Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:06 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Много приказки за нищонови [re: ANEW]  
Автор ann ()
Публикувано30.10.05 13:09



В отговор на:


ти си православна, аз евангелски вярващ. Няма смисъл да продължаваме, две различни планети сме!




Смея да твърдя от собствения си опит ... на евангелски вярваща, че голяма разлика на моите вярвания и практики с тези на православните аз не откривам. Не само че не сме от различни планети, но сякаш сме и от съседни улици.
Християнството по същността си, в края на краищата е едно.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: promtrei]  
Автор ann ()
Публикувано30.10.05 13:10



Прав си, Санчо.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ann]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано30.10.05 14:31



А какво е това безумно желание за вкусване на победа и на друг живот? Според мен и то идва от това, че обичаме себе си най-много.

--



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: J.T.]  
Автор promtrei (член)
Публикувано30.10.05 14:40



J.T.,никакво логическо ръсъждение в изказването.

Питай жене си, каква "победа вкусва" както даде живот на сина ти?



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: J.T.]  
Автор ann ()
Публикувано30.10.05 15:46



Абе виж сега, безумно желание ...
Просто разбираш, че има нещо и желаеш да го познаеш, това е.
Разбрал си го, опитал си го - искаш да бъдеш в него, и с него.

Както е казал сам Христос - "Небесното царство прилича на имане скрито в нива, което, като го намери човек, скрива го, и в радостта си отива, продава всичко що има, и купува оная нива."

Още повече, че християнството може да е трудно в някои моменти (както е казано през скърби се влиза в Царството Небесно) - но не това е същността, същността е общуването с Бога.

Ами разбира се, това също е любов към себе си - точно толкова колкото и когато дишаш и ядеш. Нормално е човек да се обича по този начин. Така и човешкия дух има своите духовни нужди. Не мисля, че той би могъл да същестува без Бога.
Преди всичко ние сме нуждаещи се същества - сами по себе си не можем да същестуваме. Ако наричаш - търсенето на отговорите на въпросите на душата ти - любов към себе си, ок. И аз мисля така. Но това е най-доброто измерение на любовта към себе си, според мен.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ann]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано30.10.05 15:51



Не мога да живея постоянно с мисълта, че съм нещо по малко от това, което мога и трябва да съм. Не искам да живея с постоянно осъждение и отхвърляне, с постоянен страх, че нещо не е наред, с постоянно напрежение, че нещата може и да не станат. Това би било неверие.

Не съм казал, че съм се предал, просто съм приел, това което съм. Това не е предаване, това е осъзнаване! Не знам дали можеш да го разбереш. Това е все едно да осъзнаеш, че не си принца на Уелс и никога неговото наследство няма да бъде твое! За Божието наследство знам....знам и стиховете свързани с това, мога да ти ги цитирам! Знам ги наизуст, катто и още много други....



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ANEW]  
Автор ng (простор)
Публикувано30.10.05 16:27



В отговор на:

Не мога да живея постоянно с мисълта, че съм нещо по малко от това, което мога и трябва да съм.




Е, да, ама това трябва да е за всекиго основната доминираща мисъл, що се отнася до себепреценяването. Иначе за какво да живеем изобщо?

Казах ви, изкарайте нова тема. На мен днес нещо не ми се пише, нямам инвенция.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ann]  
Автор promtrei (член)
Публикувано30.10.05 17:03



ann,каза.Добър вечер.Поне аз това разбрах от "превода".Нищо облечено в нещо.



Тема Re: Удавника трябва да извика:-Помощ!нови [re: promtrei]  
Автор cuddly ()
Публикувано30.10.05 18:36



уф, това е много сложна тема- до къде стигат нашите усилия и от къде започва Божията помощ.

От една страна, само с наши усилия сме за никъде. От друга страна, не можем да разчитаме на Божията благодат, а ди си правим квото си искаме...

Тц тц тц..сега се сетих за "съработници на Бога"...



днес (по)каза ли "Обичам те"?

Тема Re: Удавника трябва да извика:-Помощ!нови [re: cuddly]  
Автор promtrei (член)
Публикувано30.10.05 19:05



Ако аз играех с Майкал Джордан,не бих решил да стрелям в коша.Най-доброто което мога да направя е да му подам топката.И сигурно ще остана доволен от това.Но ако съм под коша и той е далече и ми подаде не е логично да му върнa топката.Трябва да опиташ да вкарам кош.Ако успееш със сигурност и Майкъл ще остане доволен,но ако не успееш той ще те окуражи да опиташ пак.Той знае,че не си професионалаист от NBI.

Тц тц тц,сега се сетих за "жътварите на Бога"...






Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.