Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:40 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: Legion]  
Автор ann ()
Публикувано25.10.05 19:01



Туй значи ли, че в православната и католическата - няма женско мнозинство?
Че аз нямам поглед все пак.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: J.T.]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано25.10.05 19:02



В отговор на:

Първоначалният въпрос е свързан и със стереотипа, че "женствен" е по-лошо от "мъжествен".




Истината е че дори преди да се разкрие познатия ми че е гей си му личеше и сме се базикали доста че е такъв, но като се си призна направо ме срази. Аз съм се майтапел зареди стереотипа а не защото имах очакване че женствен/задължит./ значи гей. По скоро очаквах да си намери някоя булка дето да му стъпи на връта и да го командори или да си намери изнежена и чуствителна душа като него. А приятеля ми си го харесвам такъв какъвто е не бих си го представил по мачо или чукундурест.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ann]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано25.10.05 19:09



В отговор на:

В Америка има ли много такива "църкви"?




Със сигурност има независими движения, трябва да проверя имената. Обаче повечето стават мейнстриим. Когато жена ми работеше в ДС близо до Дюпонт Съркъл /гей център за Вашингтон ДС/ шефа и повече от колегите и бяха гайове. Веднъж карах един от тях до вкъщи и той каза че не пропуска в Неделя да е на служба /католическа църква/ а иначе си говореше женствено и избора му на врътовръзка беше очевиден.

Точно защото нашите протестанти са косервативни очаквам че подобно движение ще се случи извън която и да е деноминация.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ann]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано25.10.05 19:11



мисля че след като модата да се ходи на църква през 90те премина дори в католическите и православните църкви верните си останаха жените.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: muntzer2]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано25.10.05 19:11



То може да си гей и без да ходиш на дискотеки и да спиш с всеки срещнат.

Предполагам, че някои хомосексуални мъже намират убежище в църквите. Там никой не им се подиграва, ако са нежни и женствени, приемат ги като хора, чувстват уважение. Това е много важно за едно хомосексуално момче, което иначе може да се чувства изолирано от връстниците си, ако е наистина по-нежно и женствено. Хората могат да са много груби към по-различните от тях, а в църквата всички те обичат.

--



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ann]  
Автор Legion (добри намерения)
Публикувано25.10.05 19:16



За католиците - да каже някой, който има реална представа.
За православните - като почна да ги изреждам на молитва май са приблизително по равно с лек превес на жените. Става въпрос за нашето поколение. Иначе православните бабички са много повече от православните дядовци, но комай по други причини. Средното поколение естествено го няма...



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: J.T.]  
Автор Legion (добри намерения)
Публикувано25.10.05 19:22



Именно - убежище ... приемане ... уважение... ПиАр-ът на църквите е предимно такъв. А хетеросексуалните мъже като цяло са с по-друга нагласа.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: muntzer2]  
Автор Dankata (минаващ)
Публикувано25.10.05 19:24



''Но предположих като в този човек има борба със сексуалноста и стремежа да се съхрани вярата няма ли един ден по пример на запада да се създаде и едно гей християнско движение в България''

Ако се създаде такова движение хич няма да се съхрани вярата, но ще се похули Божието име.

Обръщат ми се вътрешностите при мисълта за ''гей християнско движение''. Това би било само гей движение, защото няма нищо християнско в това да си гей.

''Предадоха се на срамотни страсти'' на мен не ми прилича на болест придобита от рождение...

Luka 10:27


Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: Legion]  
Автор White_Raven (star poznat)
Публикувано25.10.05 19:32



В отговор на:

Струва ми се, че ако изобщо има някаква зависимост между женското мнозинство -> нещо женствено свързано със ходенето на църква -> изнежеността на мъжете по църквите, тя е по-скоро във вътрешната и външна политика на църквите и започва не с женското мнозинство, а с женственото в ходенето на църква.

Християнският живот се представя като блажено отпускане и покой, а не като напрегнато бдение и несекващ подвиг.
Църквите посрещат хората с рекламиране на уют, на грижи, на решаване на проблемите, на сигурност, че и на добра компания, а не с призив към помнене на смъртта, аскетизъм, борба с пороците, бдителност и покаяние.
Поклонението е съсредоточено върху АЗ-а, а не върху Бога.
Едноличните тълкувания на Писанието са по-близки до женската представа за уникална идентичност, отколкото до мъжката нагласа за принадлежност към нещо съборно и стоящо по-горе от индивида.

Какво чудно има тогава, че подобна вътрешна и външна църковна политика привлича (и задържа) много повече жени, отколкото мъже, както и че част от привлечените (и задържани) мъже са с отчасти женствена нагласа и мотивация?




Евала Легионе. Абсолютно подкрепям твоето изказване.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: muntzer2]  
Автор Dankata (минаващ)
Публикувано25.10.05 19:54



''27 Така и мъжете, като оставиха естественото употребление на женския пол, разжегоха се в страстта си един към друг, струвайки безобразие мъже с мъже, и приемаха в себе си заслуженото въздаяние на своето нечестие.
28 И понеже отказаха да познаят Бога, Бог ги предаде на развратен ум да вършат това, което не е прилично,''

Точно така, гей църкви, но не и християнски гей църкви. Християнин значи Христов последовател, което изключва гейовете.

Luka 10:27



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.