Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:02 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: Dankata]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано25.10.05 20:03



Данка мислищ ли че да правиш гай секс е по-голям грях от това да имаш извун-брачен секс? А Исус доиде за грешниците. Аз не съм за гай църкви ами за служения които с любов да могат да могат да помогнат на тези хора. Но мисля всички правим от мухата слон /по амаерикански/ като смятаме гайовете за най мръсните и изпаднали хора.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: Dankata]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано25.10.05 20:13



Би ли обяснил какво разбираш точно под "гей"?

--



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: Dankata]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано25.10.05 20:19



Хм... няма оправия. Ако познаеш Бог, попадаш в църква с жени и ставаш гей. Ако не познаеш Бог, Бог те предава на срамни страсти и ставаш гей.

--



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: muntzer2]  
Автор Dankata (минаващ)
Публикувано25.10.05 20:24



Прав си, наистина имат нужда от помощ, но със създаването на гей църква те биха показали че не това искат. Това което не харесвам у гейовете е, че те постоянно се изтъкват с правата си, сякаш не живеят в греха заради който Бог изпепели Содом и Гомор. Християнско гей движение никак не звучи смирено и покаятелно, нито търси помощ, а по скоро признание че и гейовете могат да бъдат християни. Само че те не могат да бъдат спасени докато са гейове, това не го твърдя аз ами Словото

''9 Или не знаете, че неправедните няма да наследят Божието царство? Недейте се лъга. Нито блудниците, нито идолопоклонниците, нито прелюбодейците, нито малакийците, нито мъжеложниците,
10 нито крадците, нито сребролюбците, нито пияниците, нито хулителите, нито грабителите няма да наследят Божието царство.''

Все пак всички грешим от време на време, дори когато се разгневим на брата си. Но не се хвалим с това и не си създаваме движения като християн-пияници или християнско прелюбодейско движение

Luka 10:27


Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: J.T.]  
Автор Dankata (минаващ)
Публикувано25.10.05 20:27



Според мен това което преди малко цитирах достатъчно добре описва какво е гей

''27 Така и мъжете, като оставиха естественото употребление на женския пол, разжегоха се в страстта си един към друг, струвайки безобразие мъже с мъже, и приемаха в себе си заслуженото въздаяние на своето нечестие.''

За мен това е гей.

Luka 10:27


Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: Dankata]  
Автор last roman (PRIMIPILUS)
Публикувано25.10.05 20:30



Абре, що се подиграваш на гейовете - те са си ощетени по природа... А това че един гей не може да е Християнин е е.... безсмислието!
Човекът се е родил такъв - това е генетичен дефект и страда заради това цял живот, а ти пък го плашиш и с мъки в отвъдното.... Аре без фанатизми...
Колкото до това за пияниците или прелюбодейците - всеки прави глупости в живота си, ама ако заради някое напиване или друга свалка отивахме в ада, последният щеше вече да обяви "нулев прием"...
Nemo sine vitio! /Seneca/.

Primum non nocere!



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: Dankata]  
Автор vencci (ХОР+ЕПИСКОП)
Публикувано25.10.05 20:43



Християнството е най голямата ГЕЙ организация от момента , в който започва да твърди, че Христос няма жена и дете от нея.
Гръцките гейове от Ель-Ада измислят врели-некипели, както за Христта, така и за собственото си циганско величие. И това се повтаря и до днес като развалена плоча.......................



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: Dankata]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано25.10.05 20:43



Добре, ето два примера, за които сериозно ме интересува дали са гей?

1. Монахът Иван никога не са го привличали сексуално жени. Всеки път, когато го привлече сексуално мъж (без да прави нищо с него) се изповядва и покайва. Гей ли е Иван?

2. Николай и Петър живеят заедно като двойка от5 години. Двамата са около 35 годишни. Интимни са един към друг, но не правят секс с други хора. Двамата имат обикновени професии и по нищо не се отличават от средностатистическия мъж. Държат се естествено без претенциозни маниери и интонации. И двамата смятат, че да се обличат като "гей" или да си купуват нещо, защото се предлага за "гей" потребители, е маркетингова стратегия, на която би било повърхностно да се поддадат. Гей ли са Николай и Петър?

--



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове? [re: last roman]  
Автор Dankata (минаващ)
Публикувано25.10.05 20:50



Заради такива като тебе гейовете си мислят че не е нищо страшно да си гей. Покажи ми поне един случай когато мъжеложците са толерирани от Господ в цялата Библия. Не само не са толерирани, но и са сурово наказвани.

Не може да гледаш човека че живее в грях и ти да го насърчаваш че това не е толкова страшно. И какъв ти генетичен дефект, пак изкарвате Господа че едни ги прави грешни а други светии. Всеки сам избира да се бори срещу греха или да се остави да го владее. Ако има нужда от помощ, нека търси смирено потърси такава, а не да си създава движения и църкви.

Ако искаш ме наричай фанатик, но ти ставаш Божи противник с тези си твърдения. По добре безумен за Бога отколкто разумен против Бога

Luka 10:27


Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове? [re: J.T.]  
Автор Dankata (минаващ)
Публикувано25.10.05 21:00



Според мен отговора е не. Не са гей.

Luka 10:27



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.