Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:43 26.09.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Защо някои евангелисти станаха геиове?  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано25.10.05 16:44



Исках да задам този въпрос за обща дискусия. Има ли нещо общо с това, че жените предимно представляват мнозинство в църквите следователно има нещо женствено свързано със ходенето на църква. И от там мъжете по църквите се оказват по изнежени. И като е тръгнало така колко далеч е момента преди да се появят и у нас геи евангеслки църкви?



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: muntzer2]  
Автор cuddly ()
Публикувано25.10.05 16:49



аз пък съм назад с материала.
Кои евангелисти наши са станали гейове?

днес (по)каза ли "Обичам те"?

Тема Re: Защо "папо-попистите" са лицемери ?нови [re: cuddly]  
Автор vencci (ХОР+ЕПИСКОП)
Публикувано25.10.05 17:01



Гейовете поне имат смелостта да си го признаят, за разлика от болшинството попове, които са гейове, но не си го признават. И само това да е ?

Лично мнение.

Редактирано от vencci на 25.10.05 17:05.



Тема Re: Защо "папо-попистите" са лицемери ?нови [re: vencci]  
Автор cvete13 (усмихната)
Публикувано25.10.05 17:21



"Личното ти мнение" в следствие на личното ти познанство с попове-гейове ли се е оформило, при това такива дето не си и признават ..... или просто си намираш на приказка?



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: muntzer2]  
Автор cuddly ()
Публикувано25.10.05 17:34



всъщност преобладаващата женска маса в протестантските църкви е интересен феномен. И май се отразява на поучението там, че и на формата на службите (акцент върху емоции и т.н.). Което пък още по-малко привлича повече мъже..
и става затворен кръг.

днес (по)каза ли "Обичам те"?

Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: muntzer2]  
Автор famulusМодератор (щастливец)
Публикувано25.10.05 17:35



Станали са гейове защото им било писано да им патят д....тата.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: muntzer2]  
Автор Legion (добри намерения)
Публикувано25.10.05 17:38



Струва ми се, че ако изобщо има някаква зависимост между женското мнозинство -> нещо женствено свързано със ходенето на църква -> изнежеността на мъжете по църквите, тя е по-скоро във вътрешната и външна политика на църквите и започва не с женското мнозинство, а с женственото в ходенето на църква.

Християнският живот се представя като блажено отпускане и покой, а не като напрегнато бдение и несекващ подвиг.
Църквите посрещат хората с рекламиране на уют, на грижи, на решаване на проблемите, на сигурност, че и на добра компания, а не с призив към помнене на смъртта, аскетизъм, борба с пороците, бдителност и покаяние.
Поклонението е съсредоточено върху АЗ-а, а не върху Бога.
Едноличните тълкувания на Писанието са по-близки до женската представа за уникална идентичност, отколкото до мъжката нагласа за принадлежност към нещо съборно и стоящо по-горе от индивида.

Какво чудно има тогава, че подобна вътрешна и външна църковна политика привлича (и задържа) много повече жени, отколкото мъже, както и че част от привлечените (и задържани) мъже са с отчасти женствена нагласа и мотивация?



Тема Re: Защо "папо-попистите" са лицемери ?нови [re: cvete13]  
Автор famulusМодератор (щастливец)
Публикувано25.10.05 17:39



Те лесно намират общ език гейовете. Че венцци бил протестант, а другия православен - какво от туй, нали нямат задни мисли.



Тема Re: Защо "папо-попистите" са лицемери ?нови [re: famulus]  
Автор cvete13 (усмихната)
Публикувано25.10.05 17:41







Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: Legion]  
Автор famulusМодератор (щастливец)
Публикувано25.10.05 18:06



Да. Направи ми голямо впечатление изказването на една православна другаде, че е намерила църква (храм + хора) която й доставя утеха.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: Legion]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано25.10.05 18:12



Ти като че го преписа от социологично проучване. И аз смятам като тебе но дар слово ми липства да го напиша тъй красноречиво.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: cuddly]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано25.10.05 18:23



Имам един приател, който от време на време водеше младежкото хваление в ББЦ. Изнежен човек, много свестен и с добра душа, но казва че това си отклонение има от детство/сексуално влечение по същия пол/, въпреки че съм свидетел как е бил влюбен и в една сестра. Той след като премина в другата 'партия' и напусна църквата сам има вътрешна вяра в Бог но няма как да я изрази понеже ще бъде острициран от евангелските му събратя. Напусна съвсем 'групичката' вярващи за да си спести осъждението. Аз намерих за добре да не го анатемоствам ами да разговарям човешки с него. И за това през годините сме запазили приателството си но все си цепим главите като доиде дума за сексуална ориентираност, семейство и прочие.

Та този брат ми е казвал, че по гей дискотеките срещал доста хора дето познавал от евангеслките църкви/края на 90те беше шик да се събират младежи от различни деноминации/ и че някои били доста разюздени и се онаковали често ама си ходили и на църква, а той не смее.

Аз лични наблюдения нямам. Но предположих като в този човек има борба със сексуалноста и стремежа да се съхрани вярата няма ли един ден по пример на запада да се създаде и едно гей християнско движение в България. И тогава да вземат евангелските фундаменталисти да си отворят очите за този проблем.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: muntzer2]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано25.10.05 18:25



Разбирам какво имаш предвид, но не си се изразил/а правилно според мен. Мнението ти повтаря стереотипи като:

1) нежните мъже са гейове
2) гейовете са нежни мъже
3) организациите и институциите в духовната сфера привличат нежни, импотентни мъже => гейове

Уви, и трите стереотипа са грешни. Затова въпроса ти го разбирам повече като "защо съществуват тези стереотипи и кому са нужни?".

--



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: muntzer2]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано25.10.05 18:35



> и че някои били доста разюздени и се онаковали често ама си ходили и на
> църква

Хм, хм, хм... Ето аз не ходя на църква и съм моногамен.

--



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: J.T.]  
Автор famulusМодератор (щастливец)
Публикувано25.10.05 18:40



Да бе, защо "нежните" да са импотентни и гей. Едни от най-мъжествените типове които познавам като облик и държание са гейове. Макар че пък и най-женствения, когото пзнавам, и той е гей



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: Legion]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано25.10.05 18:46



И аз мисля нещо подобно... Може би жените по-лесно приемат някои неща на вяра, докато за мъжете е типично да са по-скептични. Затова, ако една църква се опитва да стигне до теб по-скоро по емоционален, отколкото по рационален начин, тогава ще привлече повече жени и мъже, които мислят като жени. Защото разделението между мъже и жени не е рязко, има "женствени" мъже и "мъжествени" жени, но това не е задължително свързано със сексуалната ориентация. Със сигурност мога да кажа, че сред хомосексуалните мъже има както нежни, така и груби мъже. Първоначалният въпрос е свързан и със стереотипа, че "женствен" е по-лошо от "мъжествен". Например, сигурен съм, че повечето българи биха предпочели по-скоро да бъдат мъжествена жена, отколкото женствен мъж.

--



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: J.T.]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано25.10.05 18:50



Изказването ми е наистина пресилено, понеже цели д апривлече внимание. Мисля мойте изводи са следните. Някой хора от евангеслите църви приеха хомосексуален life-style. Такива хора смятат, че са така родени, тоест са били такива преди да приемат Христа. Следователно според мен има нещо което привлича такива хора в църквата. В Правец след 1992ра имаше един ромски брат дето доста налиташе да раздава 'святи целувки' на младежкия лидер. Но липства структура да ги запази и да се погрижи за този проблем/ако е болестно състояние/. Не всички изнежени мъже са гай, на последък се въвежда термина 'метро-секшуъл' тоест мъже със естетическите способности на гайове но без привличане към същия пол.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: famulus]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано25.10.05 18:50



Да, така е.

--



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: muntzer2]  
Автор ann ()
Публикувано25.10.05 18:51



Аз досега не бях правила такава връзка.

Винаги съм мислела, че жените по принцип са си мнозинство - във всяка църква ...
Може би съм в грешка.

А колкото до емоционалното и "Аз"-ориентираното богослужение в протестантски църкви - мисля, че то по-скоро влияе върху качеството на християните, не съм сигурна, че има пряка връзка към женствеността и мъжествеността.

Иначе - нищо чудно, ако протестантите бъдат първите позволили "хомо" църкви тук. Нали сме все напредничави ;). Макар че пък нашенските протестанти са по принцип по-консервативни ... либералното богословие например - доколкото ми е известно няма почва у нас.

В Америка има ли много такива "църкви"?



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: muntzer2]  
Автор Legion (добри намерения)
Публикувано25.10.05 18:53



Не знам дали е красноречиво, но не е преписано от проучване - просто още от началото на 90-те се чудя защо по църквите жените са повече от мъжете. Засега смятам, че част от отговора се крие в поддаването на църквите на консуматорското и хедонистичното влияние на западната култура.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: Legion]  
Автор ann ()
Публикувано25.10.05 19:01



Туй значи ли, че в православната и католическата - няма женско мнозинство?
Че аз нямам поглед все пак.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: J.T.]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано25.10.05 19:02



В отговор на:

Първоначалният въпрос е свързан и със стереотипа, че "женствен" е по-лошо от "мъжествен".




Истината е че дори преди да се разкрие познатия ми че е гей си му личеше и сме се базикали доста че е такъв, но като се си призна направо ме срази. Аз съм се майтапел зареди стереотипа а не защото имах очакване че женствен/задължит./ значи гей. По скоро очаквах да си намери някоя булка дето да му стъпи на връта и да го командори или да си намери изнежена и чуствителна душа като него. А приятеля ми си го харесвам такъв какъвто е не бих си го представил по мачо или чукундурест.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ann]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано25.10.05 19:09



В отговор на:

В Америка има ли много такива "църкви"?




Със сигурност има независими движения, трябва да проверя имената. Обаче повечето стават мейнстриим. Когато жена ми работеше в ДС близо до Дюпонт Съркъл /гей център за Вашингтон ДС/ шефа и повече от колегите и бяха гайове. Веднъж карах един от тях до вкъщи и той каза че не пропуска в Неделя да е на служба /католическа църква/ а иначе си говореше женствено и избора му на врътовръзка беше очевиден.

Точно защото нашите протестанти са косервативни очаквам че подобно движение ще се случи извън която и да е деноминация.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ann]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано25.10.05 19:11



мисля че след като модата да се ходи на църква през 90те премина дори в католическите и православните църкви верните си останаха жените.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: muntzer2]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано25.10.05 19:11



То може да си гей и без да ходиш на дискотеки и да спиш с всеки срещнат.

Предполагам, че някои хомосексуални мъже намират убежище в църквите. Там никой не им се подиграва, ако са нежни и женствени, приемат ги като хора, чувстват уважение. Това е много важно за едно хомосексуално момче, което иначе може да се чувства изолирано от връстниците си, ако е наистина по-нежно и женствено. Хората могат да са много груби към по-различните от тях, а в църквата всички те обичат.

--



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ann]  
Автор Legion (добри намерения)
Публикувано25.10.05 19:16



За католиците - да каже някой, който има реална представа.
За православните - като почна да ги изреждам на молитва май са приблизително по равно с лек превес на жените. Става въпрос за нашето поколение. Иначе православните бабички са много повече от православните дядовци, но комай по други причини. Средното поколение естествено го няма...



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: J.T.]  
Автор Legion (добри намерения)
Публикувано25.10.05 19:22



Именно - убежище ... приемане ... уважение... ПиАр-ът на църквите е предимно такъв. А хетеросексуалните мъже като цяло са с по-друга нагласа.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: muntzer2]  
Автор Dankata (минаващ)
Публикувано25.10.05 19:24



''Но предположих като в този човек има борба със сексуалноста и стремежа да се съхрани вярата няма ли един ден по пример на запада да се създаде и едно гей християнско движение в България''

Ако се създаде такова движение хич няма да се съхрани вярата, но ще се похули Божието име.

Обръщат ми се вътрешностите при мисълта за ''гей християнско движение''. Това би било само гей движение, защото няма нищо християнско в това да си гей.

''Предадоха се на срамотни страсти'' на мен не ми прилича на болест придобита от рождение...

Luka 10:27


Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: Legion]  
Автор White_Raven (star poznat)
Публикувано25.10.05 19:32



В отговор на:

Струва ми се, че ако изобщо има някаква зависимост между женското мнозинство -> нещо женствено свързано със ходенето на църква -> изнежеността на мъжете по църквите, тя е по-скоро във вътрешната и външна политика на църквите и започва не с женското мнозинство, а с женственото в ходенето на църква.

Християнският живот се представя като блажено отпускане и покой, а не като напрегнато бдение и несекващ подвиг.
Църквите посрещат хората с рекламиране на уют, на грижи, на решаване на проблемите, на сигурност, че и на добра компания, а не с призив към помнене на смъртта, аскетизъм, борба с пороците, бдителност и покаяние.
Поклонението е съсредоточено върху АЗ-а, а не върху Бога.
Едноличните тълкувания на Писанието са по-близки до женската представа за уникална идентичност, отколкото до мъжката нагласа за принадлежност към нещо съборно и стоящо по-горе от индивида.

Какво чудно има тогава, че подобна вътрешна и външна църковна политика привлича (и задържа) много повече жени, отколкото мъже, както и че част от привлечените (и задържани) мъже са с отчасти женствена нагласа и мотивация?




Евала Легионе. Абсолютно подкрепям твоето изказване.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: muntzer2]  
Автор Dankata (минаващ)
Публикувано25.10.05 19:54



''27 Така и мъжете, като оставиха естественото употребление на женския пол, разжегоха се в страстта си един към друг, струвайки безобразие мъже с мъже, и приемаха в себе си заслуженото въздаяние на своето нечестие.
28 И понеже отказаха да познаят Бога, Бог ги предаде на развратен ум да вършат това, което не е прилично,''

Точно така, гей църкви, но не и християнски гей църкви. Християнин значи Христов последовател, което изключва гейовете.

Luka 10:27


Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: Dankata]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано25.10.05 20:03



Данка мислищ ли че да правиш гай секс е по-голям грях от това да имаш извун-брачен секс? А Исус доиде за грешниците. Аз не съм за гай църкви ами за служения които с любов да могат да могат да помогнат на тези хора. Но мисля всички правим от мухата слон /по амаерикански/ като смятаме гайовете за най мръсните и изпаднали хора.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: Dankata]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано25.10.05 20:13



Би ли обяснил какво разбираш точно под "гей"?

--



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: Dankata]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано25.10.05 20:19



Хм... няма оправия. Ако познаеш Бог, попадаш в църква с жени и ставаш гей. Ако не познаеш Бог, Бог те предава на срамни страсти и ставаш гей.

--



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: muntzer2]  
Автор Dankata (минаващ)
Публикувано25.10.05 20:24



Прав си, наистина имат нужда от помощ, но със създаването на гей църква те биха показали че не това искат. Това което не харесвам у гейовете е, че те постоянно се изтъкват с правата си, сякаш не живеят в греха заради който Бог изпепели Содом и Гомор. Християнско гей движение никак не звучи смирено и покаятелно, нито търси помощ, а по скоро признание че и гейовете могат да бъдат християни. Само че те не могат да бъдат спасени докато са гейове, това не го твърдя аз ами Словото

''9 Или не знаете, че неправедните няма да наследят Божието царство? Недейте се лъга. Нито блудниците, нито идолопоклонниците, нито прелюбодейците, нито малакийците, нито мъжеложниците,
10 нито крадците, нито сребролюбците, нито пияниците, нито хулителите, нито грабителите няма да наследят Божието царство.''

Все пак всички грешим от време на време, дори когато се разгневим на брата си. Но не се хвалим с това и не си създаваме движения като християн-пияници или християнско прелюбодейско движение

Luka 10:27


Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: J.T.]  
Автор Dankata (минаващ)
Публикувано25.10.05 20:27



Според мен това което преди малко цитирах достатъчно добре описва какво е гей

''27 Така и мъжете, като оставиха естественото употребление на женския пол, разжегоха се в страстта си един към друг, струвайки безобразие мъже с мъже, и приемаха в себе си заслуженото въздаяние на своето нечестие.''

За мен това е гей.

Luka 10:27


Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: Dankata]  
Автор last roman (PRIMIPILUS)
Публикувано25.10.05 20:30



Абре, що се подиграваш на гейовете - те са си ощетени по природа... А това че един гей не може да е Християнин е е.... безсмислието!
Човекът се е родил такъв - това е генетичен дефект и страда заради това цял живот, а ти пък го плашиш и с мъки в отвъдното.... Аре без фанатизми...
Колкото до това за пияниците или прелюбодейците - всеки прави глупости в живота си, ама ако заради някое напиване или друга свалка отивахме в ада, последният щеше вече да обяви "нулев прием"...
Nemo sine vitio! /Seneca/.

Primum non nocere!



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: Dankata]  
Автор vencci (ХОР+ЕПИСКОП)
Публикувано25.10.05 20:43



Християнството е най голямата ГЕЙ организация от момента , в който започва да твърди, че Христос няма жена и дете от нея.
Гръцките гейове от Ель-Ада измислят врели-некипели, както за Христта, така и за собственото си циганско величие. И това се повтаря и до днес като развалена плоча.......................



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: Dankata]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано25.10.05 20:43



Добре, ето два примера, за които сериозно ме интересува дали са гей?

1. Монахът Иван никога не са го привличали сексуално жени. Всеки път, когато го привлече сексуално мъж (без да прави нищо с него) се изповядва и покайва. Гей ли е Иван?

2. Николай и Петър живеят заедно като двойка от5 години. Двамата са около 35 годишни. Интимни са един към друг, но не правят секс с други хора. Двамата имат обикновени професии и по нищо не се отличават от средностатистическия мъж. Държат се естествено без претенциозни маниери и интонации. И двамата смятат, че да се обличат като "гей" или да си купуват нещо, защото се предлага за "гей" потребители, е маркетингова стратегия, на която би било повърхностно да се поддадат. Гей ли са Николай и Петър?

--



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: last roman]  
Автор Dankata (минаващ)
Публикувано25.10.05 20:50



Заради такива като тебе гейовете си мислят че не е нищо страшно да си гей. Покажи ми поне един случай когато мъжеложците са толерирани от Господ в цялата Библия. Не само не са толерирани, но и са сурово наказвани.

Не може да гледаш човека че живее в грях и ти да го насърчаваш че това не е толкова страшно. И какъв ти генетичен дефект, пак изкарвате Господа че едни ги прави грешни а други светии. Всеки сам избира да се бори срещу греха или да се остави да го владее. Ако има нужда от помощ, нека търси смирено потърси такава, а не да си създава движения и църкви.

Ако искаш ме наричай фанатик, но ти ставаш Божи противник с тези си твърдения. По добре безумен за Бога отколкто разумен против Бога

Luka 10:27


Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: J.T.]  
Автор Dankata (минаващ)
Публикувано25.10.05 21:00



Според мен отговора е не. Не са гей.

Luka 10:27


Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: vencci]  
Автор Dankata (минаващ)
Публикувано25.10.05 21:04



Виж ей това изказване си е богохулство....

Luka 10:27


Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: Dankata]  
Автор last roman (PRIMIPILUS)
Публикувано25.10.05 21:10



Абе ти май и от биология въобще не вдяваш!!!!
Повтарям - човек не носи вина за генетичните отклонения!!!
Това, че генотипът му е сбъркан може да се дължи както и на родителите, така и на стрес условията, на които е бил изложен през ембрионалното си развитие...
И да ти кажа една голяма и ужасна тайна - поначало всички ембриони са от женски пол! На определен етап започват да действат гени от Y - хромозомата, които отговарят както за формирането на мъжките полови белези, така и за поведението! Ако нещо се обърка при експресията /отключването/ им, човек може да се роди от хермафродит до ...гей!
Така че не цитирай като папагал, а мисли /с главата си/!
Иначе това за гей - църквите е възможно в по-'либералните' общества, където вече май на никой не му пука за религия....

Primum non nocere!



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: last roman]  
Автор Dankata (минаващ)
Публикувано25.10.05 21:21



Прехвърляйте вината на когото искате. За мен Божията позиция е доста ясна по темата. Дори и генетично да им е заложено, ако те потърсят помощта Му, Бог е силен да ги освободи от това им състояние. Но затова е казано че ''отказаха да познаят Бога''. Създаването на такова движение е отказ да се познае Бог и да се признае грехът и да се потърси помощ.

Ако признаем хомосексуализма за болест, то ето какво би казал Исус за нея

''4 А Исус, като чу това, рече: Тази болест не е смъртоносна, но е за Божията слава, за да се прослави Божият Син чрез нея.''

Пак повтарям, който е болен отива на лекар, а не си прави движение.

Luka 10:27


Тема За цитатанови [re: Dankata]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано25.10.05 21:24



Този цитат и преди сме го обсъждали в клуб "Православие". За мен той е много неясен до степен, до която всеки може да си го нагоди на собствените представи.

Първо, малко преди това е казано "Бог ги предаде". Забележи не е казано "Бог ги остави да се предадат", а "Бог ги предаде", т.е. можем да тълкуваме, че хомосексуалната ориентация е по воля на Бог. Т.е. те не се познали Бог и Бог ги е наказал по този начин.

Второ, не е ясен смисълът на думата "безобразие". Какво е "безобразие" според Бог и Библията? Равно ли е на грях? Защо?

Трето, какво по-точно са правили тези мъже с мъже? Не е ясно. Зависи от собствената ти фантазия, когато го четеш.

--



Тема Re: За цитатанови [re: J.T.]  
Автор Dankata (минаващ)
Публикувано25.10.05 21:31



Доста е ясно какво са правили:

''.....като оставиха естественото употребление на женския пол....''

Какво мислиш ?

Luka 10:27


Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: Dankata]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано25.10.05 21:31



Това е една много интересна позиция. Благодаря ти за отговора.

--



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: last roman]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано25.10.05 21:33



В отговор на:

Повтарям - човек не носи вина за генетичните отклонения!!!



Детерминизъм, предопределение, калвинизъм и прочие...
Аз съм Биолог, занимавам се с генетика/геномика/ ежедневно. Няма доказателства да има гай ген или гей генетично отклонение или гей мозъчна абнормалност. По принцип и поведението на хората няма генетически еквивалент във гено или фено-типа. Това е постояния спор: nature vs. nurture. И със завършването на човешкия геном мисля стана пределно ясно че генома съдуржа изненадващо по малко гени от колкото се предполагаше. Така че детерминизма си е извинение. А доста често биологичния детерминизъм се използва от хората за да си измият ръцете и политиците да защитят кирливата си политика.



Тема Re: За цитатанови [re: Dankata]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано25.10.05 21:35



Ами аз предполагам, че са правили ана*ен секс. Иначе човек може и да се помайтапи и да каже, че естественото употребление на женския пол е да готви, да пере и да гледа децата.

--



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: Dankata]  
Автор last roman (PRIMIPILUS)
Публикувано25.10.05 21:35



Да, бе, ще те излекуват от хомосексуализъм на Еньов ден...
Геят не се е отказвал от Бога, а просто такъв се е родил, бил е кръстен преди да се разкрие дефектът му, и може да е бил възпитан да вярва в Бога /ако е случил на подходящи родители/. Така че не всичко е бяло или черно...
Идеята на хомчовците, е че независимо от това какъв си, имаш право на свободно вероизповедание! Ако хората си вярват, няма що да ги гониш и тормозиш...

Primum non nocere!



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: muntzer2]  
Автор calamitous. (незнайко)
Публикувано25.10.05 21:35



Струва ми се, че жените са болшинство в църквите, защото са по-емоционално настроени. Църквата точно това предлага и проповедите са по-близки до женската нагласа и търсения.
Мъжете са по-философски настроени и търсят точни обяснения на всичко.
Обърнете внимание как протича духовен разговор м/у група мъже и такъв м/у група жени в църква. Какво вълнува едните и другите.

Не знам защо християни стават гейове... Може би са търсили да запълнят вътрешна празнота в църква и не са успели. Най-добре могат да кажат самите те.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: calamitous.]  
Автор last roman (PRIMIPILUS)
Публикувано25.10.05 21:39



Гей не се става, а се ражда - ако нямаш генетична заложба, която да се изяви в определен момент, колкото и да се стараеш, няма да ти става при вида на някой мустакат чичка...
Е, в казармите и затворите опитите продължават...

Primum non nocere!



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: muntzer2]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано25.10.05 21:47



Добре, а не може ли да е по-сложно от един ген, т.е. да е някаква комбнация от гени и външно влияние, които те правят гей? По-интересен е въпросът дали сексуалната ориентация може да се променя. Например, доколкото съм чел, всеки човек е генетично програмиран да може да чува звукове, но ако в някакъв интервал (няколко месеца) от развитието на едно бебе, ако то не чуе нито един звук, остава необратимо глухо, въпреки генетичната си възможност да чува. Ако е така с хомосексуалните?

Ясно е, че сексуалните желания могат да се потиснат. Дали трябва да се потискат и до какво може да доведе това, ако човек не живее в манастир в днешното общество е също интересен въпрос. Според мен, да си стар ерген в България в провинцията е доста кошмарно.

--



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: last roman]  
Автор vencci (ХОР+ЕПИСКОП)
Публикувано25.10.05 21:50



Дали пък в женските затвори не се случват същите аномалии ?



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: last roman]  
Автор Dankata (минаващ)
Публикувано25.10.05 21:51



Романе, прочети какво ти е написал един Биолог и не приказвай повече глупости. Заради хуманните си прояви в подкрепа на гейовете рискуваш да станеш Божи противник. Недей така приятелю

Поздрави

Luka 10:27


Тема А лезбиянките?нови [re: muntzer2]  
Автор famulusМодератор (щастливец)
Публикувано25.10.05 21:55



По подобна логика не би трябвало да има лезбийки сред вярвашите.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: Dankata]  
Автор last roman (PRIMIPILUS)
Публикувано25.10.05 21:59



Чак пък глупости... И аз подразбирам нещо от биология...
Колкото до това дали мога да се превърна в Божи противник или не - нали знаеш има си висша инстанция, която да се произнесе по въпроса... Иначе никой човек не може, а и не трябва да ме съди...
Разбирам затруднението ти - да кажеш на някой гей, че го обичаш /обичай ближния си/, кой знае как ще го възприеме...
Всичко това в кръга на шегата!
Поздрави от Империята!

Primum non nocere!



Тема Re: А лезбиянките?нови [re: famulus]  
Автор Dankata (минаващ)
Публикувано25.10.05 22:00



''26 Затова Бог ги предаде на срамотни страсти, като и жените им измениха естественото употребление на тялото в противоестествено.''

Luka 10:27


Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: last roman]  
Автор Dankata (минаващ)
Публикувано25.10.05 22:02



Прав си и не искам, нито права опити да те осъждам за нещо. Но съм длъжен да ти обърна внимание и да те предупреда, за твое добро.

Forza Lazio

Luka 10:27


Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: last roman]  
Автор ng (утеснение)
Публикувано25.10.05 22:03



Не мога да се съглася с генетичните дефекти при гейовете, но не само това е въпросът. Всички сексуални грехове се наказват, а аз винаги съм си мислела, че затова Бог ни е направил накрая на живота си да мирясаме и да имаме време да се покаем пред смъртта. Ако дарвинизмът беше истината, то би трябвало най-дълголетното същество да дава потомство, за да може да предава дълголетието си и пр., т.е. естественият подбор би довел до това. Често съм мислела по тия въпроси.
В стария завет предписанието е едно (към ближния гей), в новия - важат общите закономерности за човеколюбие и неосъждане, освен това интересно е защо убитите по старозаветните закони гейове нямат този равен старт в деня на Страшния Съд и пр. Явно всичко се свежда до Божията саможертва и пр.



Тема Re: А лезбиянките?нови [re: famulus]  
Автор cuddly ()
Публикувано25.10.05 22:04



по подобна логика не би трябвало да има грешници всред вярващите...

днес (по)каза ли "Обичам те"?

Тема Re: А лезбиянките?нови [re: cuddly]  
Автор Dankata (минаващ)
Публикувано25.10.05 22:07



Пак не правите разлика между грешник който се покайва искрено и смирено пред Бога за грешките си, и грешник който се бие в гърдите че не прави грях, и си прави движение опозоряващо Божието име и противно на Божите заповеди.

Ех че сте упорити, и не друго ами против Бога упорствате !

Luka 10:27


Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: last roman]  
Автор White_Raven (star poznat)
Публикувано25.10.05 22:12



Аз съм склонна да се съглася с теб,, че има хомосексуализъм по рождение, както има и придобит. Според мен първия не се лекува, независимо колко много искаш от Бога. Може да има изкл\чения, но само едното "желание" не е достатъчно, щото по тази логика Бог автоматично щеше да изцерява християни от всякакви аномалии и болести, защото го искат "силно". Или "вярват".

За придобития, мога да се съглася, че човек, може да се промени, но това, което е сторил на тялото си, ще стои като някаква памет. Тоест той наркомана и алкохолика ще трябва ежедневно да се противостои на страстите си. В един момент ще загубят силата си, но човек трябва да е бдителен.

бе с една дума- веднъж гей, завинаги гей.

Изходът е ако си християнин и си гей, не практикувай сношение, независимо в "брак" или без брак.



Тема Re: А лезбиянките?нови [re: cuddly]  
Автор ng (утеснение)
Публикувано25.10.05 22:12



вярващите не бива да водим греховен живот.



Тема Къде сме били преди да се родим?нови [re: last roman]  
Автор promtrei (минаващ)
Публикувано25.10.05 22:12



last roman,ако бях невярващ щях да ти ръкопляскам,защото мислех като тебе.
Сега Бог ти ръкопляска с една ръка.

Преди да ти дам отговори от Библията как Бог ни зачева в утробите на майките ни и ни "образува" ми отговори на въпроса:Къде сме били преди да се родим?

Бог прави "съдове" за почтенна и непочтенна употреба.Кой ще пита Бога:Защо така си ме направил?

Не ставаите смешни с темата за гейовете.Всички сме "гейове".И по християнски се чукаме с всеки.


21 Чули сте, че е било казано на старовременните: "Не убивай; и който убие излага се на съд".
22 А пък Аз ви казвам, че всеки, който се гневи на брата си [без причина], излага се на съд; и който рече на брата си Рака *, излага се на Синедриона; а който му рече: Бунтовни безумецо, излага се на огнения пъкъл.
23 И тъй, като принасяш дара си на олтара, ако там си спомниш, че брат ти има нещо против тебе,
24 остави дара си там пред олтара, и иди, първо се помири с брата си, тогава дойди и принеси дара си.
25 Спогаждай се с противника си по-скоро, догдето си на пътя с него към съдилището, да не би противникът ти да те предаде на съдията, а съдията те предаде на служителя, и да бъдеш хвърлен в тъмница.
26 Истина ти казвам: Никак няма да излезеш оттам докле не изплатиш и последния кодрант.
27 Чули сте, че е било казано: "Не прелюбодействувай".
28 Но Аз ви казвам, че всеки, който гледа жена, за да я пожелае, вече е прелюбодействувал с нея в сърцето си.


"Убийци" и "прелюбодейци" сме,но това май няма да го коментирате,нали?



Тема Re: А лезбиянките?нови [re: Dankata]  
Автор last roman (PRIMIPILUS)
Публикувано25.10.05 22:13



Едва ли някоя църква ще ги признае, папата и той се оказа традиионалист...
Кой знае, може би им е гадно, че цял живот са гледали на тях като на изроди, та цялата работа е опит да се оневинят самите те пред обществото, а и пред себе си...

Primum non nocere!



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: J.T.]  
Автор White_Raven (star poznat)
Публикувано25.10.05 22:15



Джейти, Николай и Петър са гей приятелю.

Иванка си поръчва жиголо по телефона. Йорданка си хваща гадже на морето и се вл\бва дълбоко и искрено. Изневеряват ли на мъжете си Иванка и Йорданка? Едната го прави за секс, другата от л\бов.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: muntzer2]  
Автор White_Raven (star poznat)
Публикувано25.10.05 22:17



М\нци, проповедите са като за гей, френде. Затова има повече женоря, а на мъжете не им се слушат глупости как пропведника "вижда ангели, които носят хладилници на крилете си за даващите десятъци". (Била съм свидетел на всичко, което говоря)



Тема Re: А лезбиянките?нови [re: Dankata]  
Автор cuddly ()
Публикувано25.10.05 22:17



айде бе!
Правя разлика.

днес (по)каза ли "Обичам те"?

Тема Забравих първия въпрос.....нови [re: J.T.]  
Автор White_Raven (star poznat)
Публикувано25.10.05 22:19



И монахът Иван в чист гей, обаче той се стреми към освещение, докато гейовете в другата двойка поставят страстта си в благоприлична обществена рамка.
Не зная кой ще бъде оправдан пред Бога, обаче.



Тема Re: А лезбиянките?нови [re: ng]  
Автор cuddly ()
Публикувано25.10.05 22:20



ама аз не казвам, че трябва да водим греховен живот.

днес (по)каза ли "Обичам те"?

Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: White_Raven]  
Автор ng (утеснение)
Публикувано25.10.05 22:23



И при нас са жени само. Днес посетих голяма и дълга вечерна служба (срещу Св.Димитър), пяхме, петохлебие и пр. екстри. Беше много хубаво, но мъж имаше само един, който влезе по някое време и излезе пак по някое време. Изглеждаше дълбоко вярващ. С две думи, бяхме пак само жени без изключение, ако попът да не проповядваше за хладилници, а други неща.
Църквата беше Св.Андрей първозвани, в която никога не съм влизала преди. Където отида, само обични в Христа сестри сме. Не зная къде са братята, а интересно, че тук пишат повече мъже.

Проповедта беше доста несериозна, ако и от цяло сърце. Помня апела на Прокимен отците да учителстват, но като не става всеки за тази работа...



Тема Re: А лезбиянките?нови [re: cuddly]  
Автор ng (утеснение)
Публикувано25.10.05 22:25



Казвам го по посока дискусията, не че ти така си казала.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: White_Raven]  
Автор promtrei (минаващ)
Публикувано25.10.05 22:25



White_Raven,по твоята логика курвата си остава курва,така ли?

Пак повтарям.Не ставайте смешни.Спрете тоя цирк!

На стар краставичaр краставици не се продават.Минал съм през всичко и победих,чрез кръвта на Агнето.Слава да е на името му!Всичо се побеждава чрез смирение.Дру лек от Tатко Исус христос - няма.И няма да има!


Матей 5

1 А Исус като видя множествата, възкачи се на хълма; и когато седна, учениците Му дойдоха при Него.
2 И като отвори устата Си поучаваше ги, казвайки:
3 Блажени нищите по дух, защото е тяхно небесното царство.
4 Блажени скърбящите, защото те ще се утешат.
5 Блажени кротките, защото те ще наследят земята.
6 Блажени които гладуват и жадуват за правдата, защото те ще се наситят.
7 Блажени милостивите, защото на тях ще се показва милост.
8 Блажени чистите по сърце, защото те ще видят Бога.
9 Блажени миротворците, защото те ще се нарекат Божии чада.
10 Блажени гонените заради правдата, защото е тяхно небесното царство.

Вие искахте да се променя.Ето промених се.А вие?



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: J.T.]  
Автор promtrei (минаващ)
Публикувано25.10.05 22:30



Dankata едва ли разбира:Kакво е гей?

Но аз съм ги чукал.А ти защо питаш?



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: White_Raven]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано25.10.05 22:30



ОК. Това, което аз си мисля е, че различните хора влагат различен смисъл в думите и оттам идва объркването.

Каква е аналогията между Иванка и Йорданка от една страна и Николай и Петер от друга? Иванка и Йорданка изневеряват на съпрузите си, а Николай и Петър не изневеряват.

--



Тема Re: Забравих първия въпрос.....нови [re: White_Raven]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано25.10.05 22:32



ОК, това отговаря и въпроса ми към по-горния ти постинг.

--



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове? *DELETED*нови [re: promtrei]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано25.10.05 22:35



Мнението е изтрито от jaytee

Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: J.T.]  
Автор promtrei (минаващ)
Публикувано25.10.05 22:38



Аз и Dankata - едно сме!Свързва ни кръвта на Tатко ни Исус Христос.

А,ти чети внимателно.Правил съм го преди да повярвам.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: promtrei]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано25.10.05 22:41



ОК, извинявам се!

--



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: promtrei]  
Автор last roman (PRIMIPILUS)
Публикувано25.10.05 22:41



Eй, голям веселяк си ти...

Primum non nocere!



Тема Re: Забравих първия въпрос.....нови [re: White_Raven]  
Автор Dankata (минаващ)
Публикувано25.10.05 22:46



Монахът Иван е изкушаван от сатана, като последния явно е наясно със слабостите му. Но от любов към Бог и поради познаването на греха и подчинението му към Господ, Иван не съгрешава а се бори с изкушението.

Той не е гей. Имаме си и всеоръжие с което да се борим против сатана и неговите хитрости. Прочетете Ефесяни 6, там е казано ясно

Ето само част от ''отбранителната екипировка''

''16 А освен всичко това, вземете вярата за щит, с който ще можете да угасите всичките огнени стрели на нечестивия;
17 вземете тоже за шлем спасението и меча на Духа, който е Божието слово;''

Явно монахът Иван се предпазва с щита на вярата и има меча, Божието Слово, което твърди че хомосексуализма е грях, и то сериозен грях.

Luka 10:27


Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: last roman]  
Автор promtrei (минаващ)
Публикувано25.10.05 22:58



last roman,най-хубавите работи стават на майтап.

Ти "майтапиш" ли се понякога?Щото,бате ти Санчо вече все по често взе да се "майтапи".Удъртях го вече.То умрял кон не рита.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: J.T.]  
Автор Acлaн (оптимист)
Публикувано25.10.05 23:00



И 1. и 2. не са гей.
Те са просто ПЕДЕРАСТИ!

Животът е хубав - изживей го докрая!


Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: White_Raven]  
Автор Acлaн (оптимист)
Публикувано25.10.05 23:10



Рейвънке, какво значи "по рождение"???
Като се роди едно дете, казват, че е момче или момиче. Не казват - педераст е, лесбийка е, травеститче е...
Това, че педерастията била заболяване е една от най-големите лъжи на богоборците.
Бог ясно казва каква ще е вечната съдба на педерастите - да си чела някъде в Библията, че - примерно - незрящите, или онкоболните, или диабетиците, ще бъдат хвърлени в огненото езеро?
Грехът си е грях и хората, които предпочитат да завоалират действия, заклеймени от Бога като грях, представяйки ги за независещи от съответния човек, се противят на ясната Божия воля, а оттук - самите те съгрешават.

Животът е хубав - изживей го докрая!


Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: Acлaн]  
Автор promtrei (минаващ)
Публикувано25.10.05 23:10



Е,тогава всичи християни сме "духовни педерасти".



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: Acлaн]  
Автор last roman (PRIMIPILUS)
Публикувано25.10.05 23:12



Много си се заблудил - прочети малко медицинска литература по въпроса или виж някой мой постинг по-горе...

Primum non nocere!



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: last roman]  
Автор Acлaн (оптимист)
Публикувано25.10.05 23:14



Батка, само на докторско чадо недей да даваш медицински акъли.
Това, че разни доктори-педерасти твърдят, че човек се ражда хомосексуалист, не прави твърдението вярно.

Животът е хубав - изживей го докрая!


Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: last roman]  
Автор promtrei (минаващ)
Публикувано25.10.05 23:19



last roman,ти съобразяваш ли се кой питаш?Малко респект нямаш ли?

А съобщенията ти не подлежат на коментар.

Редактирано от promtrei на 25.10.05 23:22.



Тема Re: Забравих първия въпрос.....нови [re: Dankata]  
Автор Dankata (минаващ)
Публикувано25.10.05 23:24



Oops ! Нещо не съм прочел добре за Николай и Петър ! Ако са интимни помежду си, ясно е че и двамата са гей...

Luka 10:27


Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: muntzer2]  
Автор ЛюбимeЦ 12+1 (Masse Merkava)
Публикувано26.10.05 10:21



Говорил съм с 2-3 такива,но единственния "гей" който имаше "чиста" вяра ..бе лесбийка.
Знам колко трудно и бе,защото имаше голяма вътрешна борба.
Не съм говорил с нея отдавна,и не знам сега дали "практикува".
Макар и член на извесна харизматична църква тя бе "широко" скроена.
Защо бе такава ли?-ами нямам еднозначен отговор.
Знам само че като характер бе добра.
Когато сме говорили по темата..тя повече говореше за миналото.
Искренно се надявам да е станала "мале"филка:))
Но дали е станала такава..не знам.
Върху и бяха полагали ръце,бяха гонили "духа" на лесбийството?!!,и какво ли още не..
Но без резултат бяха всички тези "гонения",защото тя си бе останала същата.

"И разумните ще сияят като светилата на твърдта.. вовеки, за всякога".

Редактирано от ЛюбимeЦ 12+1 на 26.10.05 12:02.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: White_Raven]  
Автор ann ()
Публикувано26.10.05 12:14



"бе с една дума- веднъж гей, завинаги гей. "

Не е така ... има хора, които са се променили - аз съм чела такива свидетелства.
Това че могат да имат вътрешна борба и че трябва да постоянстват във вярата - не означава, че не са победили. Точно както и бившите наркомани и алкхолици.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: J.T.]  
Автор ann ()
Публикувано26.10.05 12:21



Моногамен си, в смисъл, че цял живот си с един ли? Понеже принципно това е идеята на моногамността.



Тема Re: За цитатанови [re: J.T.]  
Автор ann ()
Публикувано26.10.05 12:32



По прицнип всички неща, които са дефинирани като грехове и като зло, в Стария завет, си остават такива и в Новия.
Няма промяна в понятията и същността за грях и добро и зло.
Има промяна само в начинът, по който се справяме с греха.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ann]  
Автор White_Raven (star poznat)
Публикувано26.10.05 15:06



В тази работа, ако считаш, че си победил, тогава си загубил. Затова се изразих по този начин.

Имам наблюдения и опит- А! У! Ново създание съм, вече грехът няма сила над мен и след 2-3 години ги виждаш да се "въргалят с прасетата".



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: White_Raven]  
Автор ann ()
Публикувано26.10.05 15:18



Разбира се, победата - като крайно състояние - се проличава на есен, така да се каже ... - в деня на съда.
Затова съм съгласна.
Или както се казва "Който устои до край, той ще бъде спасен"



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ann]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано26.10.05 15:22



Е, за мен моногамността е през продължителен период от време (години) да си с само с един партньор. А ако си имал период, в който си сменил няколко партньора в кратък период, това не те прави непременно полигамен... Ако се влюбиш в някой и имаш връзка, след това той/тя те изостави и ти си намериш друг партньор, това не те прави непременно полигамен... Поне не толкова, колкото един човек, който живее едновременно с няколко партньора, независимо дали те знаят един за друг или не.

--



Тема Re: А лезбиянките?нови [re: Dankata]  
Автор famulusМодератор (щастливец)
Публикувано26.10.05 16:41



Данчо то това е казано май повече за жените, които с мъже правят разни противоестествени работи



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: last roman]  
Автор calamitous. (незнайко)
Публикувано26.10.05 17:36



Въпросът първо беше, защо жените в църква преобладават.
За гейовете не знам.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: last roman]  
Автор Ask2OO4 (питанка)
Публикувано26.10.05 17:45



Изобщо не го разбираш като те гледам. Отговорът ти е направо неуместен. Аз бих ти написал абсолютно същото.



Тема Re: ощенови [re: muntzer2]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано26.10.05 17:57



Каква толерантност? Бог няма толерантност към греха. Да съгрешаваш в ума си не е по-толеруемо от това да съгрешаваш в плътта, защото пак си е грях.

Изобщо цялата идея на Католиците - свещениците да не могат да се женят е неоснователна (спрямо Библията) и създава условия за подобни издънки каквито се разкриват напоследък.

Представете си, че някои от тези "свещеници" стават такива главно, за да имат достъп до деца или пък за да не се набиват на очи в обществото с факта, че не се женят и не се интересуват от жени. Бррр.. гадост.

вяра~надежда~любов


Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: J.T.]  
Автор ann ()
Публикувано26.10.05 18:18



Ок, признавам, че може би това да си с няколко едновременно те прави по-полигамен

Но според мен истинската моногамност е - да си с някого, докато смъртта ви раздели. (или пък изневярата - понеже все пак, нищо не можеш да направиш, ако някой реши да те напусне, заради друг човек)

Редактирано от ann на 26.10.05 18:19.



Тема Re: ощенови [re: muntzer2]  
Автор famulusМодератор (щастливец)
Публикувано26.10.05 18:45



Аз определено да, защото хомосексуалните противоестествени грехове с нищо не са по-лоши в Божиите очи от хетеросексуалните - дали практикуваш тия работи с жена или с мъж, все си содомит. То затова и английското езиково определение на сsodomy е такова. И ако човекът се кае и се бори, ако в момента се е покаял, кой съм аз, че да го спра?! Или да се гнуся от него, ами аз съм по-лош!

Виж за свещеник - ако има заложби но не ги е реализирал, въздържа се - да, но ако практикува содомия и е свещеник, това вече не бива, както и в нашите канони пише: свещеник ако бедъж изпадне в малакия (ръкоблудство) - прощава му се но два пъти - не, низвергва се.



Тема Re: ощенови [re: famulus]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано26.10.05 18:52



/Свещеник/ "ако има заложби но не ги е реализирал, въздържа се - да" - Не съм съгласна. Какво искаш да кажеш, че ако има такива помисли, но не прави нищо реално по тях, то това не е чак толкова лошо - така ли?

вяра~надежда~любов

Редактирано от мaлkaтa на 26.10.05 18:59.



Тема Re: ощенови [re: famulus]  
Автор ann ()
Публикувано26.10.05 19:00



И аз съм на твоето мнение (и за свещениците). Ако някой се покайва (и има съответните дела на покаяние) - кои сме ние да му отречем място в Христовото тяло.

Иначе не знаех, че под "содомия" се разбират принципно сексуални грехове.



Тема Re: ощенови [re: мaлkaтa]  
Автор ann ()
Публикувано26.10.05 19:02



Що бе, може с Божията помощ да се пребори, дори да е имал такива наклоностти.

Понякога и дяволът може да внушава такива мисли.

Ти никога ли нямаш грешни мисли и не проявяваш грешни наклонности ...?



Тема Re: ощенови [re: ann]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано26.10.05 19:12



Добре как може да се допусне един (в съзнанието си) обратен мъж да е свещеник? Кое ще гарантира, че той ще се оправи или че иска да се оправи. Да се разпопи - и после, ако се оправи.. тогава да опита пак със служението.

вяра~надежда~любов


Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: Ask2OO4]  
Автор last roman (PRIMIPILUS)
Публикувано26.10.05 20:50



Ти, пък щото си разбирач от класа....

Primum non nocere!



Тема Re: ощенови [re: muntzer2]  
Автор White_Raven (star poznat)
Публикувано26.10.05 21:05



Ох М\нци, много сложен въпрос задаваш. Според мен православните най-добре ще ни отговорят по въпроса за Причастието. Аз нямам идея. Ние вземаме причастие в нашата църква без покаяние и с благодарност към Бога за благословенията дето ще ни даде (аз не участвам почти никога, защото за мен не е библейско).

Ако хипотетичният човек е гей и не практикува, може да е свещеник и монах, според мен. Както може да ми е брат в Господа.
По противната логика монашеството и свещеничеството биха били само за светци, а такива както знаем много рядко, се намират. Е, в нашия клуб имаме няколко такива с претенции, ама те не са гей.

Ти защо само "опипваш почвата"? какво мислиш?



Тема Re: ощенови [re: мaлkaтa]  
Автор famulusМодератор (щастливец)
Публикувано26.10.05 21:10



ами да - дали ще има помисли за мъже или за жени... все тая



Тема Re: ощенови [re: White_Raven]  
Автор Dankata (минаващ)
Публикувано26.10.05 21:13



Между другото православните свещеници имат ли право да се женят ?

Luka 10:27


Тема Re: ощенови [re: мaлkaтa]  
Автор famulusМодератор (щастливец)
Публикувано26.10.05 21:16



Не мога да те разбера? Има любов между мъже - виждаш един мъж и не се знае защо се влюбваш в него. Нормално... само дето не се казваш Иванка, а Иван. И какво от това? Даже такъв е по-достоен за свещеник че се е преборил с помиислите си, значи много обича Бога, а другия, женения свещеник или пастор, хем душата в рая, хем плътта - в безкрая. То така много лесно става - все едно да изпуша две кутии цигари и да отида дса проповядвам против пушенето.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ann]  
Автор promtrei (минаващ)
Публикувано26.10.05 21:40



Матей 10

1 И като повика дванадесетте Си ученици, даде им власт над нечистите духове, да ги изгонват, и да изцеляват всякаква болест и всякаква немощ.
2 А ето имената на дванадесетте апостоли: първият, Симон, който се нарича Петър, и Андрей, неговият брат; Яков Заведеев, и Иоан, неговият брат;
3 Филип и Вартоломей; Тома и Матей бирникът; Яков Алфеев и Тадей;
4 Симон Зилот и Юда Искариотски, който Го предаде.
5 Тия дванадесет души Исус изпрати и заповяда им, казвайки: Не пътувайте към езичниците, и в самарянски град не влизайте;
6 но по-добре отивайте при изгубените овце от Израилевия дом.
7 И като отивате, проповядвайте, казвайки: Небесното царство наближи.
8 Болни изцелявайте, мъртви възкресявайте, прокажени очиствайте, бесове изгонвайте; даром сте приели, даром давайте.
9 Не вземайте нито злато, нито сребро, нито медна монета в пояса си,
10 нито торба за път, нито две ризи, нито обуща, нито тояга; защото работникът заслужава своята прехрана.
11 И в кой да било град или село, като влезете, разпитвайте кой в него е достоен, и там оставайте докле си отидете.
12 А когато влизате в дома, поздравявайте го.
13 И ако домът бъде достоен, нека дойде на него вашият мир; но ако не бъде достоен, мирът ви нека се върне към вас.
14 И ако някой не ви приеме, нито послуша думите ви, когато излизате от дома му, или от онзи град, отърсете праха от нозете си.
15 Истина ви казвам, по-леко ще бъде наказанието на содомската и гоморската земя в съдния ден, отколкото на онзи град.
16 Ето, Аз ви изпращам като овце посред вълци; бъдете, прочее, разумни като змиите, и незлобиви като гълъбите.
17 А пазете се от човеците защото ще ви предават на събори, и в синагогите си ще ви бият.
18 Да! и пред управители и царе ще ви извеждат, поради Мене, за да свидетелствувате на тях и на народите.
19 А когато ви предадат, не се безпокойте, как или какво да говорите, защото в същия час ще ви се даде какво да говорите.
20 Защото не сте вие, които говорите, но Духът на Отца ви, Който говори чрез вас.
21 Брат брата ще предаде на смърт, и баща чадо; и чада ще се подигат против родителите си и ще ги умъртвят.
22 Ще бъдете мразени от всички, поради Моето име; а който устои до край, той ще бъде спасен.
23 А когато ви гонят от тоя град, бягайте в другия; защото истина ви казвам: Няма да изходите Израилевите градове докле дойде Човешкият Син.
24 Ученикът не е по-горен от учителя си, нито слугата е по-горен от господаря си.
25 Доста е на ученика да бъде като учителя си, и слугата като господаря си. Ако стопанинът на дома нарекоха Веелзевул, то колко повече домашните му!
26 И тъй, не бойте се от тях; защото няма нищо покрито, което не ще се открие, и тайно, което не ще се узнае.
27 Това, което ви говоря в тъмно, кажете го на видело; и което чуете на ухо, прогласете го от покрива.
28 Не бойте се от ония, които убиват тялото, а душата не могат да убият; но по-скоро бойте се от оногова, който може и душа и тяло да погуби в пъкъла.
29 Не продават ли се две врабчета за един асарий? и пак ни едно от тях няма да падне на земята без волята на Отца ви.
30 А вам и космите на главата са всички преброени.
31 Не бойте се, прочее, вие сте много по-скъпи от врабчетата.
32 И тъй, всеки, който изповяда Мене пред човеците, ще го изповядам и Аз пред Отца Си, Който е на небесата.
33 Но всеки, който се отрече от Мене пред човеците, ще се отрека и Аз от него пред Отца Си, Който е на небесата.
34 Да не мислите, че дойдох да поставя мир на земята; не дойдох да поставя мир, а нож.
35 Защото дойдох да настроя човек против баща му, дъщеря против майка й, и снаха против свекърва й;
36 и неприятели на човека ще бъдат домашните му.
37 Който люби баща или майка повече от Мене, не е достоен за Мене; и който люби син или дъщеря повече от Мене, не е достоен за Мене;
38 и който не вземе кръста си и не върви след Мене, не е достоен за Мене.
39 Който намери живота си, ще го изгуби; и който изгуби живота си, заради Мене, ще го намери.
40 Който приема вас, Мене приема; и който приема Мене, приема Този, Който Ме е пратил.
41 Който приема пророк в името на пророк, награда на пророк ще получи; и който приема праведник в име на праведник, награда на праведник ще получи.
42 И който напои един от тия скромните само с една чаша студена вода, в име на ученик, истина ви казвам, никак няма да изгуби наградата си.


Как сега го виждаш използвания от тебе стих извен контекста?Или както се казва "Който устои до край, той ще бъде спасен" - ann

Това "Или както се казва..." на какво ти прилича?Някой от вашата махала ли го е казал?

Ти ако имаш дете,колко години ще го чакаш да разбереш дали наистина ти е дете?И той ли трябва да "устой да край",за да бъде наречен твой син?Ами,ако не "устой да край" ще го лишиш ли от наследство?
Виждаш ли колко е безпочвено исказването ти?Думи няма да се опише.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ЛюбимeЦ 12+1]  
Автор promtrei (минаващ)
Публикувано26.10.05 21:44



А,за минетчийките нищо не казваш?



Тема Re: ощенови [re: Dankata]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано26.10.05 21:47



Разбира се. Но и аз не знам какво е точно правилото.

--



Тема Re: ощенови [re: мaлkaтa]  
Автор promtrei (минаващ)
Публикувано26.10.05 21:49



Ами то и за православните и католическите монахини се отнася същото.



Тема Re: ощенови [re: famulus]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано26.10.05 22:02



"Има любов между мъже - виждаш един мъж и не се знае защо се влюбваш в него. Нормално... само дето не се казваш Иванка, а Иван. И какво от това? " --

Какво от това? Провери си Библията по този въпрос!
Ей това не го очаквах от теб.

"Даже такъв е по-достоен за свещеник че се е преборил с помиислите си, значи много обича Бога" -- нещо не разбрах, дообясни го това.. как така се е преборил с помислите си? И как така е по-достоен за свещеник?

вяра~надежда~любов


Тема Re: ощенови [re: famulus]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано26.10.05 22:04



Е тук нямаме спор.

вяра~надежда~любов


Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: muntzer2]  
Автор promtrei (минаващ)
Публикувано26.10.05 22:30



muntzer2,като мъж "ходи"по чуждо иска да му се направи "пълна програма".Тя го кара да я "челува в точката" и той го прави,понеже не може да го направи в къщи.Жените ни като "ходят" по чуждо и те искат това дето го няма в къщи.
Какво да ти кажа?Борба!

Гледаш я скромна,а като и подадеш "царевицата" става палавница и безгрижна.После отива на Църква и моли Бога за прошка.За това и жените са повече от мъжете в Църквата.Межете се хвалят,че са женкари,но жените мислят по друг начин.Мъж звучи гордо,а жена...



Тема Re: ощенови [re: мaлkaтa]  
Автор famulusМодератор (щастливец)
Публикувано26.10.05 23:01



Ами - все са нечисти помисли - дали са към чуждата жена или чуждич мъж, все плътския грях си е нечист пред Господа. Как се е преборил - ами обича Бога и затова не се отдава на помислите си за други мъже, докато женения си удовлетоврява страстите, а после говори за въздъжание. Затова геят е по-достоен (ако се е преборил със страстите си).



Тема Re: ощенови [re: famulus]  
Автор promtrei (минаващ)
Публикувано26.10.05 23:20



famulus,задай въпроса:Колко християни гледат порно?

Ще ти отговори само един.Другите ще те излъжат.



Тема Re: ощенови [re: famulus]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано26.10.05 23:58



А всъщност и двамата не са достойни. Никой не оправдава прелюбодееца само защото не е гей. Въпросът е, обаче, че дори само да си мислиш за чужди жени /камоли мъже!! -да мисля, че е по-лошо/ то вършиш грях и не би трябвало да си глава на църква или изобщо "духовен водач".

На къде така? Слепец-слепеца води...

П.П. Естествено че всички имаме разни мисли.. ядосани, непристойни и т/н, обаче аз не мисля, че е нормално човек да допуса да си мисли за чуждата жена! Не знам.. може аз да не ги разбирам нещата. Дори ако започне човек да клони към допускане на възможността за такива мисли трябва моментално да се спре и покае. Не е ли така?

вяра~надежда~любов


Тема Re: ощенови [re: promtrei]  
Автор last roman (PRIMIPILUS)
Публикувано27.10.05 00:17



Един мой приятел казваше - "Който казва, че не гледа порно и не слуша чалга - лъже!"..
А римляните имали поговорка - Homo sum et nihel homini a me alenium puto!
/Човек съм и нищо човешко не ми е чуждо!/....

Primum non nocere!



Тема Re: ощенови [re: J.T.]  
Автор Ask2OO4 (питанка)
Публикувано27.10.05 14:14



Правилото е апостолско - свещеник може да бъде мъж на една жена, т.е. с един брак, който е сключен преди да бъде ръкоположен за такъв. На свещеник не се позволява да се ожени след като е ръкоположен. Защото той се е посветил на служение Богу безбрачен, следователно такъв трябва и да си остане. А не да започне тепърва да мисли за светски неща - как да угажда на жена си.

Свещениците разбира се могат и да не се женят, това е по желание. В Устава на БПЦ е прието, че свещеник се ръкополага само ако е женен. Ако държи да не е женен, може да се замонаши и като такъв да бъде ръкоположен за свещеномонах.

Практиката другаде е различна, обикновено се зачита волята на свещеника дали иска да бъде семеен или не, която той трябва да осъществи преди ръкоположението си.

Също от апостолско време е правилото, че дяконът трябва да заяви дали ще се жени или не. Не съм сигурен дали не може да го направи обаче и след ръкоположението за дякон.


Епископът, както пише, трябва да е мъж на една жена. Следователно не второженец или повече. При избирането му обаче той не може да води вече семеен живот, защото служението му изисква това. Както никой апостол (от женените) повече не е водил семеен живот, а се е посветил на служението си. Това не означава, че се развежда. Затова се изисква и жена му да е ”човек на място”. В по-ново време епископите се избират изсред неженените, а много често изсред монашеството. Като правило епископът приема монашество.



Тема Re: ощенови [re: White_Raven]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано27.10.05 15:28



Аз съм мислил недай си Боже някое мое дете/за сега само едно/ обърне резбата. Ще го изхвърля ли и анатемосам за винаги или ще съм толерантен и обичащ. Понеже от както станах родител гледам на родителските качетва на Бог в нова светлина ми е трудно да измеря къде точно стои тои по въпроса. Първо,че не смятам че хората се рацдат програмирани да са хомосексуалисти като при всеки друг грях в живота ни човек прави избор. А ако мъж няма никакъви сексуални чуства освен към мъже то предлагам пълно лишаване от сексуален живот. Своего рода монах. Не бих желал да имам свещеник гей и понеже мога да избирам сигурно бих сменил църквата, освен ако нямам вътрешно убеждение че мястото ми е там. Бих подържал абсолщтно същите приателски взаимоотношения с мойте братя било то хомосексуалисти или не. Въпроса е че съм сигурен в моята сексуалност, че да не ме е страх да не бъда повлиян. Но съм строго против гей активисти преподаващи хомосексуализъм в училищата. Аз не обикалям квартала рекламиращт се за хетеросексиуален така че нямя нужда някои д ами парадира със сексуалноста си.



Тема Re: ощенови [re: last roman]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано27.10.05 17:42



А в какво се състои тогава разликата м-у един християнин и един атеист?
Само в кръщелното свидетелство и в религиозното ходене на църква 2 пъти в годината ли?

Най-мразя лицемерщина. /даже няма такава дума, но е подходяща/

вяра~надежда~любов


Тема Re: ощенови [re: Ask2OO4]  
Автор Dankata (минаващ)
Публикувано27.10.05 18:36



''Както никой апостол (от женените) повече не е водил семеен живот, а се е посветил на служението си''

Може ли да ми обясниш откъде имаш тази информация за апостолите. Защо Павел съветва женените вече мъже, да не се лишават от съпружески отношения, а пък в същото време Петър например не признава подобен съвет, игнорирайки женственото у съпругата си ?

Поздрави

Luka 10:27


Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: muntzer2]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано27.10.05 19:27



Някъде четох че новия папа Бенедикт номер не знам кой си, обявява хомосексуализма за сатанизъм. Аз съм склонна да се съглася.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: promtrei]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано27.10.05 19:29



Батка, ти си като в оная стара приказка " Хем тая работа в оная, хем душата в рая". Да ме прощават по-свенливите пишещи и четящи.



Тема Re: ощенови [re: Dankata]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано27.10.05 21:22



"Съпружески отношения" не означава непременно секс.

--



Тема Re: ощенови [re: J.T.]  
Автор Dankata (минаващ)
Публикувано27.10.05 21:39



Съветът който Павел дава на съпрузите, е именно да не се въздържат от секс, за да..

''.....да не би сатана да ви изкушава чрез вашата невъзможност да се въздържате.''

Така че сексът между съпрузи не само че не е нещо лошо, но е и препоръчително. И когато се пренебрегне такъв съвет от Бога, и дори се наложат забрани, ставаме свидетели на блудства с деца и свещеници-гейове.

Никъде няма и намек дори, че Петър се е въздържал. Все пак, ако имаме такива примери, аз чакам някой да ми ги посочи.

Иначе който може като Павел, мога само да му се възхитя. Но мисля си почти на никой не се отдава това в днешно време.. Затова не е правилно да се забранява бракът, а когато някой се усети че не е за него монашеството, най-добре да се ожени. Ама как да се ожени, като е вече епископ да речем... забранено му е ! От кой ? От Бога не, от хората. Жалко наистина ! И се отваря доста работа за сатаната, като се започват с изкушенията, тайни връзки, двойнствен живот, извращения и т.н....

Luka 10:27


Тема Re: ощенови [re: muntzer2]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано27.10.05 21:46



Ти си някъде на Запад, предполагам? Мисля, че това, което те дразни, е демострирането на развратност. Трябва да ти кажа, че много хомосексуални мъже, които живеят с мъже, също се дразнят от подобни реклами. Зад това демонстриране на развратност и сексуалност (не непременно хомосексуалност) се крие чувство на самота и неувереност на тези хора в самите себе си, на английски insecurity. Тази неувереност и развратност не знам дали са вродени, но със сигурност се увеличават, ако човек има тежко детство.

Затова, според мен, ако си внимателен към детето си, ако му показваш обичта си като баща, то ще израстне като един пълноценен човек, който ще може да се справя по-лесно с чувството на неувереност, няма да страда от депресия и едва ли ще стане наркоман или развратен. Най-доброто, което можеш да направиш за сина си е да не употребяваш физическо и психическо насилие над него. Бъди строг, но не си изкарвай яда върху него. Не го нагрубявай. Не се карайте с жена си пред него. Бъди му приятел без да насилваш нещата, по естествен начин.

--

Редактирано от J.T. на 27.10.05 21:51.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: muntzer2]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано27.10.05 22:15



В клуб "Адам и Адам" се появи един човек, който е вярващ православен и същевременно хомосексуален. Той казва, че пости, ходи на църква всяка сутрин, категорично е против гей браковете и същевременно обича секса с мъже и ходи на минерални бани... След това ходи на изповед и се причестява.

Разговорът започва

, за тези, на които би им било интересно и не се притесняват да отворят тема в клуб "Адам и Адам". Аз го попитах първо за съгласие да пусна линк тук.

Там става сблъсък на три гледни точки, неговата, моята и на още един участник. Намесват се и други. Пускам линк в тази тема, защото случаят ми се видя много интересен и за да видите многообразие на гледни точки сред самите хомосексуални.

Предупреждение! В посочената тема има употреба на груб език.

--

Редактирано от J.T. на 27.10.05 22:18.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: muntzer2]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано28.10.05 11:56



Въпросът ти е некоректен по две причини:

1. Евангелистите не "стават" гейове в резултат на някакви вънишни причини - женско обкръжение, домашни събрания за четене на Библията и размяна на рецепти за кексове. Да, обкръжението в повечето евангелски църкви е меко казано доминирано от женски активности, но това не може да накара някой "истински" мъж да залюби братята!

2. Не се "става" гей ей така, днес си решаваш, че ще си гей и ставаш. Още повече евангелски вярващ човек да се поддаде на модни течения, влияние от света или такива неща... хех....

Това, което се опитвам да кажа е, че трява на всички да е ясно (или поне се предполага), че гейове има навсякъде, и това не е стряскащо. Дори в евангелските църкви такива винаги е имало и има. Друг е въпросът доколко в тази среда те биха имали смелостта или глупостта (може ли зависи от човек и църквата, която посещава) да разкрият свотя сексуална ориентация, или поне да разкрият, че се борят с нещо такова.

Аз съм евангелски вярващ и може и аз да съм часто от причината да се разисква тема като тази тук. Сега ако кажа, че съм гей, половината от този клуб ще решат, че при това положение не мога де се нарека вярващ, защото за някои това са две противоположни неща. Затова предпочетох да започна с това, че съм вярващ, а не с това, че съм гей. За да не си помисли някой, че сексуалната ориентация е всичко с което се идентифицирам. Далеч не е така. Не съм сексуално животно, което ден и нощ мисли с кого да бъде или какъв грях да извърши. Преекспонирането на гей въпросите в обществото пречи неимоверно много на църквата да схване, че вярващите в нейните редици, които себеопределят себе си и като привличани от собствения си пол, не са подобие на Азис или Евгени Минчев.

Аз съм гей и ходя на църква. И не съм единствен. Имам познати, които също си падат по мъже и ходят на църква. Не всички обаче. Повечето харесват мъже и вече не ходят на църква. Защото не ги приемат като хора с проблеми като всички останали, а като някакви същества, довлекли се от дъното на ада! Разбирам ги тези момчета. Когато спрат да ти показват любов и загриженост, когато започнат да ти показват, че си долна категория, спираш общение. Намираш друга среда, или не намираш и се самоизолираш. Първите от църквата хукват направо към Спартакус, а вторите заживяват в света на Интернет. Жалко!

Ходя на църква и съм гей! Искам да ходя на църква, харесва ми да ходя. Не го правя обаче да се пречиствам един вид, да се чувствам "по-чист" пред Бога. Не. В доста от евангелските църкви можеш да усетиш Божието присъствие, словото го бива. Не на последно място хвалението!

По въпроса за гей евангелски църкви в България - много далече сме от нещо подобно. По принцип всички евангелски църкви в България са със силно консервативен уклон, така че такова нещо е почти невъзможно да се случи. Не съм сигурен дали трябва да има такива.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ANEW]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано28.10.05 13:54



А би ли споделил в какво по-точно се изразява твоя, че си гей?

--



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ANEW]  
Автор ann ()
Публикувано28.10.05 14:34



Значи според теб няма нищо нередно в това да правиш секс със същия пол (с мъже в случая) - няма никакъв грях? И се чувстваш чист пред Бога, приет и щастлив в неговото присъствие (например в църква)?

за християнин ли се смяташ и какво означава за теб човек да е християнин?



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ANEW]  
Автор cuddly (кудилче)
Публикувано28.10.05 14:53



а бориш ли се с това, че си гей или просто се приемаш за такъв?
И това, че си гей, според теб грях ли е или не?

днес (по)каза ли "Обичам те"?

Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: cuddly]  
Автор White_Raven (star poznat)
Публикувано28.10.05 15:17



Ох, много е сложна тема...Мога да разбера привличане към същия пол, но секса ми се вижда дълбоко противоестествен. Не зная тези, които считат че са гейове кое ги привлича в мъжете от подобен тип- феминизма или мъжествеността. Те самите като какви се окачествяват- като мъже или жени? Много ми е сложно като концепция.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: kakata]  
Автор White_Raven (star poznat)
Публикувано28.10.05 15:25



Сано е "3 в едно". Поставих му "диагнозата". Джекил, Хайд и Санчо. Има постинги- много благочестиви, дърпа едни дълги цитати, изказва се компетентно, а в други такава простотия лъщи, че няма накъде. Личи се, че е имал опит човека в много посоки. Няма никаква доза на разкаяние, нито на усещане за мярка, или за неправилен изказ. Баннах му 2 та ника с които влизаше- той нахален- прави си 3ти. Вместо да се извини, пак цъфва нито лук ял, нито мирисал. Бе като хлебарките е. Няма бан за него. Такова ми е усещането- без извинение.
Освен да го търпим и подминаваме друг лек не виждам. Той вчера беше католик, "реформатор", утре ще го видим православни мотиви да припява.
Не ми пречи, но тъпата му вулгарност ме дразни.

Айде Санчо- запей-те.

Поздрави от Белия лебед, Бялата кокошка и Белия негър- 3 в едно!




Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: White_Raven]  
Автор ann ()
Публикувано28.10.05 15:52



Според мен, привличането от същия пол, се дължи до голяма степен на случило се по някаква причина отдалечаване от противположния пол - разочарование, неразбиране или погрешна предубеденост към другия пол ... - и така си по-склонен да се привързваш към същия пол. емоционално. а понякога емоционалното може да стане и сексуално.

но това май е само един възможен вариант ...
иначе и аз като тебе ще кажа, че емоционалната привързаност съм същия пол по мога да я разбера, отколкото секса - който ми изглежда противоестествен.

но явно човешката природа е крехка в това отношение - т.е. не е толкова трудно склонима към извращение.

Редактирано от ann на 28.10.05 15:56.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: J.T.]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано28.10.05 16:05



Мисля, че това е тема за друг клуб! Не че има нещо скандално в това което ще кажа - много просто - харесваш и се възхищаваш на хора от твоя пол! Привлечен си емоционално, душевно и сексуално от тях. Това е!



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: White_Raven]  
Автор last roman (PRIMIPILUS)
Публикувано28.10.05 16:10



Ми те древните гърци са се възхищзвали на мъжкото тяло и смятали общуването между мъже /във всякакъв смисъл/ за нещо напълно естествено и даже за наложително.... А жената била само за разплод.
Така че въпрос на вкус....

Primus inter pares!



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ann]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано28.10.05 16:33



Малко неправилни според мене са ти наблюденията. Повечето гейове се чувстват чудесно в женска компания. Няма никакво оттчуждаване от другия пол, даже напротив, един вид нови допирни точки - привличане към мъжете.

Повечето гейове, които познавам не са прекъснали връзките си с другия пол. Даже напротив, понеже отношението им към жените не е на сексуална основа, са станали много близки със свои приятелки.

Относно емоционалната превързаност и секса - това би трябвало да е правилната последователност.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ANEW]  
Автор ann ()
Публикувано28.10.05 17:08



Аз затова казах, че това е един възможен вариант. Със сигурност има данни и за такъв. Според мен, много са пътищата, по които могат да стигнат до някои крайности нашите души.
Въпреки, че също и самата ни психика притежава механизми за предпазване. Но явно ако се пречупят и те ...

Както и да е ... нека всеки разсъждава за себе си ...
А ти най-добре се обърни към Бога с цялото си сърце и бъди честен според това, което Той ще ти каже.
Защото на тази земя ще живеем малко ... така или иначе ...
А пък съм и сигурна, че можеш да живееш и по-добре от сегашното си състояние.
Какво и всички ние можем де ... и към това се стремим.

Редактирано от ann на 28.10.05 17:11.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: White_Raven]  
Автор promtrei (минаващ)
Публикувано28.10.05 22:06



Една жена подала иск за бракоразводно дело.На делото тя заявила своя аргумен срещу мъжа си.
- Уважаема,госпожо Съдия!Тоя мой мъж ме оправя и "отзад.Знаете ли как боли?
- Знам,знам,че боли! - отговорила съчуственo,госпожата Съдия.

Има много такива жени,но ги е срам да подават жалби.

Не ми казвайте,че различните пози в секса между съпрузи е грях.

Сега е ваш ред да запей-те.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: White_Raven]  
Автор promtrei (минаващ)
Публикувано28.10.05 22:49



Госпожа,ти си оставаш моя сестра в Господа и мойта най-добра приятелка.

Колкото и да ме предизвикваш няма да кажа нищо лош против тебе.

Като излязал един овчарин да си пасе овцете ,чул една змия да говори с човешки глас в горящия храсталак." - Овчарю,подай си гегата да се покатеря по нея.Спаси ме,моля те".Казано сторено.Змиата била спасена от огъня и си отишла пълзейки.Минало време.Овчарят пак излязъл да пасе овцете си и по пладне си полегнал под сянката на едно дърво."Спасената"змия минала на близо и познала овчаря,преближила се и го ухапала по петата.Овчря повече не се събудил.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: muntzer2]  
Автор Joro Hrasta (Жори Уолкър)
Публикувано28.10.05 23:04



Аз също съм учил генетика и знам, че е факт, че има например хермафродити - писали го, че е жена, а после се оказва мъж. Можеда има дисбаланс на хормоните и т.н. В този смисъл има вродени сексуални аномалии. Но това е болест - на психично или на физиологично ниво. Не е нормално. Грях е. А общо казано всички християни се борят с неща които носим по рождение. Ако убия човек, мога ли да се оправдая пред Бога, че съм се родил с буен темперамент. Всички носим по рождение грях, но Бог не оправдава греха. Хомосексуализмът е грях! Точка! Не мисля, че е еднакво в очите на Бога ако прелюбодействаш, извършвайки естествен сексуален грях и гей-блудство. Някои казват, че е еднакъв по величина грях да прелюбодействаш реално с жена и да я поглеждаш похотливо. Тогава дайте всички несемейни да си блудстваме свободно. Това което Исус казва в проповедта на планинатане бива да се ползва като оправдание за свободен секс.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: Joro Hrasta]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано29.10.05 02:24



Не мисля, че е еднакво в очите на Бога ако прелюбодействаш, извършвайки естествен сексуален грях и гей-блудство.

Коя Библия четеш? Кое е по-грешно, че моите критерии за по-най-грешно нещо не работят? Какво означава естествен сексуален грях. Естествено е нещо което е нормално да се случва, нещо, което е норма един вид - по правило се случва....хммм



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ANEW]  
Автор Dankata (минаващ)
Публикувано29.10.05 02:44



ANEW,

Ти така и не отговори на въпроса който няколко души ти зададоха - ти какво чувстваш, в грях ли живееш защото си гей, или за теб това е нормално и не пречи да си пълноценен християнин ?

Наистина ми е интересно да знам какво мислиш ти.

Поздрави

Luka 10:27


Тема По-голям гряхнови [re: ANEW]  
Автор Joro Hrasta (Жори Уолкър)
Публикувано29.10.05 11:25



Протестантска богословска щампа е, че няма по-малки и по-големи грехове. Да - грехът е зо, независимо колко голям. Той наскърбява нашия Бог, който ни е изкупил. Осъдени са всички неопростени чрез кръвта на Христа грешници. Но не е едно и също например да погледна на жена с пожелание и да избия 1 000 000 души? Самият Исус степенува греха, казвайки на Пилат:
Йоан 19:11
... затова, по-голям грях има оня, който Ме предаде на тебе.
Поради това по-големите грешници ще получат по-голямо осъждение:
Матей 23:14
[Горко вам, книжници и фарисеи, лицемери, защото изпояждате домовете на вдовиците, даже, когато за показ правите дълги молитви; затова ще приемете по-голямо осъждане].
А за това кое е естествен грях - имам предвид природоестествен. Ясно е,ч е в очите на Бога не е естествено да се греши.
Римляни 1:27
Така и мъжете, като оставиха естественото употребление на женския пол, разжегоха се в страстта си един към друг, струвайки безобразие мъже с мъже, и приемаха в себе си заслуженото въздаяние на своето нечестие


Редактирано от Joro Hrasta на 29.10.05 11:38.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ANEW]  
Автор cuddly (кудилче)
Публикувано29.10.05 12:05



прощавай, не разбрах за теб грях ли е да си гей?
далеч съм от мисълта, ако за теб е грях, да го оценяваме после по няква скала за по-голям или по-малък грях в сравнение с други сексуални грехове

днес (по)каза ли "Обичам те"?

Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ANEW]  
Автор ann ()
Публикувано29.10.05 14:32



Здравей ANEW,

Ако попрочетеш личните разкази на хора тук:

(разкази на мъже)

(разкази на жени)

Може би ще забележиш, че не само хората, които са имали християнско възпитание - но и такива отгледани в нехристиянска обстановка, също са преживяли промяна и са стигнали до извода, че това е грях пред Бога.
Има и такива, които са били транссексуални и с помощта на Божията благодат са били излекувани от това състояние ...

Интересно ще ми е да кажеш какво мислиш за тези лични разкази ... ако желаеш да ги прочетеш, разбира се.
Бог да ги помага.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ann]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано29.10.05 18:36



Аз прочетох някои от свидетелствата на мъже.
Това, което много ме учуди е, че повечето не са "станали", а са "престанали".
Носели са това нещо от детството и от младостта си.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: Dankata]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано29.10.05 21:13



За да направя историята кракта и да не досаждам с дълги писания ще ти кажа, че дълго време съм се борил със сексуалността и съм пробвал всичко което може да се пробва, за да се освободя от това бреме. Няма успех, и не мисля, че може да има. Спести си коментарите за тази част - знам всички възможни отговори по темата....

Да, мисля, че съм в мир с Бога относно сексуалността ми. Нали се сещаш, че трябва да се прави разлика между сексуалност и сексуален живот.

Не смятам, че има проблем двама човека да се обичат когато това е взаимно, отдадено, моногамно.

Ти ще отговориш ли на въпросите ми сега?



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ann]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано29.10.05 21:28



Нямаш и представа колко такива разкази съм чел, колко съм бил насърчен, в колко подобни сайта съм се регистрирал, колко помощ и колко разочарование съм получил. Поне половината от хората, с които съм се запознал и които са твърдяли че са освободени, са се върнали назад към старото си състояние. Можеш сама да потърсиш инфо в мрежата, доста отчайващо е положението.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ANEW]  
Автор ng (простор)
Публикувано29.10.05 21:45



anew, тази тема не е за тук и ти не си за клуба. Тук става дума за вярващи хора, а при нас е различно. Истина е, че сексуалните теми и тука са най-посетените, за мой ужас, най-много се разсъждава за тях. Писаха за мастурбацията, за всякакви дивотии.

Аз наистина се учудвам, че сексуалните теми така растат и че туй все му е най-актуалното на човека.

Тия работи с преодоляването на сексуалността също са много смешни. При мен така се случи, че останах без съпруг. Нямам намерение да "си преодолявам сексуалността", а мисля "да си живея живота", както се казва. Не виждам причина това да не е морален живот и такъв, какъвто Бог иска. Как живея, според теб? Гърча се самотно между най-коравите чаршафи в света?
Ами, хич не ми и хрумват глупости в скръбта ми, мога да ти кажа. Туй е въпрос на настройка, ако сега си сложа аватар на гол женски торс и тръгна да джиткам из клубовете да разсъждавам върху сексуалността си, всякаква може да стана. Тъй че без глупости, бре, хора. Тука и монаси пишат, деца - също. Тю, не ви е срам!
========================================
Тия дни не мога да спя, спя само по няколко часа на денонощие. Днес ме налегна на дрямка следобед. Включих си на ауторивърс едно от нещата, дето ги е дал Прокимен в темата "музика" и си легнах. Събудих се по тъмно, кандилата си светеха, а някой беше в стаята и тихо си печаташе на компютъра в мрака. Тъй мъжът ми правеше и, както бях сънена, сигурна бях, че е той. Е, дъщеря ми беше. Почувствах се много окаяна.
На фона на това, тука пишете в християнство само за сексове, като че са най-важното нещо на света.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ng]  
Автор cuddly (кудилче)
Публикувано29.10.05 21:56



Наде, хората сме различни.
Ако те дразнят темите със сексуално съдържание, не ги чети.
Сексуалността е част от природата на човека. В различните периоди от живота се проявява с различна сила. И ми се струва, че за много християни е актуална тема.

днес (по)каза ли "Обичам те"?

Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: cuddly]  
Автор ng (простор)
Публикувано29.10.05 22:19



Изобщо не ме дразнят темите със сексуално съдържание. Просто проявявам недоумение от целия този тематизъм. С цялата ми симпатия към всички хора, независимо от сексуалността им, аз недоумявам, ама наистина недоумявам защо само за сексове са им в главите. За Божията майка не може да се говори, без да се намесят дивотии и да стане въпрос за мъжа ми и пр. простотии.
Има и друго - дъщеря ми постоянно влиза в клуба и чете. Засега я въздържам да пише, но какво, да забраня на детето да чете тази и онази тема? Какво е туй МАСТУРБАЦИЯТА (онанизъм) и туй да се мъдри на заглавна страница. На мен мъжът ми много ми липсва, но нима това трябва да е основният аспект, в който да липсва един мъж, ха кажи ми. И ако надделеят други неща, то тая нездрава виталност си се загубва, както ми е ред. Ами че аз познавам хора, които изоставят болните си партньори, не защото не искат да се грижат за тях, а щото болните не можели да правят секс! Помисли за това. Ами на времето не е било така. Чела ли си разкази на Йовков, Каравелов, Вазов и там да се описва сексът като някакъв проблем - етичен, социален и пр.?



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ng]  
Автор cuddly (кудилче)
Публикувано29.10.05 22:23



по-добре да не казвам какво мисля...

Но, децата научават какво ли не (от приятелчета, телевизия, улицата и т.н.) и е по-добре, според мен, каквото трябва да бъде научено, да е от родителите

днес (по)каза ли "Обичам те"?

Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: cuddly]  
Автор ng (простор)
Публикувано29.10.05 22:31



И какво искаш да кажеш, че "през различните години на живота" с различна сила се "била проявявала" сексуалността? Гарантирам ти, че ако гледам и аз тв, то и аз има цяла нощ да си мисля за глупости. Точно на моята възраст хората могат да си обърнат живота на резил, мога да ти кажа. Могат във всяка възраст да се омаскарят пред хората и Бога, могат и да си живеят както Бог иска. Изборът е техен, дали ще се отлъчат сами от Бога или ще си сложат голи торсове за аватари и ще заприказват за сексуалност, независимо порочна към същия пол или към противоположния, което е също толкова противно на Бога.
Ами телевизията не е за деца, особено предаванията след осем часа. То и клуб Християнство стана не за деца. Но Бог си е същият, ако и светът да е тръгнал към погибел. Надявам се да възпитам детето си на фона на всичките сексове, билбордове, Азис, дето си смучи палеца и пр.
Какво има да се лъжем, аз наистина не мога да разбера. Какво значи, че темата за секса била мноооого актуална за християнина. Не е! Това може на попа да го кажеш от коленичило положение, не да се пише постоянно. Тю!



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ng]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано30.10.05 00:05



Позволи ми тотално да не се съглася с тебе. Това са нещата от живота мила, и докато всички в църквите разсъжвавате така, хората ще си вършат нещата и няма да се спасяват. Не ми казвай, че вярващите хора не се борят с проблеми, с грехове, с навици. Но сме (сте - хайде така ще пиша, че да не решите че без ваше позволение минавам за вярващ) свикнали да смятаме, че по презумция всички в църквата са супер същества - не грешат, не мислят за разни неща....хммм, дали е така...май не е.

Само мога да ти съчувствам на загубата, но живота, който си избрала да водиш си е твое лично решение. Всички не могат да бъдат като тебе.

Защо мислиш вярващите хора говорят тук за сексуални теми? Много просто - в църквите малко се говори това. И щом хората искат да говорят за това, значи това е необходимост. Няма нищо противоестествено да се говори за това, все пак това е не малка част от живота ни.

Сигурен съм, че и деца може да четат тук постингите, затова се старая да не изпозвам некоректен език. Ако съм прекалил с нещо, съжалявам.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ANEW]  
Автор ng (простор)
Публикувано30.10.05 00:33



Проблемите ти са за изповедалня и за насаме със свещеника и с Бог най-вече. Тия работи човек си ги приказва насаме и в покаяние.

"Само мога да ти съчувствам на загубата, но живота, който си избрала да водиш си е твое лично решение. Всички не могат да бъдат като тебе. " - това са пълни глупости. Какво да съм си избрала, аз съм светска жена, а не монахиня. А мое лично решение няма по въпроса за греховността, щото нещата са си писани в Библията, а не са мое решение.

Надолу си писал как нямало било лошо хората да говорят за сексуалността си. Не се притеснявай, драги. Наговориха се, ама не спряха - както в Християнство, така и в Православие не се наклюкарстваха, не се намастурбираха. Тука мъжете не съм ги никога виждала, но знам вече как мастурбират. Като че ли това ме интересува, като че ли ще е най-полезното за душата ми. Като не ви е срам от отците и децата, давайте още.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ng]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано30.10.05 00:44



Нямам проблеми, които да не съм изповядал пред Бога, няма какво да крия и от хората! Омръзна ми да се правя все едно нищо няма, и хората около мене да се правят на светци. Не е това света, обкръжението в което искам да живея. Трябва да можем да назоваваме с истинските имена нещата, през които преминаваме.

Ако искаш да говоиш за житието на светците, отвори една тема и пиши, или си направи блог по темата. Като съм чел обаче някои жития интересно ама бая голяма част е баш борба с изкушенията на живота....



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ng]  
Автор cuddly (кудилче)
Публикувано30.10.05 00:48



повтарям: за много християни темата за секса е актуална, поради простата причина, че сексът е част от живота.
На теб като не ти харесва, не чети подобни теми.
Колкото до Азис, когото споменаваш- и мен ме възмущават неговите плакати по улиците, както и порнографията, да.
Аватарът с мъжкото тяло не ме възмущава.
Темите за сексуалността също не ме възмущават.
Говориш за поп и за изповед, но тук, скъпа, пишат и четат хора, които могат и да не ходят на църква, да не говорим пък за коленичене пред поп...

днес (по)каза ли "Обичам те"?

Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ng]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано30.10.05 00:48



Моето уважение към господата класици, но в това отношение няма какво да им се сърдим - времената са били дриги и темите като сексуалност са били пълно табу. Сега това не е така. Съмнявам се дъщеря ти да не гледа телевизия или да не отгръща от време на време някое списание, било то женско. Голотата е навсякъде, иска ли ти се или не! Не е ли по-добре да научи за някои неща от разговор с тебе, с християни или хора, които знаеш, че няма да я подведат, отколкото от телевизията, в училище или на улицата. Защо думи като мастурбация трябва да звучат старшно в ушите ни? Знаеш много добре, че всяки забренен плод и неизвестно нещо привличат много по-силно! Защо тогава е необходима тази тайнственост и мълчание по теми, които са преекспонирани в обществото ни? Кой губи от това?! Отговори си сама на въпроса!



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ANEW]  
Автор ng (простор)
Публикувано30.10.05 00:53



Ако ще пишеш тука, махни си аватара, ако обичаш, тъй като дъщеря ми чете тука. Беше те чела цял следобед. Не ми се и дават коментари, не щях да пиша в подробности, но е така. Или пък си се разхождай из клуб Християнство с аватар, гол до пубиса, но нали мога да не плача над проблемите ти при това положение?
Сексуалност имаме всички, да не мислиш, че си нещо по-специално? Пък ако си си избрал друг живот, та на всичкото отгоре ми съчувстваш колко съм девиантна, че не се "наслаждавам" на живота, тогаз що щеш тука, не разбирам.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ng]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано30.10.05 01:01



Няма да си махна аватара, защото ми харесва, не смятам че е еротичен, хомоеротичен или еритичен. Дъщеря ти вижда много по-стряскащи неща на улицата, бъди сигурна!



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ANEW]  
Автор cuddly (кудилче)
Публикувано30.10.05 01:02



Но чудеса стават, колкото и шаблонно да ти звучи сигурно…

днес (по)каза ли "Обичам те"?

Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: cuddly]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано30.10.05 01:05



Напротив, аз вярвам в чедесата! Може би, обаче, това е едиствения "изход" от ситуацията!



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ANEW]  
Автор cuddly (кудилче)
Публикувано30.10.05 01:11



welcome to the club!!!!!

Разбира се, че това е изходът. Не само, че Бог ни е дал живота, но Той е и смисълът му, а и самият живот.

Ей тва са най-ценните моменти - когато разбираш, че не можеш да продължиш със свои сили, тогава Той подава ръка. И пак не е лесно...Но няма друг изход.

днес (по)каза ли "Обичам те"?

Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ANEW]  
Автор ng (простор)
Публикувано30.10.05 01:18



Промяната ще стане като те поеме свещеник да се грижи за душата ти, пост, покаяние, причастие и пр. Чудесата са рядкост, а не правило. И е грехота да замолим Бога за чудо в този случай, в който човекът си харесва аватара и сексуалността и т. н . Никой мъж с нормална сексуалност няма да си сложи такъв аватар, това е видно с просто око. Ако е налице ненормална сексуалност, значи Бог желае този човек да бъде сам, както и аз съм сама по други причини. Не съм се затръшкала от тая работа и да занимавам всички със сексуалната си самота.

Редактирано от ng на 30.10.05 01:39.



Тема Много приказки за нищонови [re: cuddly]  
Автор Prokimen (ЧЕПАТ)
Публикувано30.10.05 01:23



Аз пък си мисля, че полемиката е излишна.



Тема Re: Много приказки за нищонови [re: Prokimen]  
Автор cuddly (кудилче)
Публикувано30.10.05 01:24



аз не споря с човека, а искам да го насърча.

днес (по)каза ли "Обичам те"?

Тема Re: Много приказки за нищонови [re: Prokimen]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано30.10.05 01:36



Може да е полезна за участващите в нея. Когато човек пише, преосмисля нещата и може да види отговори на въпроси, които преди са му убягвали. На мен ми се е случвало, когато участвам в дискусии да видя неща, за които ме ми е идвало наум преди.

--



Тема Re: Много приказки за нищонови [re: cuddly]  
Автор Prokimen (ЧЕПАТ)
Публикувано30.10.05 01:53



Не зная как да се изразя, но събеседването няма да донесе никаква промяна в съзнанията и на двата фронта.

Не съм чел всичките изписани мнения, но останах изненадан да открия ново повдигане на въпрос, който многократно се е дискутирал и едва ли това е донесло някаква промяна.

Тази вечер бях писал две реплики и ги изтрих. Бях задал въпрос на господина дали вярва в моногамността на въпросните отношения.

Във втория си изтрит постинг бях изразил смущението си от една фраза на НГ, която намерих за твърде островата. Фразата й ми припомни правдиво направеното от Аби сравнение - клуб - църква.

В светлината на думите "махай се оттук" се откроява отговорът защо въпросната категория се организира в особена общност.

В крайна сметка, отново ще повторя убеждението си, че който каквото да изпише, колкото да го повтаря и преповтаря, съзнанията и на двата фронта няма да се променят.

С тези си думи не искам да подценя важността на въпроса, а само това, че клубните надприказвания показват на този етап безполезност.

Виждам че и двете страни се стараят с всички сили да изложат аргументите си в своя защита, но няма уши да се слушат взаимно и сърца да вникват в думите на отсрещната страна.


Редактирано от Prokimen на 30.10.05 01:56.



Тема Re: Много приказки за нищонови [re: J.T.]  
Автор Prokimen (ЧЕПАТ)
Публикувано30.10.05 01:55



Имате донякъде право. Хвърлих повърхностен поглед и при все това, че тази тема е разисквана и в двата клуба, долових някакви нови нюанси.

Вярно е и това, че когато човек пише, разсъждава и ако препрочита след време текстовете, възприятието е по-различно от моментното.



Тема Re: Много приказки за нищонови [re: Prokimen]  
Автор ng (простор)
Публикувано30.10.05 02:17



Клубът е клуб, а не църква, разбира се, но не намирам за полезни в духовното ни израстване всички тия теми, които представляват, няма какво да се лъжем, групова психотерапия на мастурбацията. Не виждам с какво мога да бъда полезна аз, като сама жена, на някой самотен участник, който се е разписал по тия въпроси. Да взема да го утешавам? Да свидетелствам за покаянието му и за вътрешните борби, които той, видите ли, водел? Да не съм отец? Не, ще разстрои и мен с приказките си. В правото си съм да сигнализирам за това, хората може да не знаят.
Според мен много погрешно смятате, че не разбирам, че нямам уши за тия работи. Смея да уверя всички участници, че си имам както уши, така и всичко останало.
Клубът може да е клуб, а не църква, но това не означава, че не трябва и в клуба да пазим здрава нравственост, каквато пазим и в живота. Ако се съберем не в клуба, а на маса някъде, за тези ли неща ли ще говорим, при това в смесена компания? Не, няма да е удобно.
И в изповедалнята не се събираме общо да приказваме блудни помисли и други разстройващи ближния работи.



Тема Re: Много приказки за нищонови [re: ng]  
Автор ng (простор)
Публикувано30.10.05 02:23



Всъщност, да допълня: това е ОПИТ за групова психотерапия на мастурбацията. Никой психиатър или психолог не би организирал такова нещо, да насъбере самотни мъже и жени (тука сме повечето такива, затова и пишем) да "си подхождат" взаимно и да се съветват.

Редактирано от ng на 30.10.05 02:24.



Тема Re: Много приказки за нищонови [re: Prokimen]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано30.10.05 02:27



Защо мислиш така?



Тема Re: Много приказки за нищонови [re: Prokimen]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано30.10.05 02:35



Именно затова, защото няма разбиране от двете страни има смисъл да се говори по темата. Защото ако се продължава с мълчание, пълна незаинтересованост на църквата по тези проблеми, нещата още повече ще се задълбочат.

Колкото и странно да ти се струва, в църквите в България (а и навсякъде по света) има християни, които считат себе си за гейове. Аз лично познавам 5 такива, с мене стават 6. Това съвсем не са всички, които са на това дередже. Колкото и да е незначително това число, то показва, че има нещо, за което не се е говорило, а може би трябва!

Не пиша тук, за да покажа колко хубаво е църквата да е про гей настроена. Това е твърде далече от мислите ми. По-скоро се включих в разговора като човек, който е така да се каже е причина за темата. Според мене промяна в известна степен има и в двата фронта. Ако някой е чел подобните теми в www.churchbg.com ще разбере за какво говоря!



Тема Re: Много приказки за нищонови [re: ANEW]  
Автор ng (простор)
Публикувано30.10.05 02:54



Хубаво, бе, момче, как да ти помогнем, хайде, кажи ми, като ти сам ми твърдиш, че ме съжаляваш за живота ми, който "бил мой личен избор". Това, което казвам, е че си дошъл да се превземаш. Ни най-малко не си искрен. Кои са "нещата, които още повече ще се задълбочават", ако хомосексуализмът ти е вроден, както даваш да се разбере.

Като е била млада баба ми, много млади жени на по 20 години са оставали вдовици от войната. Не са се женели повторно и са си изкарали живота в целомъдрие. За никого това не е било голяма трагедия. Сега много чувствителни станахме, да дрънкаме по форумите как никой не ни бърше сълзите и другите изтечения. Извинявай много, но такива нещастия могат да се струпат на човека на главата, че педерастията му да му е последният проблем. Ако си поставиш за цел да си благочестив християнин (каквато цел нямаш, след като си взел да ме окайваш), ще постигнеш и съответния напредък. И ще слушаш хората, които те окуражават в целомъдрие, а няма да тръбиш наляво надясно за сексуалната си ориентация, въоръжен с голи аватари.
Ще ти дам пример - ако си гладен, ако останеш без дом, ако си в скръб по други причини, нали няма да имаш помисли? Така е и с покаянието и с желанието да си целомъдрен. Действат по същия начин на организма.



Тема Re: Много приказки за нищонови [re: ANEW]  
Автор ng (простор)
Публикувано30.10.05 02:55



И какво значи, че църквата нехае, върнал ли те е някой свещеник от изповед, някой ти е обърнал гръб ли, какво?



Тема Удавника трябва да извика:-Помощ!нови [re: cuddly]  
Автор promtrei (минаващ)
Публикувано30.10.05 09:55



Ей тва са най-ценните моменти - когато разбираш, че не можеш да продължиш със свои сили, тогава Той подава ръка. И пак не е лесно...Но няма друг изход. - cuddly
---------------------------

Никога няма да забравя тоя момент от живота си,когата извиках към Исуса Христа за помощ.Условието е: да се отпуснеш в ръцете на Спасителя,а не да изпадаш в паника и да махаш ръце и крака,като си мислиш,че му помагаш.Тези "движение" /напъни/ после ни изигравт лоша шега.Врага "нашепва",че не е цялата заслуга на Спаситяля,ако не бяха и нашите "усилия".Така ние се отказваме от Спасителя /Младоженеца/ и сапочваме да "мастурбираме" или си купуваме "вибратори",за да се лишим от отдаването Му.
Ние сме "духовни" гейове."Проституираме" в тайно.И трябва да сме сигурни,че Бог не можем да го заблудим.


Матей 7

1 Не съдете, за да не бъдете съдени.
2 Защото с каквато съдба съдите, с такава ще ви съдят, и с каквато мярка мерите, с такава ще ви се мери.
3 И защо гледаш съчицата в окото на брата си, а не внимаваш на гредата в твоето око?
4 Или как ще речеш на брата си. Остави ме да извадя съчицата из окото ти; а ето гредата в твоето око?
5 Лицемерецо, първо извади гредата от твоето око, и тогава ще видиш ясно за да извадиш съчицата от братовото си око.

Това е принцип,но май е забравен от християните.

Ние можем да обвиняваме християните в много неща,но не можем да ги лишим от правото им да ги наричаме християни.Дори Апостол Павел ги наричаше "плътски",но християни.

Матея 21

28 Но как ви се вижда? Един човек имаше два сина; дойде при първия и му рече: Синко, иди работи днес на лозето.
29 А той в отговор каза: Не искам; но после се разкая и отиде.
30 Дойде и при втория, комуто каза същото. И той в отговор каза: Аз ще ида, господине! но не отиде.
31 Кой от двамата изпълни бащината си воля? Казват: Първият. Исус им рече: Истина ви казвам, че бирниците и блудниците ви изпреварват в Божието царство.


За размисъл.Kak Бог дава?


Матей 20

1 Защото небесното царство прилича на стопанин, който излезе при зазоряване да наеме работници за лозето си.
2 И като се погоди с работниците по един пеняз на ден, прати ги на лозето си.
3 И като излезе около третия час, видя други, че стояха на пазара празни;
4 и на тях рече: Идете и вие на лозето; и каквото е право ще ви дам. И те отидоха.
5 Пак, като излезе около шестия и около деветия час направи същото.
6 А, като излезе около единадесетия час, намери други че стоят, и каза им: Защо стоите тук цял ден празни?
7 Те му казаха: Защото никой не ни е условил. Каза им: Идете и вие на лозето, [и каквото е право ще получите].
8 Като се свечери, стопанинът на лозето каза на настойника си: Повикай работниците и плати им надницата, като почнеш от последните и следваш до първите.
9 И тъй, дойдоха условените около единадесетия час, и получиха по един пеняз.
10 А като дойдоха първите, мислеха си, че ще получат повече от един пеняз но и те получиха по един пеняз.
11 И като го получиха, зароптаха против стопанина, като казаха:
12 Тия последните иждивиха само един час; и пак си ги приравнил с нас, които понесохме теготата на деня и жегата.
13 А той в отговор рече на един от тях: Приятелю, не те онеправдавам. Не се ли погоди с мене за един пеняз?
14 Вземи си своето и иди си; моята воля е да дам на тоя последния както и на тебе.
15 Не ми ли е позволено да сторя със своето каквото искам? Или твоето око е завистливо *, защото аз съм добър?
16 Така последните ще бъдат първи, а първите последни.



"А като дойдоха първите, мислеха си, че ще получат повече от един пеняз но и те получиха по един пеняз".



Тема Re: Удавника трябва да извика:-Помощ!нови [re: promtrei]  
Автор ng (простор)
Публикувано30.10.05 11:46



това трябва да го изкараш като отделна тема - доколко със строгост към себе си, доколко по чудесен начин се решават проблемите. Аз не мога да го формулирам, защото съм нямала такива изживявания, но ще се включа към темата с удоволствие. Напрегни цялата си мъдрост, напиши го по най-хубавия начин, по който пишеш за вестниците и давай. Ще бъде душеполезна тема, да видим ще се включи ли някой.
==============================
По-долните цитати все ги дават, но все неуместно. Не става въпрос за греди и сламки в твоето око и на ближния,а аз протестирам да не се размахват други работи и навират в окото на ближния.
Но изобощо трябва строгост към себе си. Аз затова не правя разлика между хомосексуализма и другите грехове от тоя сорт и именно смятам, че не трябва да се съдят хората с лека ръка, а трябва строго да гледаме на собствените си блудодеяния.



Тема Re: Много приказки за нищонови [re: ng]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано30.10.05 11:55



От последният ти постинг е явно че си върла хомофобка! Много ти е ограничено мисленето и разбирането за щастие...

Не съм беден, не съм гладен, не съм без дом, не съм вдовец...Защо трябва да съм, за да съм целомъдрен. Това са глупости. Не вярвам в тази доктрина! Не вярвам, че единствено чрез страданието Бог ни очиства.



Тема Re: Много приказки за нищонови [re: ng]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано30.10.05 11:57



мила, нещата стоят по много различен начин - ти си православна, аз евангелски вярващ. Няма смисъл да продължаваме, две различни планети сме!



Тема Re: Много приказки за нищонови [re: ANEW]  
Автор ng (простор)
Публикувано30.10.05 12:04



Хич даже не съм върла хомофобка. Нещо много си се объркал. Хомо или други прегрешения - все тая. Моля ти се, не ме разсмивай. В Новия завет нещата са изброени без градация. Стария е абсолютно неуместно да се цитира, защото хората трябва да се покайват, а не да ги убиваме заради прегрешенията им и изобщо да се месим в греховността им и не да "осъждаме", а направо смъртни наказания да издаваме.

Ако си евангелски хомоблудодеятел, на различни планети сме. Ама нещо се съмнявам. В бг няма такива църкви.



Тема Re: Удавника трябва да извика:-Помощ!нови [re: ng]  
Автор promtrei (минаващ)
Публикувано30.10.05 12:14



Скъпа моя,сестра в Господа.

Душата ми пее в блаженство като ми напишеш съобщение.
Спомни си как ми помогна и сега пиша защото ти и още един брат "М" ми помогнахте.Бог да ви благослови!

Имаше една история ,дето я разказвах на братята и сестрите в Домашната църква в България.Имало едно време двама братя.Единя извършил убйство и уплашен за живота си се скрил в дома на брат си.Дошла полицията по следите у дома на брат му и затропала по вратата.Брата се видял в чудо,но като гледал брат си уплашен,сърце не му давало да отвори вратата.Тогава,от любов,рекал на брат си. - Да ми кървавите си дрехи.Другия брат не знаел какво е намислил брат му и бързо се съблякъл.Тогава брат му облякъл дехите и се предал на полицията.Kато му туряли белезниците се обърнал към брат си и рекъл.- Пази мойте дрехи чисти и не ги "цапай" повече.


За цитатите си права и аз това се си мисля,че не трябва да вкарваме "съчици" и после да ги вадим.Двойна работа.Трябва да вардим "очите" им и така няма имитираме излишна "рабоспособност".Все пак времето е пари.И можем да свършим някоя и друга работа.Ние сме рационал,а не ирационални християни.



Тема Re: Много приказки за нищонови [re: ANEW]  
Автор promtrei (минаващ)
Публикувано30.10.05 12:48



Прав си,брате.Но и без страдание няма слава.Живота на Исус беше страдание,а ние как искаме да приличаме на него без страдание?Може би и тука се крие проблема.Ние сме избирателни християни.Избираме eдно от живота на Христос,а друго отхвърляме.И това също не е целомъдрие.


Деяния 14

21 И след като проповядваха благовестието в тоя град и придобиха много ученици, върнаха се в Листра, Икония и Антиохия,
22 и утвърдяваха душите на учениците, като ги увещаваха да постоянствуват във вярата, и ги учеха, че през много скърби трябва да влезем в Божието царство.


Псали 34
17 Праведните извикаха, и Господ послуша,
И от всичките им беди ги избави.
18 Господ е близо при ония, които са със съкрушено сърце,
И спасява ония, които са с разкаян дух.
19 Много са неволите на праведния;
Но Господ го избавя от всички тях;
20 Той пази всичките му кости;
Ни една от тях не се строшава.
21 Злощастието ще затрие грешния;
И ония, които мразят праведния, ще бъдат осъдени.
22 Господ изкупва душата на слугите Си;
И от ония, които уповават на Него, ни един няма да бъде осъден.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ANEW]  
Автор ann ()
Публикувано30.10.05 12:56



Ами това е част от живота ... борбата. Никой не казва, че няма да има моменти, в които пак ще си изкушен да се върнеш към старите грехове и дори да бъдеш отново победен от тях ... но аз вярвам, че ако пожелаеш (наистина пожелаеш) да ги победиш, всеки път ще виждаш, че имат по-малка сила над теб.
Всеки от нас има някакви борби ... може да се боирм с различни неща, но се борим. И не сме сами ...
Ти сам каза, че и жития на светии си чел, в които е явна борбата.

А може би проблемът е в това, че повече обичаме себе си и собствените си страсти отколкото Бога. Може би в това е нашата трагедия? Че не сме се съпротивили "до кръв" в борбата си против греха. Че сме се предали точно, когато сме били на крачка от победата. И сме повярвали, че всъщност това е живота и друго няма ...

Мисля си, че в тая борба най-важното е постоянството. Т.е. да не се отказваш.
Защото ако сме завладяни от някаква страст, то волята ни е поробена на нея - трудно можем да упражним нещо друго ... Но, ако постоянстваме в това да познаем истината и свободата (и причината за нешето съществуване) - тогава Бог ни освобждава ... или поне ни дава да предвкусим победата, за да усетим, че наистина има и друг живот.
Така мисля аз ...

Редактирано от ann на 30.10.05 12:59.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ann]  
Автор promtrei (минаващ)
Публикувано30.10.05 13:05



ann,ние винаги така говорим,като че ли ние правим всичко,а не Бог е в живота ни.Той сякаш остава в"трета глуха".

Ей,на това му викам аз - хуманизъм.А сатаната е най-големия хуманист.



Тема Re: Много приказки за нищонови [re: ANEW]  
Автор ann ()
Публикувано30.10.05 13:09



В отговор на:


ти си православна, аз евангелски вярващ. Няма смисъл да продължаваме, две различни планети сме!




Смея да твърдя от собствения си опит ... на евангелски вярваща, че голяма разлика на моите вярвания и практики с тези на православните аз не откривам. Не само че не сме от различни планети, но сякаш сме и от съседни улици.
Християнството по същността си, в края на краищата е едно.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: promtrei]  
Автор ann ()
Публикувано30.10.05 13:10



Прав си, Санчо.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ann]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано30.10.05 14:31



А какво е това безумно желание за вкусване на победа и на друг живот? Според мен и то идва от това, че обичаме себе си най-много.

--



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: J.T.]  
Автор promtrei (член)
Публикувано30.10.05 14:40



J.T.,никакво логическо ръсъждение в изказването.

Питай жене си, каква "победа вкусва" както даде живот на сина ти?



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: J.T.]  
Автор ann ()
Публикувано30.10.05 15:46



Абе виж сега, безумно желание ...
Просто разбираш, че има нещо и желаеш да го познаеш, това е.
Разбрал си го, опитал си го - искаш да бъдеш в него, и с него.

Както е казал сам Христос - "Небесното царство прилича на имане скрито в нива, което, като го намери човек, скрива го, и в радостта си отива, продава всичко що има, и купува оная нива."

Още повече, че християнството може да е трудно в някои моменти (както е казано през скърби се влиза в Царството Небесно) - но не това е същността, същността е общуването с Бога.

Ами разбира се, това също е любов към себе си - точно толкова колкото и когато дишаш и ядеш. Нормално е човек да се обича по този начин. Така и човешкия дух има своите духовни нужди. Не мисля, че той би могъл да същестува без Бога.
Преди всичко ние сме нуждаещи се същества - сами по себе си не можем да същестуваме. Ако наричаш - търсенето на отговорите на въпросите на душата ти - любов към себе си, ок. И аз мисля така. Но това е най-доброто измерение на любовта към себе си, според мен.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ann]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано30.10.05 15:51



Не мога да живея постоянно с мисълта, че съм нещо по малко от това, което мога и трябва да съм. Не искам да живея с постоянно осъждение и отхвърляне, с постоянен страх, че нещо не е наред, с постоянно напрежение, че нещата може и да не станат. Това би било неверие.

Не съм казал, че съм се предал, просто съм приел, това което съм. Това не е предаване, това е осъзнаване! Не знам дали можеш да го разбереш. Това е все едно да осъзнаеш, че не си принца на Уелс и никога неговото наследство няма да бъде твое! За Божието наследство знам....знам и стиховете свързани с това, мога да ти ги цитирам! Знам ги наизуст, катто и още много други....



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ANEW]  
Автор ng (простор)
Публикувано30.10.05 16:27



В отговор на:

Не мога да живея постоянно с мисълта, че съм нещо по малко от това, което мога и трябва да съм.




Е, да, ама това трябва да е за всекиго основната доминираща мисъл, що се отнася до себепреценяването. Иначе за какво да живеем изобщо?

Казах ви, изкарайте нова тема. На мен днес нещо не ми се пише, нямам инвенция.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ann]  
Автор promtrei (член)
Публикувано30.10.05 17:03



ann,каза.Добър вечер.Поне аз това разбрах от "превода".Нищо облечено в нещо.



Тема Re: Удавника трябва да извика:-Помощ!нови [re: promtrei]  
Автор cuddly ()
Публикувано30.10.05 18:36



уф, това е много сложна тема- до къде стигат нашите усилия и от къде започва Божията помощ.

От една страна, само с наши усилия сме за никъде. От друга страна, не можем да разчитаме на Божията благодат, а ди си правим квото си искаме...

Тц тц тц..сега се сетих за "съработници на Бога"...



днес (по)каза ли "Обичам те"?

Тема Re: Удавника трябва да извика:-Помощ!нови [re: cuddly]  
Автор promtrei (член)
Публикувано30.10.05 19:05



Ако аз играех с Майкал Джордан,не бих решил да стрелям в коша.Най-доброто което мога да направя е да му подам топката.И сигурно ще остана доволен от това.Но ако съм под коша и той е далече и ми подаде не е логично да му върнa топката.Трябва да опиташ да вкарам кош.Ако успееш със сигурност и Майкъл ще остане доволен,но ако не успееш той ще те окуражи да опиташ пак.Той знае,че не си професионалаист от NBI.

Тц тц тц,сега се сетих за "жътварите на Бога"...





Тема Re: Удавника трябва да извика:-Помощ!нови [re: promtrei]  
Автор cuddly ()
Публикувано30.10.05 20:20



брат, Бог да те благославя

днес (по)каза ли "Обичам те"?

Тема Re: Удавника трябва да извика:-Помощ!нови [re: cuddly]  
Автор promtrei (член)
Публикувано30.10.05 20:40



Сестра,правя каквото мога.

Бог да ти върне стократно благословията.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: promtrei]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано30.10.05 21:43



Аз съм склонен да се съглася с тази част от мнението и.

В отговор на:

Ако наричаш - търсенето на отговорите на въпросите на душата ти - любов към себе си, ок. И аз мисля така. Но това е най-доброто измерение на любовта към себе си, според мен.




--


Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ng]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано30.10.05 21:47



Какво имаш предвид с това твърдение?

В отговор на:

Е, да, ама това трябва да е за всекиго основната доминираща мисъл, що се отнася до себепреценяването.




--


Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: J.T.]  
Автор promtrei (член)
Публикувано30.10.05 21:48



J.T!Аз си признавам,че не зная за какво става дума.За мене това е трудна материя.Нещо като Нарцизъм.

Аз не съм умен колкото вас.Но това не ни пречи да общуваме на други нива.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: promtrei]  
Автор ann ()
Публикувано30.10.05 21:51



Ами аз възприех твоя коментар за Божията роля - като допълнение - че Бог в края на краищата е в центъра и Той върши основното.
И затова казах "Прав си, Санчо".

Така да се каже, приех ти думите като едно добро допълнение - затова, че не трябва да забравяме Божията подкрепа.

Да си мислим, че Бог прави нещата без наше участие и без ние да заявим желанието си с цялото си сърце Той да работи в нашия живот - това не мисля, че е така.

Редактирано от ann на 30.10.05 21:51.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: J.T.]  
Автор ng (простор)
Публикувано30.10.05 21:52



Имам предвид да изискваме от себе си. Не мога да се съглася с писаното от anew, нито от протестантските братя и сестри. Казах им да го оформят като отделна тема, но още не е станало това.

Не Бог трябва да чакаме да скъса връзките ни с греха.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ng]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано30.10.05 21:57



Може би с ANEW говорите за различни неща, защото на мен и неговите и твоите думи ми звучат правилни. А за какво да е новата тема? Аз малко се обърках вече в тая тема от много мнения...

--



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ann]  
Автор promtrei (член)
Публикувано30.10.05 22:03



Права си,ann.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: J.T.]  
Автор ng (простор)
Публикувано30.10.05 22:03



Ами новата тема трябва да се формулира внимателно, а аз днес само разконцентрирани мнения мога да пиша.

Моята теза е, че трябва да сме строги към себе си и така можем да постигнем духовен растеж, а Санчовата и пр. - че трябва да се уповаваме на Бог и той ще ни измъкне от блатото, защото сме слаби сами по себе си. Подобно ми звучи и като чета за представите на протестантите за поста. Винаги има някакъв екстаз и пресиленост, примесена с утилитарност. Както текат паралелно нещата, да можехме да ги окрупним в една дискусия, добре щеше да е.
И с тезата на къдли за чудото, което можело да оправи нещата...хм. Би могло да се напише отделна тема.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ng]  
Автор promtrei (член)
Публикувано30.10.05 22:06



Не Бог трябва да чакаме да скъса връзките ни с греха. - Nadq


А кой къса пъпната връв на бебето.Бебето ли или "Майката"?



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: promtrei]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано30.10.05 22:41



Ами най-много за това става дума, за нарцисизма.

--



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ng]  
Автор ann ()
Публикувано31.10.05 11:13



може би тезите не си противоречат чак толкова ...

един познат казваше за ученето за изпити "уча така, сякаш никога не съм се молил и разчитам само на собствените си способности и се моля така, сякаш никога не съм учил и разчитам само на Бога ..."



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: muntzer2]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано13.01.21 02:45



имам нова страница в профила си в клубовете.
704 постинг

е това:
имам нова страница в профила си в клубовете.
704 постинг е това:

Това е и новият ми стар подпис.




пп




Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: muntzer2]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано15.01.21 09:15




Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013

2.7K

239

SHARE

SAVE

Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt

от книгата
Topographie
des Terroes

Gestapo, SS und
and so on...

page 102
3.7 "Schutzhalt"
____________________

"Schutzhalt" und "Verbeugungshaft" fur
Homosexuelle

Подпис:







Тема Re: Защо "папо-попистите" са лицемери ?нови [re: famulus]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано15.01.21 09:16




Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013

2.7K

239

SHARE

SAVE

Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt

от книгата
Topographie
des Terroes

Gestapo, SS und
and so on...

page 102
3.7 "Schutzhalt"
____________________

"Schutzhalt" und "Verbeugungshaft" fur
Homosexuelle

Подпис:







Тема Честито! Както обикновено споделено с:нови [re: siropino]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано29.01.21 04:55



Мосад и публикувано в страницата им, а това не се преви за всеки пожелал.
С Интерпол HQ, Марк Зукърбърг, ДАНС, Посолството на САЩ в България и да не ви отегчавам повече.

Ако продължите да правите опити да ме хаквате и да спирате писмата ми от ФБР просто ще закрият целия портал. И да ми правите тъпи джипег файлове в София срещу заплащане ще последва уволнение на сектанти.





имам нов подпис:


Редактирано от siropino на 29.01.21 05:22.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.