Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:49 12.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Без паника :)нови [re: harish_chandra]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано21.10.11 19:58



Изобщо не е важно какво всеки от вярващите разбира.

Защото колкото вярващи, толкова и различни разбирания.

И както навсякъде, така и тук, малцина са онези, които имат сериозно лично отношение по този въпрос. Останалите просто споделят своите догадки на тази тема.

Аз разбирам под Бог абсолютно същото, което ВСИЧКИ велики древни духовни традиции са разбирали: изначалната вечна духовна праоснова на всичко съществуващо във всремето и пространството, която те са оприличавали най-често на жива Светлина, озаряваща отвътре всяко едно живо и съзнаващо себе си същество.





Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Без паника :)нови [re: Aлekc]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано21.10.11 20:02



Добре, и за какво ми ги казваш всичките тези неща!

"Аз разбирам под Бог абсолютно същото, което ВСИЧКИ велики древни духовни традиции са разбирали"

:))) Колко скромно.



Тема Re: Напоследък нещо със света не е нареднови [re: Aлekc]  
Автор nonetheless (стар клубар)
Публикувано21.10.11 20:56



Незнам братле, май от там тръгна всичко ..веднъж ми дойде една такава мисъл в главата че нещо в света не му е наред и реших да жертвам останалият ми живот в това как да го поправя, да хвърля всички сили в това. После се появи и Бог и стана голям проблем. Оказа се че на света всичко си му е наред ...Зейфрод Бийлброкс е управител на Галактиката и разполага с "невероятностен" двигател. Като го включи, той моментално може да превърне нещата в неща ..с които няма никаква невронна, асоциативна, вероятностна връзка. ...но все пак май има някаква връзка с последните събития и спиралният календар на маите?! Спиралата се затваря и е добре да "наблюдаваме" нещата дори и след като почне спиралата да се разтваря или се пръсне в множество?! ..нали чакрите са десетки хиляди и всяка помага за развитието?! Та че това наблюдение и статистика в такива "кратки кръгове" на спиралата, може да помогне да се разбере има ли цикличност при земетресения, наводнения ....друго какво да се прави в такива времена освен да се наблюдава?





Тема Re: Без паника :)нови [re: harish_chandra]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано21.10.11 22:20



За твое сведение приемам и схващанията на всички видни съвременни физици и космолози за първичния взрив и произхода на нашата Вселена.

И в двата случая избирам най-качественото и доброто!



Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Без паника :)нови [re: Aлekc]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано21.10.11 23:19



И то кво стана с толкова приемания. Прилича на някакъв буламач.



Тема Re: Докато не видиш полумесец ли?нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор Mъглишeв (King-maker)
Публикувано22.10.11 00:42



Сиреч в крайна сметка излиза така: човек, който не се тревожи от уж необичайни природни катастрофи, няма право да се тревожи от наистина необичаен ислямски фундаментализъм? Нещо ми убягва здравият разум в подобно мислене. "Мен не ме притеснява явление А, значи и явление Б няма да ме притесни, нищо че двете не са от един порядък и не зависят едно от друго". Това казваш ти. Да не би "екзистенциалният непукизъм" да е просто неспособност да се направи разграничение между две абсолютно различни неща?

Sword-tongued



Тема Re: Без паника :)нови [re: Aлekc]  
Автор Mъглишeв (King-maker)
Публикувано22.10.11 00:43



Алекс, аз и в това, дето ти го разправяш, не вярвам ;)

Sword-tongued



Тема Re: Без паника :)нови [re: harish_chandra]  
Автор Mъглишeв (King-maker)
Публикувано22.10.11 00:45



А, не, в Бога вярвам. Традициите пък ги почитам, поне донякъде. Понякога ми убягва връзката между Бога и традициите, но го отдавам на собствената си глупост. Със сигурност не вярвам в хорските глупости - особено когато някой почне да ми обяснява как не трябвало да си тача бащината вяра.

Sword-tongued



Тема Re: Напоследък нещо със света не е нареднови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор Mъглишeв (King-maker)
Публикувано22.10.11 00:51



Ах, милият потребител на по-зле продавани стоки не се отказа от тях, но поне не пропусна евтиния шанс да "нахрани" потребителя на по-добре продавани такива. Ах, колко е непотребителско да обичаш недобре тиражирани брендове.
ОК, изисканият вкус е хубаво нещо и точно аз даже се кефя на тая ти страст към снобизъм, но все пак е някак глупаво да говориш против народната кайма.

Sword-tongued



Тема Re: Без паника :)нови [re: harish_chandra]  
Автор *abi*Модератор (eLgreco)
Публикувано22.10.11 05:50



Какво какво?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.