Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:19 05.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Напоследък нещо със света не е нареднови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано22.10.11 05:52



Нещо не го разбрах това за драконите. Лоши ли са?





Тема Re: Без паника :)нови [re: Mъглишeв]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано22.10.11 06:38



Някак ми е криво, че няма драма

Явно от както свят светува на хората масово им е криво, че няма драма и от там се раждат какви ли не апокалиптични тенденции. Дълбоко подозирам, че страхът от собствената смърт се продуцира в подсъзнателно желание за смърт на Света.

Човекът отказва да приеме, че след него каруцата ще си върви по пътя и той няма да участва в следващия епизод. Този страх изкривява егото до краен егоизъм. До там, че безмилостните въжделения за масовия край притъпяват всяко благородно чувство.

Не е чудно, че апокалиптичният егоизъм (така го наричам аз) е присъщ предимно на силния пол. Липсата на майчински инстинкт (именно майчински) и често неосъзнатата конкурентност са едни от причините за пристрастяването към унищожението. В едно със себе си човекът иска да повлече и света, отказвайки да се примири със загубата в битката за живот.
От там, удобната версия за единен край без оглед на жертвите в него, включително и смъртта на собственото поколение.

От доста време намирам тенденцията за разрушението за отвратителна. Според мен в последния момент всеки преминава през един вид тест и не случайно болшинството от атеистите въпреки упорития си отказ приживе, изправени пред смъртта приемат последно причастие. По този начин негласно признават апокалиптичния си егоизъм, за когото не са й подозирали, че се е таял някъде дълбоко в тях.

И ако Бог наистина е това, за което го представят някои среди, а именно човешка илюзия, то един от най-силните аргументи за съществуването й е страхът от смъртта, потвърден от митологичният сценарий за борбата между живота и смъртта и техните аналогичните добро и зло.

Но гузната съвест си казва думата, чрез облеченото във формата на "спасение" тотално изтребване.

Тихичко подозирам, че там крие тайната на "любовта към ближния" и "ключът към райските порти". На финалната черта да изкрещиш към Бога "Вземи мен, но не закачай другите, остави ги да живеят" и да се разкаеш, че вярвайки в "спасителното унощожение" всъщност си искал смъртта на цялото Творение.



Редактирано от *abi* на 22.10.11 06:40.



Тема Re: Без паника :)нови [re: *abi*]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано22.10.11 07:54



Аби - лайк!





Тема Re: Без паника :)нови [re: Mъглишeв]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано22.10.11 11:22



О, Мъглишев, нито Бог, нито всички негови Помазаници от всякакъв ранг (защото сред тях е имало и има и най-обикновени и никому неизвестни хора), не са имали потребност някой да им вярва. Те са служили на Бога и безкористно добро на ближните си, не защото за вярващи и така трябва, а защото природата им е такава - те просто не могат да мислят, говорят и действат другояче. Защото, Мъглишев. мнозина са звани, а малцина избрани.

Именно тези хора, а не християните, мюсюлманите, юдеите, будистите, индуистите и т.н. са истинският Божи народ, солта на земята.

Така е било винаги досега. Така е и докато на тази планета живеят човеци, така и ще бъде. Винаги сред тях ще има нови Авеловци и нови Каиновци....

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Без паника :)нови [re: Aлekc]  
Автор xenox ()
Публикувано22.10.11 11:28



а останалите - кучета ги яли?



Тема Re: Без паника :)нови [re: harish_chandra]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано22.10.11 11:30



Буламачът е само в твоите представи.

Аз виждам постоянно една величествена и ясна картина на мирозданието, от което и аз самият съм нищожна, но важна част, защото в него всяка, дори и най-малка част, е уникална. важна и незаменима.



Това осъзнаване ми доставя дълбок и от нищо външно несмутим покой и ми дава сили да посрещам с несъкрушим оптимизъм и най-трудните и тежки предизвикателства на живота.

Наистина, може би не е много, но за мен това е напълно достатъчно.

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Без паника :)нови [re: xenox]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано22.10.11 11:41



И Син Божий да си, и благодарение на теб слепи да проглеждат, глухи да прочуват, сакати да прохождат, накрая пак повечето хора пламенно и от сърце ще те хулят и ще искат да бъдеш разпънат на кръст.

Такива са били хората някога, боя се, че и сега не са много по-различни...



Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Без паника :)нови [re: Aлekc]  
Автор Kossoman ()
Публикувано22.10.11 12:05



Алекс, след малко ще ти обяснят, че такава случка Бог допуска в Китай, щото там не са православни.



Тема Re: Без паника :)нови [re: Kaлoмaин]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано22.10.11 13:27



Нима не е направил това Исус?
"Вземи мен, остави другите, поемам тях на своите плещи, остави ги да живеят".





Тема Re: Без паника :)нови [re: harish_chandra]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано22.10.11 13:30



Е, от първичния бульон все пак се ражда нещо...казват.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.