Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:42 03.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Да помогнем на момиче в беда  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано23.08.04 14:02



Историята е следната-едно прекрасно момиче има рожден ден на 30 и техните ще й взимат комп.Аз като един добър приятел и кавалер й предложих да й направя една конфигурация и да й предложа фирма,за да не я минат някъде-всички знаем,че ако от фирмата видят,че човек не знае какво търси, а се осланя на тях,винаги пробутват нещо,което или не ти трябва,или се намира много по-евтина и добра алтернатива.За съжаление аз бях малко по чужбина последно време и съм доста назад с материала относно хардуера.Момичето разполага с около 800$,като ще го ползва за интернет основно,а сестра й за игри-все още не ми е уточнено дали ще да са карти или мощни 3Д-та,та ако може да ми предложите варианти и за двата случая.
Аз лично съм се спрял на процесор AMD Athlon 2700+ 93$
монитор Samsung 797DF,17",0.22/H/TCO03,Flat,96khz 160$+ддс=195$
Другото ми е пълна мъгла-за дъно преди бих се спрял на ASUS A7N8X-X но не знам в момента какъв е еквивалента му.За памет се колебая между Kingston и PQI-знам че първата е много по-добра,но разликата за модула 512МБ е цели 20 $,а ако не се ползва натоварено не знам дали въобще ще се забележи разликата
Благодаря за помощта предварително
Обещавам да спомена,че едни добри пичове са ми помогнали при правенето на конфигурацията



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: [Matrix]Ghost]  
АвторHaчko® (Нерегистриран)
Публикувано23.08.04 22:46



дъно: Soltek SL-75FRN2-L
памет: ако няма да пържи машината, PQI стига... 2x256!!!
твърд диск: 80 GB Seagate или WD

За видеото не мога да ти кажа... бос съм там



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор Cremate (неебателен)
Публикувано23.08.04 23:38



Ти ме разби с това заглавие. Реших, че момичето е на смъртно легло И май ти си в беда, защото си поел отговорност, пък не си сигурен, че ще се правиш!
Ако обичаш промени си заглавието!

Редактирано от Cremate на 23.08.04 23:42.



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Cremate]  
АвторHaчko® (Нерегистриран)
Публикувано23.08.04 23:49



Браво бе!!!

Аз мислех, че ще "предпишеш" някой НР 4 втора ръка, а ти...

Я по темата, ако обичаш! Много си е наред заглавието!



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Haчko®]  
Автор Cremate (неебателен)
Публикувано24.08.04 00:04



Момичето наистина ще се зарадва! Все едно да подариш чекмедже, или в случая - ракла



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: [Matrix]Ghost]  
АвторKoцe Hинoв (Нерегистриран)
Публикувано24.08.04 00:30



И какво ще прави това момиче ,че аз с моя Athlon 1500+ да не мога.Слушай ме добре та да останат пари да почерпиш.Athlon 2000+ , Ram 256 /333 МHz Samsung , VC- GF4 MX440 Chaintech/Gygabite , захранване 350W - Fortron ! , HDD - 40Gb/8Mb cash - Samsung / Hitachi / Seagate , DVD RW - Samsung / Lite On , Monitor - точен избор,може и CTX .Дъно - максимум 65 $ (тук ме затрудни ).Ако останат пари и не са ви жалки,увеличете 1-о големината RAM,2-o видеокартата.Видеокарта под 120 $ е безпредметно да се коментира.И не робувай на марка,гледай гаранция да има.Всичко идва от Китай.Само след 6 месеца тази конфигурация ще се обезцени с 40 %,Athlon 2700+ също,а твоята приятелка за интернет и един 166Mhz/64Mb ram и стигат.



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Koцe Hинoв]  
Автор V. Grig (непознат )
Публикувано24.08.04 12:49



за 800 истински пари може да се спретне добра конфигурация при това почти способна на клок: - цени на МОСТ последна колонка без ДДС

ASUS A7V880/KT880/DUALDDR/GLAN 90.50
AMD XP 2500+/FSB 333MHZ/1.8G 89.00
EVERCOOL AMD/COPPER/BALL/ALL S 11.00
KIT 2 X 256MB KINGSTON DDR400 102.00
80GB SEAGATE SATA/7200/8MB 77.50
1.44 MB TEAC 7.20
GF FX5200/64 DDR/128B/8X/TVOUT 54.50
монитор 150.00 (ориентировъчно)
CX-7765 400W/DOOR/SIDE FAN 46.00
LOGITECH CORDL OPT KB+MOUSE/BL 48.00
LG CD/RW-DVD 52/24/52/16 RET 50.50
AUDIGY ES 45.50
------------------------------------------------------------
общо : 771

Имай предвид че от доста неща по-горе може да се икономиса.
ВАЖНО: не препоръчвай монитор САМСУНГ - доколкото имам такъв а и съм чел отзиви - трудно е да попаднеш на свястна бройка - изкривена геометрия и атефакти в изображението !!!

Има и друг вариант - да се сглоби конфигурация с някое от дъната с вградено видео и да се спести и видео картата докато булките решат ще играят ли игри или не.

Трети вариант но не е толкова евтин да се вземе Беърбон машинка но едва ли ще излезе по евтино - личното ми предпочитание е към голококълните конфигурации на MSI Mega bazirani na AMD - имат възможност за добавяне на АГП видео, Делукс варианта върви в комплект с ТВ Тунер, а и имат интересната екстра за вградено радио и могат да се ползват като аудио уредба без да се зарежда ОС ...

Айде със здраве



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Cremate]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано24.08.04 16:17



Идеално си еПривлича, а не е ли това целта на занятието?



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: V. Grig]  
АвторMиxo Дyxoв (Нерегистриран)
Публикувано24.08.04 18:29



Пич ,послушай Коце Нинов.В този живот наливах сумати пари за компютри.Първия бе Sinclair ZX80 3500лв -'91година. Втория -550$ за 133MHz/32Mb през '97. През XII '01 дадох 1100 $ за 900MHz/128Мb.Правих му 3-и обновявания,та стана 1350$.Сега като моя , го гледам 2-ра ръка за 500лв. Тези 800 $ ,само след 6 месеца ще са 600лв.Даже не ти препоръчвам Kotlon,опа Athlon,aми Duron .
@ V. Grig
Това което препоръчваш ,май са твойте мечти.Нищо лично,ама върни се в началото на темата.
Клок ? Те не знаят,какво да купят,та клок.

CX-7765 400W/DOOR/SIDE FAN 46.00 . Не .Купуваш най-спартанската кутия и слагаш FORTRON 300W Noise killer.CX-7765 400W-това са някакви китайски ватове,на който 12волта по китайски причини са 12,8.Да не превръщам в раздел далавери , ама подарявам две такива захранвания.

80GB SEAGATE SATA/7200/8MB 77.50 ??? Уха,сигурно ще споделяте в шведските зони като SESAM BAR.Aма не виждам модема,а той е пари.Нали за това е:
LG DVD RW,това е инвестиция.

GF FX5200/64 DDR/128B/8X/TVOUT 54.50 ??? Аха , 8X.Тя не поддържа хардуерно DirectX 9.Подарявам ти моята такава
ако я подкараш на тази скорост.Същата работа ми вършеше и GF 2 MX400 64/128bit .Я ,спестихме пари.Вярно TVOUT на първата е по-хубав.

Монитор.Ами тогава EIZO,Hitachi,Mitsubishi
Това KTC,KFC,Lite On,Mag,ProView само ако си мразиш очите.
CTX EX 710F. 3 години гаранция.Samsung 0.20 точка тръба.Аз имам неогранечен нет (1,5 Мbps) и съм щаслив притежател на посочения.Гася го само когато го чистя.

TV tuner.Най-капризния хардуер/софтуер в един компютър.Имам два,като съм сменил четири.Говорим в ценови клас 60$.Аthlon 2500+ за да слушаш радио !?

Тези пари ги дай за говорители.МР3 на какво ще ги слуша ?
Или си купи SkyStar2 и ще гледаш цифрова телевизия.Аз ти гарантирам 2000 тв канала+2000 цифрови радия + възможност за прихващане на и-нет поток.
Тук дъното с вградена видео карта на става.

1.44 MB TEAC 7.20 ? Излишни 8 $.

256Мb като начало са добре.

LOGITECH CORDL OPT KB+MOUSE/BL 48.00 ? Не съм сигурен за живота на светодиодите.По-добре вложи в скъпо охлаждане.

ДДС ти трябва като частно лице само за пред митници и полиция.
Крайна цена.Цени на МОСТ последна колонка + 5-7 % оскъпяване ( шушо мушо,между нас да си остане ) И защо пък в МОСТ , ако момичето е от Тутракан.

Коце Нинов е 100 % прав.Каквото попитал ,такова отговорил.



Тема Kакво имаш против Самсунг? [re: V. Grig]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано26.08.04 13:49



Аз имам доста наблюдения над 757DFX и 957DF - много по-добре са от сонитата от съответния клас (особенно за 17"), от CTX.
А в някои отношемия и от IBM

Ти какъв модел самсунг имаш?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.