Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:32 20.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Да помогнем на момиче в беда  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано23.08.04 14:02



Историята е следната-едно прекрасно момиче има рожден ден на 30 и техните ще й взимат комп.Аз като един добър приятел и кавалер й предложих да й направя една конфигурация и да й предложа фирма,за да не я минат някъде-всички знаем,че ако от фирмата видят,че човек не знае какво търси, а се осланя на тях,винаги пробутват нещо,което или не ти трябва,или се намира много по-евтина и добра алтернатива.За съжаление аз бях малко по чужбина последно време и съм доста назад с материала относно хардуера.Момичето разполага с около 800$,като ще го ползва за интернет основно,а сестра й за игри-все още не ми е уточнено дали ще да са карти или мощни 3Д-та,та ако може да ми предложите варианти и за двата случая.
Аз лично съм се спрял на процесор AMD Athlon 2700+ 93$
монитор Samsung 797DF,17",0.22/H/TCO03,Flat,96khz 160$+ддс=195$
Другото ми е пълна мъгла-за дъно преди бих се спрял на ASUS A7N8X-X но не знам в момента какъв е еквивалента му.За памет се колебая между Kingston и PQI-знам че първата е много по-добра,но разликата за модула 512МБ е цели 20 $,а ако не се ползва натоварено не знам дали въобще ще се забележи разликата
Благодаря за помощта предварително
Обещавам да спомена,че едни добри пичове са ми помогнали при правенето на конфигурацията



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: [Matrix]Ghost]  
АвторHaчko® (Нерегистриран)
Публикувано23.08.04 22:46



дъно: Soltek SL-75FRN2-L
памет: ако няма да пържи машината, PQI стига... 2x256!!!
твърд диск: 80 GB Seagate или WD

За видеото не мога да ти кажа... бос съм там



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор Cremate (неебателен)
Публикувано23.08.04 23:38



Ти ме разби с това заглавие. Реших, че момичето е на смъртно легло И май ти си в беда, защото си поел отговорност, пък не си сигурен, че ще се правиш!
Ако обичаш промени си заглавието!

Редактирано от Cremate на 23.08.04 23:42.



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Cremate]  
АвторHaчko® (Нерегистриран)
Публикувано23.08.04 23:49



Браво бе!!!

Аз мислех, че ще "предпишеш" някой НР 4 втора ръка, а ти...

Я по темата, ако обичаш! Много си е наред заглавието!



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Haчko®]  
Автор Cremate (неебателен)
Публикувано24.08.04 00:04



Момичето наистина ще се зарадва! Все едно да подариш чекмедже, или в случая - ракла



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: [Matrix]Ghost]  
АвторKoцe Hинoв (Нерегистриран)
Публикувано24.08.04 00:30



И какво ще прави това момиче ,че аз с моя Athlon 1500+ да не мога.Слушай ме добре та да останат пари да почерпиш.Athlon 2000+ , Ram 256 /333 МHz Samsung , VC- GF4 MX440 Chaintech/Gygabite , захранване 350W - Fortron ! , HDD - 40Gb/8Mb cash - Samsung / Hitachi / Seagate , DVD RW - Samsung / Lite On , Monitor - точен избор,може и CTX .Дъно - максимум 65 $ (тук ме затрудни ).Ако останат пари и не са ви жалки,увеличете 1-о големината RAM,2-o видеокартата.Видеокарта под 120 $ е безпредметно да се коментира.И не робувай на марка,гледай гаранция да има.Всичко идва от Китай.Само след 6 месеца тази конфигурация ще се обезцени с 40 %,Athlon 2700+ също,а твоята приятелка за интернет и един 166Mhz/64Mb ram и стигат.



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Koцe Hинoв]  
Автор V. Grig (непознат )
Публикувано24.08.04 12:49



за 800 истински пари може да се спретне добра конфигурация при това почти способна на клок: - цени на МОСТ последна колонка без ДДС

ASUS A7V880/KT880/DUALDDR/GLAN 90.50
AMD XP 2500+/FSB 333MHZ/1.8G 89.00
EVERCOOL AMD/COPPER/BALL/ALL S 11.00
KIT 2 X 256MB KINGSTON DDR400 102.00
80GB SEAGATE SATA/7200/8MB 77.50
1.44 MB TEAC 7.20
GF FX5200/64 DDR/128B/8X/TVOUT 54.50
монитор 150.00 (ориентировъчно)
CX-7765 400W/DOOR/SIDE FAN 46.00
LOGITECH CORDL OPT KB+MOUSE/BL 48.00
LG CD/RW-DVD 52/24/52/16 RET 50.50
AUDIGY ES 45.50
------------------------------------------------------------
общо : 771

Имай предвид че от доста неща по-горе може да се икономиса.
ВАЖНО: не препоръчвай монитор САМСУНГ - доколкото имам такъв а и съм чел отзиви - трудно е да попаднеш на свястна бройка - изкривена геометрия и атефакти в изображението !!!

Има и друг вариант - да се сглоби конфигурация с някое от дъната с вградено видео и да се спести и видео картата докато булките решат ще играят ли игри или не.

Трети вариант но не е толкова евтин да се вземе Беърбон машинка но едва ли ще излезе по евтино - личното ми предпочитание е към голококълните конфигурации на MSI Mega bazirani na AMD - имат възможност за добавяне на АГП видео, Делукс варианта върви в комплект с ТВ Тунер, а и имат интересната екстра за вградено радио и могат да се ползват като аудио уредба без да се зарежда ОС ...

Айде със здраве



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Cremate]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано24.08.04 16:17



Идеално си еПривлича, а не е ли това целта на занятието?



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: V. Grig]  
АвторMиxo Дyxoв (Нерегистриран)
Публикувано24.08.04 18:29



Пич ,послушай Коце Нинов.В този живот наливах сумати пари за компютри.Първия бе Sinclair ZX80 3500лв -'91година. Втория -550$ за 133MHz/32Mb през '97. През XII '01 дадох 1100 $ за 900MHz/128Мb.Правих му 3-и обновявания,та стана 1350$.Сега като моя , го гледам 2-ра ръка за 500лв. Тези 800 $ ,само след 6 месеца ще са 600лв.Даже не ти препоръчвам Kotlon,опа Athlon,aми Duron .
@ V. Grig
Това което препоръчваш ,май са твойте мечти.Нищо лично,ама върни се в началото на темата.
Клок ? Те не знаят,какво да купят,та клок.

CX-7765 400W/DOOR/SIDE FAN 46.00 . Не .Купуваш най-спартанската кутия и слагаш FORTRON 300W Noise killer.CX-7765 400W-това са някакви китайски ватове,на който 12волта по китайски причини са 12,8.Да не превръщам в раздел далавери , ама подарявам две такива захранвания.

80GB SEAGATE SATA/7200/8MB 77.50 ??? Уха,сигурно ще споделяте в шведските зони като SESAM BAR.Aма не виждам модема,а той е пари.Нали за това е:
LG DVD RW,това е инвестиция.

GF FX5200/64 DDR/128B/8X/TVOUT 54.50 ??? Аха , 8X.Тя не поддържа хардуерно DirectX 9.Подарявам ти моята такава
ако я подкараш на тази скорост.Същата работа ми вършеше и GF 2 MX400 64/128bit .Я ,спестихме пари.Вярно TVOUT на първата е по-хубав.

Монитор.Ами тогава EIZO,Hitachi,Mitsubishi
Това KTC,KFC,Lite On,Mag,ProView само ако си мразиш очите.
CTX EX 710F. 3 години гаранция.Samsung 0.20 точка тръба.Аз имам неогранечен нет (1,5 Мbps) и съм щаслив притежател на посочения.Гася го само когато го чистя.

TV tuner.Най-капризния хардуер/софтуер в един компютър.Имам два,като съм сменил четири.Говорим в ценови клас 60$.Аthlon 2500+ за да слушаш радио !?

Тези пари ги дай за говорители.МР3 на какво ще ги слуша ?
Или си купи SkyStar2 и ще гледаш цифрова телевизия.Аз ти гарантирам 2000 тв канала+2000 цифрови радия + възможност за прихващане на и-нет поток.
Тук дъното с вградена видео карта на става.

1.44 MB TEAC 7.20 ? Излишни 8 $.

256Мb като начало са добре.

LOGITECH CORDL OPT KB+MOUSE/BL 48.00 ? Не съм сигурен за живота на светодиодите.По-добре вложи в скъпо охлаждане.

ДДС ти трябва като частно лице само за пред митници и полиция.
Крайна цена.Цени на МОСТ последна колонка + 5-7 % оскъпяване ( шушо мушо,между нас да си остане ) И защо пък в МОСТ , ако момичето е от Тутракан.

Коце Нинов е 100 % прав.Каквото попитал ,такова отговорил.



Тема Kакво имаш против Самсунг?нови [re: V. Grig]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано26.08.04 13:49



Аз имам доста наблюдения над 757DFX и 957DF - много по-добре са от сонитата от съответния клас (особенно за 17"), от CTX.
А в някои отношемия и от IBM

Ти какъв модел самсунг имаш?



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: [Matrix]Ghost]  
АвторWill (Нерегистриран)
Публикувано26.08.04 15:42



.....Не че не съм фен на Мост..... но определено има и по-евтини места със същото качество на модулите.... ама не казвам кои, че ще ме плескат през ръцете за реклама....
ако пък те заинтригувах....mag_systems@yahoo.com



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Will]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано26.08.04 19:43



Аз съм избрал СтийлТех-моя комп е от там и съм доволен



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: [Matrix]Ghost]  
АвторKoцe Hинoв (Нерегистриран)
Публикувано27.08.04 11:38



И какво реши да купиш накрая ?



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Koцe Hинoв]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано29.08.04 22:39



Все още нищо-има време



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Mиxo Дyxoв]  
Автор Ulysses (Voyager)
Публикувано01.09.04 09:47



какви са тия глупости за клок бе хора, осъзнайте се, купете дъно със стабилен чипсет който да дава до 333МХз шина ... процесор може и на 266, памет. маркова е добре, макар че като за домашен компютър ... едно е сигурно, че като е на един модул и 100% няма да се кара с другия модул, това го казвам от личен опит, ГОРЧИВ ...

За монитор - всичко, което държи 1152х864-1280х1024@100Хз - какво очаквате? да седнат да го калибрират щото не им излиза коректно бгдейт, сладур.ком или лафчето? да се кьоравят на 1600х1200 да правят предпечат ли в ЦМИК режим да изкарва правилни цветове? или ще седне една 14 годишна девойка да пуца ДУУМ3? и ще се нерви че ХТ версията на АТи изкарва 2 фрейма повече на еди какъв си алиейсинг ...

Важно е да има голяма гаранция, а ако се избере коректна фирма, ако даде дефект - може и да се смени модела по-късно с доплащане

сложете един просторен диск да си тъпчат МР3-ки и филми, хубава печка и ако останат пари, вместо да ги инвестира в желязо, което не могат да ползват преди да е морално остаряло (а то колкото и да е жалко когато най-вече ще могат да го ползват и ще са се научили - няма да върви със стандартната за тогава ОС ... и ще са събрали пак пари за ново РС ...), да инвестират примерно в хубава ЛАН карта и протектор за нея, ако останат отгоре 60-100$ да се заделят за сметката за интернет, за 15-25 лева по кварталите има достъп който за чат и дърпане на филми от локален сървър е чудесен ...

моите уважения за модема, ама ... малко скъпо излиза по цените на БТК, по-добре по 25-35 лева към някоя кабелярка на месец с "безплатен кабелен модем" и неограничен трафик към техния сървър дори няма нужда от протектор - уж кабелярките са под земята

комшийчето ми долу си взе процесор 2500+ (било само с неколко долара над тоя с 2000+)и 256 ДДР на 433 да мое да я овърклоква, ама с видеокарта "само" МХ400, щото не му стигнали неколко долара за МХ440 ... и понеже не стигнали кинтите та си оставил стария диск, дето е АТА1 и 2,5 Гигабайта ... кой го е бил та не си е взел Дурон 1600 razlikata e samo ot nego do 2500+ e 40$ и ако РАМ не е 466, а ДДР400 ... още 20$ ... остатъка според мен е 60$ и което е един диск на 40-60ГБ според производеителя и кеша ...

МУАХАХАХАХАХ - е кво - купил си човека двигател за ферари и хубави лети джанти, ама като нема кинти ше го сложи на шаси от трактор и ще седи на трикрако столче омотано с дунапрен , важното е обаче да става за фукня ... както е казал бай Ганьо "Имал си пари бол - дал си"

айде със здраве и ако се сети матричният призрак да пише какво е напазарувал

Винаги има изход ...



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Haчko®]  
АвторИнтeл (Нерегистриран)
Публикувано02.09.04 12:37



начко начкооооо
пак ли тия "солтек"ташаци пробутваш бе ти да не си рекламен агент на Джар ?
не ти увря главата ...



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Интeл]  
АвторHaчko® (Нерегистриран)
Публикувано02.09.04 13:40



Интелчооооо... "Солтек" са дъна с много солидни позиции в целия свят. А ти нищо не каза. Ама нищо. Само хвърляш бомбастични приказки без покритие.

Голем "специалист", няма що



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Haчko®]  
АвторИнтeл (Нерегистриран)
Публикувано02.09.04 16:20



така обичам аз - да хвърлям неща със солидни позиции по цял свят !
като АМД и Солтек !
толкова са им солидни позициите на солтек ,че продават даже в македония !
айде ти като ЯК "солтек"-аджия да се подкрепиш , че аз явно не разбирам ...
марки със солидни позиции в цял свят са Интел , Асус , Таян , чат - пат Гигабайт и МSI ама па и Солтек ...
ей, ше им стана фен - почнах да ги пиша с главна буква !а на всичкото отгоре имат представителство чак в германия ! малеее - тайван се изнаесе в германия !
сега нема да ми казваш че германия е мерило за технологиите по света че тва го знаем всички :-)
и там в твоя офис нема ли кой да те понакара да поработваш ... все тука кесиш ...
то поне да беше научил нещо ...
голям специалист си и ти, има що !



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Интeл]  
Автор Cremate (неебателен)
Публикувано02.09.04 17:55



Ох, те интелските дъна вадят производителност като на умрял кон. Само им плащаш марката и не получаваш нищо по-различно. Същата работа и с техните процесори, ама аре да не дъвчем темата отново.
И ако обичаш бегай да правиш ветър некъде другаде, че и един полезен пост не си написал!



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Интeл]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано02.09.04 18:54



При всичкото ми кесене тук аз пак свършвам повече и по-полезна работа от теб, интелчо.
А това, че "Солтек" продават в Македония според мен говори добре, а не лошо за марката. Ако на теб ти се струва иначе, значи имаш нужда от почивка. Ти поначало си повърхностен човек - това се вижда отдалеч. Кон с капаци, който до края на живота си ще се върти на долапчийското колело. Хубаво, пак е нещо, ама... жабата е добре да не вдига крак, като се озове близо до вол, който подковават.
Продължаваш да плямпаш празни приказки, зад тях няма никакво покритие. Тръгнал си да сравняваш "Солтек" с "Гигабайт". Е, извинявай, ама ако преди три години (това съм ти го казвал в друга тема - че си спрял да обновяваш информацията си преди три години) дъната на "Гигабайт" са били по-прилични от тези на "Солтек", то сега доста може да се поспори по въпроса. Особено ако извадим най-добрите продукти на двете фирми и ги сравним.
Ти си от човечЕтата, които си въобразяват, че "Мерцедес" е най-добрата марка коли, а "Сони" - най-добрата марка аудиозвирки. Ами не, майна. Те просто са набедени за най-добри. Какъвто е случаят и с "Интел"

Да не забравя - не е лошо като си се включил в тази тема, да кажеш две-три думи по същество. Вече видяхме, че съм ти трън в гъза, но с мен можеш да се заяждаш и другаде. Човекът пита за конфигурация - дай някакво предложение, момче! Определена е горна граница на цената, така че, ако обичаш, без "Xeon"





Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Haчko]  
АвторИнтeл (Нерегистриран)
Публикувано03.09.04 15:09



при всичкото ти кесене тук се разбира ,че единственото нещо което вършиш ( и то не толкова свестно ) е да си чешеш езика . ама и това не го правиш като хората , по - добре си твори в оня клуб за попържни , там сякаш повече си тежиш на мястото !
а ти с твоето мислене ( ограничено или глупашко , не мога да го преценя точно ) цял живот ще залагаш на бити карти и нищо истинско няма да видиш точно поради тая причина ! и си губиш времето , занимавайки се с неща които явно не разбираш , а само се напъваш да проумееш !
но пък не може да ти се отрече, че си сладкодумен !..."Кон с капаци, който до края на живота си ще се върти на долапчийското колело. " това ако ти си го измислил , спокойно можеш да даваш частни уроци по български език и литература, а не да се мъчиш с тая тема компютърната ! ама ми се струва че си го прочел някъде ...да те пътам знаеш ли поне какво означава "долап"?я да провериш на сайта за долапите сега !
копираш и пействаш някакви оферти на някакви компютърни фирми , въобразявайки си , че си ги сътворил ти - клъцкал съм те на тая тема и преди !
плямпам приказки които ти явно не проумяваш , може би си тъп или на такъв се правиш !
като да вземем за пример правописа ти - "поначало" не се пише така ми се струва ... а може би си нервен ? защото или си неграмотен , или си нервен ... аз друго логично обяснение нямам !значи и за преподавател по български и литература не ставаш , ще ме извиниш ...
за сравнението на дъната Гигабайт и Солтек - пак не си прочел - за Гигабайт съм написал че "чат-пат" стават за нещо , не си спомням да съм писал преди колко години !?а ако извадим най-добрите им продукти дали ще да са по - добри от Интел или от Асус ?
и по какво ги сравняваш едните с другите да те питам ?имал ли си възможност да тестваш толкова марки и типове дънни платки ?съмнявам се ...
продажбите на Солтек в Македония и България според теб са гръбнака на фирмата и това е добре така като те чета тука - че те не съм сигурен дали са познати в други страни :-)
а колкото до "въображенията" ми за "по - добрите" или "най - добрите" марки - хич не се и опитвам да си въобразявам - най добрите марки са нарицателно в бранша в който се продават - точно поради това , че са най- добрите ! сети се за "Ксерокс" - предполагам , че си кръстил копирната машина във вашия офис "Ксерокс" дори тя да е Канон или Тошиба ...ако ли пък не си , заслушай се как я наричат останалите ...
по тая логика добрата марка не е "набедена" - тя просто е най - добрата ...
а в много теми до сега ти пълня главата , ама то ... чети по - нагоре ...
пресилено е да се каже ,че "си ми трън в гъза" , ти просто си ограничено момче , за съжаление света е пълен с такива като теб ...
а това, че човека пита за цена - обясни ми защо постоянно се вреш навсякъде и се опитваш да даваш компетентното си мнение ( което често пъти е толкова неграмотно и в повечето случаи едно и също, че човек единствено може да се посмее ) ? да не се изживяваш като някакъв световен месия ?
а колкото до това да се заяждаме - това пък как го мога напрво не е истина ти казвам !
само че не съм почнал !
и да ме извиниш , че на слагам главни букви - просто ме мързи !
айде много ти здраве от армията на спасението!



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Cremate]  
АвторИнтeл (Нерегистриран)
Публикувано03.09.04 15:22



да те питам ли сега какво пък една дънна платка може да произведе ?
АГП-то е 1,2,4 и 8Х - дали ще произведе повече "Х"( условно казано) АГП-то на Солтек от това на Интел ...?
... или да вземем PCI слота на Солтек... може би ще "произведе"" повече гигабайти трафик в секунда от тоя на Интел...?
... или пък IDE интерфейса на Солтек ще пропусне повече гигабайти в секунда от другия ...?
... или сериал ата интерфейса ...?
то какво остана по дъното ...?
чипсета ... той сигурно произвежда повече чипове :-)!
айде позамисли се малко и после да мерим "производителността" в каквито ти кажеш мерни единици !
че май те питах тебе точно какво произвежда процесора ... или не беше ти - все е тая ...
а за полезен пост - не се изживявам като Начето Световния Спасител ...
и до колкото си спомням ти май се опитваше да слагаш ДДР памет на слот за СД РАМ или обратното ? така че ако е така от теб пък грам акъл не ща !



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Интeл]  
Автор Cremate (неебателен)
Публикувано03.09.04 16:40



Хехе кланяш се пред Интел като арабин пред Алах.
Кво да ти кажа... смешен си ми.
"от теб пък грам акъл не ща" па да съм тръгнал да ти давам Интересно ми е обаче, ти кога ще дадеш акъл на някого, щото дотук си напълно излишен.
Ако си търсиш лафаджийница нещо си объркал мястото!



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Cremate]  
АвторИнтeл (Нерегистриран)
Публикувано03.09.04 17:02



хехе , предполагам си спрял да наместваш рам по дъната
на тъпаци акъл не се дава - ставят се да се осират сами !
за това и не давам акъл тука , само чета и се смея на такива "спецове" като теб например ...
а не възнамерявам и да давам - вие за какво сте ...?
ето ви поле за изява !
а лафа е интересен !



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Интeл]  
Автор Cremate (неебателен)
Публикувано03.09.04 17:55



Мога и капачки за буркани да набутам, ти не се съмнявай в това!

"на тъпаци акъл не се дава - ставят се да се осират сами !
за това и не давам акъл тука , само чета и се смея на такива "спецове" като теб например"

Благодаря, но не мога да се нарека спец по хардуер. Силата ми е в дуга област. А ти като си НАЙ-ГОЛЕМИЯТ спец, най-добре е воъбще да не се обаждаш!



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Интeл]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано03.09.04 18:28





Копирната машина я наричам "копирна машина", а онова което за теб е плотер, за мен е "large format printer" или "голям принтер".
Питай за "поначало" в клуб "Лингвистика". После си донеси наакания гъз тук, за да кажеш какво си научил.
Пич, водиш колоната, но не забелязваш, че си с обиколка назад.

Редактирано от Haчko на 03.09.04 18:33.



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Cremate]  
Автор bbwolf (blah blah)
Публикувано04.09.04 02:13



хехе
аз пък мога да се нарека спец по хардуер-а и мога да заявя че интел са пичове
и правят хубави и стабилни неща(някъде това е малко по-важно от 10-ина точки повече на 3д марк)
примерно мрежовите им карти са убиец, обаче трябва да плащаш повече, както е за всяко по-добро нещо:)
амд от друга страна също са пичове, защото разчупиха пазара и направиха добра конкуренция на интел(въпреки че държат само 20ина процента от пазара на процесори)
ибм и сън и моторола и всички дето правят процесори също са пичове. даже и виа са пичове, дори и техните процесори имат място под слънцето:)
обаче фанатизираните привърженици на дадено нещо никак не са пичове;)
така че конкретния момент АМД изглежда перфектното решение, защото ще може да се купи примерно малко повече рам или добро захранване наместо една лепенка, на която пише ИНТЕЛ
та така
иначе определено никъф смисъл няма да се дават пари за компютри;)
и инфлацията е кофти нещо

Who controls the past now controls the future,who controls the present now controls the past.


Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Haчko]  
АвторИнтeл (Нерегистриран)
Публикувано04.09.04 14:15



друга беше темата любезни ми начко , не знам защо ми обясняваш тука как наричаш принтера си или копирната си машина !
за лингвистиката - ще попитам за твое успокоение !
в същата светлина ( т.е. за твое успокоение)те пускам ти да водиш - нали и без това се изживяваш като лидер или месия или каквото и да е там !
иначе за донасяне на гъза ми "тук" - винаги и по всяко време,само кажи къде и кога !
не си ми интересен друже извъртайки се по тоя начин - къде ти е хъса и борбеността ? ...а и интелигентността ?



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Cremate]  
АвторИнтeл (Нерегистриран)
Публикувано04.09.04 14:20



за тебе явно ще е по - полезно да си се занимаваш с капачките за бурканите ...
това че си признаваш, че не даваш акъл за неща които не разбираш е благородно , за което единствено мога да ти кажа ЕВАЛА !защото за разлика от великия познавач и разбирач начко ти имаш доблестта да го кажеш !
аз също не съм най - големия спец , по принцип тия спецове са на "4-ти километър " !
чети си и се смей тука , но на творенията на други хора , има една купчина подходящи постинги ( както тука се наричат купищата надраскани простотии от хора неграмотни и често нагли ).
аз също им се радвам !
с поздрави !



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: bbwolf]  
АвторИнтeл (Нерегистриран)
Публикувано04.09.04 14:21



много правилно думаш приятелю , мдаааа



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Интeл]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано04.09.04 14:38



Колкото си бос в лингвистиката, драги, толкова си и в хардуера. Но все още не си осъзнал нито една от двете истини. Затова те пращам в "Лингвистика" - да ти отворят поне едното око.
Аз така или иначе не се нуждая от помощта на "специалисти" като теб. Затова и не ме е грижа за глупостите, които говориш. Но невинни хора ще изгорят, ако слушат идиотските ти приказки.





Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Интeл]  
Автор Cremate (неебателен)
Публикувано04.09.04 15:08



Хехе, хвана се като удавник за сламка
Не одобрявам нападките ти срещу този и онзи и ако имах някакви права тук, щях да изтрия всичките ти постове. Досега нито един от тях не е бил в полза на никого. Все пак това е целта на клуба – да питаш или да помагаш доколкото можеш. Не мога да кажа, че съм голям помагач, повечето ми постове са само простотии, но поне не досаждам и не обиждам никого без причина, а ти в това отношение си много добър!
“чети си и се смей” на кое по-точно?
На смешни въпроси ли? Не всички тук са закърмени с компютър и няма нищо срамно да зададеш тъп въпрос! Все едно ти да се окажеш в клуб “Градинарство” напр.
Или тъпи отговори? Всеки помага както може! Излишно е да ти обяснявам, че един проблем може да има много решения и само едно от тях е верно. Тук е мястото да кажа, че много от проблемите съм си решил именно с помощта на Начко. Не знам, обаче ти кога ще се изявиш като разбирач! Ако нямаш такова намерение мястото ти не е тук!



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Haчko]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано04.09.04 18:23



Хубаво си ви гледам сайра и как си спорите,ама да хвана и аз да кажа нещо."Любящият" баща на моята дама колкото и да му повтарях да вземе АМД и повечко рам,той хванал че взел интелски процесор и 256 рам-с разликата интел-амд можеше да вземе 512 и да си има много по-добра производителност човека!ИдиотАМа какво да ви кажа-явно във фирмата са му почнали да говорят колко по-добри са интел и т.н..Благодаря на всички,ама явно митове трудно се разбиват



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано04.09.04 18:48



Не, братче. Дебели глави се разбиват трудно.

Я кажи каква машина е взел таткото





Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Haчko]  
АвторИнтeл (Нерегистриран)
Публикувано07.09.04 12:45



темата тук е хардуер, не лингвистика !
и твърде съм си осъзнал всичко което ми трябвя да осъзнавам , включително и да не давам на надути тъпаци от твоя сорт акъл - а това е едно от най - важните неща които човек трябва да осъзнае преди да се определил като такъв !
в продължение на почти 10 години нито един "невинен" човек не е изгорял , слушайки ме - но за сметка на това доста са опукали при обратния вариант !
и след това вече започват да слушат "идиотските ми приказки - ама знаеш ли колко внимателно ги слушат ? да ти стане драго да ги гледаш как слушат !
...и щяхме да си мерим пишките май ...? или ти нямаш такава ...?



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Cremate]  
АвторИнтeл (Нерегистриран)
Публикувано07.09.04 12:59



не се хващам за нищо , било то и сламки !
и акъл не давам тогава , когато от подобни псевдо разбирачи не можеш да се добереш до същността на въпроса !
колкото до триене - мислиш ли си че въобще ми пука , че някой нещо си ще ми изтрие ? дреме ми на шишарката !баш ме брига !
а колкото до начето - ми бъркайте си по дупките щом ви харесва , аз нещо да съм казал ?
не всеки е закърмен с компютър - това е така , и аз не съм закърмен с компютър , но да ти река честно , никога не съм задавал чак такива тъпашки въпроси от рода на "какво произвежда" една дънна платка или "как може да го премерим" ...
като те попитах какво произвежда платката и ти написах за AGP , PCI , SATA , IDE и т.н. слотове , що не попита начко дали съм прав или не съм ?
ето ти полезен съвет и помощ в тоя случай !
само че ти не си го проумял явно - начко твоя човек какво ли ще рече по тая тема ?
за да разбереш , че нещо ти се обяснява , трябва да имаш поне елементарни познания ... имаш ли ги ? и с какво съм ти досадил , ако от мен си научил например , че AGP слота не може да "произведе" повече трафик от 8Х или да кажем там примерно 4,4 гигабайта в секунда ...?
за това уважаеми ми приятелю мога да те посъветвам да си отваряш очите , може пък и да понаучиш нещо тука !



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Интeл]  
Автор Cremate (неебателен)
Публикувано07.09.04 16:11



Ше каеш, че едно дъно само AGP, PCI, SATA и IDE има
Аре не ме занимавай повече. То си личи колко ги разбираш нещата от всеки твой пост.
Когато научиш какво друго има по дъното ще разбереш (надявам се) и "какво произвежда"!
Беше ми приятно да си поговорим, но ми стана скучно.



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Интeл]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано08.09.04 02:46



Почивните дни отминаха и ти пак крадеш от работното време, за да дращиш глупости, а?

Темата е хардуер, ама не те чух да даваш предложение на човека. Не съм те и виждал никъде да пишеш по същество. Само влизаш и осмърдяваш





Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Cremate]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано08.09.04 02:48



AGP произвежда 8х, кво знайш ти!
А PCI произвежда пуканки!
А интелчо очевидно е в сектора на производството на бозЪ





Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Haчko]  
Автор !Пeнka (Julie)
Публикувано08.09.04 09:43



нали вече купиха на момата компютър? за кво са му предложения:)



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Haчko]  
Автор Cremate (неебателен)
Публикувано08.09.04 12:42



Мани, мани, че ме заболе главата!
Произвежда той от онова мастило за принтери... ти се сещаш Само, че нещо се спича в дюзите и излиза на дърдонки и ги ръси тук



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Haчko]  
АвторИнтeл (Нерегистриран)
Публикувано14.09.04 11:06



едно си знаеш , едно си баеш !
то не бяха уроци по хардуер , то не бяха мерения на пишки ...
гола водица си ненапита ми вземи се подвизавай другаде , че тука се изтъркваш !



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Интeл]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано14.09.04 18:32



Що не пуснеш една анкета дали да си ходя или да стоя





Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Haчko]  
АвторИнтeл (Нерегистриран)
Публикувано17.09.04 09:48



кука ми на пура дали ще си ходиш или не !
ама поне не ламерей тука , че не знам дали се усещаш , че тука четат и пишат и грамотни хора - най-малко си смешен в очите им !
идеята беше че не чуваш петела отникъде , ама се отвиваш ! да не вземеш да настинеш ?:-)
разводняваш се ...
а така ставаш скучен !
а знаеш ли какво е ламер ...?



Тема Модератор!нови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор mn_t (разпрашен)
Публикувано17.09.04 11:38



Май темата се изчерпа напълно.



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Интeл]  
АвторHaчko® (Нерегистриран)
Публикувано17.09.04 16:15



Абе опитваш се да ми кажеш нещо, ама да пукна, ако разбирам какво



Тема Re: Да помогнем на момиче в беданови [re: Haчko®]  
Автор Cremate (неебателен)
Публикувано17.09.04 17:02



Сигурен съм, че и той не знае какво иска да ти каже! Прсто мама и тати са му дали 2 лв. и е отишъл да ги изхарчи в близкия клуб. Знаеш ги какви са лапетата - дрънкат всякакви простотии където им падне!

Щиpлиц,
Как си мой човек, кво праиш? Няма ли да дойдеш да ни видиш?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.