. А може би документите да не са съвсем изрядни? Или робското раболепие пред властта още не е минало? Ако някой не се страхува от проверките на стоките, моля! Да проверяват колкото си искат, а когато тези проверки минат обичайната норма - отново завеждане на дело, за пропуснати ползи например. Един, двама... така нарасналата снежна топка би отнесла доста ориенталщини в митниците, когато почнат да се издават присъди, било персонални, било срещу агенцията. Но пък съществува схващането, че в голямата си част вносителите се опитват леко да "подхлъзнат" държавата, откъм фискалния й задник. Е, нали митничарите точно това трябва да предотвратят. А ако някой в такъв случай се прави на приятно разсеян, то няма смисъл да се сърди на чиновника, за дребната ткса, която ще отиде в джоба му заради спестяването на пълния размер на държавните взимания. Там е работата обаче, че всеки е човек, душа носи и деца храни, що да не пробва хептен да мине метър? Пък ако му мине селския номер, добре, ако не - е, изедника митничар се приближва с подканящ хищен поглед и усмивка! Ситуация втора. Веселия търговец пак дреме на опашката пред гишето /това е друга нелицеприятна тема/ идва неговия ред... но! насреща седи някой слънчасал митнически служител, решил поне тоя ден да си свърши както трябва работата и да прибере парите в държавния /не личния/ бюджет. Какво би направил хитрия вносител? Пада на колене и със сълзи очи благодари на съдбата, как е избегнал ужасното нещастие да сиспести някой друг лев/евро/долар??? Или чевръсто ще зашава с потната си ръка банкноти пред служителя? Айде сега нека някой ми отговори на тая гатанка? И изобщо защо се сърдим на откровенния рекет на митничарите, когато пред очите на всички се реализират ежедневно, ежечасно подобни "сделки"?
Тя, не е толкова лесна тая!



Тема Re: Май не сте в час?нови [re: Segashen]  
Авторsis (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 06:55



Май ти не си в час да отговаряш на теми отпреди 3-4 години.



Тема Re: Май не сте в час?нови [re: sis]  
Автор3-4roдишeн (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 11:04



А кое те кара да мислиш, че нещата са се променили?




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.